IPAQ 614c

petronik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 14:19
Lokacija: Uzice

IPAQ 614c

Post od petronik »

Ljudi dobre volje,
Molim za pomoc u nabavci softvera za IPAQ614c, koji sam juce dobio.
Prvenstveno mislim na progranm i mape za GPS, i naravno za druge korisne programe, igrice i sl.
Znam da od hvala lepo nema neke vajde, zato nadoknada sledi...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

petronik, IPAQ614C je Windows Mobile masina i za to imas odgovarajucu temu:

viewtopic.php?t=14779

Za GPS imas temu:

viewtopic.php?t=7222&start=0

Najbolji sajt za pronalazenje windows mobile softvera i informacija:

http://www.google.com

Kada budes imao konkretna pitanja slobodno ih postavi.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Sub, 13. Sep 2008. 14:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Druže vidi se da si svež (1. poruka), ali da znaš da se to ne radi tako.
To što si ti dobio taj telefon je jako lepo, ali ono što pitaš osim što je zabranjeno (davanje linkova ka piratrskom softveru) je vezano za softver a ne za konkretan model koji navodiš.
Zato prelistaj malo ovu temu, vidi ko su ljudi koji imaju WinMobile aparate i učestvuju u raspravi i pitaj ih na PP šta imaš.
I za kraj to što će ti neko preporučiti nešto i dati ti neki savet je poenta foruma i po pravilu nije neophodna materijalna nadoknada ;)

Pozzzz............ :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Moze neko da kaze nesto vise o ovom telefonu?Ko ima?Dobio sam ponudu da dam n82 za njega.Bez doplate. :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Волео бих и ја да чујем коментаре о ово моделу.
Никако да нађем неки добар тест ове махине.
Нов у Пакому(ваљда нећете обрисати).
http://www.pakom.com/katalogproizvoda/o ... ra=9010659
Коментари са итсвет.ком
http://itsvet.com/proizvod/hewlett-pack ... _pda/15/94
Слобода или смрт

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

HP iPAQ 614c Business Navigator

Smartphone uređaj namenjen profesionalcima ali i svim ostalim korisnicima koji bi da imaju što više funkcija u jednom uređaju. Ovo je Windows Mobile uređaj sa ugrađenim GPS, WiFi i Bluetooth opcijama i podrškom za rad u 3G mrežama.

HP iPAQ smartphone uređaji nisu novitet na našem tržištu, a iako je sve veći broj proizvođača koji pokušavaju da se probiju na ovom segmentu tržišta, ipak je i dalje par imena zadržalo svoju reputaciju. Među njima je svakako i HP, a ovom prilikom ćemo videti solidan smartphone telefon sa Windows Mobile platformom i prilično dugačkim spiskom podržanih tehnologija. Ovakvi uređaji su po pravilu rezervisani za poslovne korisnike koji i imaju najviše koristi od jednog aparata koji može sve, no granica između entuzijasta i profesionalaca je sve tanja, te ne treba da čudi što ovakvi telefoni mogu sve češće da se vide i u rukama mnogo mlađe populacije.
HP iPAQ 614c Business Navigator i oprema
Ključne karakteristike

* Moćan procesor obezbeđuje veoma dobre performanse i brz rad
* Ugrađeni GPS prijemnik
* WiFi, Bluetooth i 3G opcije komunikacije
* Solidan kvalitet izrade

Utisak kvare

* Potrebno je malo više vremena da se navikne na navigaciju

Specifikacija
HP iPAQ 614c Business Navigator

* Podržane mobilne mreže: UMTS, HSDPA 3.6/7.2Mpbs , Quad-band GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900MHz)
* Komunikacija: WLAN (Wi-Fi 802.11b/g), Bluetooth (2.0+EDR), USB 2.0
* Ekran: 2.8" TFT-LCD, QVGA 320x240 piksela, 65k boja
* Procesor: Marvell PXA270 (520 MHz)
* Memorija: 256MB Flash ROM, 128MB SDRAM, microSD card slot
* Operativni sistem: Microsoft Windows Mobile 6 Professional
* Baterija: Li-Ion 1590mAh
* Dimenzije: 6.03x1.75x11.7 cm
* Težina: 145g
* Dodatno: kamera 3MP, GPS

HP iPAQ 614c Business Navigator

Dimenzije ovog smartphone-a nisu baš male i iznose 6.03x1.75x11.7 cm a teži 145g, te se ne može reći da spada u najmanje ovakve uređaje na tržištu. Kvalitet izrade je dosta dobar, ali bi voleli da je tastatura napravljena od malo kvalitetnije plastike, iako srećom ne krcka pod pritiskom. Najveći deo prednje strane zauzima prostrani 2.8" LCD ekran rezolucije 320x240 piksela i sa mogućnošću prikaza 65000 boja. Ekran je osetljiv na dodir i touch funkcije dosta brzo rade, a sam prikaz je prilično dobar stim što pod prirodnim svetlom postaje manje čitljiv, što je uostalom osobina većine LCD ekrana. Iznad ekrana se nalaze statusne lampice i ugrađen zvučnik, a sa zadnje strane i 3MP kamera koja ima autofokus.
HP iPAQ 614c Business Navigator tastatura, konektori i tasteri

Ispod ekrana se nalaze dva Soft tastera koja imaju različitu funkciju u zavisnosti od aktivne aplikacije, kao i numerička tastatura kojoj su sa bočnih strana dodati Send, End i ostali dodatni tasteri za navigaciju. Sigurno je da su svi primetili prsten koji se nalazi na tasterima, što je vrlo zgodan trik za navigaciju pošto reaguje na dodir a pomoću njega se kreće kroz menije i funkcije. Ovo u praksi radi vrlo dobro, sa jednom velikom primedbom, da bi se potvrdila odabrana opcija mora se pritisnuti taster sa bočne strane telefona, a kada se kucaju SMS ili email poruke, treba voditi računa da se dodirivanjem prstena kursor ne pomeri, što se nama stalno dešavalo. Bočne strane kriju niz dodatnih tastera među kojima su i Camera, Mute, Voice, Reset i OK, a mesta se našlo i za vrstu scroll točkića koji takođe služi za navigaciju.
HP iPAQ 614c Business Navigator neki od ekrana

Ovaj model pokreće Marvell PXA270 procesor na 520MHz što obezbeđuje veoma dobre performanse uprkos uobičajenoj tromosti koju Windows Mobile platforma ume da pokaže. Instalirano je 256MB ROM i 128MB RAM memorije, što je i standardno kod smartphone-ova ove kategorije, a dodatno postoji i MicroSD slot za proširenje kapaciteta. Pored podrške za 3G, integrisani su i Bluetooth i WiFi adapteri, a ugrađeni GPS prijemnik je novije generacije i ima prilično dobre performanse. Šteta je što je instaliran samo Google Maps a ne neki pravi navigacioni softver. Ugrađena baterija će obezbediti oko 2 dana u standardnim uslovima korišćenja.
Rezime

Konačna ocena je dosta dobra, uz pomenutu primedbu o korišćenju prstena osetljivog na dodir koja zahteva nešto duže navikavanje. Ono što je sigurno najbitnije su performanse, a moćni procesor obezbeđuje zaista veoma brz rad. Ekran je dosta dobar, ali već ima modela sa istom i manjom dijagonalom i većom rezolucijom. Po pitanju dodatnih opcija, GPS i sasvim solidna kamera uz praktično sve dostupne opcije za komunikaciju zaokružuju priču o vrlo praktičnom multifunkcionalnom aparatu.

itsvet

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

majkon80
Да ли си испробао овај HP?:roll:
Како ти се чини?
Слобода или смрт

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

jesam,odlican je.Moja zamerka je jedino,bas kao sto i pise u tektsu malo treba da se naviknes..Ekran pregledan,odlican.kamera sasvim odlicna po danu..slike ciste.Ali zato nemoj u kuci da slikas :lol: Neznam sta jos da ti kazem...navigacija radi odlicno

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Па хоћеш да мењаш за н82?
Ја сам се сморио када сам видео каква му је камера.Као нокиа е50 са 3мп. :dry:
И глупо ограничење од 4гб за картицу.
Јел се много виде пиксели на екрану?
Каква му репродуцију звука и да ли могу да се користе неке друге слушалице на њему?
Слобода или смрт

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Pa da zabelezi trenutak...je savim odlicna...
iskreno ja nikad vise od 2 giga nisam ni uzimao..netreba mi vise,ovu sam dobio sa 4.giga.(znaci uzeo sam) :wink:
Ekran ,pa recimo da je isti kao i kod htc3600i.Eto...ja brate nevidim piksele ...odlican je,sa mobileshell 3 strava izgleda
reprodukcija zvuka je losa,po meni.Za slusalice neznam,ja sam dobio original njegove..pravo da ti kazem i nekoristim slusalice,na bateriju su se ljudi zalili,pa sad...meni sasvim dovoljno traje sa maltetiranje svim 2.5 dana

skycouldfall
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2008. 17:41
Lokacija: Ispred monitora

Post od skycouldfall »

Kolega je nabavio ovaj smartphone pre neki dan. Skoro smo sve provalili kako se radi ali nikako da nadjemo na internetu kako da mu default unos texta kad se kucaju poruke i mail-ovi ne bude onaj glupi XT9. na XDA developers postoji neko resenje sa menjanjem u registry-u. Po njihovom tamo uputstvu posle toga treba uraditi soft reset i on vrati reg podesavanja na default. Ako se ne uradi soft reset u porukama mogu se kucati samo brojevi. Mislim na hardware-sku tastaturu.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Postoji malo programce za to.HTC+Touch+Dual-default-ABC tako se zove..pa sad znas odprilike gde treba da ides da ga nadjes :D :wink:

ili ovako,poseti ovaj sajt ja se nadam video sam da su neki postavljali taj sajt ovde i da to nije protivo pravilima foruma,i mogu ti reci samo ..da dobro procitas komentare,videces nesto sto treba ;)

http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett- ... _pda/15/94

pale99
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:20

Post od pale99 »

Da li mu se ekran automatski rotira kad se okrene u landskape mod?, znaci da li ima opciju autorotate?

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Нема сензор,и зато неможе аутоматски,али зато имаш дугме са леве стране на тастатури притиснеш и имаш ротирање :wink:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

majkon80
Могао би ти неки мало детаљнији опис да напишеш. :)
Кад будеш имао времена...
Таман си за ових пар месеци колико поседујеш HP увидео све његове добре и оне друге стране. :wink:
Слобода или смрт

Odgovori