Siemens ME75

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

M75 I ME75 gde i koliko!?

Post od Lazaboj »

Da li neko zna da li u BG-u ili NS-u ima da se kupi SIEMENS M75 i koliko kosta?Za ME75 znam ali bih voleo M75.Mozda nije ovo dozvoljeno ali da li neko zna da li ga neko prodaje polovnog!? Hvala vam.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Tesko da ces naci taj telefon :uhuh:
Ali ne kapiram sta ce ti? Kamera mu je tiha jeza blagi uzas, mp3 nije neki.....jedino je jakooooo dobro zasticen i otporan je na sve torture i mucenja tipa potapanje u vodu, sutiranje, padove do 1.5 metar visine(drugar nije dao na vecu visinu) :D
Ali sve kad saberes polovan neces naci ispod 140e a za tu lovu ima mnogo dobrih telefona koji imaju symbian.
5130+Koss the plug....

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

Odgovorio si na svoje pitanje.ME75 je prakticno neunistiv.Sve sto su mu Rusi radili na crash-testu probano je i stvarno i dalje radi kao nov.A uz to pored svih telefona koje sam imao ostao sam fan SIEMENS-a.A trenutno imam smartphone sa windows mobile 2003.

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: M75 I ME75 gde i koliko!?

Post od darkado »

e ljudi nisam hteo da otvaram novu temu ali me stvarno interesuje gde mogu da kupim m75, ako neko zna gde ima nek napise

dacke89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 18:47

Povezivanje ME75 sa PC-om

Post od dacke89 »

Gde mogu naci kabl za povezivanje Siemens ME75 sa racunarom?
I koje su inace cene za takve kablove?

Hvala unapred!

low-tech
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 19. Jan 2007. 16:17

Post od low-tech »

Heh, i mene muci slican problem.

Cene su 700-1200d sa CD-om sumnjivog sadrzaja, ali uglavnom za to dobijes kineski 'full USB' kabl (analog Siemensovog DCA-540) koji ce ti raditi uz MPM ako je ispravan, ali posto ME75 nije full USB mashina, taj kabl ne podrzava update firmware-a... Takve imas u Pozeskoj, potrazi malo, ja sam vratio jedan danas :)

Kabl DCA-510 (ima 'budzu' i moze da ti puni mob, taj ti treba) ovi domaci 'serviseri' cuvaju kao zmija noge, njega ces teze naci. I ja pokusavam da ga izbunarim. DCA-500 je isto u opciji, to je cisto serijski kabl, ne znam da li ga uopste ima na ovim prostorima osim u servisima.

Pozz

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Siemens ME75

Post od Deltex »

Imam ovaj model tacnije c75,ali svuda po netu vecinom idu u paru jer su gotovo identicni, i jel postoji mogucnost da sa nekim frimewareom omogucim da moze da se slusa mp3.Telefon uopste nije neki,a i kada je izasao ne znam sta je ljudima toliko bilo zanimljivo na njemu.Baterija nova novcijata,sve poiskljucivano (gprs...) pa opet jedan dan i jos nesto malo i to je to. Inace interesovao bi me model cc75 ne zbog karakteristika vec zbog izgleda.Gledao sam po oglasima,ali ga nema.Jel ga ima neko ili da gledam na buvljaku...
Poslednja izmena od Deltex u Pon, 25. Apr 2011. 16:17, izmenjeno 1 put ukupno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Deltex, postojali su patchevi koji su omogucavali da se na S65, SK65 i srodnim telefonima slusa MP3. ME75 ima slican softver pa ako se potrudis mozda i nadjes patch. Medjutim ne postoji gotov firmver koji ce ti omoguciti! Patchovanjem mozes i "brikovati" telefon pa ti ne gine servis. Za patchovanje ti je potreban DCA-510 kabl i odgovarajuci softver (googlaj za VKLay, MP3 Siemens ME75). Medjutim ne vidim zasto bi neko zeleo MP3 na ME75 posto on nema slot za memorijsku karticu. Ne vidim sta mozes da slusas sa tih 10-ak MB interne memorije. CC-75 neces naci posto je povucen pre nego sto je usao u prodaju, tokom prodaje Siemens-Mobilea Benq-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Можеш да пронађеш јава апликацију која је била у могућности да конвертује .мр3 у .wav
Не очекуј неке претерано добре резултате.
Нажалост не сећам се њеног имена. . .
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bestboy, pa ako ce da konvertuje to moze i na PC-u, nema potrebe da koristi Java aplikacije. Inace o MP3 patchovanju Siemens telefona moze da se procita na ovim stranicama: MP3 na x65!!! i MP3 na x65 !!!
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Па Томасе нисам луд јбг...
Мислио сам ако му неко пребаци песму на моб или је скине са нета.
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bestboy, ma iskreno cela ta stvar sa ME73 i MP3 je besmislena. Bilo java konvertor, bilo na PC-u, bilo patch, posto ima samo ~11 MB interne memorije i nema slot za memorijske kartice. Nema ni bluuetooth vec samo IC, a ni edge ne podrzava vec samo bazicni gprs.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Iz zakljucanih tema:
Deltex napisao:Mogu da idem na net preko telefonskog browsera,da saljem mms,ali kad treba da se nakacim na msn ili nesto slicno preko java aplikacije nece,dugo cekam da bi na kraju reko da je neko vreme isteklo.Inace model je ME75.
Deltex napisao:Daklem na ME75 skidao sam sa neta nove teme i opet su mi ikonice ostale iste.Jel postoji neki nacin da ih promenim jer su mi malo odvratne...
Odgovor na prvo pitanje zavisi od toga ko ti je provajder, pretpostavljam da je mt:s. Ako je tako treba da znas da je Java aplikacijama je potreban gprs profil koji koristi APN:gprsinternet umesto gprswap. Napravi novi profil i podesi APN. Kod parametara aplikacija izaberi taj profil.
Sto se tice drugog pitanja: teme ne menjaju ikone, vec iskljucivo pozadine, zvuke i boje. Za promenu ikona ce ti biti potreban DCA-510 kabl (ili kineska kopija) i odgovarajuci softver:
1-> Connect your mobile phone to your PC via infrared or a datacable.
2-> Download the Program "Open Disc for x65" to your PC and use it to open the hidden "Config"-Folder on your mobile.
3-> Open the folder "Config/japp/FlexMenu" on your PC (e.g. with Mobile Phone Manager, s25@once etc.)
4-> Create a Backup of the file "main.fs"!
5-> Extract the IconPack-Archive and copy all files from to the folder "Config/japp/FlexMenu" (override existing files).
6-> Turn your mobile off and on again.


If you would like to load the old standard-icons back to your mobile, simply copy the backuped file "main.fs" from (3.) to back to the "Config/japp/FlexMenu"-Folder (override existing files)

IMPORTANT NOTE FOR BRANDED DEVICES!!! The Vodafone Versions (for example), have different menu arrangement, this way you should download the standart x65 series flexmenu, and copy all the files to your "Config/japp/FlexMenu"-Folder (override existing files). Make sure you've backed up the previous files. Note that one of the locked softkeys could not work properly. Then, you need to use the DSE to edit the softkeys. This tool is able to edit all your softkeys, even the ones loked by your service provider!
Example, you have the left softkey loked, and can't change it. Go to the program, and on left softkey task, right click, and select flag. then choose ask, and click on save!
That simple!

The complete library is also avaiable, check the next post.
I also wanna thank my friends that help me out in this, and thanks to V3rt!g(o) that help me to make support for branded devices. Smile


Files do download:
[Standart Flex Menu] [OD Tool] [DSE edit locked softkeys]
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Post od Deltex »

Ima li neko ideju gde bih mogao da nabavim bateriju od 1000 maha,po mogucstvu i vise,u BGu? Obisao sam par servisa i ne daju mi bateriju koja je namenjena me75 nego za druge modele koja samo fizicki pasuje na ovom,a ima recimo svega 500,750 ili 800 maha...Trenutno na fonu imam od 820 i traje mi ako ga aktivno koristim od danas u pet do sutra u pet...na stend baju uz tek povremenu poruku 2 dana...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Deltex, u Beogradu, i u Srbiji uopste neces naci nigde. Kako se radi o modelu koji se vise ne proizvodi tesko ces naci i u inostranstvu, mozda nadjes na ebay-u. Ta od 820 mAh bi trebala da ipak malo duze traje, odnosno mozda nije vise "u punom kapacitetu", pa bi mozda mogao da probas neku od 750 mAh ili 800 mAh, moguce je da ce duze trajati. Mozda bi mogla da posluzi baterija od SXG75 koja je 1000 mAh, ali je nesto deblja.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deltex
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 03:52

Post od Deltex »

I jos jedno pitanje...Pokusao sam da namestim da mogu da saljem Email sa AOL naloga,ali ni kod jednog pre telefona me nije pitalo da odgovori na adresu (reply to adress) i to ne znam da popunim i ne mogu da posaljem mejl.Inace sam namestio da salje preko gprswap (rec je o mts-u)
Poslednja izmena od Deltex u Ned, 24. Apr 2011. 17:20, izmenjeno 2 puta ukupno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Deltex, "reply to adress" je adresa na koju zelis da primis odgovore (ako nije ista kao adresa naloga sa koga citas postu) i mozes je ostaviti blanko ili staviti istu adresu kao onu sa koje citas postu. "Reply to adress" nema nikakve veze sa slanjem poste, odnosno da sa time sto ne uspevas da posaljes postu. Da bi mogao da saljes postu mora ti biti ispravno podesen SMTP server.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Da ne otvaram novu temu za M75, zanima me da li može da podrži DV RS-MMC od 2GB, i da li će kočiti, pošto nisam našao nigde podatak koliko maksimalno memorije može da primi.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nikola031, pa mozes da otvoris (ako je nema) posto je ova tema o ME75, koji se dosta razlikuje. M75 zvanicno podrzava RS-MMC do 1GB. 2GB mogu da rade ali stvaraju probleme (ne vidi se cela kartica, itd)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori