Palm Pre

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

Kada se uradi ovo sto sam napisao,sve na telefonu radi normalno sem internet konkcije preko mreze edge,3g.Kada se odradi ubcivanje parametara preko sistemskog fajla mogu sva 3 operatera da rade.
Sve pise kako i sta uraditi na forumu precentral.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

limoonche
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Feb 2010. 16:51

Post od limoonche »

DoRche, na prethodnoj stranici sam postavio link gde ima uputstvo kako namestiti net i mms... Potrebno je da znate engleski jezik, snalazljivost i malo mozga... Ja nisam serviser ili nesto slicno, pre tri meseca sam kupio pixi plus, i uz malo truda sredio gprs i mms... clanovi sa sajta forums.webosnations.com takodje su mi pomogli oko nekih stvari...

Fajl se zove carriernetworksettings.db, preko internalz-a put je sledeci,
/usr/lib/luna/ on treba da se edituje, najjednostavnije je preko firefox-ove extenzije sqlite manager...nista komplikovano, prvi put u zivotu sam to koristio i iz prve ubacio podatke...

Ako ne znate, ne mozete da se snadjete ili nemate vremena onda platite 30 ili koliko vec traze evra ... Sve sto vas zanima oko palm telefona postoji forum koji se sada zove webos nations... Tamo mozete da pronadjete sve odgovore na probleme koje neko pre vas imao... I tamo clanovi BESPLATNO pomazu drugima u snalazenju sa novim telefonom, dok su mi ovde nudili uz novcanu nadoknadu da mi srede telefon...

EDIT:
Sad sam se setio da imam na kompu fajl carriernetworksettings.db izmenjen sa podacima za gprs za telenor... tako ako nekome treba mogu da mu posaljem, samo treba da se ubaci tj. overwrite- uje... Imajte u vidu da imam evropsku verziju pixi plus, mada mislim da je na svim evropskim modelima ovaj fajl isti tako da ne bi trebalo da bude problema... ukoliko neko zeli neka posalje pp :)

yumack
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 13:52

Post od yumack »

Imam palm Pre sa O2 mreze koji je otkljucan u kucnoj radinosti.
Nisam uspevao da konfigurisem izlaz na net na MTS-u preko GPRS-a dok
mi kolega limoonche nije poslao njegovu bazu za telenor.
Editovanje baze je lako preko saveta iz limoonche - tovog posta.
Morate pokusati vise puta meni nije iz prve uspelo.
Ukoliko nekom treba saljem bazu sredjenu za MTS posaljite pp :o
Ovim putem se zahvaljujem clanu limoonche na ukazanoj prvoj pomoci :D

Odgovori