Zaokret u Palmu (Palm PRE)

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Zaokret u Palmu (Palm PRE)

Post od kefalo »

Slika
Slika

http://dailymobile.se/2009/01/09/video- ... -walktrou/

Rezultat investicije od 325 milona dolara kompanije Elevation Partners.
Novi OS, pod nazivom NOVA, baziran na linuxu, uz plan da ima onu lakocu arhitekture koju je krasio originalni PALM, onda zadrzavanje linije proizvoda koji ce raditi na PALM-u, u low segmentu i dalje zadrzavanje palete proizvoda na win OS-u, daje jednu novu sliku kompanije PALM, sasvim drugaciju od one uspavanosti koju smo imali prethodnih godina, kada bi 2 nova proizvoda bila nesto...

Uz sve ovo, ista grupa investitora je stavila na raspolaganje i novih 100 miliona dolara, sto je sigurno siri prostor za manevar, u ova ne likvidna vremena.

Sto se tice samog PALM pre telefona,sve je super sve je 5, palm je shvatio u kom grmu lezi zec,ali opet za neku kompletnu ocjenu, meni ce mnogo znaciti kakvu cjenovnu politiku ce zadrzati palm, jer po onom sto se na netu moze naci, on ni vani nije jeftin, osim centro-a, a kod nas novi TREO PRO, kosta u rangu htc touch pro.

I na kraju zapazanje, da sam imao drugacija ocekivanja u smislu ponude OS-ova, na nacin da sam ocekivao konacan sukob i ostanak dva dominantna OS-a, dok dogadjanja u zadnjih 6 mjeseci, od Androida,Apple sa njegovim OS-om i na kraju Palmove ponude, govore drugacije..
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ovo je fenomenalan uređaj!!! Svaka im čast.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Deluje zanimljivo..na ebayu se vec prodaje jedan komad mada za cudnu cenu od 130$ :?

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

http://www.gsmarena.com/palm_pre_comes_ ... ws-731.php

Jos malo informacija..
Izgleda da ce ga prvo isprobati Ameri, pa tek onda mi..
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Izgleda jako lepo,a i OS deluje tecno i bez trzavica.Lepo je videti nesto iz Palma sto je i dalje jednostavno kao Palm OS,ali po danasnjem dizajnerskom standardu.Jedva cekam da se pojavi GSM verzija,pa da neko odradi test!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Jaaako lepo ali zadnja strana pljunuti iphone 3g
http://i.gsmarena.com/vv/newsimg/09/01/ ... na_005.jpg
Nokia C6

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Kao sapun..pogledao svaki snimak na koji sam naisao na netu i deluje zanimljivo...ako i cena bude iole razumna ova masina pretenduje da bude best buy u nekim segmentima.Inovacija u novom OSu ima dosta mada dosta stvari je preuzeto od 'ja telefona' mada opcija open sourcea izrada aplikacija deluje zanimljivo.videce se...
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Jako zanimljiv model,lep dizajn,prati danasnje trendove a i specifikacije su odlicne.Jedino sto bih ja voleo da je monblok.Ali i pored svega toga meni mnogo lepse izgledaju stariji modeli 650,680,750. :oops:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Uh ona tastatura deluje bas sitno i neudobno,nije ovo za ljude sa vecim prstima. :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Izgled ume da vara... Kako je bilo za E71 :) Al interesantan aparat u svakom slucaju... Iako u neku ruku ima izgled Iphone-ovog OS-a, kao sto je fain2daniel rekao... :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

It’s OFFICIAL! Palm Pre will be out on June 6th, other stores and price confirmed! http://bit.ly/Xa8cd :roll:
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

napokon dugo iscekivani Palm...i lepo izgleda mada koliko sam googlao nema nekih zvanicnih podataka oko bilo cega :dry: ............ovo ce biti interesantno:Running on the new Palm webOS™ ! 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Ja vise merkam vec neko vreme nesto kao Treo PRO varijantu da zamenim ovo moje staro cedo 750...PRE mi vise deluje kao fenserica 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori