HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Mogli bi malo da razmenimo iskustva o aplikacijama koje koristimo na HD2 i koje lepo rade na njemu. :blinky:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mcdoc, o aplikacijama iskljucivo u temi Win mobile - korisne aplikacije.
Apsolutno nema potrebe da se diskusija o aplikacijama vodi u temama o konkrretnim WM telefonima.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

neka preporuka za kontrolu bluetootha na hd2, tj ako moze primanje fajlova bez uparivanja uredjaja i trazenja sifre. tipa, neko mi salje fajl, ja upalim bt i samo pitanje da li hocu ili necu da primim fajl.
Poslednja izmena od milkobgd u Čet, 11. Mar 2010. 22:18, izmenjeno 1 put ukupno.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Da li je moguce da nece moci win7 na ovo? :|
Razmisljam o kupovini,ali mi je glupo da ne moze win7...
Nokia 6220 Classic

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Milkobgd

Treba da ga stavis na visible mode, jer tako samo upaljen bluetooth je za slusalicu vise i nije za file transfer.

Poz

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

rilazi, cim on moze da prima fajlove znaci da mu je BT ukljucen i podesen na visible.
milkobgd, ides u settings>connections>bluetooth>jezicak Services pa obelezis file transfer i DEstikliras Authentication...Posle toga nece da ti trazi povezivanje i samo ce da te pita da li zelis da primis fajl ili ne.pozzz
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Ne rade sve aplikacije za win mobile na njemu, a neke mogu i da naprave da mora da se uradi hard reset.

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

dimi89, jesi ti ovo za bluetooth probao bas na hd2, kod mene toga nema. tj ako odem u settings-wireless controls-bluetooth samo trazi druge uredjaje a ako odem settings-menu-all settings-bluetooth imam vise opcija ali to nisam nasao (authentication).

i drugo. u hd2 mi je firmina kartica na kojoj mi nije aktiviran gprs a u e71 mi je kartica koju koristim samo za net, prepaid sa aktiviranom dodaj internet tarifom. na e71 imam joikuspot app, koja pravi od telefona wifi point. e sad problem, laptop mi pronalazi taj wifi, drugi telefoni ga pronalaze ali hd2 ne. pokusam gde ima vise wifijeva. sve ih vidi ali ovaj sa e71 ne. jel zna neko o cemu se radi

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

ja sam do sada imao 3 primerka hd2 i sva tri su imali neko cudno zujanje i zavijavijanje u slusalici prilikom razgovora,zvuk je glasan i ne mogu da kazem da je toliko los ali zujanje postoji,ali sam se pomirio sa tim imam zadnji oficijalni rom 1.66.405.2 (76641)wwe i radio 2.06.51.07! Kakva su vasa iskustva ali realno ako moze prilikom razgovora? :|
>> N7100 <<

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ja nemam tih problema, kada zovem neke mts brojeve desava mi se da nesto krcka u toku razgovora. Sve ostalo je ok, isti taj FW.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

Ljudi pomazite,danas ili sutra mi stize telefon ovaj HTC iz Telenora.Znam sve o njemu ali me zanima jedna druga stvar,posto sam procitao na njihovom sajtu da je telefon zakljucan,a ja koristim MTS post paid karticu...da li mogu da flesujem telefon (instaliram opet win 6.5) i da zaobidjem da platim dekodiranje 10 evrica ? :oops:

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Flashovanje ti nece otkljucati telefon., makar ne flashovanje na koje ti mislis. Ako nadjes za 10e to ti je super.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Oba komada koja sam uzeo iz telenora bili su otkljucani, kao i na VIP-u. Inace, na netu najjeftinije dekodiranje 10e.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

ariel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 26. Feb 2010. 14:47

Post od ariel »

demian i kod mene je zvuk dosta glasan kad pricam sa nekim i to ga drzim na najmanje i i dalje se cuje, i isto tako ponekad zuji ali stvarno ne uvek...

dusanlucic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 19. Mar 2010. 12:16

Post od dusanlucic »

Kako se radi hard reset i kako i kako se abdejtuje ROM.I dali uopste ima potrebe da radim hard reset ako cu abdejtovati ceo ROM.
P.S.imam problem sa instalacijom aplikacija(jednostavno nece da pokrene instalaciju a hteo je ranije,a i gprs mi od jednom ne radi a nisam nista cackao po podesavanjima) tako da moram da uradim hard reset pa sam kontao kad vec radim ''hard'' bolje da odmah i abdejtujem softver,hvala svima koji mi odgovore.

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

trebao bi mi predlog nekog roma ili samo radia koji bi mi bar malo poboljsao autonomiju baterije.
imam rom 1.48.479.1 (71294) wwe i radio 2.05.51.05_2 fon kupljen u telenoru i zvanican noviji update ne postoji

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

milkobgd, imas onaj kuvani ROM i to ti je custom verzija koja otkljucava 128 Mb ROM-a i daje ti jos neke aplikacije ...vec su pricali o tome :wink: Medjutim ja imam slican problem,hteo bih da apdejtujem ROM,medjutim ne znam kako i gde da ga nadjem ....da li neko moze da mi pomogne ? :cry:

drgrabez
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Ned, 17. Dec 2006. 16:06

Post od drgrabez »

pisao sam o flashovanju,tj dao link gde da se pogleda sve o tome,cak i video tutorial ali neko obrisa
:dry:
kuvani rom koji trenutno koristim jeste modifikovani 1.66 rom(izasao je i zvanicni 1.72 rom) u koji sam naknadno flashovao radio rom 2.09.51.03_2.Kuvani rom je autora Laurentius26 i verujte mi najbolji je do sada(probao sam 10-ak drugih,naravno i one sa 576 mb rama,ali ovaj je stabilan i tvrd ko kamen).
pre sam imao pucketanje i krivljenje u glasu sagovornika u slusalici,sada nemam toga.dokazano je vec da to iskljucivo zavisi od radio rom-a.da bi se stavio novi rom ili radio rom ili oboje u isto vreme,mora se uraditi HSPL-citaj mora se izgubiti garancija.no pain-no game.
ne stavljam linkove,da ne bi obrisali post,a pisati o flashovanju se mora jer je topic o hd2 i uopste windows mobile uredjajima skoro pa zamro,tj. sveo se na 1-2 posta dnevno.
live long and prosper

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

drgrabez, verujem da su ti moderatori izbrisali post zbog linkova ka warez sajtovima ili je na tim sajtovima bio neki neprilagodjen materijal(mozda neka reklama ili nesto)...Postovanje o hakovanju,pecovanju,rootovanju,modovanju i ostalim interesantnim stvarima nasih telefona je dozvoljen.Ja sam licno postavljao linkove ka nekim verzijama ROM-ova za LG KS20 i nisu izbrisini.Mozda je neka greska...Za respect je to sto pokusavas ostalim da pomognes....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

dimi89, tačno tako.
drgrabez, ako imaš neki dobar kuvani rom slobodno postavi link ka rapidu ili sl a ne ka forumima koji sadrže warez.
Svaki takav post je dobrodošao i neće biti brisan (naravno ako si TI proverio takav rom)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Odgovori