Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od pero0000 »

Ne volim da prognoziram, ali mislim da će se Harmony OS primiti samo u Kini, odnosno da će samo tamo(eventualno Indija) biti popularan.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

pero0000, Haremony nije ništa drugo do Android skin, prelepljen EMUI sa HMS na AOSP, tako da prosečan korisnik neće ni primetiti razliku između sadašnjeg EMUI i Harmony na telefonu koji nema Google servise. Shodno tome, Huawei će nastaviit da pada u svim zemljama gde se Google servisi koriste, a što je sve osim Kine, jer je tu svejedno kako nazivaju taj skin (Harmony ili EMUI) kada je rezulat isti, nema Google servisa.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od pero0000 »

Apolo, apsolutno mi je poznato sve to što si napisao, zato sam i rekao da će se samo u Kini primiti. A to i da prosečni korisnik(~80&) nema pojma ni koji je OS u telefonu, a kamoli koja je verzija, skin u pitanju...,a o hardwaru da i ne govorimo.
Prosečni korisnik se s tim ne opterećuje kao mi ovde...on hoće da mu telefon radi(da može da koristi Facebook, Instagram, Twitter, Viber, Wa i naravno pozive).

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

На крају Нокија опет рече да ће кренути са Хармонијом... Ја мислим да они сами не знају ни шта хоће, а ни шта неће. Није ту проблем то Хармоније, већ што Нокија после своје деветке вероватно не зна шта би ново направила, а вероватно мисли да и не уме да направи флегшип, што можда и није далеко од истине.
pero0000 napisao:
Uto, 06. Jul 2021. 11:12
Apolo, apsolutno mi je poznato sve to što si napisao, zato sam i rekao da će se samo u Kini primiti. A to i da prosečni korisnik(~80&) nema pojma ni koji je OS u telefonu, a kamoli koja je verzija, skin u pitanju...,a o hardwaru da i ne govorimo.
Prosečni korisnik se s tim ne opterećuje kao mi ovde...on hoće da mu telefon radi(da može da koristi Facebook, Instagram, Twitter, Viber, Wa i naravno pozive).
Перо, да бисмо знали да ли ће се Хармонија примити и где, морају да је пусте ван граница, што верујем да им и јесте циљ. Просечном кориснику је битно да телефон ради и знаш и сам, одмах крећу приче "какав бре Андроид, Ајфон, Хармонија разбија и слично". Ето ја сам мало јачи од просечног корисника, са тим својим каквим-таквим знањем, али искрено кад погледам сад најбитније ми је да телефон ради брзо и поуздано, да је батерија добра, добар и читљив екран, камера, да ми Телеграм, Вајбер и Твитер раде и ја срећан :))
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Apolo je ovde potpuno u pravu. Briga mene sta vrti telefon. Harmony, android, ios, bitno je da to radi kako treba. Sto se tice Harmony konkretno, s obzirom da ce biti hardvera od strane Huawei i da evo Nokia ce izbaciti 2 uredjaja sa Harmony, a da su se zainteresovale jos neke kompanije i krecu u realizaciju, ta prica realno pije vodu. Ako jos i dodamo to da ce, bar po najavama, na Harmony raditi i aplikacije tipa Whatsapp, Viber, Telegram, Insta, Fb, ja ne vidim razloga da izbegnem Harmony iako sam mislio da to nema sanse da koristim, ne zato sto je los ili dobar vec bi morao da se odreknem apk zbog kojih i koristim telefon. Da ne bude da hejtujem, ne volim samsung i imam konkretne razloge za to mada je s21u itekako konacno upotrebljiv telefon iz samsung "kuhinje" i najkompletniji ikada iz samsunga, samsung je poceo ne samo da stagnira od nestanka Huawei sa trzista vec i da nazaduje. Gledao sam ozbiljno neke samsung uredjaje sa namerom kupovine ali to nije jednostavno dobro. Jedini njihov uredjaj koji valja je apsolutno S21u ali ne daju mi se toliki novci. Bice to ok sa Harmony, samo polako, pa GMS se gradi jos od 2007 godine, nije ni to preko noci. Bitno da se Honor vraca, Huawei, za nas korisnike je to odlicna stvar.
A da, molim moderatore po kozna koji put, HARMONYOS je ozvanicen, da se otvori podforum za isti jer pregrst novih informacija svaki dan izlazi za isti i bilo bi lepo da se malo pise o tome ovde, svako bi doneo neku novu vest, a i moze da se prodiskutuje. Bez obzira sto je Harmony proizveden iz androida, izvucen, nije vise deo istog, ima svoje servise, svoje karakteristike i ostalo tako da uzalud pisati u odeljku androida.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Stvarno otvorite tsj podforum Harmony Os. Iako je baziran na Aospu sa HMS, bice tu dosta novib apdejta i svasts neceg
a evo i najava da ce da prizivodjaci neki vec ubaciti u
dvoj portfolio.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »


pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od pero0000 »

Do god ne bude imao GS-e nema vraćanja u igru. Džaba mu i SD 1000...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Može da izbaci i Mate 100, bez Google servisa će proći kao i ostali Huawei modeli van Kine koji su plasirani na tržište bez GS, prodaće se na nivou statističke greške.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Ostavimo se pretpostavki i nagadjanja kolega po forumu i struci, ostavimo sve da se odvija kako se odvija. Nema potrebe unapred. To forsiranje GMS pa GMS. Uopste u reali nije tako. GMS je itekako veliki deficit kada ga nema na telefonu, ali polako. Svakog dana se ubacuje u Huawei AppGalery dovoljan broj aplikacija, svakako osim Whatsapp, koji moze da se instalira I Google maps koje imaju alternativu u AppGalery nisam našao ni jednu aplikaciju koja bi mi nedostajala da sam sad na Harmony OS. Kazem jeste deficit ali ne nezamenljiv. Sve aplikacije banaka su AppGallery, pricam za Srbiju, isto tako bitnije instant messages apk su tu nedostaje samo Whatsapp koji radi kao i da ga ima kada se instalira sa njihovog zvanicnog sajta, tu su Petal maps koje su skoro pa kao Google, tu je Here, itd. Google Play Store je prepun aplikacija koje se koriste na nivou statisticke greske ili su za vec odavno neupotrebljive verzije Androida. Svakako, svaka bitnija aplikacija, pa i Insta, Facebook, i tome slicno mogu da se instaliraju i da rade bez problema. Bilo je kriticno dok u AppGallery nije bilo bitnijih aplikacija kao sto su aplikacije banaka, CarGo, pa su one trazile funkcionalan GMS, sada toga ima i sve radi ok tako da je sada stvar izbora i navike da li ce se neko odluciti za Harmony ili ostati na Androidu.
Nema potrebe donositi zakljucke na nivou i po principu baba Vange. Pustimo ljude da rade posao pa cemo videti, s obzirom u kakvoj situacije su se nasli rade odlican posao. Mnogo novca Huawei ulaze u naredne 3 godine, 100 milijardi dolara za razvoj, tako da nece sigurno propasti.
Svakako, moze neko da ih mrzi ili voli, to je izbor, ali da su kvalitetni jesu. Treba znati razlikovati stvari kada se upotrebljava izraz "kinez" jer postoji nekoliko verzija kvaliteta kineske robe, od najnekvalitetnije na svetu pa do nekih uredjaja, ne mislim telefona ovom prilikom jer je tu Apple neprikosloven, koji su najkvalitetniji na svetu. Huawei spada u visokokvalitetnu kinesku robu. Uostalom svaka drzava ima isti princip, pa tako mozes naci i "jeftinog" amerikanca, japanca, koreanca, nemca, itd.

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Dario90 »

Bas me briga za GMS, moze lagano da se instalira. Vise me brinu Petal mape, posto nemaju offline navigaciju, valjda ce to uvesti. Doduse, tu su sve, ali sve ostale, Here, Maps.me, Sygic, itd. Stvarno su ljudi debili, Huawei je najkvaitetniji brend i ne kupuju zbog GMS, ovce, tako je i WP bio bolji od Androida, al' dzaba kad imamo debile i to ti je.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

@Dario90, kakva šale, a nije ni 1. april. WP bio bolji od Androda, ma da, rasturao je. Da Androdi nije dobar ne bi sada bio zastupljen na 80% svih smartphone uređaja u svetu. Huawei nije ni približno najkvaltetniji, nikada nije ni to ni bio, a tek sada pogotovo neće biti kada nema kompletno funkcionalan OS, pri čemu su ga drugi kinezi uveliko prestigli. No, da ne upotrebim tako jak termin kako ti, rećiću samo da ima onih u zabludi koji veruju u te gluposti oko WP.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Ma nemanja sto si takav prema Huaweiju.
Samo reci da ga volis i padace ti milioni s neba srecoooo svakiiii daaaan 😂😂😂
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Dario90 napisao:
Pet, 06. Avg 2021. 03:28
Bas me briga za GMS, moze lagano da se instalira. Vise me brinu Petal mape, posto nemaju offline navigaciju, valjda ce to uvesti. Doduse, tu su sve, ali sve ostale, Here, Maps.me, Sygic, itd. Stvarno su ljudi debili, Huawei je najkvaitetniji brend i ne kupuju zbog GMS, ovce, tako je i WP bio bolji od Androida, al' dzaba kad imamo debile i to ti je.
Bravo Dario. Da je tolika prilika data WM kao Androidu sada bi uveliko WM bio najprodavaniji. Navika kod ljudi i prejak marketingcine svoje. Prejak marketing. Nista drugo nije pobedilo WM vec je 100-nu brenda imalo Andoid na sebi (samsung, huawei, oneplus, alcatel, itd) mogao si da biras telefon sa androidom iz kojeg god segmenta hoces i onda ajd ti se izbori sa tolikom konkurencijom, tolikom snagom marketinga, i najvaznije kupovnom moci kupaca. Imao si androide od 100€ pa i manje pa do najskupljih. Nije to microsoft mogao da pruzi. Na stranu sto im i Google nije dao svoje aplikacije.

NAPISANO SA NAJBOLJEG OS IKADA
WM

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

@Sale_M, srećo, moraš mi odati tajnu koje supstance korostiš da i meni bude tako dobro kao i tebi 🤣🤣🤣🤣
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Huawei ce za Mate 50 seriju koristiti 5G cipove. Zaobici ce americke sankcije.
Prema izvestajima, mnogi analiticari iz IT, zapanjeni su napredtkom Huawei i kineske u tom polju.
Huawei ulaze dodatnih 100 milijardi za razvoj apk za HarmonyOS.
SD ce svoje procesore optimizovati za HarmonyOS.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Komedija sa Huawei se nastavlja. Haha
Prvo su se pozdravili sa EMUI zvanicno, a sada su izbacili EMUI 12 bez navodjenja karakteristika. Komedija bukvalno.
U Rusiji pusten u prodaju model, sada vec sam zaboravio koji, sa EMUI 12.
Ono sto ne valja nikako, je to sto serija P30 i ranije, moguce da dobiju taj EMUI 12 a nikada Harmony. Mada je tim serijama odavno ili istice "zivotni" ciklus, ne najavljuj nesto sto neces ili se premisljas da ispunis. Ispadas smesan.
Cekam P50 seriju, neverovatna zavrsna obrada P50 pro, prelep telefon, najlepsi do sada, pa da vidimo. Ali kako su krenuli nece to da valja.
To ti je ono kad se umislis da si mnogoo jak. Umesto da pokrenes mehanizme momentalno i boris se za prava ti ces da pravis OS.
I onda se ispostavi da je Google previse previse bitan i da naravno nisi u stanju ni na gotovom sistemu, Android, da iskreiras dodatke. Ovo sam samo cekao i pitao se kada ce. Pa Android, iako je open source, nije bauk. Treba to odrzavati a pre toga kreirati. Au kakav blam.
A da,
Dobro jutro radni narode, prijatan vam dan.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Ma ne nisu uopste pukli. 🤣
Huawei razmislja o prodaji drugim brendova telefona u svojim store-ma.

https://www.huaweicentral.com/huawei-ma ... ssion=true

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od pero0000 »

Ne da su pukli...nego ne znaju gde udaraju...
Da ne misli neko da mi je drago zbog toga, naravno da nije...ali velki biznisis je za.....a rabota.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Nije ni meni drago. I dalje stojim iza toga da su pravili itekako kvalitetne telefone sto je dokaz i P50 pro koji je jedan od najlepsih telefona koji sam video u zadnje vreme a i vrlo vrlo kvalitetan.

Ami ovo pocinje da lici na rabotu u kineskim prodavnicama kod nas. Od igle do lokomotive, sve za koji dinar vise.
Uzdao sam se da ce nekako prevazici probleme ali nisam verovao. Google je prevelika kompanija, same servise treba odrzavati, razvijati, nisu uzalud tu gde jesu. Cak i oni nekada ne mogu da odrade kako valja. Ali sve to znate.
Bolje da se povucu jer i to treba znati, na vreme.

Odgovori