Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Smatram da je više kamera bukvalno nužno na modernim smartphone uređajima. Dok nisam počeo da koristim sve te kamere, mislio sam da su tolike kamere samo prolazni trend, ali od kako sam počeo da ih koristim, smatram da su itekako korisne. Ultrawide je nešto što je pod moranje na svakom narednom telefonu koji budem kupio, jako lepi kadrovi se zabeleže sa ultra širokim sočivom. Zoom kamera jako korisna na raznim konferencijama i seminarima kada želim nešto brzinski da skljocnem što se nalazi na projekcinom platnu, a da kvaltet toga bude odličan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Ne samo sto se mogu napraviti prelepe fotke, vec je ultra wide u nekim situacijama must have, kada objekat nikako drugacije ne moze stati u kadar a da se ne koristi panorama ili video snimanje.
Mada, postoje odredjeni modeli, poput novih Pixela, kojima bih mozda i oprostio nedostatak tog senzora. Ali takvi modeli su zaista retki. [emoji3]
Svidja mi se npr sto je na nekim "osnovnim" modelima taj senzor prisutan. Primer su S10e i iP11. Oba imaju po kameru manje u odnosu na ostale modele iz serije, ali i dalje imaju taj ultra wide senzor, sto je za svaku pohvalu. [emoji4]

cekicm83

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od cekicm83 »

Igra se bagra kako god zeli.Te uvode nove jace mere te kroz nekoliko sati menjaju tu istu odluku.Sila Boga ne moli a google je prejak.
https://www.androidauthority.com/huawei ... t-1077456/

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Joxy napisao:ultra wide u nekim situacijama must have, kada objekat nikako drugacije ne moze stati u kadar a da se ne koristi panorama ili video snimanje.
Pa ako ne moze stati u kadar, fino se odaljis. Ili se priblizis ako je nesto daleko. Naravno, pod uslovom da je moguce, a u vecini slucajeva jeste, ali se narod toliko ulenjio da za sve treba neko pomagalo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

I sve slike sa te "must have" kamere su od blago do totalno distortovane. [emoji1787] No, trendovi se moraju pošto-poto ispratiti. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Ranije nismo znali za Wide angle i niko se nije bunio, svi smo normalno fotkali. A sad odjednom ne može bez toga. Slažem se da su se ljudi ulenjili a proizvodjačima odgovara da se utemelji stav da je nešto neophodno da bi opravdali veće cene telefona. Znam ljude koji imaju Wide angle i ne koriste uošte jer im je prevashodno bitan kvalitet kamere.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Da je sve to korisno, jeste, to niko ne spori. Ali da je bas toliko neophodno, e to nije.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

To apsolutno nema veze sa tim da li je neko lenj ili ne. Pa prvi bih ja licno uradio sve sto treba za dobru fotku. Stavise, tu kameru podjednako koristim i u uslovima kada je prostor zbijen pa je kretanje ograniceno, i tamo gde takve prepreke ne postoje. Jednostavno fotke ispadnu vrhunske.
LG je davno prvi uveo taj senzor i svi su bili odusevljeni. Danas je kvalitet takvih senzora na jos visem nivou. Najnoviji primer je Apple gde se, osim u kadru logicno, gotovo uopste ne vidi razlika izmedju fotke okinute glavnom kamerom i onom sa ultra wide. Isto vazi i za video snimanje.
Kapiram da je svakome razlicita stvar bitna na telefonu, pa tako ima korisnika kojima je svaki senzor osim glavnog visak.
Meni je svaka dodatna kamera vrhunski potez jer prosecan korisnik bukvalno moze fotkati poput profesionalca, u svim uslovima.
Na kraju dana pisao sam i o tome da bih pojedinim modelima oprostio nedostatak takve kamere, tu pre svega mislim na Pixel i pojedine Apple modele. Ostali manje-vise svi i imaju tu kameru. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Pa sad, veliki je znak pitanja da li prosecan korisnik moze fotkati bukvalno poput profesionalca. Nisam nikakav ekspert za foto svet, ali to jednostavno ne moze da se poredi. Prosecan korisnik u kadru vidi jednu, eventualno dve stvari, dok profi vidi bar deset.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Ne moze se naravno porediti prosecan korisnik mobilnog uredjaja sa profesionalnim fotografom cija oprema vredi visestruko vise od samog telefona. Ne budi bas bukvalista, poenta je jasna. [emoji4]
Slikas npr izbliza neki predmet, automatski se pali macro mod i novi senzor dolazi do izrazaja. Fotkas neki objekat ultra wide kamerom, izgleda kao da je fotku uslikao mnogo iskuskniji fotograf i sa mnogo boljom masinom, da ne kazem da ako je fotka toliko dobra vrlo je tesko u prvi mah prepoznati da je u pitanju kamera mobilnog telefona. [emoji4]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Vidi se u temi o slikama tacno ko je kakav. Fotkate nasumice bezveze. Ok, slike jesu super ispale, ali preko 1000 strana apsolutno niceg specijalnog. Retko za koju fotku mozes reci da je u stilu profesionalca.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Vidi ga Green sto je postao hejter. [emoji14][emoji23]
Salu na stranu, slazem se da nisu sve fotke vrhunske i da nemaju svi podjednako talenta za fotografiju, sto je i normalno.
Iako ne volis onaj drugi forum (da mu ne spominjemo ime [emoji23]), baci pogled na temu sa fotkama. Slozices se da je veci broj odlicnih u odnosu na one (ispod)prosecne.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Ma kakve vrhunske fotke, slikamo šta nam se ćefne, šta nam je na oko lepo, šta želimo da pokažemo drugima, i slično... U pravu je Green.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od neogeo »

Glasine govore da će novi Huawei P40 biti u startu jeftiniji jer ne poseduje GMS i mpc bi trebala biti 600€ !!!
Iacta Alea Est

cekicm83

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od cekicm83 »

Dati 600€ za uredjaj na kome ne mozes instalirati ni najosnovnije aplikacije, tipa viber, whatsapp, itd je besmisleno.I da ponude alternative za osnovne aplikacije uzalud ako korisnici nisu na tim socijalnim mrezama.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

neogeo napisao:Glasine govore da će novi Huawei P40 biti u startu jeftiniji jer ne poseduje GMS i mpc bi trebala biti 600€ !!!
Mislis na Pro model da ce kostati 600? Regularan model do sad je uvek i kostao 600.

Sent via Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od neogeo »

Njok.
Nisam baš siguran, ali mislim da je P30 koštao basnoslovno na početku prodaje... Nisam više ni sam siguran. Ovo sam pročitao na Twitteru jutros.
Cena će biti niža jer svi telefoni dolaze bez GMS-a, kao što rekoh.
:wacko:
Iacta Alea Est

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Evo clanka https://www.blic.rs/it/dobra-vest-za-sv ... ni/y5gz7h0

Mada, opet ce model Premium kostati 1100 e.
Sta ti je poslovna taktika...

Sent via Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od pero0000 »

Mogu oni da prave kakve god hoće taktike...
Moja taktika je, kupi kad mu dooobro padne cena.

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Zadnja informacija kaze da ce gugl za Huawei telefone koji dolaze bez gmsa za isti naknadnu instalaciju i softver naplacivati 40 dolara po uredjaju. Do yaya. [emoji23]

Sent via Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori