Huawei P10 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
stric stefan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 04. Jan 2018. 16:54
:: p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od stric stefan »

knezevic76 napisao:Eventualno njegova original Flip case futrola
https://www.mobilefun.co.uk/official-hu ... blue-63659


3000din kod nas.
hvala ti :)

nego da pitam jos nesto,ubijedjen sam da sam prvi dan koristenja negdje u opcijama vidio da se upali da je zvuk zvona u dzepu ili torbi glasniji,ali ne mogu da nadjem nikako,
kad mi je mob u dzepu iako je smanjeno zvono na neku normalnu razinu cim me neko zove bas glasno zvoni,pa i kad izvadim mob iz dzepa grmi :lol: ako neko zna kako da to normalizujem zahvaljujem se :D

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P10 lite

Post od neogeo »

Za sve koji žele da zaključaju fon duplim klikom:
- Iz Widgeta izvedite na ekran ikonicu Lock (Huawe widget) i kada na nju kliknete, fon se zaključa. Ekstra radi i jes' da nije tap to lock opcija ali je bolja nego li instaliranje Nove.

Jedno pitanje za sve:
- Ne radi mi LED notifikacija za Gmail. Ima li leka tome (za sve ostalo radi normalno)!?

TNX
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Huawei P10 lite

Post od neogeo »

Green napisao:Hard reset nije obavezan nakon nadogradnje oficijelnog softvera, samo nakon instalacije custom rom-a.
Nije obavezan ali je jako preporučljivo da se nakon svakog ažuriranja očisti Cache (fon odradi format Cache particije).

Ukusno, slatko a ne goji ;)
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P10 lite

Post od Green »

Korisnik moze da odradi sta mu volja. Zvanicni update softvera preporucuje backup podataka. Nigde jos nisam naisao da se striktno preporucuje hard reset nakon update-a stock rom-a.

Dosta puta pri instalaciji custom rom-a nisam uopste odradjivao hard reset (mrzelo me ponovno podesavanje i download aplikacija) i nisam nailazio na probleme u radu telefona. Secam se da sam tako radio na HTC Desire i Oppo Find 5. Dokaz da su developeri napravili kvalitetne i pouzdane rom-ove

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Huawei P10 lite

Post od nidzo80 »

stric stefan napisao:
nego da pitam jos nesto,ubijedjen sam da sam prvi dan koristenja negdje u opcijama vidio da se upali da je zvuk zvona u dzepu ili torbi glasniji,ali ne mogu da nadjem nikako,
kad mi je mob u dzepu iako je smanjeno zvono na neku normalnu razinu cim me neko zove bas glasno zvoni,pa i kad izvadim mob iz dzepa grmi [emoji38] ako neko zna kako da to normalizujem zahvaljujem se :D
Dialer >Settings>Pocket modeSlika

stric stefan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 04. Jan 2018. 16:54
:: p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od stric stefan »

nidzo80 napisao:
Dialer >Settings>Pocket mode
zahvaljujem :)

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei P10 lite

Post od mare-ss »

Како да појачам тонове обавештења, у подешавањима тога нема? Има звоно, аларм, медији и сл... Ово ми је први хуавеи ништа не знам где се шта налази :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P10 lite

Post od sugarcoated_ass »

Ringtone je nivo glasnoće za sva obaveštenja.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: Huawei P10 lite

Post od mare-ss »

Аха хвала, на лг је све то посебно

stric stefan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 04. Jan 2018. 16:54
:: p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od stric stefan »

ima li neko problem sa led lampicom za notifikaciju,naime kad preko bilo koje aplikacije za podesavanje led notifikacija postavim da npr. propusteni poziv svijetli crvenom bojom,viber ljubicastom, mesendzer plavom,whatsapp zelenom,kada testiram preko te aplikacije lampica uredno svijetli tom bojom,medjutim kada poslije toga imam neku notifikciju lampica uvijek svijetli zelenom bojom iako ocito moze da svijetli sa ove cetri boje jer ih prikazuje pri testiranju
da li ima neka caka ili se moram navici da uvijek svijetli samo zeleno :D

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Huawei P10 lite

Post od liman3 »

Mislim da te aplikacije za podešavanje LED-a ne rade dobro na EMUI.
Možda uz ROOT.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

Ja koristim Light Manager sa prodavnice i lampica pokazuje boje bez ikakvih problema.Kako je podeseno,tako i pokazuje.

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P10 lite

Post od darkman »

Mugy, tebi od kako su zamenili telefon sve sljaka bez problema? Primecujem da nema nikakvih zalbi sa tvoje strane, sto je odlicno naravno. :D

stric stefan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 04. Jan 2018. 16:54
:: p10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od stric stefan »

trebalo je samo da u podesavanjima za svaku aplikaciju posebno ugasim led notifikaciju,a onda sve sto sam preko light manager-a podesio radi ok,pa eto ako nekome zatreba :)

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

@darkman,sve radi savrseno dobro,osim sto su mi posle update-a B185,pa do update-a B193,sve vise unakazivali prednju kameru na telefonu.I baterija,slabije drzi,ali podnosljivo.

owoono
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2016. 11:47
:: Samsung S6 edge+
:: Huawei P10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od owoono »

mugy napisao:@darkman,sve radi savrseno dobro,osim sto su mi posle update-a B185,pa do update-a B193,sve vise unakazivali prednju kameru na telefonu.I baterija,slabije drzi,ali podnosljivo.
Znaci da ne trazim azuriranja jer sam jos uvek na b180 :o i ne zalim se nista :D

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P10 lite

Post od darkman »

Kako je moguce da telefon ima toliko oscilacija nakon svakog updatea? :uhuh:

owoono
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 20. Jul 2016. 11:47
:: Samsung S6 edge+
:: Huawei P10 lite

Re: Huawei P10 lite

Post od owoono »

Pazi, ja sam jos uvek na b180 i probam skoro svaki dan da azuriram ali posle tvog i jos nekih komentara cini mi se da je ovaj najbolji do sada :blinky:
Da se nisi "zalio" i pisao o led lampici ja nisam obratio paznju ali se ispostavilo da si 100% u pravu :wink: e a sada me interesuje ova aplikacija "Light Manager" :lol: videh ima i pod brojem 2 i u obe pise da su za Samsung :shock:
Oli mi to pojasniti? Msm radi li kod nas sve ok ? Hvala na odgovoru :wacko: :wink: :shock:
Poslednja izmena od owoono u Pet, 19. Jan 2018. 10:24, izmenjeno 1 put ukupno.

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Huawei P10 lite

Post od liman3 »

darkman napisao:Kako je moguce da telefon ima toliko oscilacija nakon svakog updatea? :uhuh:
Nema...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Re: Huawei P10 lite

Post od mugy »

Vi koji ste sa B180,vi ste fon uzeli u VIP-u i kod vas je region C738.U telenor-u i MTS-u je B432.Tako da nisu isti update-i.Kao sto nisu isti i za single i dual sim.Ovo sve govorim iz licnog iskustva,jer znam kako mi je fon radio do update-a B185,a kako sada.Poznajem bar 5 ljudi koji imaju ovaj model i sa njima uporedjujemo telefone.Drug koji zivi 50 m od mene ima dual sim iz WinWin-a i sa njim se vidjam skoro svaki dan.Kod njega je prednja kamera neuporedivo bolja,nego kod mene na telefonu.Ali se i on zali da mu je posle update-a B92,trajanje baterije opalo.Sta mislite,zasto Huawei svima ne puste update u isto vreme?Zasto ne daju da se vrati fon na predhodnu verziju?Hteo sam da vratim fon na B127,ali cekam Oreo,a predpostavljam da bez svih update-a pre njega,nece moci.nadam se da samo i sa njim nece zeznuti stvar,pa da i njega krpe posle msecima.Sve u svemu ja zadovoljan telefonom,a za huawei sam znao i pre kupovine da brljave. :)

Odgovori