Siemens SXG75

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

Dobro onda znaci nista od master reseta, ne na telefonu se ne pojavi nista, na racunaru se ne pojavi nista i povezujem direktno kablom na racunar.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Onda najverovatnije kabl nije ispravan. Pronadji nekog sa Siemens C65, CX65, S65, C75, CX75 ili S75 i povezi kabl bez povezivanja na PC. Otkucaj *#06# pa pogledaj sta je prikaceno (Accessories) ako prepoznaju kabl kao DCA-540 onda je OK i nije do kabla.

Nazalost SXG75 ne ispisuje sta je od opreme povezano na njega.

Probaj i na drugom PC-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

Ok probacu i to nego pade mi na pamet jedna opcija jel bih mogao da u slucaju da se ispostavi da je kabl falican probam sa bluetoothom posto mi rece jedan ortak da mi je to mnogo bolje jer imam sve opcije znaci prenos podataka itd. samo sto je ovo bezicno a + rece da moze da se nadje i za manje pare nego kabl?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Nije moguce preko bluetooth-a instalirati softver bez patch-ovanja firmvera, a za to ti treba kabl. Otkucaj "000000" (sest nula) pa zelena slusalica. Pojavice se skriveni meni. Ako imas opciju "SIO Configuration" udji tamo. Onda izaberi "Port Mapper", pa "Diag" pa tamo selektuj "BT SPP".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

Dobro ne moze bluetooth znaci mora kabl a da to me podseti isao sam i kod jednog komsije i nakacio telefon na njegov racunar i opet nista tako da izgleda da definitivno je kabl u pitanju , usao sam na ovaj skriveni meni ali nemam opciju SIO Configuration, ovo su opcije Raptor UDDA, Phone Info, Network, Auto Answer, GPSOne.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Tu opciju bi imao da su intalirani "bar fajlovi" koji otkrivaju skrivene menije. Za tu operaciju ti je potreban kabl i Brew Mobile Commander. O tome vise mozes da procitas na temi o EF-81.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Dehumanizer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2008. 01:14

Post od Dehumanizer »

Imam problem sa Trekbuddy-jem. Naime neće da ucita mape koje su u folderu (npr. Beograd). Kada ubacim direktno u Miscellanous ona dva fajla i set folder sve sljaka. Kako da vidim koju verziju Trekbuddy imam u telefonu. Izvinjavam se, greskom sam winzipom raspakivao tar fajl.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Dehumanizer, Ostavi tar fajl spakovan. Verziju trekbuddy-ja mozes da vidis na sledeci nacin:
Otvoris Applications i nadjes ikonu TrekBuddy-ja. Izaberi Options pa Attributes i dobices sve informacije o aplikaciji.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

SXG75

Post od Deltex »

Ljudi jel znate u BGu neku radnju,bilo gde gde mogu kupiti ovaj telefon? Samo Beograd
Poslednja izmena od Deltex u Pon, 02. Avg 2010. 14:55, izmenjeno 1 put ukupno.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Шта ће ти овај модел?Тешко ћеш га новог наћи.
Само кад се сетим некада S65...Није ни чудо што су банкротирали :lol:
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Deltex, neces nigde naci nov - mozda nadjes polovan na oglasima ili na buvljaku.

bestboy, S65 je bio sasvim pristojan telefon u svojoj klasi, kao i SXG75.
SXG75 je jedan od prvih (ako ne i prvi - izasao je pre Nokia Navigatora) mobilnih telefona sa integrisanim GPS prijemnikom. Jedini nedostatak je bio to sto je umesto na nekoj "smart" platformi zasnovan na Brew OS-u. Posledica je da, pored ugradjene GPS Navy aplikacije, izbor GPS softvera bio vrlo slab. Najbolja opcija je bio trekbuddy: viewtopic.php?t=10916
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

tomas.hokenberi
S65 је имао први 1.3мп камеру али је то није спречало да буде катастрофална чим зађе Сунце.Док су сви слушали мп3 ја сам секао wav. фајлове за звоно...
Нажалост као са камером на S65 ситуација је иста SXG75 и GPS :(
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bestboy, S65 je bio namenjen poslovnim korisnicima i dizajneri su pretpostavili (pogresno) da oni ne zele da slusaju MP3. Inace za S65 i SK65 (verzija sa qwerty i bez kamere) je napravljen "cooked" firmver koji je omogucavao MP3 reprodukciju. Inace prvi telefon sa mogucnoscu MP3 reprodukcije je bio Siemens SL45.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

U pravu je tomas.hokenberi za sve sto je napisao a Siemens je uveo mnogo novina u mobilnoj telefoniji ali nije imao interes da dalje ulaze u razvoj i zapostavio je taj odel a kasnije i prodao.Oni su lansirali prvi slajder,prvi telefon sa prosirivom memorijom,sa mp3 muzikom,prvi sa ekranom u boji......Zao mi je sto su propali a tako su napredni bili
LG G2 Black,16GB

sboban
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 06. Jul 2007. 07:30
Lokacija: Beograd

Post od sboban »

Potpuno se slazem sa AnGel of LoVe, imam celu zbirku Siemensovih telefona a i dan danas nosim SXG75 a kao drugi ME45 i dokle god rade bice u mom dzepu. Pogledajte nov Siemensov gigaset SL780, mislim da je sve jasno. Telefonija cetvrte generacije koju razvija nova grupa Nokia-Siemens networks koja ce kombinovati fiksnu i mobilnu tehnologiju.

Odgovori