Vodafone 527 (Sagem VF527)

joey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 04. Okt 2008. 20:46

Vodafone 527 (Sagem VF527)

Post od joey »

Dosao sam na ideju da kupim ovaj model. vidim da ima mp3, kolika moze memorijska? moze li da se mp3 namesti na zvono? ima li neko iskustava sa ovim mobilnim, nigde nema nekih specifikacija i gde ga kupiti osim u vipu

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ovako,evo nešto detaljnijih informacija.

Vodafone 527 je u suštini dizajnerski identičan kao i prethodno Vip rešenje,Vodafone 526,uz tu razliku da je dodat slot za proširenje memorije,bluetooth,i mp3 plejer.Za proizvodnju je ponovo naravn odgovoran Sagem.Telefon će prihvatiti 1gb,za više od toga ne znam.Može mp3 za zvono.Ne možeš ga kupiti nigde osim u Vip-u,osim ako bude nekog preprodavanja i ko zna šta.Telefon je inače zaključan na Vip mrežu.U suštini,ko nema velike prohteve,ovo je jako dobro rešenje za male pare.Mislim da definitivno nema jeftinijeg telefona uz bilo koji paket bilo kog operatera,a da ima i radio,i mp3 plejer i proširivu memoriju,bluetooth,gprs,kakvu takvu kameru...

skybeaver
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 17. Maj 2008. 06:45

Post od skybeaver »

Koliko sam ja nešto našao na netu može kartica do 2GB. Najviše se ljudi žale na zvono, uvek je ascending i dosta tiho, tako da je telefon teško čuti. Druga stvar je dosta slab zvuk u slušalici i treće je baterija koja dosta kratko traje. Bilo bi interesantno da čujemo iskustva od nekog ko ima telefon, pa da prenese iskustva. Inače se i ja razmišljam da uzmem ovaj telefon kao backup...ovo što sam gore napisao je znači preneto sa neta, sa nekih stranih sajtova.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja sam se dosta igrao sa 526,i tačno je da je zvono uvek ascending i da je malo tiše.To se lako reši pojačavanjem pesme u nekom programu na PC pre nego što se ubaci u fon.Nisam koristio za razgovor,pa ne mogu da potvrdim to za zvuk u slušalici.Ako je išta slično onom Vip226,koji isto pravi Sagem,onda jeste neznatno tiše,ali meni nije drastično smetalo.Imam jedan tu negde u fioci,kad zatreba:)

skybeaver
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 17. Maj 2008. 06:45

Post od skybeaver »

A koliko ti je trajala baterija i uz koje korišćenje? Nekom je 3 dana pretkratko. Neko priča po 3 sata dnevno, pa onda kada baterija ode za dan, kaže da prekratko traje.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pa šta znam,na tom 226 mi je nemoguće da izmerim trajanje baterije,pošto je na poslu u fioci,koristim ga bukvalno za po par poziva tokom meseca,ako mi baš zatreba broj koji niko ne zna.

Drugar je par meseci imao 526,i njemu je sa desetak poziva i isto toliko sms dnevno trajao jedno dva ipo dana,što je meni za onolicnu bateriju sasvim ok.527 je verovatno tu negde,zavisi koliko slušaš muziku.

Vidim da se prodaju,uglavnom za klinčardiju,što je meni i logično.

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

ja imam htc,ali sam uzeo postpaid u vipu tarifu 150 i dobio sam za 1 dinar to malo sranje,sta da vam kazem,nosim ga na utakmice,i tako za zajebanciju,probao sam od devojke moje da stavim karticu od 1gb i sljaka sve ok,ja mu nevidim mane ,sem u displeju,koji je kao tft a verujte mi mnogi oni stariji telefoni ga siju po TEM pitanju.neznam sta vas jos interesuje,a da prijem signala odlican,zvuk mp3 vrlodobar,radio takodje,baterija meni 3 dana.Pa jebiga brate ako ste svetski putnik pa niste za ti tri dana u mogucnosti bar jednom da ubacite fon na punjac onda nemojte da uzimate,meni je kazem trebao postpaid,pa kad vec uzimam uzeo sam i fon,da se nesetkam po gsp i slicno sa htc 3600i

strax
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 23:06
Lokacija: Sabac/Beograd

Post od strax »

Ja sam ga juce uzeo u vipu uz Postpaid 150. Za ovo koliko ga imam, ne sluzi me lose.
Ima par stvari koje me nerviraju.
Glupo je, recimo, sto kad pritisnes # i iskljucis zvono, on iskljuci i vibraciju, i to nikako ne moze da se promeni. Ako vam bas treba vibracija (kao sto meni treba) onda morate da se zezate i odlazite u meni, pa podesavanja, profili... uglavnom, sve mora rucno.
Zvuk zvona nije tih i ne mora da bude ascending, sad sam bas proverio.
Baterija je, istina, losa, za pola dana mu je spala jedna crtica (meni to ne smeta jer uvek mogu da ga napunim, a i ako se ugasi, nema veze, nije mi primaran telefon).
Jos je, recimo, glupo to sto dok si u muzickom plejeru ne mozes da setas listom i biras pesmu dok ti neka druga svira. Dakle, cim pritisnes taster, on krece na sl. pesmu, dok to kod Nokie 6233 (koja mi je primarna) nije slucaj. Slusalice su tihe, barem za moje potrebe, i dok sedim u saragama 26ice :) :roll: , motor autobusa ih dosta nadjaca, sto opet nije slucaj na 6233.
Ubacio sam karticu od 1gb i skroz solidno radi. Treba mu malo da ucita slike, doduse, ali je to zanemarljivo. Ukoliko gledate slike dok vam radi muz. plejer, desice se povremeno da pesma malo secne.
Kamera je nikakva.
Bluetooth sa jednog na drugi telefon ide sporo.
Zvuk mp3-a je ok, kao i radia.

Spoljasnji izgled je ok. Lak je za pisanje poruka.


Naveo sam vise negativnih karakteristika nego pozitivnih, ali dobro, nije dzaba taj tel. 1din. Kao sto je araphel rekao, 527 music je bestbuy za ovaj novac. Ako sam bio isuvise subjektivan, onda je to zato sto nikako ne mogu da se okanem poredjenja ovog tela sa 6233 sto mislim da nema smisla raditi.

Toliko za sad, ako se setim jos neceg, ja cu dopisati. Poz

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

i ja se razmisljam da ga uzmem,samo treba razmisliti kakav je vip.Nisam imala iskustva u vip postpaidu...Kako obracunavaju,kada vrse presek,posle koliko dana je moguce izvrsiti uvid u stanje...???

Mladen03
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 29. Jan 2005. 19:16
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od Mladen03 »

Meni jedna stvar nije jasna... Jel taj telefon proizvodi bas vodafon, ili je to ustvari neki renomirani proizvodjac poput SE ili Nokia, pa vodafon ima ugovor sa njima da samo lepi svoje nalepnice?! Ja sam pekljuce uzeo VIP 122, u Vip-u sa postpaid60 paketom. Prezadovoljan sam, uzeo sam ga pre svega zbog baterije...
rastafari na centrali

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mladen03, naravno da ga ne proizvodi Vodafon. Svi "Vodafon" modeli su varijacije vec postojecih modela "renomiranih proizvodjaca". Konkretno Vodafone 527 je, ako se ne varam, prozivod "renomiranog proizvodjaca" Alkatel.

Vodafon naravno ne "lepi" nalepnice - njih "lepe" proizvodjaci sa kojima Vodafone ima ugovor.

[Edit] Nije Alkatel vec Sagem - Sagem VF527.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori