Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Колико сам схватио што се тиче дизајна телефона "пилула" са дисплеја иде у пензију али на њено место долази Самсунг решење одн punch-hole. Али ајде да кажем да је то мање зло него оно првобитно.

https://www.gizchina.com/2021/02/16/hua ... unch-date/
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Interesantno su promenili poziciniranje uredjaja. Buduci obican P ce biti Lite, Pro ce biti ono sto je nekad bio P a Pro plus ono sto je nekad bio Pro.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Ma mrtvi su, ja pricao da od nove americke administracije nema promena po odnosu prema huawei. Nazalost, bio sam u pravu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Naravno da su mrtvi i naravno da Bajden neće skinuti ban, nažalost, jer mogu samo da zamislim koliko bi bili dobri danas ili za par godina da su ih pustili da rade. Nikad mi se nije dopadao njihov dizajn sa obrvama, pilulama i ekranima koji se prelivaju po bokovima, ali isto tako mi se skoro uvek dopao izgled leđa sa kamerom na sredini (kod onih modela kod kojih je tako) i posebno završna obrada - uklopljenost dva stakla sa metalnim ramom, gde godinama unazad nema zazora, kao kod Samsunga, recimo (mada su se i oni popravili po tom pitanju) i dopadao mi se osećaj u ruci.

Eto, mali lament za još jednim proizvođačem koji će uskoro završiti kao stara Nokija, Erikson, HTC i ostali....

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Ja i dalje mislim kao sto sam i pre da ce oni opstati lepo i vratiti se na sam vrh gde realno i zasluzuju, jer unose najvise inovacija u svet mobilnih telefona.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Што се тиче иновација слажем се. Пуно су постигли протеклих година али сада су заиста у незавидној ситуацији. Имају одличне камере, екране, батерије, чипсете, дефинитивно није нешто што се може занемарити. Али већина људи сада чека како ће се ствари даље одвијати па из тог разлога одлажу куповину неког од њиховог уређаја. Ерго, пад продаје и поруџбина на глобалу.
Додуше морам признати да бих нпр без размишљања купио њихов таблет (Mate Pad Pro) да немам већ овај Ајпед🤣
Не зна се и даље шта се дешава са њиховим дуго најављиваним системом Harmony... Пуно ствари је тренутно на stand-by и то је оно што људе одвраћа од куповине.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Harmony je prekopiran Android tj Android bukvalno. Nema razlike. Izgleda da su cak i nasli neku "rupu" kako bi slali security koji ocigledno ne ide preko Google ali svakako svaka sinteticka apk tipa phone info, cpu monitor, bench, pokazuje da smo zaglavili na security iz 1. avgust 2020. Pricam za telefone koji imaju GMS.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

Him napisao:
Ned, 21. Feb 2021. 09:44
Harmony je prekopiran Android tj Android bukvalno. Nema razlike. Izgleda da su cak i nasli neku "rupu" kako bi slali security koji ocigledno ne ide preko Google ali svakako svaka sinteticka apk tipa phone info, cpu monitor, bench, pokazuje da smo zaglavili na security iz 1. avgust 2020. Pricam za telefone koji imaju GMS.
Odakle ti informacije i koliko su proverene? Jesi probao Harmony?

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Ovo za security za telefone sa GMS je provereno, mozes proveriti preko bilo koje sinteticke apk, pokazuje zadnji update 1.avgust 2020. Bilo koji telefon Huawei sa andoid 10 i GMS. Harmony nisam isprobao ali imas bezbroj videa na youtube programera koji su preuzeli Harmony 2.0 na telefone i konstatovali da je u pitanju android i da od Harmony nema ni H. Mnogo se prica o tome. Cak su programeri morali za preuzimanje Harmony da priloze sliku pasosa. Svakako nasiroko se prica o tome. Harmony OS 2.0 SDK je klasican android. E sad, nikom nije jasno da li ce Harmony samo u pocetku biti zasnovan na Androidu i prebaciti ga na svoj sistem ili je od obecanja za potpuno novi sistem ostalo veliko nista.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

Hvala za info. Sad su mi mnoge stvari jasnije. Izgleda da Huawei propada, sto li spremaju P50 .Ko li ce da kupi polovican telefon. Bas sranje

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od mare-ss »

Kakve gluposti mogu da se procitaju ovde au covece :lol: :lol: :lol: :lol:

Slika

Slika

Kuknjava kako je harmony isti kao android :lol: :lol: :lol: :lol: pa to i jeste android, harmony je android sa hms umesto gms a da nekome treba dve godine da to ukapira to je vec zabrinjavajuce

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Vazno da si ti pametan. Prvo procitaj lepo sta je napisano. Lepo sam napisao da sve sinteticke aplikacije pokazuju nivo sigurnosti 1.avgust 2020. Napominjem, sinteticke aplikacije. To sto u telefonu pise nisam sporio. Kada istu sinteticku aplikaciju instaliras na bilo kom drugom telefonu, tj bilo kog drugog brenda, pokazuje isto sto i telefon. Ali treba se biti pametan.

Harmony Huawei nije predstavio kao android os. Lepo su najavili da ce Harmony biti brzi od Androida za 60% a od IOS 30%. Isto tako su najavili i da je Harmony sistem koji ce raditi na svim prenosivim uredjajima (telefon, sat, tableti, itd.). Harmony po njihovoj najavi nije bio zamisljen kao android sa HMS i nije to glavna razlika.Isto tako bilo je najavljeno da ce na njemu raditi i android i ios aplikacije. Biti univerzalni sistem u prevodu. Naravno, od toga svega nema nista. Uostalom nije to moja fikcija pun je internet snimaka iznenadjenih programera po preuzimanju takozvanog Harmony. A iznenadjeni su jer su pratili konferenciju Huawei kao sto sam i ja i na njoj je najavljeno ono sto sam gore napisao. Znaci novi sistem. Uputi se malo, nije tesko.

P50 je mnogo pod znakom pitanja jer imaju mnogo malo komponenti na raspolaganju tako da je upitan.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Тај Harmony је само досад најављиван и хваљен, а колико сам испратио нема ниједан релевантан видео који де факто показује како би могао изгледати интерфејс самог система. Затим објаве како ће ови и они модели у 2021. да добију Harmony, а на крају од свега остадоше закуцани на Андроиду 10. Резултати о продаји све више падају, иако праве и даље одличне уређаје неће људи да користе нешто чија се будућност не зна. Тешко да би Хуа изашао из посла са телефонима јер делује као да имају неку идеју одкодјо да знају шта раде, чим се одупиру. Али видећемо како ће сад проћи Honor пошто је продат. Наводно ће сад моћи да користи Snapdragon чипове, најављен је GMS, у том случају би већина прешла на тај бренд. Али све је засад на нивоу нагађања.
Festina lente.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od mare-ss »

Ima gomila kineskih klipova koji prikazuju beta verziju, potpuno isto izgleda kao i android (jer i jeste android) sa emui 10 uz neke malo lepse animacije i to je to

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Када говоримо о другом систему то би онда био Windows Mobile, MeeGo (својевремено), а Хуа најављује нешто помпезно, брже, флуидније, другачије, кад оно....
А у међувремену ево прогноза за 2021.

https://www.gizchina.com/2021/02/22/hua ... 0-in-2021/
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Cak i da izmisle taj neki novi sistem, cak i da Harmony postoji, nemoguce je da jedna kompanije, ima apsolutno celu proizvodnu liniju i proizvodi sve potrebne komponente za proizvodnju u ovom slucaju telefona. To se vec granici sa naucnom fantastikom. Obzirom da je americka tehnologija za proizvodnju u pitanju morali bi i to izmisliti tako da i da imaju taj neki OS unistili su ih zabranom komponenti. I p40 serija je odlicna a kupovana je, bar u srbiji, mnogo slabo. Sve u svemu po meni, ako se amerikanci ne smiluju, Huawei je mrtav, a obzirom da optuzuju, i Huawei i ZTE, pa su poceli i Xiaomi, za saradnju sa kineskom vojskom i komunistickom partijom, i da zele da sprece koriscenje komponenti od strane kineske vojske od ukidanja sankcija nema nista. Nadam se samo da trenutni Huawei uredjaji sertifikovani nece potpasti pod neke promene koje pravi Google i da ce ostati funkcionalni skroz. Jer ne kupuje mi se nov uredjaj jer iskreno nema neke dobre ponude do 500€, ne bi kupovao samsung, mnogi muce muku i sa S21 ultra a kamo li nesto jeftinije od samsunga. Morao bi da idem na iphone a tu su cene znate i sami kolike. No videcemo.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Хуа би морао да се фокусира на развој и производњу сопствених компоненти али то је као прво јако скуп процес, а као друго дуг и неизвестан. А за то време треба нешто производити и зарађивати како би се све то финансирало и онда се опет враћају на почетак.
Санкције ће остати на снази јер је то део дугорочне америчке спољне политике, није то Трамп измислио, он је само спровео одлуку.
Кажеш нема добре понуде до 500е, а изнад тога је као wow?:) Просто је понестало више идеја, погледај само дизајн, Ајфон вратио онај са петице, а Самсунг мало прешминкао С20 и добио С21.
Ја тренутно јурим Sony Xperia 5 ii, само нема га код нас и доста је скуп, али једини уређај тренутно који испуњава моје критеријуме. Као алтернатива су ми Пиксел 4а 5G или Пиксел 5.
Раније сам имао жељу да поново купим неки Хуа али као и већина чекам да видим шта ће се десити са њима, међутим биће да за то време могу купити нешто и да баталим то чекање. Посебно јер сад праве оне "пилуле" на екрану и сам телефон грозно изгледа због тога.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Him »

Au, apolo, kolega, pa vuces me za novcanik opasno. Mnoo dobar ovaj Sony Xperia 5 ii. Odavno nisam video lepsi telefon. A vidim itekako je ok.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od pero0000 »

Što se tiče Huawea(ili bilo koje druge Kineske firme) i optužbi da sarađuju sa svojom vojskom, naravno da sarađuju, neće valjda sarađivati sa Američkom...
Da li će propasti ili ne...to će se već videti u narednom vremenskom periodu, ne bih da licitiram o tome.

A što se tiče kupovine telefona do 500€ ili preko, svako kupuje prvo ono što može (koliko ima novaca) ili koliko želi da ih da...
Ja sam se izlečio od te "zavisnosti" kupio Mi Max 3 za unutra, a za napolje Mi A3 i to oba polovna. Dosta je bilo bacanja novaca za telefone.

Odgovori