Android OS na HTC TyTN II

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Android OS na HTC TyTN II

Post od igord »

Kao sto pise, nije da je neka novost, ali verovatno neki ne znaju. Kada je izasao G1, ljudi su shvatili da je isti chipset kao na tytn II/ diamond/touch pro pa developerima nije trebalo dugo da ga portuju na pomenute uredjaje.


Ako neko hoce da proba.

http://www.androidonhtc.com/kaiser/latest_builds

Skinite recimo android-1.1-27-02-09

1. Raspakujte zip
2. Imacete default.txt i default-kaiser.txt, default.txt obrisite a default-kaiser.txt preimenujte u default.txt
3. Imate 5 fajlova haret, default.txt, data.gz, initrd.gz, system.img, zImage
4. Pokrenite Haret i kliktine na Run, sacekajte da se pojavi Android splashscreen.

Haret restartuje pda i bootuje Android , da bi se vratili u WM potrebno je da restartujete pda i sve ce biti kao sto je bilo ;).

Pitanja ovde, a ne na pp. Tako da bi svi mogli da procitaju.


http://www.youtube.com/watch?v=fGHvhovVal0

Snimak je sa E900, bilo je jedino trenutno raspolozivo. Bice ovih dana HighRes. :)

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

igord, davno furam ovo... :P
Nokia 5800XM

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

NemanjA^, blago tebi.... .

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

igord, :lol: Samo kažem, inače radi i na HTC Touch :wink:
Nokia 5800XM

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

NemanjA^, ne neradi, posto je Touch OMAP850, osim ako ga ti nisi portovao, a taj Touch na koji ti mislis je Sprintov i to je CDMA aparat i nije ni slican kao HTC Touch samo po obliku, ali oblik ne odredjuje OS.
U prosloj temi sam se prepucaovao sa tobom oko CE, ne zbog sebe nego zbog tvojih ne tacnih tvrdnji, recu ti sto i prosli put, ako hoces da ucestvujes u temi, INFORMISI SE!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jel podrzava jos neki model ovu Android platformu???? naprimer LG ks20?? Sta je potrebno da bi telefo nmogo da podrzi ovu platformu? Posto vidim da se igore i ti nemanja razumete u ovo objasnite nama obicnim smrtnicima o cemu se zapravo radi. Unapred hvala 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

dimi89, ne ;)
igord, izvini opet, pogrešio sam :P Sprintov valjda ima više RAM-a il' šta već... Ne, nisam ga ja portovao nema potrebe za sarkazmom, imaš na youtube !
Nokia 5800XM

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

jel radi na TP? :?

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Mirko BGD, nah... Koliko znam (nisam zavirivao u Raphael sekciju na XDA) .
Nokia 5800XM

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Јел неко унапређење android у осносу на вин.? :?
Знам да је то нова платформа али у чему је фора?
Постоје неки програми за android? :)
Слобода или смрт

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

bestboy, koliko ja znam, sam OS je jos uvek nov, i aplikacije se jos uvek razvijaju, tako da ih u svakom slucaju ima mnogo manje nego za symb i win :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

bestboy, Nova platforma sa odlicnim potencijalom i mislim da ce u budcnosti biti jako bitan i nezaobilazan faktor na polju OS-ova.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Mirko BGD, trebalo bi da radi, hardware je isti kao htc tytn II (samo tytn ima manji klok). Imas MSN :wink:

Posto je Android Open Source (a nije zatvoren kao WM/Symbian/iPhone OS), svakim danom ima na stotine novih aplikacija


Wicker Man, u pravu si, sledece godine bi trebalo da izadje verzija sa podrskom za x86 tj. Intel/Amd.

NemanjA^, vise rama, i sto je bitnije za Android "Qualcomm MSM7500"


dimi89, verzija za KS20 se razvija, KS20 ima Qualcomm MSM7200 chipset, slicno kao Qualcomm MSM7500

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

igord, Android jeste Open Source i to olaksava njegovo portiranje na razlicite platforme. Medjutim sto se tice aplikacija ne slazem se da je on "otvoreniji" od npr. Windows Mobile platforme. Windows Mobile platforma (za razliku od npr. Iphone OS-a) uopste nije "zatvorena" sa tacke gledista razvoja aplikacija. Windows Mobile API-ji su lako dostupni i dobro dokumentovani. Razvojno okruzenje (Visual Studio 2005/2008) i Compact .Net Framework su prilicno mocni alati za razvoj WM aplikacija. Nije ti nephodan source operativnog sistema da bi pisao aplikacije za njega.

Ni Symbian OS nije "zatvoren" - razvoj aplikacija je nesto komplikovaniji nego za WM platformu ali ne znacajno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

igore kad si reko razvija znaci spremaju se da izbace ili znaci pokusavaju da naprave ali je moguce da nikad i nece da ugleda svetlost dana?

P.S. jel moze neko da mi da link gde bih mogao da pratim razvoj Android platforme za LG ks20 ??? 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dimi89, Probaj na zvanicnom sajtu: http://www.android.com/
Sajt posvecen razvoju aplikacija za Android platformu:http://developer.android.com/

Google grupe o portiranju Androida: http://groups.google.com/group/android-porting
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

dimi89, probaj verzijuza HTC Tytn II, trebalo bi da radi. .

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

tomas hvala na ovako detaljnom postu.... ja sam googlao nesto o android platformi i nekako sam steko utisak da je G1 (iako je izaso u prodaji) samo primerak za testiranje direktno na trzistu...... 8) Ako google nastavi ovako sa ovom platformom(smatram da ce tek da se razvija) nerado ali objektivno smatram da ce Symbianu doci kraj ili ce morati drasticno da se promeni......Mada lepo bi bilo da vidimo dobru borbu izmedju Symbiana-Windows Mobile-a i Google Android platforme na trzistu.. 8)

Edit @Pon, 23. Mar 2009. 03:42
pokusao sam da ubacim Android platformu ali mi je izbacio error>Failed to load file /Storage card/initrd.gz....igore imas neko resenje? :dry:
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

dimi89 napisao: Ako google nastavi ovako sa ovom platformom(smatram da ce tek da se razvija) nerado ali objektivno smatram da ce Symbianu doci kraj ili ce morati drasticno da se promeni......
Pa symbianu nece bas doci kraj ali bice zategnuto i mislim da ce biti to velika borba za korisnike,kao sto i ti rece i ja bih bas voleo da vidim taj "fight" Symb-WM-Andr.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

dimi89, koja je verzija, www.androidonhtc.com probaj predposlednji build za kaiser. .

Odgovori