Huawei Mate 9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Mate 9

Post od Sale_M »

E fala ti za slike, kad budem za kompom pogledacu. :)

Poslato sa DUK-L09 uz pomoć Tapatoka
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od Drafer »

Počinjem da se kajem jer sam kupio ovo skupo parče gvožđeta, bolju kameru sam imao na 5 prethodnij telefona u poslednjih 5 godina. Ima kao dve kamere nazad koje slikaju u razmeri od 4:3. Pa ko još danas koristi takav monitor ili telefon sa kockastim ekranom? A optička stabilizacija je isto ravna nuli

Evo ti jedna od 20Mpix 4:3

Slika


Ove od 9Mpix su mi najlepše zbog odnosa stranica 16:9


Slika


Evo i standardna, po defaultu na 12Mpix, kockasti odnos stranica 4:3


Slika
Android 12

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od Drafer »

Martin Mystere napisao:Uključi se ceo telefon ili se samo uključi alarm?
Pronašao sam još jednu sličnu opciju koju do sada nisam video na drugim telefonima i isprobao je.

Telefon može sam da se ugasi skroz u zadano vreme i isto da se upali u zadano vreme, može da se kombinuje kojim danima to da radi. [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201803 ... 8ba23e.jpg[/img]

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
Android 12

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Mate 9

Post od Sale_M »

Da da,dobra opcija.To moze vecina Huawei Honora,ako ne ibas svaki.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Huawei Mate 9

Post od yocasylver1 »

Ima i P9 tu opciju

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od Drafer »

Dobio sam update na Android 9.
Utisci su sledeći:
U ljudskoj prirodi je da sve što čovek napravi da bude dobro, kasnije teži da to pokvari... ili u nekim situacijama naplati pa kako kad.
U ovom slučaju mnogo stvari su izbacili, a to što nije bilo dobro nisu popravili, snimanje razgovora više nije moguće osim preko mikrofona što je jako loše, crne teme koje su mi radile više ne rade, a bela tema mi je odvratna.
Piše da preko milion programa neće raditi, kao windows 10 u početku na primer.

Vidim da je kamera sada drugačija, ubačene su nove opcije, na primer može da vam prevede neki tekst sa engleskog na ruski ili kineski što će našim ljudima mnogo značiti (nema prevod na srpski jezik), ubačeno je da prepoznaje objekte i ponudi vam sajtove gde možete kupiti čašu na primer - izuzetno korisno, naročito jer vas uputi na strane sajtove za kupovinu te čaše...

Ubacili su i neku glupost koja prati koje programe koliko vremenski koristite i možete ograničiti upotrebu tih programa posebno radnim danima, a posebno neradnim.. Bez ovoga nisam mogao da živim priznajem.

Hvale se da su unapredili automatso osvetljenje ekrana, ovo je moguće ali i dalje nije ni za K*** jer bude jako tamno ili jako svetlo pa zna da nervira - bolje je na ručno da se drži.

I za kraj jedan veliki WOW, ubacili su upravljanje gestovima (tako kažu hrvati, ne znam kako se na srpskom to kaže).
Dakle ima četiri načina za tastere home, back - kao i do sada, drugi način je ovalni taster koja ima gestove za back i recent, treće plutajuće dugme koje nikad nije radilo dobro i četvrti način je da nema ništa pa treba kao slepac da vučeš prst na gore (home), ona levo ili desno sa ruba prema sredini (back). I ova glupost je jako korisna naročito u programima u kojima samo pravi štetu.
Ne znam šta još ima od izmena, nešto sam zaboravio, a nešto još nisam otkrio.
Baterija može biti samo lošija kao i ostale stvari jer bolja ne verujem da može biti. Ovo još nisam utvrdio jer tek dva dana imam ovaj sistem pa nisam siguran.
Sve u svemu đubre.
Android 12

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei Mate 9

Post od niko1a »

to su uglavnom sistemske stvari koje je google tako namestio na P, a sto se tice baterije i osvetljenja trebace mu nekoliko dana da se privikne i "nauci" tvoje koriscenje, sa osvetljenjem probaj da drzis na auto i kad god ti neodgovara rucno ga podesi pa da se on privikava da ti ubuduce sam tako stavlja.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od Drafer »

Već dva dana mi stoji procenat baterije oko 50.
Napunio sam telefon one večeri kada sam video da imam veliki update, mislim u četvrtak pa instalirao Android 9, njakao ga na poslu
i bilo je možda 58% juče, evo danas ceo dan je prošao i sada imam još 50%, mada sada ne radim pa samo poruke i malo na viber što idem. Prošlo je dva dana i 11 sati od kada sam napunio bateriju, to je stanje sa upaljenim telefonom.
Noću sam ga gasio, ali opet drži dosta dobro.

Setio sam se još nečega što su izbacili a sviđalo mi se
sada ne mogu da stavim ceo folder za wallpaper pa da se menja svakih sat vremena, ne, sada samo jednu sliku možete odabrati i ništa više- neće da se menja, ostaje večno ista slika dok se ručno ne promeni.
Android 12

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 9

Post od yocasylver »

I sam zamerio to za folder i pozadine,to mi je prvo zapalo za oko .

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od Drafer »

Još par stvari koje me jako nerviraju na novom androidu.

Kada me neko nazove pa se završi razgovor i bilo da on prekine vezu ili ja ostane mi zaključan ekran koji moram otključavati da bi ugasio ekran, a ponekad bude otvoren kalendar iako ga ne otvaram niti diram skoro pa nikad. E sad zamisli dok vozim auto pa treba da se zezam sa tim glupostima...

Još jedna glupost u moru gluposti je da mi sada ubija neke programe koji su radili do sada, na primer čitam nešto na forumu preko tapatalk-a i ugasim ekran, kada upalim ekran više ne mogu da nastavim čitanje jer je prazna stranica već treba dva koraka da se vratim pa da tražim forum, pa temu pa da nastavim čitanje.
To nije jedini program koji ne radi od kada imam android 9, Sure daljinski koji koristim za klimu kada se ugasi ekran nema šanse da više radi, nema moje klime na spisku. Treba skroz da ubijem taj program pa da ga ponovo otvorim da bi radio normalno.

Dakle ništa dobro nema na ovom androidu a štete ima bezbroj. Ne znam da li je tako i na drugim telefonima, ali ovo mi deluje da će budućnost smatrphona biti jako loša ako se ovako nastavi
Android 12

Odgovori