Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Mladen7 »

Tekst preuzet sa Mondo sajta.

Mate 10 Lite je dobio dve nove funkcije

Otključavanje telefona licem korisnika

Zahvaljujući novoj opciji otključavanja telefona, očekuje se da će Mate 10 Lite imati prednost u odnosu na konkurentne uređaje u istom cenovnom rangu. Za početak, radi se o veoma sličnom iskustvu kao na telefonu iPhone X. Podesite ovu opciju, dopustite da kamera skenira Vaše lice i dovoljne su milisekunde da otključate telefon pomoću naprednog softvera za prepoznavanje crta lica.

Za razliku od Apple iPhone X sistema, na kom je potrebno da prevučete prstom preko ekrana nakon što prepozna vaše lice, Huawei Mate 10 Lite će biti lakši za korišćenje jer nudi dve opcije - direktno otključavanje i otključavanje nakon prevlačenja prstom preko ekrana. Ako izaberete drugu opciju, možete da iskoristite inteligentan način prikazivanja notifikacija na zaključanom ekranu. Ako Huawei Mate 10 Lite prepozna da trenutni korisnik telefona nije vlasnik, čije lice otključava telefon, automatski će sakriti informacije i sadržaj notifikacija, čime je privatnost potpuno zaštićena.

S obzirom na to da je sigurnost ovakve vrste otključavanja veoma važna, kako biste bezbedno uživali u prepoznavanju crta lica na telefonu, Mate 10 Lite će imati tri dimenzije zaštite:

1) Bezbednost sačuvanih podataka: informacije o licu korisnika se čuvaju u CPU TEE (Trusted Execution Environment) prostoru Kirin čipseta, koji ima bezbednost na nivou čipa

2) Bezbednost algoritma: Ovo znači da algoritam prikuplja informacije sa više od 1.000 tačaka lica da bi Vaš telefon prepoznavao samo vaše lice

3) Nemogućnost otključavanja dok su Vam oči zatvorene: Ova opcija garantuje da niko neće moći da otključa vaš telefon dok spavate ili ne gledate u njega.
AR dodaci za kameru (proširena stvarnost)

Unapređena verzija softvera ima integrisanu opciju za zabavno slikanje selfija pomoću AR sočiva. Huawei Mate 10 Lite poseduje četiri kamere, kao što smo rekli, od kojih su dve prednje. Ovaj dizajn kamera pomaže kupcima da uslikaju i slike u boji, kao i fotografije sa bokeh efektom. Sada, uz AR sočiva, dobijate potpuno nove mogućnosti prednje kamere.

Za početak, kada koristite opciju AR sočiva možete da izaberete razne inovativne pozadine sa izmenjenom realnošću. Pomoću ovog kreativnog pristupa izmenjenoj realnosti, možete da se dodate na fotke sa svojim idolima ili da slikate sebe kako stojite ispred Ajfelove kule, Big Bena u Londonu ili čak Sidnejskog mosta.

Ažuriranje i detalji o softveru

Veličina ažuriranja je oko 750 megabajta, ali još uvek nema Android Oreo nadogradnje uz ovo ažuriranje. Za ažuriranje vam je potrebno makar dva gigabajta slobodne memorije (neće biti zauzeta tolika memorija nakon ažuriranja) i Wi-Fi veza. EMUI verzija će nakon ažuriranja i dalje biti EMUI 5.1.

Prvi korak ka instalaciji novog softvera je Settings - System update, a nakon toga kliknite na dugme sa tri tačke u gornjem desnom uglu - Download latest full package.

Oreo se, zajedno sa EMUI 8.0 interfejsom očekuje tokom narednih meseci.

Marjandroid
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 13. Mar 2018. 09:45
:: GSmart Mika M2
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Marjandroid »

Ova opcija garantuje da niko neće moći da otključa vaš telefon dok spavate ili ne gledate u njega.
Ovo je hit! Ljubomorna devojko, ti si na potezu. :lol:

dirkkuyt
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2016. 12:38
:: Huawei Y5 II

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od dirkkuyt »

Imam ovaj telefon neko vrijeme pa da napisem utiske:
Ekran je odlican, mada i dalje Huawei ima neki glup algoritam za automatsko osvetljenje, ali u redu
Telefon nije prevelik, fino lezi u ruci, ivice su tanke
Kamera je dobra, ima mnogo podesavanja i mogu se izvuci dobre slike
Dodate su i AR pozadine, koje su cista glupost i izgledaju kao pokusaj fotosopovanja od strane nekoga ko ima 11 godina
Face ID radi dobro i brzo po danu, u mraku ne prepoznaje uvijek, ali fingerprint sensor radi odlicno tako da vadi situaciju
Baterija je dobra, drzi citavog dana uz 5-6 sati SOT na automatskom i osvetljenju i max rezoluciji ekrana
Brzina rada je fenomenalna, sve se otvara instant, jedini lag je na ulasku u galeriju iz kamere
jedino jos ne znam da li ce dobiti update na 8.0 i emui 8
Sve u svemu, dobar izbor za taj iznos

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od DrBrMr »

Pojavio se update, čini se samo zakrpa. Slika

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Mladen7 »

Stigao Oreo ,android 8.0.0.
Ovako na prvi pogled drugačiji je meni podešavanja, ostali utisci kasnije posle više korišćenja.
SlikaSlikaSlika

RNE-L21

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Imam problem prilikom menjanja fontova na huawei mate 10 lite. Tel je root-ovan. Prvo sam probao sa skidam fontove preko ifonts, xposed modula, ali kada skinem i primenim font jopste se ne promeni font na samom telefonu. Zatim sam probao neku verziju huawei themes sa play prodavnice, ali opet skinem i ne vidim promenu kada primenim taj font. Probao sam i apk hifont, ali je problem i dalje sto se font ne menja na samom telefonu.

Kada sam imao samsung telwfone ber problema sam menjao fontove sa navedenim xposed modulom

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Note IV N9100 dual

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Da li zna neko kako se moze vratiti na fabricki softwer na ovom telefonu?

Da je samsung sve bi lako bilo. Na samsungu je prost i root i ako nesto zajebes vracanje na fabricki, a ovde je uzas zivi sve...

Ja sam pre neki dan ispao budala pa sam hteo da instaliram neki oreo rom koji nisam mogao da instaliram jer imam android 7 i jedini kuvani rom sa andrpid 7.

Na zalost nisam uspeo da odradim backup fabrickog rootovanog rom-a iz ne znam kog razloga pa sam odradio wipe svega naravno i systema prilikom pokusaja da instaliram dugitom i vise fabrickog nema.

Sada imam neki kuvani rom sa androidom 7 koji mi se ne svidja, ali ne znam kako da ubacim ponovo fabricki sa androidom 7 ili jos bolje 8.1.
Tel mi je root-ovan i ima twrp recovery.

Da li mozda neko zna kako se to radi?

Zvao sam servis i cim su culi o cemu se radi kazu da mogu da probaju, ali traze 2000 din. Ja te pare ne dam.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Note IV N9100 dual

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Fox »

Samsung S8,Sennheiser CX300 II

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Hvala puno. Sinoc sam kopao po netu i uspeo sam da ubacim fabricki sw. Prvo sam morao da flashnem fabricki recovery pa tek onda i fabricki 7.0.

Sada trazim kako da ga nadogradim na oreo :)
Note IV N9100 dual

Grof1974
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 16. Avg 2018. 01:23
:: huawei mare 10 lite

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Grof1974 »

Pozdrav
Ako netko ima volje i iskustva neka mi pomogne
Imam Huawei Mate 10 Lite kupljen u njemackoj,e sada ja ga potpuno novog dobio na poklon i mob je zvjer ali..ja zivim u hr i kada sam stavio hr karticu i napravio google racun dobio sam samo google update za maj mjesec,posto sam procitao da je oreo pusten u promet pokusaso sam sve ali nista,huawei podrska kaze nemogu mi pomoci jer mob nije za hr trziste naravno lazu//i onda sam skinuo oreo sa firmware findera i sve radi ko avion,ali zanima me
1 hocu li dobivati googleove updejtove s obzirom na skidanje orea sa FF
2 hocu li iduci mjesec dobiti ono famozno gpu ubrzanje
Aj ako neko zna neka javi bio bi zahvalan :) :) :) :) :) :) :) :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Grof1974 napisao:Pozdrav
Ako netko ima volje i iskustva neka mi pomogne
Imam Huawei Mate 10 Lite kupljen u njemackoj,e sada ja ga potpuno novog dobio na poklon i mob je zvjer ali..ja zivim u hr i kada sam stavio hr karticu i napravio google racun dobio sam samo google update za maj mjesec,posto sam procitao da je oreo pusten u promet pokusaso sam sve ali nista,huawei podrska kaze nemogu mi pomoci jer mob nije za hr trziste naravno lazu//i onda sam skinuo oreo sa firmware findera i sve radi ko avion,ali zanima me
1 hocu li dobivati googleove updejtove s obzirom na skidanje orea sa FF
2 hocu li iduci mjesec dobiti ono famozno gpu ubrzanje
Aj ako neko zna neka javi bio bi zahvalan :) :) :) :) :) :) :) :)
Druze, sada sam kucao na netu i koliko vidim taj firmware finder je windows program pomocu koga se skida softwer za huawei. Da li gresim? Ja sam muke imao dok nisam instalirao fabricki sw pa sam onda napravio glupost i instalirao neki kuvani rom koji je osakacen i sada nikako da se vratim na fabricki rom. Reci mi na kojj nacin instaliras softwer kad aga skines tim firmware finderom?
Imas li mozda neko uputstvo?


Da li ti radi bluetoot na toj verziji koju si instalirao? Ja sam pre instalirao neki fabricki oreo sw na kome nije radio bluetooth pa sam zato presao na kuvani rom koji je oreo i gde radi bluetooth
Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od sugarcoated_ass »

Grof1974 napisao:Pozdrav
Ako netko ima volje i iskustva neka mi pomogne
Imam Huawei Mate 10 Lite kupljen u njemackoj,e sada ja ga potpuno novog dobio na poklon i mob je zvjer ali..ja zivim u hr i kada sam stavio hr karticu i napravio google racun dobio sam samo google update za maj mjesec,posto sam procitao da je oreo pusten u promet pokusaso sam sve ali nista,huawei podrska kaze nemogu mi pomoci jer mob nije za hr trziste naravno lazu//i onda sam skinuo oreo sa firmware findera i sve radi ko avion,ali zanima me
1 hocu li dobivati googleove updejtove s obzirom na skidanje orea sa FF
2 hocu li iduci mjesec dobiti ono famozno gpu ubrzanje
Aj ako neko zna neka javi bio bi zahvalan :) :) :) :) :) :) :) :)
Ima veze gde je telefon kupljen jer različiti su buildovi za tržišta i zato nemoj žuriti jer lako možeš ili zakucati telefon ili završiti na global ROMu gde nećeš više dobijati OTA apdejtove.
Idi u setings i pogledaj Build number pa mi napiši ovde. Bitno je da se neki od tih brojeva poklope kada skidaš sa FF jer ako nabaciš pogrešan možež imati mnogo cimanja posle.
E sad, stvar je u tim različitim tržištima i ne dobijaju svi odjednom. Zato lako možeš na FF naći noviji od onog koji ti imaš i da tek kroz par meseci tebi stigne nadogradnja, a ako si ga već instalirao po tom broju koji mi daš ću ti reći da li si se za*eb'o i nećeš više imati apdejtove ili nisi. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mladen7
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Čet, 01. Feb 2018. 18:05
:: Xiaomi Mi 10 T Pro
:: Xiaomi MI A3

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Mladen7 »

Oreo odlično funkcioniše, ukratko. Instaliran od 11. Jula.
Izmenjen izgled podešavanja(settings) ,većina ikona app kružnog oblika su neke na prvi pogled vidljive izmene.
Baterija se u mirovanju manje troši, primećujem pogotovo posle više sati neaktivnosti aparata
Telefon nije rutovan .


Posle toga još 2 ažuriranja sistema 24. i 31. Avgusta.
SlikaSlika

RNE-L21

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Moj tel je rootovan i primetio sam da baterija bukvalno duplo duzr traje na oficijelnom romu nego na lineage pa sam ubacio oreo. Imam problem jer u apk gmail nemam opciju da powtavim zvuk obavestenja za mejl, a pre sam imao tu opciju. Znam da vise nije na istom mestu u podesavanjima, ali je sada nigde ne vidim, a kod supruge na samsungu je i dalje ima, tj moze da se menja ton mejla

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Note IV N9100 dual

MikeTask
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2017. 16:20
:: Idol 3(4,7)

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od MikeTask »

Imam mate 10 lite već dva meseca. U početku sam se tripovao da je preveliki ali već posle par dana sam se navikao na njega. Telefon je odličan! Baterija mi sada drži duže od 2 dana. Koristim stalno telefon. Prednja kamera je malo slabija. Zadnja je perfektna sa dosta mogućnosti podešavanja kvaliteta slika. Odaziv telefona i multitasking je odličan. Nema bagova ili bilo čega. Veoma je dobar telefon i nisam se razočarao njime. Do sada nisam naišao na aplikaciju koja na njemu ne radi ili da koči a skidam ih dnevno po jednu najmanje. Preporučujem telefon!

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od rock9855 »

Imam ne obican Problem sa jednim mate 10 lite.
Telefon radi ali je citlivost ekrana samo na jakoj svetlosti jedva vidljiv.
Kao da ne rade one Diode. Hard reset nije pomogo. Cak sam prikacio i drugi ekran na kome je isto kao na prvom... Nije do displey-a znaci

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Pozdrav stari drugari. Posle ko zna koliko vremena evo mene da se javim ;)
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Joxy »

Pozdrav Toda! Drago mi je da si opet na forumu. Koju masinu trenutno koristis? [emoji4]

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od toda81 »

Pozdrav Joxy! Juče sam se u razgovoru sa prijateljem dotakao teme o forumima pa je bilo reči i o mobilnom svetu :)

Skromna mašina, mate 10 lite, naravno odrađen root bez obzira što su tom periodu huaweici bili u procesu prestanka davanja kodova za otključavanje bootloadera :)



Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei Mate 10 lite / Honor 9i

Post od Joxy »

Lepo, lepo, dobro dosao nazad! [emoji4]

Odgovori