BenQ-Siemens EF81

Odgovori
goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

iVaNNNsY napisao:
Ajde malo vise detalja. A pre svega:

- Da li si prvo instalirala Mobile Phone Manager?
- Posle instaliranja MPM-a i povezivanja telefona i racunara sa DCA-140 kablom da li je racunar prepoznao i prijavio nove COM portove?
- I da najvaznije koji OS koristis? MP ce raditi pod Win 2000/XP, na 95/98/Me nece raditi a i sa Vistom ima problema.

Link za verziju 4.20 MPM-a : ftp://217.21.255.101/mobile_phone/drive ... _en-en.zip

Ovde mozes naci i Linux verziju MPM (XMPM): ftp://217.21.255.101/mobile_phone/drivers/el71

Nemanha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 17. Jun 2007. 11:42

Post od Nemanha »

goranj

Hvala ti puno za ovaj odgovor ali ako bi mi mogao preciznije reci gde se tacno nalazi Brew Moble Commander.Ja koristim usb.

Hvala unapred! :wink:

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Nemanha napisao: Gde se tacno nalazi Brew Moble Commander
Link za download ces naci u ixtisovom postu na prvoj strani ove teme.

Nemanha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 17. Jun 2007. 11:42

Post od Nemanha »

goranj::

Hvala jos jednom skinuo sam taj program i instalirao,ali sad kad nesto hocu da uradim ja sa leve strane izaberem npr tu temu i idem desni klik instal ali nesto opet neradi.I kako da tel ptikljucim na BMC?Jel treba da mi bude namesteno na OBEX ili BREW? Moras mi napisati sve od pocetka ulazenja u program i dalje.

Izvini za ovo ali teme su mi najvaznije.... :)

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

[quote="Nemanha"][/quote]

Nemoj pogresno da me shvatis, ali Brew Mobile Commander ima prilicno upotrebljivo uputstvo u kome pise manje/vise sve vezano za podesavanje.

U principu potrebno je sledece:

- Da su prethodno pravilno prepoznati i instalirani COM portovi koje ce koristitit za OBEX i BREW komunikaciju. (Instaliraj prvo MPM)

- Da se prema uputstvu zadaju portovi u BMC. Za teme je posebno bitan BREW.

- Da se BMC moze povezati sa telefonom (Connect) preko BREW porta.

Nemanha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 17. Jun 2007. 11:42

Post od Nemanha »

TOoooooooooooooooooooo Hvala ti goranj na svemu uspeo sam srecan sam kao....... :) :)

HVALA!!!!!!!!!!!

topan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 06:38
Lokacija: Mladenovac

Post od topan »

Video sam u kompletnom tekstu, da u kalendaru ovog telefona za prvi dan u ndelji stoji nedelja (S M T W T F S), da li moze to da se promeni, odnosto da li radna nedelja moze da pocinje ponedeljekom ima li tog podesavanja uopste (M T W T F S S)?

Mozda i nije neka bitna stvar ali sam vec imao jedan takav problem sa nekom motorolom ranije i preko toga nisam mogao da predjem prodao sam je jednostavno.

Nemanha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 17. Jun 2007. 11:42

Post od Nemanha »

topan::

moze i ja sam to promenio samo udji u calendar i idi Options i onda Settings i onda nadji Week start day i tu promeni na Monday ako hoces da ti pocinje sa ponedeljkom!

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

juce sam na ovom modelu poslushao Mp3 uz njegove fabricke slushke i samo mogu da kazem - kakav crni walkman series, kakvi Xpressmusic, BS ima najbolju Mp3 reprodukciju koju sam u zivotu cuo na jednom telefonu!!!!!!!!!!!
There is no knowledge that is not power

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

[quote="Igoritza"][/quote]

E da su jos samo malo doradili sofver MP3 plejera da bude "ljubazniji" ... :( :cry:

bibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 21:39

Post od bibby »

I ja sam uspesno flesovao na verziju 58, i telefon je generalno ok, s tim sto su melodije potpuno bezveze.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

[quote="bibby"][/quote]

Pa ti skini nove melodije i stavi ih umesto standardnih to je barem lako.

topan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 06:38
Lokacija: Mladenovac

Post od topan »

Veliki sam fan SONYERICSSON-a ali evo za sat dva cu skoknuti do BG-a da kupim sebi ef81,iz svega sam u zadnjih nekoliko dana zakljucio da je odnos cena/kvalitet neverovatan :blinky: a i finansijska situacija je sad prelomila.

Iz price vidim da i sam mogu da update-ujem softver tako da se nadam da cu biti zadovoljan.

Aj pomozi boze

topan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 06:38
Lokacija: Mladenovac

Post od topan »

Kupio sam :D za ono vreme dok se baterija nije ugasila ok je. Nego rece mi devojka u radnji da se baterija formira samo 1 i to 10h?
Sto se mene tice super ako je tako.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

topan napisao:Nego rece mi devojka u radnji da se baterija formira samo 1 i to 10h?
O kakvom formiranju baterije pricas? Litijum-Jonske i Litijum-Polimer baterije se ne formiraju. Nije mi jasno zasto nasi prodavci mobilnih telefona i dalje govore svojim kupcima da treba da formiraju svoje Li-Ion i Li-Polymer baterije. Sve i da pokusaju da ih "formiraju" to je nemoguce. Posle sat-dva (zavisno od modela i kapaciteta) punjenja punjenje se automatski prekida i svako dalje drzanje telefona na punjacu je potpuno besmisleno.

Ovo svako moze lako da proveri i bez posebne indikacije. Prikljucite telefon na punjac. Posle 10-ak minuta punjac ce se zagrejati. Punjac ce biti topao dok traje proces punjenja. Kada se proces punjenja zavrsi punjac se polako hladi. Elem pusti bateriju da se "formira". Posle 60-ak minuta punjac ce biti topao, posle npr. 3-4 sata ce biti hladan zato sto je baterija odavno napunjenai proces punjenja prekinut.

topan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 21. Jun 2007. 06:38
Lokacija: Mladenovac

Post od topan »

@goranj
Pa slazem se sa tobom u potpunosti ali svi prodavci do sad su rekli samo ti formatiraj :wacko:
Zato pitam,

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

topan napisao:
Vecina prodavaca nije preterano kvalifikovana po pitanju tehnike/tehnologije. Oni najcesce, kao papagaji, ponavljaju naucenu mantru "formirajte bateriju xyz sati n puta" a da pojma nemaju o cemu pricaju. Cesto to rade i kada znaju da je to glupost - tako im je lakse. Nikakva steta se ne desava, osim gubljenja vremena, formiranjem baterije, posto se cim se baterija napuni proces punjenja prekida. Jedino je telefon je nepotrebno povezan na punjac koji ga vise ne puni.
Poslednja izmena od goranj u Ned, 24. Jun 2007. 14:36, izmenjeno 2 puta ukupno.

bibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 21:39

Post od bibby »

Taman kada sam mislio da je sve ok eto dva problema...

1. Ne mogu da pronadjem uslikane fotke! Stavio sam da ih snima na memorijsku karticu, ali tamo ih nema. U memoriji telefona ih takodje nema, ne znam da li ih uopste i cuva negde, posto sam malopre sa BrewMobileCommanderom prosao sve foldere i nisam ih nasao?! Ispada kao da ih cuva negde, ali ne znam gde?!
Kada je na telefonu bila verzija 48 lepo ih je memorisao, dok sada sa novim softverom (58) ne mogu da ih pronadjem nigde!

Da li imate neku ideju?

2. Ne mogu da stavim pesmu kao melodiju, isekao sam jedan deo pesme ali je ne prihvata. Kada telefon zvoni melodija se ne cuje, a fon samo vibrira. Probao sam sa mp3 i aac fajlovima. Melodija je regularno stavljena u ringtones filder.

Da li je neko uspeo da stavi pesmu za melodiju i kako je to uradio?


Hvala!

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

bibby napisao:!
(1) Podesi prvo da ti fotografije i video zapis snima na internu memoriju i proveri da li su zaista tamo. Podesi posle da koristi microSD i ponovo probaj. Probaj i da reformatiras memorijsku karticu.

(2) Da li ti je ovo radilo sa fw 48. ? Koji je bitrate melodije?

bibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 21:39

Post od bibby »

Gorane, prvo da ti se zahvalim na brzom odgovoru! :wink:

Evo, malopre sam uspeo da resim probleme. Stvar je bila u sledecem.

1. Ja sam formatirao memorijsku karticu kada sam imao stari 48, kada sam ubacio verziju 58 nisam formatirao memorijsku zato sto mi nije palo na pamet da to uopste i treba. Ako se jednom formatira valjda je to - to. Ali nije! Posle ubacivanja novog firmwarea treba ponovo formatirati memorijsku. Mada... cudna stvar je da uopste nije hteo ni da je sacuva ni na memoriji telefona! Ali... kako god, sada radi.

2. Da bi pesma kao melodija svirala morao sam da je stavim u sounds direktorijum na telefonu, u aac formatu. Cudno, ali tako je. Do sada sam pokusavao sa ubacivanjem na memorijsku kartu i u ringtones folder na telefonu, ali bez uspeha. Znaci samo na sounds folder na telefonu i radi.

Nadam se da ce ovo biti od koristi i drugim memberima ako budu imali slicne probleme.

Pozdrav!

Odgovori