Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Bilo bi lepo da opstane citava prica. Videcemo do kraja godine sta nam spremaju ostali. Xiaomi bi trebalo da ima slicno resenje kao Huawei. Sa druge strane ako su oni renderi za Oppo tacni i to bi mogao biti odlican uredjaj.
Ako svaki od proizvodjaca koji ove godine predstavi svoj savitljivi model, to bude ucinio i naredne godine, onda bismo mogli vec na osnovu 2 generacije da izvodimo zakljucke i vidimo u kom pravcu bi sve to moglo ici. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Huaweijev, a kasnije i Xiaomijev, nacin otvaranja u tablet mod je jednostavno pogresan, a iz razloga sto se tako ekran pri svakom otvaranju uvek malkice i razvlaci. Zato imamo tu "zguzvanost" po sredini. Kako ce to izgledati nakon par hiljada otvaranja/zatvaranja, ne bih da mislim.
No, videcemo. Pogotovo kad Apple izbaci neku "revolucionarnu inovaciju".

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od andriod »

Pogrešna tema,trebalo je u Sony novitete.
....................
Operator

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Behemoth »

Green napisao:Huaweijev, a kasnije i Xiaomijev, nacin otvaranja u tablet mod je jednostavno pogresan, a iz razloga sto se tako ekran pri svakom otvaranju uvek malkice i razvlaci. Zato imamo tu "zguzvanost" po sredini. Kako ce to izgledati nakon par hiljada otvaranja/zatvaranja, ne bih da mislim.
No, videcemo. Pogotovo kad Apple izbaci neku "revolucionarnu inovaciju".
To sam se i ja pitao,koliko preklopa pokriva garancija :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

Baš sam bio zainteresovan za ove savitljive telefone, jer me sve ove tacne koje se plasiraju u poslednjih godinu i nešto dana uopšte ne zanimaju. Pri tome, svi isto izgledaju, a minorne razlike se ogledaju samo u onim obrvama ili rupama u ekranu gde čovek ne zna šta je ružnije od te dve tzv. inovacije.

Kada su konačno predstavili i par ovih savitljivih modela, stičem utisak da su proizvođači potpuno promašili temu. Umesto da prave kompaktan mobilni telefon koji se po potrebi može pretvoriti u fablet, oni napraviše fablet koji se može pretvoriti u tablet. Samsung još nije objavio tačne dimenzije za Fold, ali evo gledam ovog Havajca koji kao sklopljen ima dijagonalu 6,6 inča i dužinu više od 16cm, a kada se rasklopi dobije se dijagonala od 8 inča.

Nije mi jasno čemu ovde služi ta savitljivost, kada je uređaj glomazan već u startu sa ekranom od 6,6 inča, dok je dijagonala tek nešto malo veća kada je uređaj rasklopljen. Dakle, nikakve praktične koristi od te savitljivosti nema, a najavljuju se cene od 2.000€ - 2,500€. Teško da će to proći na tržištu, vrlo, vrlo teško.

Kad osmisle neki savitljiv uređaj sa osnovnim ekranom od 4-4,5 inča, a koji u rasklopljenom modu ima dijagonalu 6-7 inča, onda to dobija neki smisao. Osim toga, takav uređaj zbog manjih dimenzija bi mogao biti i značajno jeftiniji od ovih najavljenih, što bi sve skupa uticalo na veću zainteresovanost potencijalnih kupaca.

Sa ovim najavljenim skalamerijama, mogu da računaju na prođu samo kod bogatih fensera, kojima uopšte nije važna logika troška od 2K i više eura, kao ni tehnički aspekti izdržljivosti takvih uređaja.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Može da prođe kod onih što dođu s detetom kod frizera, pa hoće detetu da puste crtaće - i onda dete gleda to na većem ekranu, ko gospodin. 8) A telefon iz tatinog džepa, ne nose ljudi tablet sa sobom.

Ali se u potpunosti slažem sa tobom, i ja smatram da bi im bio pogodak da naprave telefon koji se lako koristi jednom rukom kad je sklopljen, a da se rasklopi za sve one prilike zbog kojih je bolje imati veći telefon. A takvih prilika baš jeste mnogo, skoro sve sem kad šetam.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od iKe »

1808, sećam se kad smo davno, u nekoj temi pričali o ovakvim telefonima. Ti si rekao da će biti savitljivi telefoniji 4-5 inča, a ja da će biti od 7-8. Otprilike kao što je i ovo što je predstavljeno. Već se pokazalo da koju god novu tehniku usvoje to samo služi za veće uređaje. I kada su stanjili okvir oko ekrana nisu smanjili telefon, nego povećali ekran i još malo više povećali sam telefon. Tako rade i sada. Mada možda ako Motorola izbaci neku savitljivu V3 to bude sa ekranom od 5-6 inča, odnosno dosta manji telefon.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Možda kapiraju da bi manji telefon i kad se raskopi i dalje bio premali u odnosu na fablet, pa kao - ljudi će opet kupovati fablete. Ali ako bi napravili telefon kome bi se ekran savijao recimo na dva mesta! Tada bi jedna trećina bila spolja, a dve trecine iza gledajući jedna na drugu. I on kad se raširi, trebalo bi da se dobije nešto veće od fableta opet.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od iKe »

Ko zna. Biće raznih varijanti ovih savitljivih telefona, dok Apple ne izbaci svoj model. Onda će svi praviti takve uređaje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od miodrage »

Meni je ovaj Mate X zanimljiv ali samo kao cudo tehnike (do sada tako nesto nema). Da ce imati kupaca, bas i nece, to su i u Huwei-u rekli, ovo im dodje kao experiment. E sad, meni se ne svidja da je ekran spolja. Po meni bi uredjaj trebalo da ima unutrasnji veci ekran i spolja jedan manji, tipa 4", sto je sasvim dovoljno za sve statuse, i cak odgovoriti na poruku i sl.
Cena naravno preterana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

Posto pretpostavljaju da nece imati kupce neka daju jedan meni na probu,ne bih se zalio.Bar mesec dana pa bih nekom sa foruma dao da proba,dok se vecina ne izredja a izadje drugi slican i bolji model. 8) 8)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

iKe napisao:1808, sećam se kad smo davno, u nekoj temi pričali o ovakvim telefonima.....
Potpuno si u pravu da su telefoni postajali sve veći i veći, ali to ne može da ide u nedogled. Došlo se do toga da više ne postoji izbor, možeš da biraš eventualno između velikog uređaja i još većeg uređaja. I kad su se konačno stvorili neki tehnički uslovi za pojavu savitljivih telefona, oni i sa njima nastavljaju u istom smeru. Totalni promašaj.

Ceo smisao savitljivog uređaja je u tome da se dobije kompaktan mobilni telefon, a koji poseduje i veliki displej. 2 u 1. Ako taj kriterijum nije zadovoljen, koji će mi onda savitljiv uređaj. E takav je ovaj Mate X, koji je u samom startu kao crep sa svojim dimenzijama 161x78 i ekranom od 6,6 inča. Ako neko već hoće da nosi uređaj takvih dimenzija, njemu nije ni potreban savitljiv telefon od 2.300€. Zašto bi dao toliki novac kad telefone takvih dimenzija imaš za 300-400€ koliko hoćeš.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

@1808, pa Galaxy Fold donekle zadovoljava kriterijume koje si naveo. U sklopljenom stanju je dosta kompaktan. Inače, slažem se sa tim što si naveo, gubi se poenta savitljivih uređja ako je on startu (sklopljenom stanju) ima veliku dijagonalu kao što je slučaj sa Mate X.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

znemanja, za Galaxy Fold nema nigde zvanično objavljenih dimenzija uređaja, tako da možemo samo da nagađamo kolike su mu dimenzije kada je preklopljen i da li je kompaktan. Po fotografijama deluje da je nešto uži, ali takođe deluje da je dosta dugačak, verovatno je i kod njega dužina preko 16 cm, što nije baš kompaktno ako se ispostavi da je tako.

Pogledaj kakve su nekada bile dimenzije uređaja sa ekranima od 4 - 4,5 inča, pa to uzmi kao kriterijum za osnovu kompaktnosti savitljivog telefona iz kojeg bi u rasklopljenom modu trebao da se pojavi ekran 6-7 inča dijagonale. Kad to budu napravili onda će takav savitljivi uređaj dobiti neki smisao, a ne ove savitljive crepove koje su sada ponudili i još očekuju da im neko to plati 2.000€ - 2.500€.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Fold je verovatno slicnih dimenzija kao Mate X kada je sklopljen, smo sto je uzi ali je zato deblji. Takodje STB ratio je mnogo manji.
Ni jednima ni drugima nije cilj da prodaju te uredjaje u milionima primeraka. Jasna je prica, opipavanje trzista. I da su stavili 5k€ cenu opet bi se nasli kupci kao sto ce se naci i sada. Garantujem da ce prodati sve do jednog. Verovatno su u pitanju desetine hiljada uredjaja, a vrlo verovatno i manje od toga.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od iKe »

1808, slažem se. Na žalost, sada se teško nalaze telefoni sa ekranom manjim od 6 inča.
Ne znam da li ima kraja povećanju ekrana. A plašim se da će sa ovim savitljivim ekranima trend samo nastaviti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Nastavice se trend, to je neminovno. Nekom od sledecih generacija se nadam sve tanjim i tanjim dimenzijama, a sve vecim baterijama. A i ono najvaznije da se znatno snizi, cena.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od mazzy »

Meni je najbolja verzija pravljena onako kako je Sony radio sa Compact modelima. BUkvalno isti telefon kao flagship, samo manjih dimenzija .... Trebali bi i sada raditi nesto slicno . Glavni model 6 i vise inca.... a da manji model bude oko 5 inca. Naravno, sa istim hardware .

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od iKe »

P 30 & P 30 pro :

https://www.phonearena.com/news/Huawei- ... k_id114134

Strašni telefoni. Ovaj pro je zver u najavi. Ako ima 10x zum kameru svaka im čast.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Prelepi telefoni. Onom akcijom su zadali domaci ostalima i pokazali koliko su mocni. Sjajan marketinski potez. PS4 je tu najmanje bitan, najbitnije je poverenje kupaca koje su oni ocigledno stekli u enormnoj kolicini. :)

Odgovori