Huawei Mate 9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Slažem se da Mate odaje utisak čvršćeg telefona, višeg kvaliteta izrade i premium osjećaja. Kako zbog sveukupnog utiska tako i do završne obrade i detalja i daleko ozbiljnije izgleda u odnosu na S7e i iPhone. To je moje mišljenje. Da li je on unutra napravljen kvalitetnije u odnosu na Samsung i iPhone ja zaista ne znam, ali s vanjske strane odaje takav utisak. Dachakragujevac da li si imao prilike uživo vidjeti Mate 9? Ili eventualno Mate 8 koji je isto uređaj sa odličnom izradom?

Sent from my Huawei Mate 9

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 9

Post od Baraba »

rock9855 napisao:Jeste tamniji malo od amoleda na s7e ali ono ubija oci posle 15 min.
Ne razumem šta te ubija, osim ako u mračnoj sobi ne odvrneš osvetljenje na max? Razumeo sam da je bolje osvetljen S7E tj. bolje će se videti napolju na suncu?

rock9855 napisao: Kameru sam uporedio sa s7e koji ima moja supruga i zapazanja su sledeca. Samsung pravi svetlije slike. U low light slike su na samsungu svetlije sa i sa malo vise detalja. Kad opalim samo monohromatsku fotografiju detalji su bolji na Mate 9 i fotografija je ostrija. Sve na auto. Ko zna da se igra izvuko bi bolju sliku posto ima milion podesavanja.
Po danu Mate 9 pravi fotke sa vise detalja i ostrine od s7e. Slike su malo tamnije od samsunga sa neutralnim bojama koje su realnije. Kod samsunga je sve napucano i prenaglaseno. Rezultat po. Meni neresen. S7e bolji u Low ligth, Mate 9 u dnevnim fotkama.
Možeš li da postaviš slike na dropbox/gdrive tj. šta već koristiš, sa istim scenama i uslovima sa oba telefona koje si poredio?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

I meni je u početku bio zatamnjen ekran. Nakon što sam ručno blago podigao osvjetljenje (i dalje ostala automatika) više se ni jednom nije totalno spuštalo osvjetljenje i to mi nije bio problem tako da i ti probaš tako. :)

Sent from my Huawei Mate 9

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

janka_88 napisao:Slažem se da Mate odaje utisak čvršćeg telefona, višeg kvaliteta izrade i premium osjećaja. Kako zbog sveukupnog utiska tako i do završne obrade i detalja i daleko ozbiljnije izgleda u odnosu na S7e i iPhone. To je moje mišljenje. Da li je on unutra napravljen kvalitetnije u odnosu na Samsung i iPhone ja zaista ne znam, ali s vanjske strane odaje takav utisak. Dachakragujevac da li si imao prilike uživo vidjeti Mate 9? Ili eventualno Mate 8 koji je isto uređaj sa odličnom izradom?

Sent from my Huawei Mate 9
Na kratko, ali jesam. Izglwda stvarno premijum, ali nikako za klasu iznad iphona i samsungovih vodecih modela. Tu su negde, ali sveukupno opet iza vodeceg dvojca. Opet to je sad moje misljenje. Istina, nezahvalno je porediti telefone koke nijanse dele.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Takođe je nezahvalno iz razloga drugačijeg materijala izrade zadnje strane. Po meni je to kao poređenje S i Note serije, gdje mi je Note uvijek bio ispred iako su od N5 istog materijala. Po meni lično je prednost S7 samo u low light slikama, znači bez blica jer je na Mate blic osjetno jači i bolje osvjetli. Sve ostalo na strani Mate na osnovu evo mjesec i jače kako koristim. Od prijema signala do kvaliteta izrade pa do brzine softvera i ostalog svakodnevnog rada. S7e sam koristio manje od 4 mjeseca ali me je taj edge ekran ubijao u pojam jer ne volim nositi maske i zaštite. :D

Sent from my Huawei Mate 9

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 9

Post od yocasylver »

Cestitke za telefon,da te lepo sluzi.Po opisu koji djes deluje da je zver i svaka cast sto si ga nasao po toj ceni,vidim da je osetno veca cena na oglasima. ?

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

rock9855 napisao: Kameru sam uporedio sa s7e koji ima moja supruga i zapazanja su sledeca. Samsung pravi svetlije slike. U low light slike su na samsungu svetlije sa i sa malo vise detalja. Kad opalim samo monohromatsku fotografiju detalji su bolji na Mate 9 i fotografija je ostrija. Sve na auto. Ko zna da se igra izvuko bi bolju sliku posto ima milion podesavanja.
Po danu Mate 9 pravi fotke sa vise detalja i ostrine od s7e. Slike su malo tamnije od samsunga sa neutralnim bojama koje su realnije. Kod samsunga je sve napucano i prenaglaseno. Rezultat po. Meni neresen. S7e bolji u Low ligth, Mate 9 u dnevnim fotkama.
Možeš li da postaviš slike na dropbox/gdrive tj. šta već koristiš, sa istim scenama i uslovima sa oba telefona koje si poredio?[/quote]

Meni amoled zamara oci kad je u sobi na srednjem osvetljrnju. U mraku mora da bude minimalno svakako.
Stavicu slike. Samo da napravim Flirk nalog. Ovako nrma smisla kaciti

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

yocasylver napisao:Cestitke za telefon,da te lepo sluzi.Po opisu koji djes deluje da je zver i svaka cast sto si ga nasao po toj ceni,vidim da je osetno veca cena na oglasima. ?

Ja sam gs kupio u CH sa oglasa. Lik trazio 500fr. Js mu ponudim 450. On trazio 470 pa se nadjosmo na 460fr :) To je 430-440€.
Baterijom sam prijatno iznenadjen. Za dan i po koriscenja sa uzvuko 8,5h SOT sa jos 5% baterije. Nisam hteo vise da ga cedim do gasenja. 70% ns wifi-ju i 30% mobilni net. Osvetljenje na auto. Uglavnom surf, youtube viber wa, par slika, pola sata razgovora, pola sata neke glupe igrice. Jos mi i mreza nije nesto dobra. Gurace 2 dana nekog mog prosecnog koriscenja. Vuse nego zadovoljan...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Baterija je jedan od aduta ovog telefona. Meni drži na nivou S7 Edge kada imam dvije sim kartice aktivne, dok sa jednom osjetno duže traje.

Sent from my Huawei Mate 9

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Ja koristim samo jednu karticu. Nisam probao potrosnju u dual sim rezimu

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 9

Post od yocasylver »

I meni je dva dana drzala baterija ali kako sam presao na Nugat skratio sam za pola dan do dan.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Pa koliko sad na Nugatu SOT izvlacis? Nesto su zestoko zapagovali sa p9 na Nugatu izgleda. A i mora da se prodaju p10 modeli :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Mate 9 dolazi fabrički sa Nougat. Nije samo Huawei nego i drugi proizvođači imaju problema kada nadograde sa MM na N a posebno sa trajanjem baterije.

Sent from my Huawei Mate 9

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Znam da Mate dolazi fabricki. Ja pricam za Yocin P9. Izbacice valjda neku zakrpu da malo srede to

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 9

Post od yocasylver »

I ja se nadam da ce resiti,gledao po netu jos uvek nema resenja.Kada sam probao da vratim na 6.0 uspesno sam odradio ali nesam mogao da menjam teme.Nesto nije htelo,ne znam zbog cega ali sam citao da su i drugi imali probleme.Ne znam da li bi mi vratili na 6.0 u ovlascenom servisu bey nadoknade,imam garanciju?

rock9855
stvarno je dobra cena,lepo si ga nasao.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Yoco cekao sam ga od nove god da naleti neki po ok ceni. Bio sam stipsa i nisam hteo da dam 700 za nov :) Ali isplatilo se

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Danas malo uporedjivao kamere Mate 9, S7e i L950XL pa evo slika da vidite kako ispalo.
Evo po jedna slika sva tri telefona pa procenite sami.
Cele fotke i posle crop-ovi.
Slikano sve na auto. Ko se razume moze sigurno to mnogo bolje. Ali vecina nas izvadi i opali fotku u 99,99% slucajeva.
Kad imam vremen radicu isto poredjenje u low light

Mate 9 normalna i mono hromatska
https://flic.kr/p/STmJFw
https://flic.kr/p/STmFrW
S7e:
https://flic.kr/p/STmNPb
I L950 XL
https://flic.kr/p/SWWeGT

I crop-ovi istim redom:
https://flic.kr/p/SKL9ea
https://flic.kr/p/RH9tzZ
https://flic.kr/p/SHkCH7

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 9

Post od Evindzer »

Pomalo iznenađuje, ali prema ovim slikama ispade da M9 i 950xl daju bolje slike.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Za L950XL sam znao da je bolji ali me Mate 9 iznenadio da je bolji od S7e. Ipak se vidi da lumia daje primetno bolje slike dok je razlika izmedju Mate 9 i S7e mala ali ipak ide u korist M9.
U low light je malo S7e bolji ali nista woow. Postavicu za neki dan kad stignem

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

Ja ne znam na osnovu cega ste vi zakljucili koji je telefon bolji od kojeg? Sve slike su odlicne, i ne vidim neku raziku.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Odgovori