Huawei P30 / P30 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Android je izvikana stvar i vrlo los sistem
Немој писати глупости ако већ не знаш шта да напишеш.
ali marketing je uspeo da nametne isti.
Маркетинг, добра подршка и прилагођавање корисницима.
Da je dobar i stabilan nebi se apk azurirale svaki 2-3 dan.
Апликације ажурирају њихови девелопери. Ажурирањем се крпе осетљиви делови самих апликација не због система, већ због њих самих. Доста тога се открива у ходу и зато је немогуће све осетљиве и могуће критичне тачке одједном променити, поготово зато што се измена једног дела кода може утицати на други.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Stigao april security, mada mi se cini da je nesto tezak, 564gb. Videcemo da li slucajno ima i nekih poboljsanja.
Huawei p30 aurora

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ciklon veruj mi znam itekako sta pisem.Koristio svaki op.Od symbian, preko androida, iphone,wp pa do androida opet.Ubedljivo najgori android.Na mojoj lumia i dalje sve funkcionise odlicno.Viber iako ne azuriran ko zna koliko (od kako sam kupio l550 nisam primetio azuriranje viber) radi bez greske dok trenutno na android mi se viber ne oglasava prilikom stizanja poruka zvukom vec samo telefon zavibrira.Marketing i samo marketing je doveo android sistem tu gde jeste.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Не, ниси у праву. Него си као и сваки типични, тврдоглави Лумијаш неспреман да прихватиш чињенице. Лумија је мртва, Windows Phone/Mobile је мртав. Крај, ende.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Bas vala ciklon, svaki lumijas je isti na kalup . .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Covek na osnovu Viber problema zakljucio da je Android los i izvikan sistem i da ga je tu gde jeste doveo marketing.
:roll:

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ciklon da lumia, wp, je mrtav na zalost ali to cinjenica ne znaci automatski da je android preziveo jer je bolji.
@Green bravo za komentar care.Vala bas na onovu samo iskustva sa Viberom sam doneo zakljucak.Ja ne verujem sta si napisao.Ne care, na osnovu iskustva sa svim os.Svaki os sam gulio po par godina.I najgore iskustvo je sa androidom.Zadnji android sam koristio pre mozda 5-6 god i evo od pre pola godina opet nanovo.Ja razliku ne vidim u odnosu na predjasnje iskustvo sa andoidom.Tj vidim, daleko je gori nego tada.Sta je dodato novo.Otkljucavanje otiskom prsta, licem, tamna tema i...?Pa kome to toliko neophodno treba?Meni licno dovoljna je i sifra.A to sto je ispran mozak korisnicima pa ne mogu da docekaju novu i novu verziju A to je druga stvar.Moja lumia, i dalje je koristim, i dalje bolje radi nego A10.Nemam na sta da se pozalim osim na neverovatnu cinjenicu da posta tj outlook mail apk baguje po pitanju broja mail.Procitam mail i ostane obavestenje tako da moram da citam nekoliko puta na dan tj proveravam.Osim toga nemam nista drugo za zameriti.Pomirite se sa cinjenicom i da je Ios bolji od A.Ali korisnici A ne zele da shvate to.To jest, shvataju, ali ne zele sebi da priznaju.Nove i nove verzije androida i sta dobijate time?Kakva satisfakcija kada osnovne apk rade i na A4-A5 nisam siguran?Zasta vi koristite telefon kada vam je potreban nova i nova verzija A?Pa A je bolje funkcionisao na ranijim verzijama.Cak je i custom Rom bio funkcionalniji nego ovo sada.Sve osnovne apk su bolje funkcionisale ranije (gmail, viber, whatsapp, chrome).Nego ajd' necu da trolujem temu neka bude da ste u pravu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Ne znam onda sto se ti toliko mucis sa tako losim sistemom kao sto je Android. Ili izvadi ponovo tu raspalu Lumiju ili predji na iPhone. Napisao si da para imas (za teranje Huawei-ja po sudovima), pa eto kupi novi iPhone i boli te patkica.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@Green Vidi ovako.Najbolja odbrana kada nemas argumente ili bilo sta drugo, je napad.Ja sam koristio a i dalje koristim Lumia ali morao sam da se odlucim sta da kupim pred zavrsetak 2019 jer je WP imao podrsku za Whatsapp samo do 31.12.2019.A meni je on itekako bitan zbog kontakta u inostranstvu.I mislio sam da uzmem Iphone ali se desilo nesto nepredvidjeno pa sam morao da izdatke smanjim na minimum.Uzeo sam Huawei P30 lite a to ti dovoljno govori o tome koliko sam skresao potrosnju.Inace, u trenutku kada sam birao 30 lite nisam imao informaciju da je to ustvari rebrendirani Huawei Nova 4e sa vise piksela na zadnjoj kameri samo.Inace uzeo bih neki samsung da sam to znao.Drugo, lumia se nije raspala, daleko od toga, u stanju je kakvom je bila i kada sam je kupio iako je imala iskustvo sa razlicitim padovima.Sto se tice kupovine iphone, za sada nema potrebe, ne mogu da kupujem telefon preko telefona, nisam vise u tom fazonu iako sam ranije menjao telefone na mesec dana, nisam nigde napisao da je telefon ili os telefona neupotrebljiv vec da je najgori koji sam ikada koristio.A sto se tice Huawei i tuzbe do toga nece doci jer je p30 serija sigurna ali i da je doslo zavrsilo bi se brzo tako da to nebi bile neke pare.Na pomen tuzbe huawei korisnickoj sluzbi odgovorili su samo sa "svesni smo te cinjenice i sasvim je opravdano".Samo su naveli da telefoni koji su izasli pre vise od dve godine nemaju podrsku vise i samim tim za njih ne vazi isto.

topten
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 18. Jun 2015. 17:27
:: HUAWEI P30 Pro 256GB

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od topten »

Dostupno novo ažuriranje softvera za P30 Pro, veličina oko 560 mb.........!

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ssrki »

Ajde mala pomoc, huawei mail app mi pravi prob kad hocu da dodam yahoo nalog. Hocu da se prebacim na nju, nekako mi lepse izgleda od gmail app. Neki savet
Huawei p30 aurora

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Yahoo, ако ти је за утеху, прави проблем и са другим мејл клијентима (Outlook за десктоп Windows, на пример). Инсталирај Edison Mail или Sparkle. Веруј ми, оба су предобра.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od kefalo »

Prodje 15ti. Telefonu mi i dalje radi. Da li u ponedeljak mogu da se prestanem brinuti? Mozda nisu stigli za vikend da ukinu Android na P30? A mozda je veliki posao i ne moze da se zavrsi do ponedeljka. Kad mogu da prestanem brinuti?
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@kefalo Odobrena je licenca za rad sa huawei jos na 90 dana tako da si miran do polovine avgusta.Kada treba da prestanes da brines zo niko nezna.Ili do sklanjanja Huawei sa crne liste ili dok ne prestanu da izdaju te kako oni zovu "opste privremene licence".

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Igrao sam se malo opet sa podesavanjima ekrana i definitivno P30 lepse izgleda kad se stavi na Normal prikaz + hladne boje. Slika je tad dosta realnija.
Kod P20 Pro recimo nije to slucaj, jer ekran super jzgleda na default podesavanjima.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Не укида се Андроид већ Гуглови сервиси. И неће то одједном да се деси, тако не би требало да бринете превише - само мало и на рате, хехе.

cekicm83

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od cekicm83 »

@ssrki secas se care kada sam pomenuo da mi je telefon prebacio AppGallery na region Kine i da su bila dostupna mnoga azuriranja i da sam azurirao ista?Evo danas kolega, sedimo u kancelariji, "radimo" kao crnci, i cujes odjednom "e jbg". Haha Igrao se covek sa malo sa svojim telefonom, P30 Pro, menjao regione u Appgallery i izbacilo mu neko obavestenje tipa, ne mogu da se tacno setim, ali otprilike "dostigli ste maksimum od 20 promena regiona u 90 dana.Nemoguce je promeniti region". haha I to bas u trenutku kada je promenio region na Kineski.Haha Tako da ostade kolega da nauci kineski.Zakljucak, nije bas pametno menjati regione.

E ovako, sto se bana tice.I android moze biti oduzet Huawei ali nece valjda.A sad ono glavno, iz pouzdanih izvora, bliskih predsedniku Strumpu 😉, salim se, svi telefoni Huawei ikada proizvedeni mogu ostati bez GMS, pitanje je samo da li ce predsedniku Strumpu da dodje da promeni odluku.Zasad, te opste privremene licence obezbedjuju funkcionisanje Google i redovna azuriranja.To je omogucio predsednik Strump licno s' obzirom da trenutno u svetu ima vise stotina miliona aktivnih korisnika Huawei telefona.Naveo bih i izvor ali obecao sam da necu.Bez zezanja sada ovo je zaista pouzdano.Lepo je u tome svemu da iz istog izvora ide i informacija da Huawei uskoro planira bum na HMS.Nema povratka vise na Google apk i servise.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od ciklon »

Андроид не може бити одузет као open source систем. Немојте писати свашта.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Sale_M »

Svasta, android da bude oduzet Huaweiju.
Ovo je toliko smesno da sam ja sad oduzet od smeha. 😂😂😂
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P30 / P30 Pro

Post od Green »

Covek je lepo gore napisao, open source softver ne moze da bude oduzet i tacka. Nikakvi Trampovi tu ne mogu nista. Huawei radi na HMS i HarmonyOS projektu, ali ce i dalje itekako biti vezan za Android.

Odgovori