HUAWEI P40/P40 Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Fox »

znemanja napisao:Nisam im advokat, ali sam spreman da zastupam Samsung Srbija, stoga neka se jave :)
Spreman sam i popust na puašalni iznos nakande za pravne usluge da im dam, pošto volim njihove telefone :)

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Ne znam da li si nesto uradio po gore navedenom pitanju :D , ali vidim na Gigatron site-u sledecu informaciju:
Operativni sistem: Android 10 sa Huawei mobilnim servisima
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

@Fox, samo sam im poslao mail i ukazao na propust koji su načinili i naravno ukazao da to može biti osnov za tužbu od strane potencijalnih kupaca zbog zablude u pogledu karakteristika proizvoda.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

Sale_M napisao:Evi, kako ti se svidja, jel poseduje preko potrebni Evi dizajn da bi tebe osvojio? [emoji16][emoji28]
Samo Široka ima Evi-dizajn, ostali dizajni su blede kineske kopije originala. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Negde gore, pri početku teme, napisao sam šta mi smeta na novim havajcima, kao i da bi došlo do ljubavi na prvi pogled da nije tih nekoliko dizajnerskih idiotluka (plus odsustvo Gulaga ([emoji23]), ali to nije njihovom krivicom).
Što se mene tiče, Profesionalna Mata 20 im je i dalje najlepša estetski. [emoji854]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

Kakva Mata bre celavi covece!? :D
Mate = Ortak, drugar

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

Green napisao:Kakva Mata bre celavi covece!? :D
Mate = Ortak, drugar
Dude 20 Pro [emoji1][emoji1]

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

Green napisao:Kakva Mata bre celavi covece!? :D
Mate = Ortak, drugar
Pa, mis'm ono, Mata, žargonski od matematika, verovatno tipa ako znaš da računaš, računaj da su naši telefoni najbolji i te propagandne fore. [emoji13][emoji13][emoji1787][emoji1787]
Znam da je ortak, drugar, a znam i da i ti znaš da znam, samo me malo drugarski zezaš. [emoji38][emoji1303]
Ali, kad ostale marke i modele prekrstih u Široke (i Uske [emoji16]), Beleške i El-gejeve, što ne bih Ortaka prekrstio u Matu. [emoji23][emoji23]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

Mate 30 Pro da si rekao pa da te razumem:)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Evindzer »

^ Mislim da ga nikad nisam video uživo, pa ne mogu da ga proglasim za (meni) najlepšeg. [emoji854]

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od vla-do »

znemanja, hoćeš im poslati mejl da za sve ne Huawei telefone napišu da imaju Gugl servise? Jer, ako ne napišu to, dovode kupce u zabludu da ih nemaju?!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

@vla-do, kako ironično, ostali android uređaji na našem tržištu nisu poluproizvodi kao što je Huawei, te stoga se podrazumeva da imaju potpuno funkcionalan Android OS.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Apolo »

Evindzer napisao:^ Mislim da ga nikad nisam video uživo, pa ne mogu da ga proglasim za (meni) najlepšeg. [emoji854]
Ovaj i ne moraš, dovoljno je da pogledaš recenziju na Benchamrk:) Svakako se slažem da je P20 Pro lep telefon ali mislim da je ovaj za nijansu ispred što se toga tiče. Ali džabe sve kad on nema olovcicu :))

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Festina lente.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od vla-do »

znemanja, misliš Samsung uređaji? Siguran sam i da protiv ostalih imaš nešto da napišeš...

Počinješ da ličiš na Miodraga, mrziš/ne voliš nekog proizvođača do te mere, da mu želiš loše. Daj malo osveži se hladnom vodom, nije dobro da u doba izolacije širimo 'vake stvari. [emoji6]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

@vla-do. Svi drugi androdi uređaji imaju Googel servise, a novi Huawei uređaji nemaju i to je činjenica, a ne nečija želja, sujeta i sl. Stoga potoji zakonska obaveza da distirbuteri istaknu tu ključnu karakteristiku prozvoda, pa ću rado poslati svakom distributeri mail i upoziriti na pravne posledice ako to ne učine.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Sale_M »

Nameracio se na Huawei i boji se da mu ne preteknu njegov omiljeni brend, sto bi se verovatno i desilo da nije bilo bana.

Huawei P20
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od niko1a »

Gde to stoji i propisano je da mora da postoje google servisi da bi uredjaj mogao da funkcionise na androidu i da bez njih on zapravo ni ne radi na androidu? Dok god to nije strogo odredjeno ne moze da vazi bilo kakvo moranje. To sto je ovde neko zamislio da sistem funkcionise samo na odredjeni nacin apsolutno ne znaci da to jedino tako mora i moze. Android je open source, i moze funkcionisati na 101 nacin, daleko od toga da je ovo sto Huawei trenutno nudi savrseno, i da bih koristio, ali i dalje niti je prevara, niti je nefunkcionalno. Kome odgovara sta se nudi koristice, kome ne preskocice, komplikujete tu bez veze, i trazite velike obmane koje nema. Opet kazem, veca je prevara sto se ona Ultra reklamira kao kamera uredjaj, ulimativno kamera iskustvo i slicno, kad kupovinom iste dobijes prosecan kamera dozivljaj, exynos da ne pominjem, i vrapci znaju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

Sale_M napisao:Nameracio se na Huawei i boji se da mu ne preteknu njegov omiljeni brend, sto bi se verovatno i desilo da nije bilo bana.

Huawei P20
To bi se teško desilo i bez bana, ne postaje se No.1 preko noći, Huwei bi mora još dosta da radi da bi to ostvario.

@niko1a. To što Android može da funkcioniše na 101 drugi način je ok, ali uređaj koji ne poseduje Google servise to MORA da ima istaknuto u specifikacijam uređaja. Na taj način kupci moraju da budu upoznati da je to Androdi 10 bez google servisa, pa sami neka odluče da li im to odgovara ili ne. Poenta je što Huawei hoće da iskoristi nepoznavanje materje kupca i da im uvali svoje poluproizvode po ceni koji košta konkurencija, a to neće moći. Kada kupac ima predočeno da uređaj ne poseduje Google servise, a poseduje Androidi e i te iteracije, neka slobodno odluči o kupovini, ali taj podatak mora da bude istaknut. Google servisi su sastavni deo Androida u predhodnim iteracijama Huawei modela i kupci su na to navikil, sada kada Huawei ne može više da ima pristup Google servisima, to jasno mora da predoči kao razliku u odnosu na druge uređaje koji Gservise poseduju.

Drugo, jesete poluprozivod jer Androd OS je jako tesno vezan u svom radu sa Google servise, jer je na kraju krajeva Android krerian od strane Google kompanije. Stoga uređaj bez google servisa ne poseduje punu funkcionalnost kao ostali Android uređaji sa Gservisima, te stoga svakako nije potpuno funkcionalan. Na kraju krajeva zasto Huawei pravi HMS kada Android može da se koristi bez Gservisa, pravi zato da bi aplikacije mogle da funkcioniše, jer ogroman broj apliakcija se zaniva na Google servisima.

Stoga podatak o nedostatku Gservisa mora da bude istaknut na specifikacijam uređaja i nedostatak tog podatak predstavlja pravni osnov za tužbu od strane korisnika jer je doveden u zabludu oko karakteristika porizovda pri kupovini istog.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od niko1a »

Stoji da je takav proizvod u losijoj poziciji od drugih koji imaju google servise, ali ono sto je bitno jeste da se ovde ljudi pozivaju na tuzbe i zakonske posledice, koje nisu moguce. Ja ne govorim da je Huawei dobar proizvod trenutno, niti ih branim, ali posto nigde nema strogo propisanih uslova ili nekih minimalnih normi koje moraju biti ispunjene, ne moze nesto da bude poluproizvod, nepotpuno, neispunjava uslove ili kako vec nazivate. Tu svaka prica dalja pada u vodu. Oni ne prodaju nista manje od onoga sto nude.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od znemanja »

@niko1a, pokusaću plastično da objasnim, ako neko kupi računar i u specifikavijam je istaknuto da poseduje instaliran Windows 10, a isti u stvarnosti ne poseduje instaliran Win 10 to je osnov za tužbu zbog zablude oko svojstava proizvoda pri kupovini. Propisano je Zakonom o obligacionim odnosima zabluda kupac oko bitnih svojstava prozvoda. Možda je baš ta karateristika bila odlučujuća pobuda za kupca da kupi prozvod. Kupac može tada da traži da mu prodavac preda proizvod sa karakteristikama ili osobinama koje su bile odlučujuća pobuda kupca da kupi taj proizvod ili da zahteva povraćaj datog ili da zahteva srazmerno snizenje cene. Huawei ako ne navede da koristi HMS servise ili ne navde da ne koristi Google servise dovodi potencijalnog kupca u zabludu oko svojstava proizvoda a to predstavlja osnov za tužbu.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od Green »

znemanja napisao:@niko1a, pokusaću plastično da objasnim, ako neko kupi računar i u specifikavijam je istaknuto da poseduje instaliran Windows 10, a isti u stvarnosti ne poseduje instaliran Win 10 to je osnov za tužbu
Nije isto. Obmana bi bila da Huawei istakne da telefoni imaju Android 10, a u stvarnosti imaju verziju 9, ili nesto sasvim drugo (da je Huawei napravio to nesto drugo)..
I cemu odmah tuzba? Izadji malo iz kancelarije, Nemanja. Prvo valjda idu reklamacija pa zalba...

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: HUAWEI P40/P40 Pro

Post od niko1a »

^^ upravo tako. Plasticno, ako su ti prodali uredjaj bez google servisa a obecali ti ih onda ok stoji to sto pokusavate da istaknete, ali ovde niko ne obecava ili reklamira ista od toga, niti govori da oni postoje na uredjaju, takodje nigde nije propisan uslov postojanja google servisa niti su oni zagarantovani bilo gde i bilio kome. Sve se svodi na to, i sa ovakvom situacijom apsolutno nema obmane.

Odgovori