Huawei Watch GT 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

GSMArena.com
Techradar.com
Digitaltrends.com
Slika
Slika
Slika
Nova iteracija Huawei-jevog prvog GT sata, ovog puta sa većom internom memorijom, boljom baterijom, Kirin A1 procesorom i ugrađenim zvučnikom i mikrofonom.
Deklarisan da može da izdrži 15 dana između dva punjenja što se i u praksi kod većine recenzenata pokazalo kao tačno.
Međutim, česta je ocena da je ovaj sat "not so smart watch), u stvari se pre može tretirati kao fitnes treker sa nekim funkcijama pametnih satova, nego kao pravi pametni sat.
Konukrenicja je mu pre Amazfit GTR nego Samsungovi satovi ili - ne daj Bože - Apple watch.
Sigurno će imati svoje tržište zbog prelepog dizajna, veoma kvalitetne izrade i odlično usaglašenih funkcija, kao i odlične baterije koju Samsung i Apple još ne mogu da dostignu.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Moj je stigao juče, kupljen na crni petak u Italiji, plaćen 200 evra (ok, ja tek treba da dam pare, ali svejedno :) ).
Pakovanje je vrhunsko i odmah daje utisak ozbiljnog proizvoda.
dizajn i izrada su stvarno sjajni, na mojoj ruci leži veoma lepo, nema nikakvog neprijatnog osećaja.
Narukvice se menjaju veoma brzo i lako.
Za korisnike Huawei/Honor telefona uparivanje je neverovatno lako i brzo, dok ostali moraju prbo da instaliraju Huawei Health aplikaciju.
Ekran je veoma jasan, sa dobrim osvetljenjem (ok, nije leto da bih proverio kako se ponaša na suncu). na ekranu se prikazuju notifikacije iz brojnih aplikacija sa telefona, ali mi se čini da se ne može odgovarati na poruke.
Sam UI je nešto novo za mene, font je malo sitan za moje oči. Trebaće mi vremena za navikavanje, ali su funkcije uglavnom intuitivne i proste za nalaženje.
Na ekranu se može kretati levo-desno i gore-dole za pristup funkcijama a mogu se i koristiti i dva dugmeta sa strane na kućištu koja (iz meni nepoznatog i besmislenog razloga) mogu da se vrte.
Na dole se pristupa brzim podešavanjima, na gore se pristupa poslednjim notifikacijama, levo desno se kreće kroz razne statistike.
Ugrađen zvučnik i mikrofon omogućavaju primanje i slanje poziva sa sata. Ovo radi pristojno dobro i upotrebljivo, probao sam i u autu u saobraćaju, sagovornici se čuju. Tačka. Čuju se međusobno. :)
Fitnes funkcije, funkcije merenja pulsa, stresa, kontrola sna tek treba sve da prođem. Sinoć sam šetao uobičajenu rutu, GPS je našao veoma brzo i precizno pratim kretanje. Ima "auto pause" funkciju, ali za nastavak kretanja treba stisnuti komandu na ekranu.
Tokom kretanja daje jasna i glasna obaveštenja, isto kao i Huawei/Honor telefoni.
Dakle, nakon prvih 24 sata mislim da nisam bacio pare, ostaviću sledeće utiske ovde nakon prvog, drugog pražnjenja baterije i nakon što se više poigram ostalim funkcijama.
Slika
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Watch GT 2

Post od Evindzer »

Čestitke i ovde, zvuči kao zabavna i relativno korisna spravica. [emoji4]
Je li moguće skidati aplikacije na njega?

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Watch GT 2

Post od yocasylver »

Lepo da te sluzi,ja moju jedinicu prodadoh. Imam honor 4 i Mi Band 4 cekam da stigne

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Watch GT 2

Post od Green »

m@c|-|oR, saS srecom. Nisam fan pametnih satova/fitnes trekera, daleko vise mi odgovara neki Casio Protrek, ali javljam se samo da pohvalim lep rivju. 8)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Evi, zabavno jeste, ali na poslu ne postizavam da ga mnogo gnjavim. Video sam jutros patern spavanja, gde sam dobio 81 poen.
Ura, ma šta to značilo.
Mislim da će mi tek biti koristan, ponavljam - treba mi vremena da upoznam čemu sve može služiti.

Zeleni, hvala lepo. Pazi, ni ja nisam lood za nečim što treba da se menja na par godina, kao i telefon, niti sam lood za nečim novim što treba puniti i voditi računa o bateriji.

Imam nekoliko mehaničkih/kvarcnih satova kod kuće, posebno uživam u jednom Casio Edifice (i emotivno vezan za njega!) koji nosim 11 godina.

Sad hoću da vidim da li sam i kolika budala ispao.
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Watch GT 2

Post od Green »

Budala sigurno nisi ispao, ta nisi kupio nekog pijacarskog kineza od 20 evra. 8)

P.S. ajde opisi malo taj Casio Edifice u temi o satovima (imamo je negde na forumu), kad uhvatis vremena. Bas me zanima tvoje iskustvo, iako znam da je samo za pohvalu, s obzirom da ga nosis 11 godina.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Danas je nedelju dana otkako ga koristim.

Prvo uključenje je bilo sa 77% baterije, malopre me je obavestio da potražim punjaš - ima još 10%. Izdržaće sigurno dok dođem kući sa posla.

Znači, troši nekih 10% dnevno.

Uključeno je sve osim AOD (lepši mi sat ovako). Svakog dana hodam 1-1,5 sati kada mi je uključen i GPS.

Ovim prvim ciklusom baterije sam vrlo zadovoljan. Videću ubuduće.

Doduše, što reče jedan čovek na drugom forumu, ovo je manje'više narukvica sa izgledom i nekim funkcijama pametnog sata. Za prvi takav uređaj ,meni ispunjava sva očekivanja.

Čudo je kako se čovek brzo navikne na sitne pogodnosti koje tehnologija pruža - sećam se kako mi je malo trebalo da se naviknem na tempomat u kolima, ili na start-stop sistem....

Tako sada, telefon uzimam u ruke samo kada treba da se javim, jerbo mi notifikacije dolaze na sat.

Kako li smo do sada bez ovog živeli, sve se pitam!
:o
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Watch GT 2

Post od Evindzer »

^ Ako imaš dupli tap na ekran, onda je AOD suvišan. Vidim da si vrlo zadovoljan, uživaj i za nas sa jeftinijim ulaznicama. [emoji16]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Ne treba ti DTW, ima ono "raise wrist to wake", što je još bolje.
:)
Hvala, Evi živ bio, bar nisi k'o ovi sa komšijskog foruma...
;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei Watch GT 2

Post od Evindzer »

^ Misliš, sa Markbenča? [emoji23]
Ma kak'i isti, da jesam, ne bi me večno uklonili pre više godina. [emoji16]

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Huawei Watch GT 2

Post od acamatic »

Macor, reci mi drug jel je ovaj sat vodootporan? Izvini što pitam ovakve stvari a mogu sam da proverim.
Koliko vremenski se puni, i ovo 10% dnevno nije strašno.
Mene zanima kolika bi potrošnja bila kada bi non stop ekran bio upaljen i kako je ponašanje sa grejanjem samog sata?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Aco deklarisan je sa IP 67, može da se pliva sa njim, ali ne savetuju da se roni preko xx metara (nije mi uputstvo sada kod mene da pogledam).
Baterija - napunjena prošli četvrtak uveče, sada na 20%.
Ispada da je oko 8% dnevno :)
Sa nekih 7% koliko je bilo "do čepa" mu je trebalo oko 2 sata, kada sam ga skinuo. Možda je i pre toga bio pun, ne znam.
Kada hoću da uključim AOD (screen lock watch face) upozori me da će vreme trajanja baterije biti prepolovljeno...
Mada, meni više odgovara ovako.
Smešno je da se tokom vožnje random pali ekran kako okrećem upravljač.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Nakon prvog ciklusa punjenja i pražnjenja situacija je sledeća - 11 dana sa 100 na 9 % baterije.
Obratio sam pažnju na trajanje punjenja - sa 9 na 97% je stigao za oko sat vremena. Ostavio sam ga da ""trikluje" još pola sata da dođe do 100%.
U toku je drugi ciklus....
Znači, uključeno mi je sve osim "lockscreen watchface (AOD)" i merenja stresa (da se ne bih srtesirao :) ). Dnevno bar sat vremena se pali GPS kada idem u svoje redovne šetnje.
Muziku ne slušam sa sata.
Na poziv se javim jednom u par dana kad mi telefon baš nije pri ruci.

A da, svako jutro gledam kvalitet sna iako nemam pojma čemu uopšte ta funkcija služi!
8)
Sve u svemu, sve manje kukam zbog potrošenih para.
Kad smo kod toga - pare u suštini još nisam JA potrošio, šef mi ga je kupio a ja ću njemu dati kad se vidimo... Nekad u maju... Ili kasnije....
;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Huawei Watch GT 2

Post od acamatic »

Da li javljanje može da se obavi i preko aplikacija (viber, messenger, whatsapp...) ili isključivo samo preko običnog poziva? I da, interesuje me način prikaza obaveštenja jel je prikaz samo ikonice (kao na AOD) ili prikaz bude pun(aplikacija >pošiljalac>sadržaj)
Nadam se da te nisam zbunio :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Ovo za druge aplikacije nisam proveravao, ali vidim da se može birati gde će se zvuk puštati - slušalica ili zvučnik telefona ili BT uređaj (sat u ovom slučaju).
Što se ti će obaveštenja, sve se vidi, ikonica, pošiljalac čak i poruka (ako nije slika).
Ko dobro vidi može sve da pročita na satu. Čak i e-mail-ove.

Edit - sad proverio, WA ima ikonicu za BT, ali ne pušta zvuk preko sata, a viber ni nema tu opciju.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Huawei Watch GT 2

Post od ssrki »

Uf macor ala imaš dobrog šefa

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Huawei p30 aurora

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Brate, sve po zasluzi!
8)

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Watch GT 2

Post od m@c|-|oR »

Prošlo je već više od mesec dana kako koristim pametni sat.

Nije loša ta stvar.
:)
Baterija traje stabilnih 12 dana, puni se za nekih 90 minuta, recimo.

Da lie ovo neophodna kupovina?

Ako vežbate, unutra ili napolju, ako pratite svoj napredak, potrošnju kalorija i drugo - sigurno jeste.

Ako dnevno primate više desetina/stotina notifikacija a da ne želite da se svakom od njih bavite trenutno - verovatno jeste.

Ako vam povremeno treba da se javite na poziv a telefon vam nije pri ruci - opet verovatno jeste (ja bih pre išao da tražim telefon, ili ignorisao poziv ;) ).

Nisam siguran koliko je brojanje koraka precizno.

Merenje pulsa je prilično precizno (proverio aparatom za pritisak 8) ).

GPS je veoma precizan.

Funkcija "ocenjivanja" sna - po meni potpuno besmislena. Ok, bilo mi interesantno da u dva različita kreveta u dva različita grada spavam različito, pa da onda upoređujem "kvalitet" sna nakon raznih životnih situacija, ali se pitam - čemu? Koji je benefit? Šta imam od toga da znam da mi je "kontinuitet dubokog sna" konstantno nizak?

Možda me Miodrag prosvetli, ali ovo vidim kao feature koji nema nikakvu svrhu.

Watchface-ovi - ok, bilo zabavno staviti svih 20-tak koliko je raspoloživo. I? Kao i na računaru, kao i na telefonu, odaberem jedan-dva i to je to. Više mi znači funkcionalnost od šarenila.

Muziku još nisam slušao preko sata.

Nivo stresa još nisam pratio (ne stresiram se :) ).

Sve u svemu, zabavan uređaj koji je ponekad i koristan.
:oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Huawei Watch GT 2

Post od acamatic »

Macor, kakav je kvalitet zvuka na satu, mislim prilikom razgovora? Kako bi mogao da ga oceniš u nekom bučnijem autu... Mislim i na to kako tebe čuju, ne samo ti njih naravno :)

Odgovori