Huawei Ascend P8

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P8

Post od Zile995 »

Joca-Samsung napisao:Није ми јасно зашто су избацивали 808 и 810 тако брзо, не видим апсолутно никакав проблем са 805 који је у Н4 и који ради на 2.7 GHz.
Tacno tako. 805 je odlican CPU. Kad su vec zeleli qualcom, trebali su da zadrze 805, 1080p rezoluciju(eventualno 2k) i da porade na bateriji, kapacitetu i svemu ostalom. Jbt vraca se polako 2012 god, baterije sve slabije traju.

Koliko vidim Bata Bogdan ostvaruje odlicne rezultate i mislim da je kirin pouzdan, stedljiv cipset, videcemo...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Ascend P8

Post od Joxy »

Не знам колико је то до чипсета колико је до акумулатора од 5000 mAh који је у њему. :D
Што се Змаја тиче, мислим да није требало толико брзо да избаце 808 и 810 већ мало дуже да се задрже на 805 који је последњи добар из Квалкома, не рачунајући 800/801 који су идентични. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Kakve veze ima akumulator od 5000mAh? , bio sam naveo jedan primer... Note 3 5,7" 3200mAh,x1 7" 5000mAh, da kažem ovako, otprilike, koliko je veći ekran toliko veća i baterija.
Bolje je sve optimizovano na Huawei, nema smeća kao samsung itd... Uzmi poredi i npr note3 /4 sa mate7,mate7 ih sije sa baterijom, tako da je ipak huawei odradio dobar posao što se tiče optimizacije baterije i svega ostalog
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Huawei Ascend P8

Post od Joxy »

Како какве везе има? Велике.
Не можеш поредити Мате 7 са 1080p екраном и батеријом од 4100 mAh са Н4 са 2К екраном и батеријом од 3220 mAh.
Битнији је капацитет батерије. То са оптимизацијом можда пали само код Епла јер је такав систем.
Едит: Да не напомињем да је Самсунг јачи (процесор, графика, резолуција екрана итд, све то ждере батерију).

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P8

Post od Zile995 »

Joca-Samsung napisao:Како какве везе има? Велике.
Не можеш поредити Мате 7 са 1080p екраном и батеријом од 4100 mAh са Н4 са 2К екраном и батеријом од 3220 mAh.
Битнији је капацитет батерије. То са оптимизацијом можда пали само код Епла јер је такав систем.
Hehe a sto ne moze da se poredi? :D Mora nesto da se poredi, pusti to sto nisu u rangu :D

Kako pali samo kod Apple-a? Eno uzrok glupog drain-a Samsung Push aplikacija. Znas kad bi to bilo na nekom drugom Android UI-u, normalnijem sistemu, bez bloatware-a? Skoro nikad, jer sanse su male da nesto podivlja upravo zbog toga jer je sistem manje natrpan.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend P8

Post od El Laki »

Ostavite neki link ako ima da se pogleda pakovanje. Živo me zanima. Mate 7 ima isto lepo pakovanje, svaki deo opreme zasebnu kutiju, crno zlatna varijanta. Otmeno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Ascend P8

Post od Evindzer »

iKe, strava, svaka im cast. Ima li jos neki telefon na trzistu slicnu mogucnost?

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Joca-Samsung napisao:Како какве везе има? Велике.
Не можеш поредити Мате 7 са 1080p екраном и батеријом од 4100 mAh са Н4 са 2К екраном и батеријом од 3220 mAh.
Битнији је капацитет батерије. То са оптимизацијом можда пали само код Епла јер је такав систем.
Едит: Да не напомињем да је Самсунг јачи (процесор, графика, резолуција екрана итд, све то ждере батерију).
Nalupa se ti malo :)
Optimizacije pali samo kod Apple, hmm, vidis to nisam znao da je Apple svemoguc ?
Čitaj, poredio sam ti note3 i x1,kolika razlika u veličini ekrana tolika i u bateriji, jačini baterije.
Tako da je x1 odlično optimizovan sa trajanjem , baterije za svoju veličinu, velik ekran ali i baterija.
A ti vise volis da imas smeća u samsung nego dobru bateriju?
To sto samsung ubacuje svoje smeće kome to nikom potrebno nije i troši bateriju to se vidi kako je optimizovano sve... Veruj da toga ne, a kod x1.
Briga mene i koji je procesor i grafika, ukoliko sve radi kako treba, npr kao x1 ili mate7,sve su to trikovi gde samsung debelo naplaćuje.
Čist primer svega je note3 i mate7.
A pokazaće se i trajanje baterije p8 vs s6,pa će se videti šta je bolje optimizovano
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Huawei Ascend P8

Post od Joxy »

bata bogdan napisao: Nalupa se ti malo :)
Optimizacije pali samo kod Apple, hmm, vidis to nisam znao da je Apple svemoguc ?
Čitaj, poredio sam ti note3 i x1,kolika razlika u veličini ekrana tolika i u bateriji, jačini baterije.
Tako da je x1 odlično optimizovan sa trajanjem , baterije za svoju veličinu, velik ekran ali i baterija.
A ti vise volis da imas smeća u samsung nego dobru bateriju?
To sto samsung ubacuje svoje smeće kome to nikom potrebno nije i troši bateriju to se vidi kako je optimizovano sve... Veruj da toga ne, a kod x1.
Briga mene i koji je procesor i grafika, ukoliko sve radi kako treba, npr kao x1 ili mate7,sve su to trikovi gde samsung debelo naplaćuje.
Čist primer svega je note3 i mate7.
A pokazaće se i trajanje baterije p8 vs s6,pa će se videti šta je bolje optimizovano
Полако, идемо редом. У том посту си написао да упоредим Н3/4 са Мате 7. У реду, ја теби кажем да ставиш у Ноут 1080p а не 2К резолуцију и стави батерију од 4100 mAh па онда упореди, тако је меродавно а не причање напамет шта би било кад би било.
Епл и оптимизацију сам поменуо јер конкретно шестица има 1810 mAh а уз неко нормално коришћење батерија опуштено гура два дана.
Процесор и графику сам споменуо јер ако су јачи код једног модела, код њега самим тим и више троше батерију. Додуше Самсунг нови Exynos наводи као штедљивији али ко ће га сад знати, не може се то са сигурношћу проверити.
Опет поредиш бабе и жабе, С6 и P8. P8 има батерију већег капацитета а има мању резолуцију тако да се не може поредити уопште. Опет кажем, стави у P8 батерију из С6 и резолуцију С6 па да видимо ту чувену оптимизованост на делу.
Треба само износити чињенице и бити реалан у поређењу, а не поредити неке различите ствари. Могу и ја сада у поређењу да наведем онај Леново P780 са ХД резолуцијом и батеријом од 4000 mAh али није поента у томе. ;)
Едит: Није ми сад јасно, да ли P8 стиже у две верзије (Кирин 930/5) или је 935 резервисан само за Мах модел?
Лик са другог форума га има (P8) и качио је СС Антуту теста, за GPU пише Mali T624. Који су они шампиони, не знају ни шта су ставили у њега. :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Huawei Ascend P8

Post od artifex »

Evo i snimak unboxinga
Huawei P8 unboxing and first impressions - Champa…: https://youtu.be/NH4-DtCmPiA

Bas su se potrudili sa ovim modelom,od telefona pa sve do pakovanja

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Joco dobro je, pobedio si.... Ja sve što sam napisao, pisao sam iz svog iskustva i poredjenja samsunga i Huawei, tačno note3, tab s i Huawei x1. I nisam veran ni jednom brendu, i ne branim ni jedan, već samo pisem ono što je po meni bolje.
Ponavljam, briga mene sto samsung gura neke ekstra rezoluciju, chipset neki, itd itd, gde samo zbog toga napucaju cenu a opet ne radi sve to glatko kao kod huawei. Mislim da lično iskustvo više vredi nego sve što piše na papiru.
Nisam do sad ni video s6 a naravno ni p8,ali opet sam siguran da će mi se vise svideti p8.
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Huawei Ascend P8

Post od Joxy »

Не треба овде нико да победи, само износимо своја мишљења. ;)
У реду је поређење Н3 и Х1, имаш оба модела и изнео си искуство, али ја сам се везао за друго поређење које си направио, Н4 и Мате 7. Н3 и Х1 су слични по спецификацији док код Н4 и Мате 7 то није случај, више се разликују од малопре поменута два.

Nikola.Fizesan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Ned, 25. Jan 2015. 00:20

Re: Huawei Ascend P8

Post od Nikola.Fizesan »

Inače zbog čega se ne koristi s805-32bitni je, s808 i s810 su 64bitni..

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend P8

Post od Zile995 »

A radi sigurno losije od 810 i 808, je l' tako? [emoji57]
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Huawei Ascend P8

Post od Joxy »

805 ради боље. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend P8

Post od El Laki »

Watch "Benchmark test: Huawei P8" on YouTube
https://youtu.be/l0ucJJRv4Tk

Watch "Huawei P8 unboxing - najlepše pakovanje mobilnog ikada?" on YouTube
https://youtu.be/mLk0w1PM76s

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Ascend P8

Post od bata bogdan »

Huawei P8 vs. Apple iPhone 6 Comparison
https://www.youtube.com/watch?v=wR1pvzI8cwY


Huawei P8 vs. Samsung Galaxy S6 Edge
https://www.youtube.com/watch?v=6ELeecKYJvY


Huawei P8 vs. HTC One M9 Comparison
https://www.youtube.com/watch?v=-5f9ZfJRBRA


Benchmark: Huawei P8 vs. Samsung Galaxy S6 vs. HTC One M9
https://www.youtube.com/watch?v=P8cyCnBJxI4


Full HD Video Test: HUAWEI P8 vs. Galaxy S6 edge
https://www.youtube.com/watch?v=Pc9S8Bm7zlw
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Ascend P8

Post od Evindzer »

Dobar, dobar. Svaka čast Huaveiju.
Još da su ubacili neku olovku sa pratećim softverom, kao što radi Samsung, i bio bi prava mera za mene. ;)

jovackopolje
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Uto, 28. Apr 2015. 16:23
:: LG G3
:: Huawei P6

Re: Huawei Ascend P8

Post od jovackopolje »

Pojavio se kod nas,cena 480e.Realno za te novce ima boljih telefona

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Huawei Ascend P8

Post od fannY »

Bice zanimljivo koje ce cene biti kod operatora. :)

Odgovori