Tesla 6

Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Upravo sam pogledao video koji je snimio probotzor. Iskreno, jedva čekam novi klip, da vidim kako se ovaj telefon ponaša pri svakodnevnom korišćenju.
Ono što me je stvarno oduševilo jeste izgled telefona. Možemo da volimo ili mrzimo nepoznate i polupoznate kineske proizvođače, ali estetika ovog telefona me je oduševila više nego izgled bilo kojeg flegšip modela ove godine.
Znam da se većina u tome neće složiti sa mnom, ali moje subjektivno mišljenje je takvo. Jedino mu zameram baš velike ivice sa donje i gornje strane.
Istovremeno, vrlo lako sam našao podatak da se isti telefon u Kini prodaje pod imenom iNew v7, i to je još jednom pojačalo moje razočarenje u (dez)informacije koje nam naše kompanije serviraju, konkretno, u ovom slučaju insistiranje na tome da je ovo srpski proizvod i da su naši ljudi učestvovali u kreiranju i dizajniranju ovog telefona.

Kratak osvrt na inew v7:
https://www.youtube.com/watch?v=EQMjlZgnGvA

Koliko vidim, jedina razlika u odnosu na Teslu 6 je u kameri, koja je u "srpskom" telefonu 13, a u kineskom 16 MP.
I na kraju, koliko god da ne volim da me lažu i mrzim da me prave budalom, moram priznati da bih rado kupio ovaj telefon, iz čiste radoznalosti, kao zbog njegovog izgleda. Ako mu cena jednom padne na stotinak evra, naravno, pre toga bi to bilo samo bespotrebno bacanje para.

http://www.benchmark.rs/artikal/test_te ... one_6-3914
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 24. Jul 2015. 07:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od Apolo »

Evindzer, Nisi jedini kome se svideo izgled telefona, i ja sam prijatno iznenadjen. A ovo da je to srpski brend ne bih komentarisao, lepo si napisao a i neki clanovi ranije.... Kriza identiteta:)
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Tesla 6

Post od Green »

Onaj ko da pare za ovo je ili zesce zaslepljen laznim patriotizmom ili je jednostavno glup. Ili i jedno i drugo. :dry:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od Apolo »

Green, Upravo tako. Da je bar cena nešto niža pa ajde, ali ovako nema smisla uzimati kada se moze naci jeftiniji proverenog proizvodjaca.
Festina lente.

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Tesla 6

Post od probotzor »

https://www.youtube.com/watch?v=8dwt5b0 ... e=youtu.be

evo benchmarksa, bice jos klipova u toku dana i sutra

EDIT:

https://www.youtube.com/watch?v=jsitHaAtv6o

evo i kako izgleda multimedia na telefonu
Poslednja izmena od znemanja u Pet, 24. Jul 2015. 19:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

probotzor, samo napred i navali, nadam se da ćeš uraditi još koji video o ovom telefonu - ionako niko drugi neće, ako to ne uradiš ti.
Da li neko zna ima li ga negde izloženog? Voleo bih da ga malo pogledam. :wink:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od znemanja »

Izložen je u ComTrade prodavnici u TC Ušće.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Hvala za informaciju. Sutra ću biti u tom kraju, pa se nadam da ću stići da ga malo pogledam, a onda ću preneti utiske. :wink:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od znemanja »

Sutra je promocija Win 10 u Ušću, pa ću svratiti do Microsoft štanda da vidim imaju li šta pametno sa kažu :) Usput ću skoknuti i do ComTrade, baš da pogledam ovo "čudo" koje prodaju za 3 puta veću cenu od realne.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Upravo sam se vratio iz Ušća, gde je bio izložen Tesla 6.
Pravi utisak prilikom uzimanja u ruku: telefon je prilično kompaktan i tanak - ali plastika deluje jako tanko i nekvalitetno. Na slikama i YT klipovima izgleda i mnogo lepše i mnogo kvalitetnijie.
U ruci leži lepo, nije težak, naprotiv.
Ekran je (za HD IPS) pristojan - i samo toliko. Boje su lepe, ali su blago isprane, ugao vidljivosti nije očajan, ali nije ni sjajan, reakcija na dodir je dobra, brzina prosečna, ali zadovoljavajuća - bilo bi i čudo da je drukčije, jer je uređaj nov i sumnjam da je krcat aplikacijama. Ne znam kakav mu je oleofobski premaz, jer je preko ekrana imao neku lošu foliju, preko koje prst ne klizi baš najbolje.
Kamera: prednju nisam ni palio, a zadnja je apsolutni prosek. Ne stiče se utisak da ima 13 MP. Slike su sa (pod)prosečnom količinom detalja, nisu preterano oštre, uočljivo je prisustvo šuma. HDR ima tendenciju da daje slike ispranih boja, kao i da snima u pretežno žutim nijansama.
Da je cena oko 15000, tada bi bio u cenovnom rangu sa Lumijom 535 ili Sonijem E4, i tada bih mirno mogao da ga preporučim, ovako - za sada nema moju preporuku.
Naravno, ovo su samo moji prvi utisci, stečeni nakon jedva dvadesetak minuta igranja sa telefonom, a ako dobijem priliku da ga malo bolje upoznam, možda se i neki od navedenih utisaka promeni.

Izloženi primerak je bio bele boje.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Tesla 6

Post od Nennad »

Добро је ово, али за 150е. Класичан Кинез, са много мана, има доста бољих у том ценовном рангу.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od znemanja »

Delim isto mišljenje kao i Evindzer, danas pročačkaš Telsa 6 u Ušću. Lagan, plastika deluje jeftino, ekran je ispod proseka, možda folija koje liči na mat kvari prosek, ali po meni je prikaz ispod proseka. Kamera loša, kako prednja tako i zadnja, više odgovara low end segmentu nego mid rang uređaju. UI je brz, fino radi, jako malo je menjan interfejs pa dosta liči na stock, verovatno zbog toga i dosta brzo radi.
Generalno, za ovo ne bih dao ni 150 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Oblak985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 15. Jun 2015. 10:07
:: Sony Xperia M2
:: Sony Xperia Tipo

Re: Tesla 6

Post od Oblak985 »

Iskreno, malo sam razocaran utiscima. Bas sam ocekivao da ce biti bolji. Pogotovo sto su im tableti ekstra, i ljudi imaju (uglavnom) pozitivna iskustva. Ipak ce moje "zmajce" ostati tu gde jeste. :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=VcNBX9e0y1U
https://www.youtube.com/watch?v=-Es5A1wP3rk
Kad neće da postavi autor klipova, onda ću ja. :D
Jeste da sam se pomalo razočarao telefonom uživo, ali i dalje bih voleo da ga koristim na neko vreme.. jednom kad mu cena padne na nekih 15-tak hiljada. :wink:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tesla 6

Post od sugarcoated_ass »

Ma bolji tel. od G4 i S6 zajedno! XD

Znaci iNew v7 je Teslica... I Teslu su kinezi morali da prekopiraju. :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Pre par dana bio u Ušću i video tamnu varijantu ovog modela. Mnogo lepše izgleda od svetle, ne ostavlja utisak toliko jeftine i slabašne plastike, mada je to samo vizuelno poboljšanje, a i mnogo lepše se uklapa sa crnim ivicama oko ekrana. Cena mu je i dalje ista.

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Re: Tesla 6

Post od Njegovan »

http://www.mtel.ba/webshop-proizvod/Telefon/Tesla-6/806

Valja li čemu taj Tesla? Evo ima u ponudi kod nas u Mtelu. Vrijedi li čemu?
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Tesla 6

Post od Evindzer »

Ne vidim da su mu naveli cenu.
Za oko 130-150 evra je više nego dobar, bar sudeći po specifikacijama. Sve preko toga je, po mom mišljenju, bacanje para.

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Re: Tesla 6

Post od Njegovan »

Cijena zavisi na koliko potpisuješ ugovor i na kojoj tarifi nazovimo miksu. Na primjer kod mene je pretplata 30 KM, i na dvije godine ga dobijam za 1 KM.
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Tesla 6

Post od yocasylver »

Ovo je srednja klasa,Telsa 9 treba da im bude premium model tako da ce biti sa mnogo jacim hardverom.Jedva cekam da ga vidim,mozda nas prijatno iznenade. :o :o

Odgovori