Huawei Mate 9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
JFK
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2008. 04:37
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Re: Huawei Mate 9

Post od JFK »

Sta se desava sa ovom temom, redovno pratim sve vase komentare i nestrpljivo cekam nekog korisnika da napise malo vise o ovom telefonu kako se pokazao, mane... :o
Da li neko moze da mi kaze boju telefona da je ista napred i nazad, posto vecinom koje sam video su napred crni a pozadi sivi...
Hvala

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Kazu da ce pustiti black varijantu. Ali za sada je ona dark grey ili tamno siva pozadi

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 9

Post od Evindzer »


janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

Evo da se i ovdje pohvalim da sam uzeo Mate 9. Telefon je zaista fantastičnog dizajna i težina je odlično izbalansirana. Npr. Note 4 koji je sličnih dimenzija i manje težine je djelovao teži u ruci. Vjerovatno tome doprinosi to što je skoro 1mm tanji Mate 9. Zvučnici su perverzno dobri, ovakvu snagu i kvalitet nisam očekivao. Nakon prvog punjenja baterija je trajala od pola 6 ujutro do nekih 23 naveče sa 5 sati i 30min ekrana i ostalo je 4% gdje je tokom cijelog dana bilo automatsko osvjetljenje, sinhronizacija 3 email naloga i upaljena lokacija. Mreža je bila na automatskom modu gdje je oko dvije trećine dana bio na 3G mreži. Malo sam i igrica igrao i za sad sam zadovoljan a još će to da dođe sebi nakon nekoliko punjenja. Malo je tamniji ekran nego što sam navikao na S7 Edge u smislu da ga automatika zatamni možda i više nego što treba u nekim situacijama i to bi naveo kao manu. Takođe, u low light uslovima je za vidljivo bolja kamera na S7 Edge ali daleko od toga da je ovdje loša, "samo" je na S7 bolja i to je to. Ako nekoga nešto interesuje neka pita. :)

dado1964
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Mar 2016. 11:21
:: Huawei mate 7 gold

Re: Huawei Mate 9

Post od dado1964 »

Molim vas imam mate 9 uzeo uMTS ali imam bug ne mogu da izbrišem mailove iz recycling bean ima li ko iskustva o tome a nema veze sa administratorom mail naloga koji je poslovni.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

@dado1964 da li je u pitanju fabrička mail aplikacija? Ja sam upravo probao da izbrišem iz korpe i odradio je to bez ikakvih problema.

Sent from my Mate 9

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Huawei Mate 9

Post od brankisha »

@janka_88 : Kakva je razlika u bateriji izmedju Mate i S7 edge? Daj malo vise nekih poredjenja. Ima li razlike u brzini telefona prilikom otvaranja standardnih aplikacija. Bas me interesuje, posto je prelep telefon. Mada ono sto sam video na testovima, meni je kamera bolja na Mateu nego na S7.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

brankisha, razlika u bateriji je u korist Mate 9. Neko možda izvuče i napravi drugačiji rezultat ali eto ja izguram ujutro od 6 naveče do 23 sa oko 6 i po sati upaljenog ekrana da mi ostane 5-6% kad stavim na punjač. Ne štedim uopšte telefon i igram i igrice usput, imam 3 mail naloga na sinhronizaciji i automatski mod mreže gdje je većinu dana na 3G sa automatskim osvjetljenjem. Ne štedim ga jednostavno i izgura mi više nego S7 edge pri istim uslovima korištenja. Pa neku razliku u brzini otvaranja aplikacija nisam primjetio osim da su animacije brže nego na S7 što automatski znači i da brže radi sam telefon. Juče sam ubacio i drugu sim karticu i koristim dvije kartice i nešto je slabija autonomija tako da sam pao na nekih 5% već oko 21 a pri tom sam imao veći broj poziva na njemu (jedan broj službeni). Meni je na S7 jedino za nijansu bolja u low light uslovima bez blica, a inače ne vidim razliku kad je bolje osvjetljenje (vještačko ili prirodno). Jedina zamjerka na dual sim režimu je da se za drugu karticu ne može podesiti opcija "samo 2G" nego samo na glavnoj jer bi i to blago popravilo autonomiju jer su mi ovako obe kartice na 3G signalu iako je samo na jednoj aktivan internet protok. Ja sam zaista oduševljen kako izgledom tako i radom telefona i izgled je iskreno i bio presudan da pređem na Mate 9 ali pod uslovom da ne izgubim na funkcionalnosti, što se i nije desilo. Istina bežično punjenje je dobra fora i fino izgleda kad se tako puni ali nije da mi nešto previše nedostaje. Takođe brzo punjenje sa fabričkim punjačem i kablom je nevjerovatno brzo i nekih 70% napuni za manje od 40min što je odlično obzirom da je kapacitet baterije 4000mAh. Isto tako koristio sam i Samsung brze punjače ali oni ga ne pune maksimalnom mogućom snagom ali i on napuni nekih 40% za pola sata tako da je sasvim prihvatljivo. Problem mi predstavlja i type c priključak na telefonu jer je jako teško doći do takvih kvalitetnih kablova pa sam naručio 4 Ugreen kabla koja djeluju kvalitetno i imaju jako dobre ocjene :D (za power bank, auto-punjač, u kući i na poslu) sa različitim dužinama u zavisnosti od namjene. Dobije se i adapter u pakovanju ali nije baš praktično njega uvijek koristiti imajući u vidu kako je malen i mogućnost da se lako izgubi.

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: Huawei Mate 9

Post od noviandroidas »

To sto su animacije brze nema veze sa brzinom telefona vec kako je fabricki podesena animacija. Samsung fabricki ima nesto sporije animacije jer lepse izgledaju. U developer opcijama mogu se ubrzati ili usporiti...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

noviandroidas, pa ko voli da mu telefon od 500+ eura kilavi prilikom otvaranja i najosnovnije stvari? Ja lično ne. Nisam primjetio neku vanserijsku ljepotu na S7 kad su animacije u pitanju, a kad usporim još animacije na Mate onda se dobije identičan efekat kao na S7, ali pri istim podešavanjima u developer opcijama brže odrađuje posao Mate. :)

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: Huawei Mate 9

Post od noviandroidas »

Ja volim :roll:
Uglavnom jedini nacin da se tacno uporedi brzina otvaranja je da se iskljuce animacije jer upravo default podesavanja (na 1x) su razlicita od jednog do drugog proizvodjaca.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

Sto se tice baterije,sto korisnika sto razlicitih trajanja baterije. Jedino je merodavan rezultat kad upalite dva telefona iste sekunde i potpuno ih isto koristite,a da su tom prilikom oba na istoj mrezi,jednako stara,koriste isti wifi,itd,itd...S7 edge ima odlicnu bateriju,za mate 9 ne znam,ali ne verujem da moze da traje nesto enormno duze sa istim korišćenjem.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Mate 9

Post od janka_88 »

dachakragujevac80, oba telefona koristim identično pa zato i govorim na osnovu svog iskustva. :) Možda bi pri nečijem korištenju bilo obrnuto, sve zavisi kako se koji telefon ponaša pri različitoj upotrebi. Ja ni u snu nisam mogao dostići trajanje baterije na S7e kao neki ljudi što sam viđao kako na ovom forumu tako i na drugim, a isto tako ne dostižem rezultate ni na Mate 9 kao što drugi dostižu. Šta neko radi na telefonu pa da nagura 10h SOT ja blage veze nemam, osim ako internet uopšte ne koriste. Nije enormno duže, da se razumijemo ali taman (meni lično) da izguram do naveče bez dopunjavanja. :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

Pa ja stvarno "silujem" moj edge i bez problema preguram od ujutru do uvece plus mi ostane nekih 30%. Ni ja nisam verovao da je to moguce sa smart telefonima,sve do ovog (pu,pu, da ga ne ureknem [emoji16] )

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Mate 9 ima oko 20-ak % bolju bateriju. Izvlaci u proseku sat vremena SOT duze.
6.5 sati je super, s'obzirom da igras igrice i vecinu vremena si na 3/4G

dado1964
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 23. Mar 2016. 11:21
:: Huawei mate 7 gold

Re: Huawei Mate 9

Post od dado1964 »

janka_88 napisao:@dado1964 da li je u pitanju fabrička mail aplikacija? Ja sam upravo probao da izbrišem iz korpe i odradio je to bez ikakvih problema.

Sent from my Mate 9
Janka_88 jeste fabricka ali kad obrišem nalog radi oko 1 h a onda ne mogu da ih brišem iz korpe a pogotovu ako ih označim više pa pokušam da obrišem iz korpe

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Od pre par dana sam postao vlasnik Mate 9 64gb DS.
Evo da prenesem nekoliko utisaka posle par dana koriscenja. Nisam imao bas puno vremena sve da procackam.
Da pocnem od izrade i dizajna.
Izrada je vrhunska. Sve lepo utegnuto, kao saliveno. Obracalo se paznju na svaki milimetar. Po meni kvalitet jednu stepenicu vise u odnosu na IP ili Samsung.
Telefon je bas lep. Lepo lezi u ruci, tanak je, ne kliza, zadovoljstvo ga je koristiti. Nazalost morao sam da mu stavim flip case ali jbg meni tefon povremeno ispadne pa sto je sigurno sigurno je . Moram da kazem da jr ovaj orginal Huawei flip case vrhunske izrade i lepo lezi u ruci. Dobio sam ga gratis uz telefon jnace kosta preko 30€. Dobio sam jos jedan flip od prave koze i onaj sto ide uz svaki mate 9 u pakovanju.
Velicina je ok. Ocekivao sam veci telefon s obzirom da je 5,9". Svojevremeno sam koristio Lumiolu 1520 od 6" koji je bio tenk. Ovaj je mala beba
Ekran je bas dobar, uopste ne smeta sto je FHD, osvetljenost dobra, jako prijatan za oci. Jeste tamniji malo od amoleda na s7e ali ono ubija oci posle 15 min. Ostrine mu nimalo ne fali. Mala zamerka je sto auto osvetljenje drzi ekran malo tamnijim u odnosu kako bi zeleo. Ne znam sto je to tako ali sam primetio da je na svakom Huaweiju tako.
Kameru sam uporedio sa s7e koji ima moja supruga i zapazanja su sledeca. Samsung pravi svetlije slike. U low light slike su na samsungu svetlije sa i sa malo vise detalja. Kad opalim samo monohromatsku fotografiju detalji su bolji na Mate 9 i fotografija je ostrija. Sve na auto. Ko zna da se igra izvuko bi bolju sliku posto ima milion podesavanja.
Po danu Mate 9 pravi fotke sa vise detalja i ostrine od s7e. Slike su malo tamnije od samsunga sa neutralnim bojama koje su realnije. Kod samsunga je sve napucano i prenaglaseno. Rezultat po. Meni neresen. S7e bolji u Low ligth, Mate 9 u dnevnim fotkama. Kamere su vrhunske ali ih oba sije ipak L950 xl ali i nju moram detaljnije da testiram i poredim
Brzina u radu je super. Sve ide glatko, brzo, bez bagova dosad. Aplikacije isto otvara jako brzo. Testirao sam brzinu otvaranja aplikacija sa s7e i tu su negde odokativno. Delici sekunde u pitanju. Nekad otvori brze Mate nekad s7e. Nisam imao instalirane velike zahtevne igre da uporedim.
Za bateriju je jos rano reci. Instalirao sam i podesavao sve i svasta.
Mislim da bi SOT trebao da ide izmedju 6-7 sati. Videcu kad sve dodje na svom mestu. Meni bi trajala baterija u proseku 2 dana prosecnog koriscenja.
Sto se grejanja tice tu isto nemam zamerki. Tel je non stop hladan. Sigurno bi snimanje 4k i zahtevne igre malo zagrejale. Ovako temperatura cpu je do 40 stepeni.
To bi bio neki prvi utisak. Ja sa odusevljen telefonom i cenom po kojom sam ga uzeo. Mesec dana star telefon sa dosta dodatnd opreme za manje od 450€.
Ako nekog nesto zanima neka pita

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Mate 9

Post od Evindzer »

Čestitke, mislim da dobro izabrao. :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Huawei Mate 9

Post od dachakragujevac80 »

rock9855 napisao: Izrada je vrhunska. Sve lepo utegnuto, kao saliveno. Obracalo se paznju na svaki milimetar. Po meni kvalitet jednu stepenicu vise u odnosu na IP ili Samsung.
E sad si ga malo... Da si rekao bar da su slični po kvalitetu, pa ajde, al ovako ispade da Huawei pravi bolje telefone i od Samsunga i od Apple-a. Mozda od neke Samsungove srednke klase, ali od flag shipova ni pod tačkom razno. Ako nista tu su negde po kvalitetu, ali opet iza gore pomenuta dva brenda.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 9

Post od rock9855 »

Po kvalitetu izrade? Ja sam licno poredio sa S7e i IP 7. To je moj utisak. Ne kazem da ovuma nesto fali. Samo da mi kod Mate 9 deluje jos cvrsce i kvalitetnije. Naravno mozda je to samo neki moj utisak. Uporedjivao i sa p9 i takodje mi deluje kao da su se sa Mate 9 vise potrudili. Evo neka Janka_88 prenese svoj utisak. Imao je s7e a sad ima Mate 9. Mozda je to moj subjektivni osecaj ali je sve vrhunski odradjeno

Odgovori