TCL Plex

Nekoizmase011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 06. Feb 2020. 04:13
:: Huawei

TCL Plex

Post od Nekoizmase011 »

Pozdrav ekipo, lutam po forumu i vidim da se nigde ne pominje ovaj prvenac TCL kompanije, koji pokazuje, malo je reci, dobar odnos cena/kvalitet.

Da li ga neko poseduje, moze li malo detaljnije reci iz iskustva sa njim kako se do sad pokazao?

Svaka informacija je dobrodosla... :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: TCL Plex

Post od sugarcoated_ass »

Prvenac im nije nikako pošto oni već godinama proizvode tekefone pod Alcatel i BB brendom. Neke od modela su već i izbacivali pod svojim imenom u nekim azijskim zemljama. [emoji846]

Što se tiče samog modela, deluje zanimljivo na prvi pogled. Bar nije standardni MTK kinez. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Nekoizmase011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 06. Feb 2020. 04:13
:: Huawei

Re: TCL Plex

Post od Nekoizmase011 »

Da, ali prvi put su sa imenom TCL nastupili na trzistu.

Nisam znao za taj podatak da su u Azijskim zemljama vec izbacivali modele, moze li neki link ka tome?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: TCL Plex

Post od sugarcoated_ass »

Izvolte... [emoji16]

https://www.mobosdata.com/brand/tcl/

Kao što rekoh, nije im prvu put nikako jer imaju gomilu telefona pod imenom TCL. Prvi put može biti jedino na evropskom/svetskom tržištu da su izašli kao TCL, ali nikako im ovo nije prvi telefon pod TCL brendom. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: TCL Plex

Post od Evindzer »

Ako ikad otvore neki fakultet za proučavanje mobilnih telefona, Snađa treba birati za dekana. [emoji1787][emoji1787][emoji1305]
I ja sam mislio da im je Pleks prvi sa imenom matične firme, čak sam možda nešto slično i napisao pre par meseci, kad sam kačio jutjubljanski snimak o njemu. [emoji2]

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: TCL Plex

Post od sugarcoated_ass »

Uuuu... Da sam to video da si napisao tebi ne bih ovako fino odgovorio. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Inači za to znam još od kada sam kupio Alcatel OT-997D. Tražio sam futrolu i na kutiji je pisalo TCL S(ne sećam se broja). Googlao i našao da oni već imaju pun kuuuuooofer telefona pod svojim imenom. [emoji16]

Za to radno mesto pristajem. [emoji1787] Jesam i onda kad du se Tesla telefoni počeli pojavljivati jurio koji model je koji OEM Kinez... Dok me nisu banovali na FB stranici. [emoji1787]

Btw, uteče nam kolega. Ni da se zahvali za link. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: TCL Plex

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Uuuu... Da sam to video da si napisao tebi ne bih ovako fino odgovorio. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ne sumnjam. [emoji1787][emoji1787][emoji1305]
J***ga, TCL me nije nešto privlačio (svojim Alkatelima), pa se nisam mnogo ni zanimao da saznam više.
U svakom slučaju, ako naprave nešto poput onog preklopnika koga su skoro predstavili kao koncept, postaće mi preko noći omiljeni. [emoji16][emoji16]

Nekoizmase011
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 06. Feb 2020. 04:13
:: Huawei

Re: TCL Plex

Post od Nekoizmase011 »

Uff, ovaj info mi je kao grom iz vedrog neba. Svaka cast na "rovarenju" :D

Bice zanimljivo ispratiti razvoj njihovog brenda na Evropskom trzistu...da sam znao da su imali vec onoliko iskustva u izradi telefona, ne bih bio veliki skeptik povodom ovog Plexa.

Jos cekam nekog sa direktnim iskustvom vezanih za ovaj model :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: TCL Plex

Post od Evindzer »

Nema ga ovde niko, džaba čekaš. Da ga ima, već bi pisao.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: TCL Plex

Post od Evindzer »

https://youtu.be/rGhT2LEr90E

TCL dolazi i napada žestoko,
iskopaće naše urokljivo oko!
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

https://youtu.be/-kI5H7NhNTg

Pošto nemamo posebnu temu za novitete iz TCL-a (a zašto bismo je i imali [emoji2957]), ovde kačim njihove konceptualne ideje preklopne telefonske budućnosti. [emoji16]

https://youtu.be/OiYpqxSaiNQ

I na kraju, mala glavata Azijatkinja [emoji1]:

https://youtu.be/3DEmB0xS1g4

Gospođica iz poslednjeg videa me podseti: pre par dana prošetam do Bloka 70 i Kineza u nameri da kupim 2-3 kila korona-virusa, ali nisu imali - kažu, pošiljka kasni, zadržali je na carini. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji2957]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: TCL Plex

Post od znemanja »

Dosta mi se dopada koncpet u kojem se ekran izvlači. Nema preklopa, deluje praktično. Naravno ostaje pitanje da li će se taj ekran pri izvlačenju i uvlačenju izgrebati, koliko je to praktično u realnoj upotrebi... No, taj koncpet mi je za sada pored Gaalxy Folda, najinteresantniji.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: TCL Plex

Post od Evindzer »

znemanja napisao:Dosta mi se dopada koncpet u kojem se ekran izvlači.
I meni. [emoji1303]
znemanja napisao: Naravno ostaje pitanje da li će se taj ekran pri izvlačenju i uvlačenju izgrebati (...)
Ako je suditi po maketi koju su pokazali u gornjim klipovima, biće grebanja, i to prilično. Evo SS-a iz poslednjeg videa gde se vidi da je cela leva strana (razvučenog) ekrana u linijama:
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202003 ... a83ace.jpg[/img]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: TCL Plex

Post od Evindzer »

https://youtu.be/uzExejMsVOY

Još ovaj video, i neću više o TCL-u, obećavam. [emoji23]
Ovde su sva tri njihova eksperimentalna modela. Što se mene tiče, prvi iz videa (i prvi koji su predstavili, još pre nekog vremena) bio bi najbolji izbor, samo kad bi imao i spoljnji ekran. Dimenzije su mu odlične i prijatno bih se iznenadio da ih Samsung prekopira na Foldu 2, kad god da dođe do njega.

Odgovori