HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
dacha
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 10. Jan 2005. 21:20
Lokacija: Niš

Post od dacha »

U principu koji je tel bolji HD2 ili Desire?
Pitanje sa vlasnike istih, a ne za ove što čitaju karakteristike sa neta. :)
Kada svoj život sredim, malo kad se smirim, i trudim se da živim od onoga što volim.
Bolji dani kada dodju, tada loši se zaborave, i samo lepi momenti u glavi se pamte!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mrkixxx, pa i kod instalacije preko ActiveSynca moze da se bira gde se instalira. Inace uopste nema razloga da se cab fajlovi guraju u root folder kartice, bilo koji folder na kartici bi radio. Ja npr. svoje cab fajlove smestam u folderu softver i odatle ih instaliram.

Sto se tice marketa, sad sam video da se odnosi na to a ne na ActiveSync, moze se podesiti gde se smestaju instalirane aplikacije. Jedino sto ako se podesi da se smestaju na karticu onda sve obavezno ide na karticu (dok se ne promeni).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Krile007, proveri na hardware information koliko imas RAM memorije. Ja sam skoro naisao na 2 komada hd2 koji nemaju 448 ili sa novim radionm 576mb RAM memorije, nego imaju samo 330mb.

Svi ti se mogu preko seriskog broja da se registruju na htc site kao HD2, ali nemaju RAM memoriju istu.
Proverite

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

dacha, porediš dve potpuno različite stvari......HD2 je win mob a Desire andorid.....kada to zanemariš HD2 je bolji u slučaju da hoćeš veliki ekran.....sve treba da ti kaže to što izlazi novi Desire, Desire HD koji izgleda 95% isto kao HD2 s tim što je android i malo unapredjen procesor

rilazi, RAM 448 MB, Flash size 512 MB, Data bus 32 bits, Storagde size 180,23

tomas.hokenberi, kako da promenim default instalaciju? I mene još više zanima kako da ja to stavim na deo memorije u telefonu koji je predvidjen za programe....ne na tih 180
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

x3mer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 13. Mar 2009. 20:58
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od x3mer »

madness99 napisao:Ovako sam podesio MMS kod mene i radi besprekorno (slanje i primanje)
Idete u Settings, pa All Settings, Connections pa ponovo Connections.
Pod "My Work Network" idete na Add a new modem connection.
Stavite kakav hocete naziv, ja sam stavio MMS.
Pod "Select a modem" odaberete Cellural Line (GPRS)
Zatim Next, Access point name stavite "mms" (bez znakova navoda) i onda next i finish.
Onda idete u poruke pa all messages (donji desni ugao), pa menu(donji desni ugao), pa settings(donji desni ugao), pa Options(donji desni ugao) i jos jednom u Menu u desnom donjem uglu pa MMS Server.
Idete na New.
Pod Server Name mozete sta hocete, ja sam napisao MMS.
IP address: 217.65.192.33
Port Number: 8080
Server Address: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
Connect Via: My Work Network
Messages size limit: 300kb
Wap version: WAP 2.0
Onda odaberete Done u donjem levom uglu, kada se vratite u odabir profila odaberete Menu u donjem desnom uglu i "Set as default"
...ovako radi MMS (i hvala na tome!), ali GPRS nece sve dok ne obrisem tu konekciju! Jel neko pronasao do sad nacin da rade i GPRS i MMS istovremeno!? (i ne, nisam uspeo da nadjem resenje zato ni u jednom drugom podforumu)

pejica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 22. Okt 2010. 11:04

Post od pejica »

od skora imam htc hd2 i veoma sam zadovoljan sa ovim telefonom,medjutim jos ga nisam dobro upoznao pa preko foruma saznajem i tako ga podesavam.Voleo bih kada bi mi neko objasnio korak po korak i detaljno kako da instaliram novi ROM i da mi preprucite koji je njbolji za htc hd2 ili da mi kaze neko gde mogu naci detaljno upustvo kako se instalira novi ROM.

ayrton senna
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 22. Apr 2010. 18:52
Lokacija: Kg

Post od ayrton senna »

@ x3mer, ja sam podesio ovako i radi,
dakle, podešavanja mms-a za telenor:
Start
HTC Messages
All messages
Menu
Settings
Options
Menu
MMS server
Izaberite označeni Telenor MMS profil
IP address: 217.65.192.33 (obrisati cifru 0 iz adrese)
Port number: 8080
Server address: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
Connect VIA: Telenor MMS
Send limit: 300 KB
WAP version: 2.0
Done

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

tomas.hokenberi, razumemo se.

ja da se pohvalim.
sutra ili prekosutra preuzimam svoj hd2. :D

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

mrkixxx, ohohohoho napokon rešio Telenor da ti nabavi......hoće biti časti??? :lol: :lol: :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

pejica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 22. Okt 2010. 11:04

Post od pejica »

dali bi neko mogao da mi objasni sta je HSPL i zasto je on bitan za menjanje ROM-a.Hteo sam da promenim postojeci ROM na HTC HD2 i ubih se trazeci po forumu kako se to radi.Sa obzirom da sam od skora vlasnik ovog telefona slabo se snalazim sa njim.Primetio sam da se cesto pominje skracenica HSPL i da je ona vrlo bitna za instaliranje novog ROM-a pa moram prvo sa tim da se upoznam.Imali neko na forumu da moze da mi pomogne.Hvala unapred.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Imas sve objasnjeno lepo na xda-developers. Ukratko HSPL ti je "krekovani" SPL sto je deo koda koji podize operativni sistem. Ako nemas HSPL ne mozes da stavis ROM osim onih koji su na zvanicnom sajtu i pravljeni za regiju za koju je telefon izdat.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

pejica, na xda forumu, u temi za HD2 imas dosta tuorijala. Ima cak nekoliko tema za pocetnike. Procitaj pazljivo sva uputstva, jer prema verziji spl-a odredjujes da li je hackabilan ili ne.
Krile007, Nije mi danas stigao fon. Trebalo je da dodje na firmu. A taman sam mislio da iskoristim vikend na pravi nacin! :)

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Post od dekimaks »

@ALL jedno pitanje cuo sam da je moguce na ovom fonu moguce menjati NAND(formatirati sa drugim SPL,Radiom)i gurnuti android,jel to moguce ili samo prazna prica.Pozdrav

Aleksandarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 00:58

Post od Aleksandarrr »

Mislim da jos uvek nije moguce.

Jel zna neko gde kupiti kvalitetan drzac za kola? Da ne otpadne prelaskom preko prve rupe...
HTC HD2

pejica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 22. Okt 2010. 11:04

Post od pejica »

Grandpa,hvala na informaciji,hvala i tebi mrkixxx na upustvu i savetu sad sledi trazenje po xda forumu nadam se da nije nista komplikovano,ako mi opet nesto nebude jasno imacu slobodu da vas pitam ako nije problem.Vise puta sam bio na xda-developers forumu imam more korisnih informacija al izgleda da nisam obratio paznju u vezi HSPL-a ili nisam bio na pravom mestu.U svakom slucaju javicu vam sta sam uradio.

ayrton senna
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 22. Apr 2010. 18:52
Lokacija: Kg

Post od ayrton senna »

@ Aleksandarrr
ja kupio preko ebay-a za 7.76 funti i auto punjač za 3.99 funti.
obe stvarčice stigle iz hongkonga za 19-a dana

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

@aleksandarrr pogledaj svezamob.rs, video sam za 1k din da ima specijalan drzac za hd2, deluje ok, ja se razmisljam da ga pazarim...

verovatno nisam prvi ali nece windows mobile device center da vidi fon, ni preko bt ni preko usb, a pre je hteo, ako neko zna neka podeli samnom kako to da resim...

jos nesto, ROM mi je od 11.01.2010, skoro je sada izasao novi ali mi ne prihvata na htc sajtu serijski, kao nije moguc update za taj serijski, fon je iz telenora, kako to da zaobidjem? poz

krsale
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 31. Okt 2010. 13:53

Post od krsale »

Molim vas za pomoc... Kupio sam HTC HD2 preko Telekoma. Telefon radi besprekorno, medjutim, kad sam u njega ubacio iGO8 navigacioni softver, nece nikako da se nakaci na satelit. Softver od iGO8 radi odlicno, samo mi stalno izracunava pocetnu tacku, kao da sam u Londonu i ne pokazuje mi da je pronasao satelit!? Kako da resim ovaj problem, tj. da budem siguran da nije do fona? Hvala unapred... :)

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

@krsale
Idi u settings/gps pa podesi port na 4, mislim da je kod svih taj port.
Ako se dobro secam mislim da je to resenje

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

Imam problem sa satom, sad kad je bilo vracanje sata, sat mi je pobrljavio na telefonu, prvo mi je pomerio za +1 umesto za -1, kada sam ga namestio, provalim sinoc kad sam se vratio kuci u 1h na telefonu mi 2h, opet ga vratim i nije se ponovo menjao ali mi sada u porukama ne pise tacno vreme, posaljem sam sebi poruku u 11:10 on mi napise da je stigla u 10:14! Zona mi je normalno na +1 Prague, location mi je na Beograd, zloo! Pomagajte :(

Odgovori