Tesla Tablet 7.85

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

Prvi srpski tablet 'Tesla' konačno u prodaji!

Prvi tablet domaće proizvodnje koji nosi ime po najvećem srpskom naučniku Nikoli Tesli možete kupiti po promotivnoj ceni.
Elegantni crni tablet „Tesla", prvi srpski uređaj ove vrste, prodaje se po promotivnoj ceni od 12.990 dinara.

„Tesla Tablet 7.85" je dostupan po promotivnoj ceni od 12.990 dinara (112 evra).

Razvila ga je poznata srpska kompanija „Komtrejd" u saradnji sa američkim „Intelom", najpoznatijim proizvođačem procesora na svetu.
„Tesla" radi na „Intel CloverTrail+" platformi, što znači da uređaj pokreće "Intel[REGISTERED SIGN] Atom Z2580 (2.0 GHz)", dvojezgarni procesor sa 1 GB RAM memorije.

Kontroliše ga "Android 4.2 Jelly Bean" operativni sistem. Ima 16 GB interne memorije za skladištenje podataka i IPS ekran od 7,85 inča.

Snagu mu daje baterija od 3750mAh, dok prednja kamera ima dva megapiksela, a zadnja pet megapiksela.

Tu je i standardna podrška za „Bluetooth 4.0", GPS, WiFi i podrška za proširivanje memorije u vidu slota za "microSD" kartice. Reč je o vrlo tankom tabletu – svega 7,2 mm.

http://teslatablet.com

Izašao je pre oko mesec dana ako se ne varam, ja sam pre neki dan tek saznao za njega, i evo sada napravio temu.
Prve količine su već rasprodate, očekuje se svakoga dana da dobiju nove.
Šta vi mislite o uredjaju, da li ga neko poseduje? Bilo bi lepo da čujemo utiske.
Moje lično mišljenje je da je tablet odličan, best buy u ovom cenovnom rangu definitivno. Nadam se da u drugoj turi neće da mu podignu cenu. Nije što je naš, ali je stvarno najbolji! :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Coni »

Ali nije nas. Bilo je dosta price o tome na drugom nasem forumu. Zapravo je brendirani kinez. Ali cena je dobra, kvalitetan je, ali neki su se zalili na ekran, kako sam reaguje, bez dodira.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

^ Da pročitao sam sve komentare sa B*****ark foruma i baš ga hvale, ali neki imaju problema to sa ekranom kao što si rekao, ali verujem da je to samo do nekog primerka, a i tablet ima foliju preko ekrana, pa ako je nisu skinuli moze da bude i do toga. Ne bih se nikako složio da je brendirani kinez, jeste da postoje slični tableti manje poznatih kineskih proizvodjača, ali ovaj radi ComTrade u saradnji sa Intelom, a verovatno se sklapa u Kini, normalno kao i svi ostali tableti/telefoni/laptopovi itd vodećih svetskih proizvodjača. Uostalom, koji to kineski, 'ajde tako da kažem, tablet ima Intelov procesor? Ne znam, ja makar nisam vidjao tako nešto. Znam da bi trebala da krene i prodaja u Hrvatskoj negde na jesen, već su ga tamo dobili neki na testiranje, gde kažu da im tablet dolazi iz susedne Srbije. :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Coni »

Dobro, moguce je. Ali ne verujem da su iz te firma sposobni za tako nesto :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

Pa pazi, mislim da jesu, trebalo bi da jesu. :) ComTrade je najveća IT kompanija u regionu, tako pročitah negde, još u saradnji sa Intelom to je dobitna kombinacija. Možda više verujem u sve to jer sam dobio informaciju od njih da bi trebalo da nastave sa proizvodnjom jos Tesla modela, a ima i po netu vesti kako su neki čelnici Intela došli u posetu CT-u, verovatno uoči pravljenja ovog tableta, a i kruže informacije da bi trebalo da prave i Tesla telefon, ali to otom potom, videćemo šta će biti od svega, samo ovo prvo da zaživi. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Green »

Zanima me samo veza izmedju Tesle i tableta. Struja u bateriji, sta...?! :roll:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

^ Da nije bilo Tesle čitav današnji život i sve oko nas bi bilo drugačije naravno, sva tehnologija koja danas postoji, da nije bilo Tesle, ne bi bilo ništa ni od nje. :) No to nije tema, tema je tablet koji je odličnih specifikacija i još bolje cene, pod uslovom da ona ostane do kraja ista.
Kad si već spomenuo bateriju, meni je na početku bilo čudno zašto su stavili bateriju kapaciteta "samo" 3750mAh (jer imam vec tablet od 8" koji ima bateriju od 6000mAh), ali svi koji su testirali uredjaj hvale bateriju i njenu autonomiju. Pominju nekih 7 sati rada uz non-stop uključen Wi-Fi, gledanje FHD videa itd. Na nekom drugom testu gde su ga koristili za YT stream-ovanje SOT je bio ako se ne varam oko 4h i 40min. Dakle zaista odlično odradjena autonomija baterije. Tu je i GPS i najnoviji Bluetooth 4.0, koji su vid bežične komunikacije, priznaćeš ima veze sa Teslom, a opet je retkost u tom cenovnom rangu, ili gotovo da nijedan tablet iz tog cenovnog ranga to nema. :)
Zaboravio sam da napomenem slogan pod kojim se prodaje ovaj tablet - "Dostojan svog imena". ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od sugarcoated_ass »

Green napisao:Zanima me samo veza izmedju Tesle i tableta. Struja u bateriji, sta...?! :roll:
Da su se neki drugi pitali verovatno bi se zvao Nole... :D Ovo bar ima neke veze. x)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Green »

Ma daj bre Joco, nije valjda da ne mozes da skontas u koju svrhu je upotrebljeno ime Tesla. Kad neko uradi prvi "srpski" mobilni, sto posto ce se zvati Pupin. :roll:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

Pa upotrebljeno je naravno zbog lakše prodaje samih uredjaja, a ja iskreno verujem u njih i svidja mi se to što su krenuli da rade, s obzirom da sam dobio informaciju od njih da bi trebalo još tableta u budućnosti da izbacuju, nadajmo se i telefona. Samo neka to zaživi ako je ikako moguće, pa da i naš neki IT brend bude poznat u svetu.
Inače smatram da uopšte kompanija ne mora da ima fabriku u matičnoj zemlji(da bi je sad smatrali za srpsku-domaću), posebno te što su tek na početku, ali ako gledaš sa druge strane onda ipak Tesle ima i u matičnoj zemlji (by CT). ;)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od araphel »

Jel ovo još nekome izgleda ko totalni plagijat dizajna na Sony Xperia Z seriji uređaja, ili sam samo ja u pitanju?

Inače, mislim da ovaj tablet, koliko god pružao za cenu i imao mižda bolju kontrolu kvalitets od klasičnih no name kineza, ipak nije nastao nikako drugačije nego po principu "ode neko od naših iz CT u kinu, odabere jednu od silnih fabrika, navede specifikacije i cenu, odabere neki ponuđeni dizajn (jer ako je ovo neko naš zaista dizajnirao, treba da dobije otkaz zbog plagijata), i onda čeka isporuku.

Naravno, sve to nema nikakvog uticaja na to šta uređaj pruža za tražene novce, ali "srpski tablet" je u svemu ovome samo marketinški trik.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Baraba »

^ apsolutno tačno. Mada ti je isto i sa klima uređajima i belom tehnikom uopšte.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

araphel napisao:Jel ovo još nekome izgleda ko totalni plagijat dizajna na Sony Xperia Z seriji uređaja, ili sam samo ja u pitanju?
ipak nije nastao nikako drugačije nego po principu "ode neko od naših iz CT u kinu, odabere jednu od silnih fabrika, navede specifikacije i cenu, odabere neki ponuđeni dizajn (jer ako je ovo neko naš zaista dizajnirao, treba da dobije otkaz zbog plagijata), i onda čeka isporuku.
Pa naravno da se tako pravi kako bi drugačije? Ali naravno da se tu pitaju i CT i Intel, normalno da ljudi odaberu komponente i kažu stavi mi to i to, sve osim procesora naravno jer to rade zajedno sa Intelom. Sigurno ima identičan uredjaj nekog no name kineza, ali tako se to radi u početku, pa nisu oni Samsung da prave sve sami, nego eto kao što si rekao odaberu se komponente oni brendiraju, stave Tesla logo, kutija, sve full i vodi se kao naš tablet i jeste, ne znam u čemu je problem.
Što se dizajna tiče podseća na Sony Xperia Z liniju, ali to nema nikakve veze po meni je čak i veliki plus jer izgleda odlično. Kako se izdvojiti u moru proizvodjača sa nekim svojim specifičnim dizajnom a tek ste početnik? Nikako. Današnje najveće svetske kompanije ne uzimaju (kradu) patente i dizajn jedni od drugih? Meni samo nije jasno kako to da niko ne pljuje neke no name kineske firme koje prave očigledne kopije i to uglavnom Samsung uredjaja (navodim primer, ima još kompanija koje očigledno kopiraju). Da li ste videli novi Huawei telefon, Ascend P7 ako se ne varam, šta treba da se kaže za njega? Preslikan Sony Xperia Z1, 2 (nemam nista protiv Huawei-a, jedna su od najjačih firmi, samo dajem primer).
Stvarno ne razumem, naprave ljudi i dobro i jeftino, pritom je naše, i opet nam ne valja, ne znam stvarno, valjda smo takav narod, nadjemo svuda neku manu. ;)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Zile995 »

Dobar je tablet. Bas se brzo boot-uje sistem na njemu.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od araphel »

Joco, ma nemam ja ništa protiv ovog tableta, čak mislim da je super za novce koji se traže za njega, ako neko želi mali i portabilni Android tablet. Samo hoću da naglasim da nije nikakav podvig domaće IT industrije u pitanju.

Što se samog uređaja tiče, ne kažem da je dizajn loš, već da je možda trebalo potruditi se oko izgleda, u smislu da to ipak bude nešto malo originalnije. Ali dobro, kao što je već rečeno, ovo je tek početak. Draže bi mi bilo da se kod nas i sklapa pa da našim nekim ljudima ide staž i plata od toga, ali onda bi i koštao više. A da li će biti još uređaja pod ovim brendom i sa epitetom "domaćeg", ja se iskreno nadam da hoće.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

Tako je, znam šta si želeo da kažeš, razumem te. Što se dizajna i sklapanja tiče, sve smo već rekli kako se to radi, potpuno si u pravu da je bolje kod nas da se otvori fabrika i da rade naši ljudi, naši stručnjaci, da za to primaju platu i da im ide staž, ali to posle povlači za sobom i veću cenu. Ovako je za početak, nadamo se da će biti i toga, i kao i ti, a verujem i mnogi, nadam se da će nastaviti sa proizvodnjom i izbacivanjem novih Tesla modela. :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

Uzeh i ja Teslu, jer vidim da su najavili da će ga biti polovinom avgusta ali izgleda po većoj ceni, ali nije sigurno još, videćemo. :)
Tablet je fenomenalan, definitivno best buy za ovaj novac. Ekran odličan, IPS, zvučnik je poprilično glasan, što me je jako oduševilo s obzirom da imam još jedan Prestigio tablet koji sa ovim ne može da se poredi, uključujući i zvučnik, a dosta je bio skuplji. Jedino možda nisu baš najbolje odradjeni tasteri sa strane, volume +/-, nekako su mi mali ali s obzirom da sve te tastere ima i na ekranu (pored standardnih na ekranu su i tasteri volume +/-), tako da je to sve adekvatno nadoknadjeno. Dizajn je odličan, plastika je vrlo kvalitetna. Sam rad tableta je odličan, sve prosto leti. :)
Ima dosta video klipova, odličnih recenzija na YT, tako da možete i tamo da pogledate ako vas nešto zanima. :)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Zile995 »

Cestitam brate! Uzivaj u tabletu ;)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od Joxy »

Hvala Žile! :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Tesla Tablet 7.85

Post od fannY »

Jel mozes samo da napises cenu? :)

Odgovori