Siemens CX70/CXV70/CXT70

nesic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 21. Maj 2005. 22:29

CX70 i problemi

Post od nesic »

Imam CX70 vec 2 meseca. Sve je cool samo sto:
1. Nekada mi se iskljuci kada sam na internetu.
2. Od kada sam ga otvorio , ulazi mi prasina.
3. Nekada bude mnogo spor.

STA DA RADIM?????? :?

cipile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 02. Jun 2005. 17:37

CXV70, gde naći firmware?

Post od cipile »

Moze li neko da mi da link ili da mi posalje software za CXV70 jer sam poludeo vise trazeci?!
Molim vas....... u napred hvala!

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Posto verovatno imas verziju SW36, a to je zadnja za cxv70 onda neces naci noviju jer je nema. Ja sam trazio od Nove godine ali uzalud. Meni je fon sljakao super i sa tom verzijom.

Rayn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 15:57

CX70 <--serijski kabl--> PC, problemi

Post od Rayn »

Problem sa cx70.
Kad ga prikljucim na racunar preko serijskog porta, on se polako ugasi. Prvo mu se zatamni ekran i onda se ugasi. Kad ga pokusam upaliti, jako tesko reaguje. Pali se iz petog.. pokusaja.
Ako prikljucim sam kabel (nije spojen sa racunarom) onda nema problema, ne gasi se.
U cemu je problem?
U mobilnom ili u serijskom kabelu.

Rayn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 15:57

Post od Rayn »

iskljuci li se kad kreces na internet ili kad si na internetu?
Ja imam problem da mi se iskljucivo kad krecem prvi put na internet, odnosno ako paljenje gprs-a potvrdim dzojstikom.
isto tako gasio se kad sam pokusavo da posaljem mms, a sad samo nece da je posalje (kaze error ocured) i kad ga prikljucim na kabal spojen sa racunarom isto se momentalno ugasi.
Sve je to kradeno i prckano po softveru, tako da i nije cudo. Nadam se da cu moci da ga zameni za drugi.
Inace kupio sam ga neki dan, u elite shopu na zelenom vencu.

Rayn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 15:57

Post od Rayn »

Dodatak:
Gasi se i kad krecem prvi put na internet, odnosno ako paljenje gprs-a potvrdim dzojstikom.
Isto tako gasio se kad sam pokusavo da posaljem mms, a sad samo nece da je posalje (kaze error ocured)
Sve je to kradeno i prckano po softveru, tako da i nije cudo. Nadam se da cu moci da ga zameni za drugi.
Inace kupio sam ga neki dan, u elite shopu na zelenom vencu. :x

STA MISLITE DA LI CE HTETI DA GA ZAMENE??? :cry:

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

@nesic

pod 3. Ubaci novi firmware!!! Odneses u servis oni ti ubace i naplate (negde oko 5€) ili kupis kabel-obavezno na com port nikako na USB (oko 10€), a sa njim ces posle moci da menjas ikonice, prebacujes slike, flashujes fon. i sl., skines sa neta najnoviji firmware i preko kabela ga prebacis u fon.!! To bi trebalo da ti resi u velikoj meri taj problem (imace manje bagova, mozda ti resi problem pod 1., ustvari verovatno ce ti resiti), ali naravno i onda ce molao da glevi i bude spor, ali ne u tolikoj meri...
A za ovo pod 2. stvarno ne znam sta da ti kazem...
poZz
iPhone 3G[s] 16GB

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Ako se gasi samo treba da dokazes manifestaciju neispravnosti na licu mesta i oni moraju to da ti srede kako znaju i umeju.
Ne verujem da ce da ti zamene za neki drugi vec ce prvo probati sa flashovanjem.
Ali opet ti moras da budes uporan narocito ako su to neki nerazumni ljudi, a ima takvih dosta u servisima.
A sto se tice gasenja kada ga vezes na kabl, meni se to desavalo na par siemensa ako ne iskljucis screen saver, kada ga iskljucim onda sljaka bez problema. Probaj to ali nista ne garantujem.

Rayn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2005. 15:57

Post od Rayn »

Hvala za savet kako da se postavim u servisu. Znam i ja da treba biti bezobrazan kao sto su i oni, pa ko koga...
Inace, screen saver na telefonu ili na racunaru. Mislim da su mi oba iskljucena. Ali, svejedno se gasi. Provericu, sad je fon na servisu, tj. na flesovanju. Sta u stvari flesovanje podrazumeva?
I koliko je nezgodno za telefon?

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Flashovanje mozes i sam da uradis (ali kod tebe je problem sto kad mob. prikljucis na comp gasi se!, u normalnim okolnostima skines sa neta program FFSInit (nadjes za tvoj model), prikljucis mob., pokrenes program, klinkes par puta next (ili OK) i sacekas 20-25 min i izglasis-upalis mob. i zavrseno je flashovanje - bar sam ja tako radio sa mojim S65 (imao sam problem sa ikonicama u meniju, jedne je bila "mrtva" i flashovanje je pomoglo...)!!! Koliko ja znam flashovanje podrazumeva brisanje cele sadrzine telefona (sistemskog dela) i ponovni upis!! Nisam neki exper pa neka me neko ispravi ako gresim...
poZz
iPhone 3G[s] 16GB

doktorini
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 28. Jun 2005. 14:12

cx70 problem sa update-om

Post od doktorini »

skinuo sam soft za cx 70 sa simensovog sajta i to 43, varijanta a402! pokusao sam da odradim update, ali se dogadja nesto zanimljivo! aplikacija registruje 4 com porta i ne prepoznaje telefon, a kada krenem manuelno da podesim port daje mi mogucnost samo 3 (com port 1_3)!!! da li neko ima ideju u cemu je tu stos!!!! inace verzija softvera mi je 16 i uopste nece da otvori colour skins i teme (error opening file)!!! Pomoc :uhuh:

Stefanko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 01. Jul 2005. 00:06

Post od Stefanko »

Bitno je koji kabli koristis. Ja sam probao sa data kablom od SX1 (posto kada sam ja kupovao kabli samo je taj podrzavao moj tel.) ali nisam uspeo. Onda sam uspeo da dodjem do tzv. "servisnog kabla" i sve lepo radi. Sa mojim kablom od SX1 imam isti problem kao i ti. Jedino sto servisni kabli kosta 65 eura...

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Ja za S65 koristim RS232 i kosta oko 10€ (mislim da ne moze kabel sa USB-om, vec samo na COM port)!! Mislim da ce i tebi taj pomoci...

milan1980
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 00:27

Post od milan1980 »

RS232 (DCA 500) je univerzalni kabal za siemens. Ja sam ga koristio i za C65 i S65. Moze i USB kabal, ali pod uslovom da je DCA 510. Nemoj da kupujes one kineske jer sam ih ja promenio 10 i nijedan nije DCA 510.

Stefanko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 01. Jul 2005. 00:06

Post od Stefanko »

Koji je najnoviji firmware na simensovom sajtu za cx65? Ako bi neko mogao da mi kaze koja je to verzija sa srpskim jezikom.

Lazy_Eye
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2005. 20:23
Lokacija: Strumica
Kontakt:

CX70 Camera setinzi

Post od Lazy_Eye »

Imam siemens Cx70 vec 1 mesec,a moi drug ima cx65. On moze da snima video clip do duzine od 1:00 min, zaradi setizni u camera - kad u video mode se odabere recording time:mms compatible, i u message setup - mms setup - user settings: se setira: page duration:006.0 seconds, a size idnication:
000 kb lim
000 kb off
000 kb off.
Ali ja ne mogu to da uradim sa moim CX70 - telefon mi neda da smenem ovih setinzi. Ima li nekoj sa ovakav problem.
p.s.:oprsitite zbog mog srpskog... nije mi jaca strana :oops:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Mislim da je neko bio napisao detaljno objasnjenje svega toga, potrazi malo... :unsure: Nema veze za srpski... :wink:

Pharos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 05. Avg 2004. 18:26

Siemens CX70

Post od Pharos »

Pokušao sam da povežem komp XP SP2 i ovaj phon. Mogu samo da primam s kompa, ali ne i da šaljem. Ne koristim nikakav software već samo ono što dolazi sa XP-on. Neki wirelles... nemam pojma. Mogu da razmenjujem fajlove s svim ostalim telefonima koji imaju IR, a sa kompom samo da primam. Na isti komp sam povezao K700 i sve radi. Pomoć. Trebam li instalirati neki specijalan software ili šta? Potrebno mi je da prebacim slike na komp, a ne želim stalno od burazera da uzimam phon, pa da prvo prebacim stvari kod njega pa onda na komp.
Hvala

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

slusaj,siemens su malo cudni fonovi kad je ir u pitanju....nekad rade nekad ne...a da ne pricam da mozes da nadjes dva ista fona gde je na jednom ir sa ogranicenim funkcijama a na drugom potpuno open.preporucujem da skines siemens mobile phone manager za svoj fon sa siemensovog sajta i da probas onda.....ako ne....kabl za 1000 dinara i resena stvar,to je moja zena uradila sa m65 i sad sve radi....

Gericom
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2005. 20:54

Post od Gericom »

Mogu samo da primam s kompa, ali ne i da šaljem. Ne koristim nikakav software već samo ono što dolazi sa XP-on. Neki wirelles... nemam pojma.
Nema logike. Ja imam CX65 i sve extra radi. Samo prikachi IRda, u connectivity ukljuchi IRda i sve ce da shljaka. Startuj taj wireless program, izaberi shta cesh da poshaljesh i klik na "send to another computer". Ovo provereno radi.

Bolja varijanta je da skinesh Mobile Phone Manager (za tvoj fon) sa www.my-siemens.com (tezak negde oko 30 mb) i onda imash mnogo shiru lepezu opcija na raspolaganju. Mozesh da pravish back-upove, pishesh i primash SMSove preko kompa, itd...

Odgovori