ZTE Blade III

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Lynch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 13:48
:: zte blade 3
:: samsung

zte blade 3 problem oko Ram memorije

Post od Lynch »

Skoro sam uzeo u Vipu ovaj telefon ali ima jedan problem. Od samog pocetka mu je ram memorija bila popunjena. Slobodno je u proseku 20-30 mb i ne pokazuje koliko koja aplikacija trosi resursa ( kod svake pise 0.00B). Aplikacije gasim a one se same pale ali dobro to je kod svakog androida uobicajno. Razne programe sam menjao kako bi se pogasile aplikacije ali aplikacije se ponovo pale i ostajemi slobodno 20-30 mb rama ?

Zna li neko kako da resim problem?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

Nikako. Jednostavno, koliko god ih gasio, on ce ih sam ukljucivati. Jedino da deinstaliras aplikacije koje ne koristis, pa da onda ima manje aplikacija za pokretanje. Ja imam oko 40-60MB, u proseku, ali se i kod mene desava da bude 20-30MB slobodno.

Lynch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 13:48
:: zte blade 3
:: samsung

Re: ZTE Blade III

Post od Lynch »

Nemogu da deinstaliram aplikacije koje su dosle sa telefonom. Mogu samo da ih onemogucim.
Ali i dalje mi nije jasno zasto ne prikazuje koliko mi koja aplikacija zauzima ram memoriju

Desava se da pri izlasku iz neke aplikacije nestanu ikonice na par sekundi kao da je potrebno andoidu da dodje sebi. Desava li se to kod jos nekog ?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

System settings > apps> running. Tu mora da pise koliko svaka aplikacija koristi rama i koliko vremena je aktivna.

Lynch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 13:48
:: zte blade 3
:: samsung

Re: ZTE Blade III

Post od Lynch »

Pise koliko je aktivna ali ne i koliko koja koristi ram . samo 0.00B :(

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »


Lynch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 07. Jul 2013. 13:48
:: zte blade 3
:: samsung

Re: ZTE Blade III

Post od Lynch »

Na sve telefone pise koliko aplikacija koristi rama a kod mene ne .Kazi mi jel ti pomaze Clean Master ? Ja kod mene nisam primetio bogzna kakvu razliku.
Moracu onda da odnesem u servis telefon jer nevolim kad nesto neradi a uzeo sam ga novo

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: ZTE Blade III

Post od mezzano »

Clean master koristim, uglavnom, samo za brisanje preostalih fajlova posle denstalacije aplikacija. U smislu oslobodjivanja rama, ne znaci nista, niti ga koristim u tu svrhu.

biljana1967
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 09. Jul 2013. 19:08
:: ZTE BLADE3
:: TELENOR SMART PRO

Re: ZTE Blade III

Post od biljana1967 »

upravo imam problem sa ovim telefonom, a ne mogu da ga resim....posle slusanja muzike preko slusalica, prestao je da radi, naime, cuje se zvono, cuje se poruka, ali kada se pritisne dugme za otkljucavanje i pojavi se glavni meni na displeju, tu nastaje blokada. NE REAGUJE NA DODIR...mnogo puta pokusah, ali ne vredi, nece da reaguje na dodir, pricam sa ljudima preko slusalica, ali ne mogu da udjem u meni, jer jednostavno ne radi. ne znam gde i sta moze da bude blokirano, ali imam ga tek 7 dana, pa ako preko foruma nesto ne saznam, morace na servis. kupljen u Telenoru pre 7 dana. ako neko moze da mi kaze o cemu se radi, bila bih veoma zahvalna :) Biljana

daliborhes
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 03. Jul 2013. 17:09
:: ZTE Blade 3
:: Huawei u8500

Re: ZTE Blade III

Post od daliborhes »

Iskreno ne bih znao zbog cega se desava ta blokada ali kao resenje bi moglo da posluzi vracanje na fabricka podesavanja (factory reset) settings/backup and reset/factory data reset. Brise se sve iz telefona pa bi bilo dobro sacuvati podatke iz imenika, poruke i ostalo ali mislim da bi se resio problem.

vlakikg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 14. Jun 2013. 18:41
:: samsung s5230

Re: ZTE Blade III

Post od vlakikg »

jel zna nekokako da sredim lag na real football 2012?
tek sam poceo da koristim android(tjs moj otac kupio)

Griot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 08. Sep 2013. 14:34
:: ZTE Blade III

Re: Blade III

Post od Griot »

antec napisao:Moras da ides na mtp i onda ce ti se pojaviti u my computer kao portable device. Od skoro su krenuli sa tim ***njima. Total commander ga nazalost nece videti. Ako uopste ima sanse da se to promeni na tvom telefonu moraces da ga rutujes.
Prvo,pozdrav svima od novog člana! :beer:

Isti problem ovde,uz razliku što moj PC nije online pa ne mogu unaprediti WMP na v.11 (iskreno i ne želim jer ga ne koristim). Odradio sam citirano i kada se pojavio kao Portable device (2 ikone - 1. za phone,2. za SD card) u folderima nema ništa! Sve ih očitava ali su prazni! Na samom telefonu je sve i dalje vidljivo i na svom mestu.
Pomenuću i to da je PC (WIN XP 32-bit,final retail) instalaciju drivera lepo odradio ali je u jednom trenutku prijavio moguću grešku pri opciji 'mass storage' ali bez nekog preciznijeg objašnjenja. :/
Mada,ja sam menjao opcije USB konekcije online,bez odjave telefona pa možda i to pravi frku?
Šta savetujete kao rešenje?
Još ovo - ortak mi je pre 2 godine ručno pogasio neke sistemske procese "da ne smaraju i prizivaju viruse",on mi nije na raspolaganju a papir sa instrukcijama je završio kao ćerkin aviončić. Možda tu nešto (de)aktivirati?
Toliko za prvo javljanje,znam da sam smorio,ali ... :)
Hvala unapred za sve savete i rešenja!

P.S. Prelazak sa Huawei 8110 na ZTE Blade 3 je nebo-zemlja i jedina ozbiljnija zamerka je ova USB konekcija koja je tamo radila bez problema.

Griot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 08. Sep 2013. 14:34
:: ZTE Blade III

Re: ZTE Blade III

Post od Griot »

^ Neko sa rešenjem?Ne bih da rootujem telefon zbog ovoga,fabrička verzija + par dodatnih sitnih aplikacija zadovoljava sve moje (skromne) potrebe.
WinXP (PRO final retail) je izgleda problem ali još nisam našao zadovoljavajući odgovor.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: ZTE Blade III

Post od antec »

Ne znam sta tacno znaci ovo pro final retail za XP ali vidi koji je service pack u pitanju. Cini mi se da xp podrzava mtp tek od service pack 3 ako ga uopste i podrzava.

Probaj prvo ovo (u prvom postu), nema veze sto je za nexus 7:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2012786

Ako nece probaj da instaliras nekako ovo, mada nisam imao iskustva s tim:
http://www.microsoft.com/en-in/download ... x?id=19153

Ako nece ni to onda pojma nemam :)

Griot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 08. Sep 2013. 14:34
:: ZTE Blade III

Re: ZTE Blade III

Post od Griot »

Hvala antec,probaću pa ću dojaviti koja opcija šljaka!
BTW,probao sam kod drugara na WIN 7 i posle update sistemskih drajvera (7-8 MB) radi bez problema.

Griot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 08. Sep 2013. 14:34
:: ZTE Blade III

Re: ZTE Blade III

Post od Griot »

@ antec - Hvala još jednom na linkovima!
Uz savete sa pomenutih strana i malo experimentisanja, evo rešenja za Blade 3 na jednom mestu!

VAŽNO!!!

1) Sledeće se odnosi na korisnike WIN XP SP3,nisam siguran da li će raditi sa prethodnim SP-ovima.
2) Takođe,za one skeptične,ovde se radi o 'varanju XP-a' i telefon ostaje netaknut - sa fabričkim ROM-om i ne gubite garanciju ukoliko pre isteka roka/ugovora budete prinuđeni na reklamaciju.
3) 'USB mass storage device' opciju zaboravite - Blade 3 je ne podržava! Makar do epiloga ove priče! 8)
4) Uputstvo će iskusnim korisnicima izgledati banalno opisano ali za takve nije ni predviđeno! :P

***Povezivanje ZTE Blade 3 sa PC-jem preko USB kabla, korišćenjem MTP opcije***

UVOD

I deo - Priprema telefona i PC-a

1) Drajvere koji su instalirani automatski kod prvog povezivanja telefona na PC deinstalirajte i restartujte PC.
2) U telefonu ISKLJUČITE 'USB debugging' opciju (Settings/Developer options) i povežite ga sa računarom.
***Ako se drajveri ne instaliraju automatski,preko ovog linka preuzmite paket drajvera i instalirajte ih: zteblade3.com/real-downloads/zte-blade-iii-drivers.exe (Nije nikakav crack i slično,samo prilagođen paket za WIN XP-Blade 3 komunikaciju)
PAŽNJA!!! Za vreme instalacije drajvera telefon NE SME BITI POVEZAN SA RAČUNAROM!***

3) Sa bilo koje legalne lokacije (npr. Softpedia.com) preuzmite Windows Media Player 11. Aplikacija će po završenoj instalaciji i update-u sistema tražiti restart-obavezno potvrdite!

****************************************************************
II deo - Povezivanje i testiranje komunikacije

a) U telefonu ISKLJUČITE 'USB debugging' opciju (Settings/Developer options) i povežite ga sa računarom.
Kada telefon ponudi opcije povezivanja izaberite 'Media device(MTP)' i sačekajte prijavu sistemu.
b) Nakon toga pojaviće se sistemski prozor sa opcijama,kliknite 'Cancel' i otvorite 'My Computer'.Uređaj će se pojaviti u Windows Explorer-u kao 'Windows Portable Device' ili 'ZTE MTP Device'.
(VAŽNO! Total Commander i slične aplikacije neće prepoznati telefon bez obzira koji protokol koristite za prijavu u WIN XP-u!)

Po zdravoj logici XP bi posle svega trebalo da prikaže sadržaj interne i dodatne SD kartice ako je imate i dozvoli vam da baratate fajlovima po želji. Ovo je idealna verzija događaja,ali...
Zbog veoma različitih 'odgovora' pojedinačnih instalacija Windows-a,moguće je da ćete videti sve foldere ali nećete moći da im pristupite,odnosno, prikazaće ih kao prazne!Pokušajte da npr. neku fotku sa računara iskopirate u DCIM ili neki drugi folder na telefonu i uverićete se da veza između uređaja i PC-a ne funkcioniše! Sudeći po svemu što sam čitao na gomili specijalizovanih sajtova i foruma, to nije problem samo kod ovog telefona.
Ostaje nam opcija da pokušamo da 'prevarimo' WIN XP i nateramo ga da Blade 3 prepozna kao uređaj koji funkcioniše slično klasičnom USB Flash-u (prenos svih mogućih formata),a pritom ne brinete o 'safe removal' opciji. :)

****************************************************************
III deo - Blade 3 vs. XP: Generic Mutant :shock:

1) Za realizaciju ovog 'trika' prvo i obavezno na PC-u uključite opciju 'Show hidden files and folders' iz bilo kog aktivnog sistemskog prozora: Tools->Folder Options->View->Show hidden files and folders
2) Desni klik na 'My Computer' ikonu na Desktop-u,klik na 'Properties',zatim na karticu 'Hardware' i onda na 'Device Manager'.
3) Ovde pronađite vaš uređaj/telefon.Verovatno će biti prikazan na dnu liste kao 'Windows Portable Device' i označen kao 'Android'.Desni klik na uređaj i otvorite dijalog 'Properties' a zatim kliknite na karticu 'Details'. Iz padajućeg menija izaberite opciju 'Hardware IDs' i prikazane vrednosti iskopirajte (CTRL+C)i 'paste' u novi text dokument.
4) Sada otvorite lokaciju gde je instaliran Windows (verovatno C:\WINDOWS) i pronađite folder 'inf'. U tom folderu pronađite fajl 'wpdmtp' (U opisu stoji 'Setup information file'-otvara ga Notepad) i kliknite 2x da ga otvorite.
5) Kliknite jednom na početak prvog reda,pomerajte stranicu na dole dok ne ugledate text: ;Device is identified by Microsoft OS descriptor.... - i ispod toga unos: [Generic.NTx86]
6) Odmah ispod toga je sledeći niz:
%GenericMTP.DeviceDesc%=MTP, USB\MS_COMP_MTP
Iskopirajte ga i nalepite u novi red.
(VAŽNO! Ovaj niz ISTI je kod svih WIN XP računara!)

7) Sada imamo 2 identična reda.Iz tog drugog reda obrišite ovaj segment: USB\MS_COMP_MTP
Umesto njega 'nalepite' ono što ste kopirali u text dokument iz 'Harware Ids',izgleda ovako: USB\Vid_19d2&Pid_0307
(PAŽNJA! Niz koji je prikazan IZGLEDAĆE DRUGAČIJE na vašem računaru!!! Pazite da između nalepljenog niza i prethodnog ostane zarez (....MTP,),sledi prazno mesto pa onda nastavak (USB\....).
8 ) Ponovo u novi red (sada je 3.) i tu iskopirajte i nalepite deo originalnog niza: %GenericMTP.DeviceDesc%=MTP,
(isti princip sa zarezom i praznim mestom!) i dodajte novu vrednost koju ste kopirali u text dokument iz 'Hardware IDs',izgleda ovako: USB\Vid_19d2&Pid_0307&Rev_0231 (<--Primer sa mog PC-a!)
9 ) PAŽNJA! Treći red je obavezan SAMO ako su u 'Hardware Id's' bile prikazane 2 vrednosti! U svakom slučaju na kraju drugog reda (po potrebi i trećeg) dodajte (BEZ PRAZNOG MESTA!) sledeći niz: &MI_00
Obavezno proverite da li posle vašeg poslednjeg unosa postoji 1 prazan red ispred sledećeg (sistemski koji već postoji).
10) Sačuvajte izmene u 'wpdmtp' fajlu komandom CTRL+S ili 'File->save',isključite USB kabal iz telefona i restartujte PC.
11) Ako se prilikom sledećeg povezivanja telefona PC slučajno pobuni nekim glupim pitanjem o 'New Device',samo odgovorite 'Automatic Install' - više vas neće smarati! :)

****************************************************************
IV Deo
EPILOG

Posle ove 'male ispravke' Blade 3 se u Windows Explorer-u pojavljuje kao 'Other Device', dok će ga 'Device Manager' prikazati kao 'Portable Device' - i jedno i drugo je OK!
U pitanju je naš mali 'generički mutant' (File system =General hierarchical) koji sada 'govori' sa WIN XP-om i dozvoljava da fajlove pomerate po želji na relaciji PC-Blade 3.
Vreme je da uživate u kreiranju i slaganju datoteka kako to vama odgovara - isto kao na Flash memoriji!
:D
Živeli!
Poslednja izmena od Griot u Pon, 23. Sep 2013. 21:38, izmenjeno 3 puta ukupno.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: ZTE Blade III

Post od antec »

Drago mi je sto sam bio od pomoci :)

Pozdrav :)

Nele PZS
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 28. Feb 2010. 16:58
Lokacija: Petrovaradin

Re: ZTE Blade III

Post od Nele PZS »

Lynch napisao:Pise koliko je aktivna ali ne i koliko koja koristi ram . samo 0.00B :(
isti slucaj i kod mene samo nule :-( a pored ovog problema jos nemogu ni da odredim lokaciju na mapi a ukljucen mi prenos podataka inace u vip mrezi Sam.. ..pomagajte :-(

aleksandracoka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 30. Nov 2013. 20:59
:: 0669005203
:: 0669005203

Re: ZTE Blade III

Post od aleksandracoka »

cao mozete li mi reci kako da obisem frequently called tj one koje sam cesto zvala? to me mnogo nervira i ne znam kako da uklonim..Hvala unapred :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: ZTE Blade III

Post od Deksi »

Kupih danas jednom clanu porodice ovaj telefon, na prvi pogled nije los. Ali i na prvi pogled mi se cini da je komplikovaniji od windowsa. Sad kad se malo bole upoznam mozda ce biti drugaciji utisak.

Odgovori