HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

kostadin, kad ga apdejtujem preko kvik gps jako brzo hvala signal tj. satelite(nisam merio ali ispod minuta, da ne kazem 10ak sekundi) a bez apdejta treba par minuta, ni tad nije nista strasno tj. dugo.
and justice for all...

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

Hvala ljudi! Sat radi ko zmaj! :)

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

hvala puno svima na odgovorima, sredio sam sve, sat i gps hvatanje signala i blokiranje interneta, sta bi ja bez vas, drago mi je da postoji ovaj forum i dobri pametni ljudi ;-)

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Pozdrav svima,malo pre sam uzela fon da ga isprobam malo pa me zanimaju neke stvari.
Kako treba da stoje setovanje za mrežu?Hoću da isključim 3G mrežu.

Možda sam i našla,išla sam na isto setovanje kao što je prikazao "PEJICA" samo sam pod BAND promenila na network type-GSM.Da li je to to?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

sanjke, to ti je to :wink:
and justice for all...

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Izgleda da sam i ja namestila sat kako treba-bar mislim.Sinoć sam malo prčkala i odradila sledeće:
kada sam htela da odradim update Weather-a nonstop mi je prikazivao neku bezveznu lokaciju,onda sam dodala lokaciju-Beograd i od tad mi sat radi normalno-naštelovala sam sinoć budilnik da vidim hoću li ustati kada treba.I da odradila pre toga ceo postupak koji je "pejica" postavio.
HTC HD2 ANDROID

pejica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 22. Okt 2010. 11:04

Post od pejica »

SANJKE cestitam ti na telefonu napravila si pravi izbor svaka cast.Posto sam ti ja dao logisticku podrsku da ga kupis od mene ces na poklon dobiti par predloga i podesavanja za pocetak.3G MREZA nudi sirok raspon funkcija koje omogucavaju raznovrsni nacin komunikacije i sirokopojasni bezicni prenos podataka,kupila si FERARIJA a stavljas mu blokadu.SAVET:dopusti svom telefonu da se pokaze u svoj svojoj velicanstvenosti NEMOJ GASITI 3G.
Da ti nebi ostali neki programi da rade i kad se nekoristis telefono pre ostavljanja telefona idi na:
START(gorni levi ugao)
-Task Manager
-pojavice se s i otvoreni programi(koji rade)
-pritiskom na END Task(donji levi ugao) izlazis iz svakog otvorenog programa(gasis ih)
tako ce i stedeti i bateriju.
Posto si pripadnica lepseg pola predpostavljam da ce vrlo cesto koristiti kameru,da bi dobila svih 5 MPiksela i pravila slike u tom kvalitetu uradi sledece:
START(gornji levi ugao)
-camera
-izaberi donju desnu ikonu da ti otvori podmeni
-u sledecem podmeniju izaberi ikonu zupcanik(alat)
-otvara se MENI tu izaberi ADVANCED
-iskljuci Widescreen(druga opcija od vrha ekrana)
tek ovako kamera ima 5 MPiksela inace radi na 4 MP dok se neuradi ovo podesavanje.
Da bi ti svi podaci koje dobijes putem bluetooth -om isli direktno na memorisku karticu uradi sledece:
START(gornji desni ugao)
-settings
-meni(donji desni ugao)
-All settings
-Bluetooth
-yes
-izabrati ikonicu ZUPCANICI(alat) gornji desni ugao
-ADVANCED
-File Transver(configure file Transver settings)
-STIKLIRATI Save files to storage cards when present
-DONE(donji levi uga)
-u pokretnom meniju otici na setings i tu iskljuciti bluetooth.
Ovo podesavanje ce ti sacuvati memoriju telefona koju treba da cuvas za datoteke aplikacije i provrame za koje se izricito trazi da se skladiste u memoriji telefona.Ako te zanima jos dosta toga poseti:XDA-developers i tu ces naci sve za HTC HD2,programeri ga zovu LEO(Lav) nemoj to da te zbuni.Jos da ti pozelim da te telofon sluzi mnogo mnogo leta i da sa njim uzivas i u poslu i zabavi.


iz

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

pejica, hvala ti puno na ovom pojašnjenju nekih podešavanja telefona.Znaš li kako da isključim vibraciju prilikom kucanja sms poruka?
HTC HD2 ANDROID

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

sanjke, potrazi u opcijama tastature tamo bi trebalo da nadjes opcije za ton prilikom kucanja i vibraciju.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

pejica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pet, 22. Okt 2010. 11:04

Post od pejica »

SANJKE,nemoj da mi se zahvaljujes drago mi je da si uzela HTC HD2 i takodje drago da mogu da ti bilo kako pomognem.Sto se tice gasenja vibracije pri pisanju poruka evo kako ces da podesis telefon:
-START
-settings
-personalize
-Vibration
-Vibrate when l tape buttons in HTC Sense phone dialer keyboard,you tube and other supporting applications.DESTIKLIRATI
-DONE(levi donji ugao) podesavanje gotovo.
Ako zeli da dobro da upoznas svoj telefon i da saznas kak e sve mogucnosti on moze da poseduje a i ako zelis da ga ulepsas novim ikonama,pdecicama onda idi na WWW.XDA-developers.com to je jedna od najposecenijih internet prezentacija i tu su se sakupili vrhunski programeri.Na njihovom sajtu mozes naci sve o HTC HD2 i WINDOWS operativnom sistemu 6.5 profesional na kom ti inace sistemu radi telefon.


STEFI poslao sam ti dva pitanja na privatnoj poruci.Da bih ti pomogao oko tvog problema i nasao resenje moras da mi odgovoris na pitanje kako bih ja izvukao zakljucak gde se problem nalazi i sta ga je prouzrokovalo.

elastikteam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 03. Dec 2010. 03:50

Post od elastikteam »

Ogroman problem.....
Imam tel. vec 3 meseca i extra sam zadovoljan bio do danas. Ali danas je nastao veliki problem.
Imam i dalje u njemu originalnu memorijsku karticu od 2 gb.
Ne mogu uopste da formatiram karticu ni na koji nacin (ni preko tel, ni preko kompa sa card readerom...) Ne mogu nista ni da stavim na karticu jer nece da snimi nista. Cak i kad slikam pise da je ne odgovarajuci format fajla i nestane i taj pokusaj slikanja. Ubacim drugu karticu i ne cita je uopste.
sve sto je vezano za memoriju telefona radi extra ali memorijska je problem. Uradio sam i hard reset ali nije pomoglo. Nikakve rom-ove nisam ubacivao. Sve je maltene po default-u. Molim za pomoc.
Hvala!

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

E da sada se setih...Kako da isključim zvuk tastera kada kuckam broj da zovem? Neko je već objasnio ali je stavio "logično objašnjenje" a pod tim mislim da je rekao da treba u opciji tastature da se isključi zvuk, :o nemoj zezati, da je tako lako ne bi niko ni pitao verovatno :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Krile007, ja sam kod mene iskljucio to ovako: settings-all settings-sounds&not.-onda odcekiras box gde pise screen taps i box ispod :) ako ti to ne uradi posao onda da trazimo dalje :lol:
and justice for all...

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Dream Weaver, ma jok, to mi je već bilo isključeno....to je da se čuje kada bila šta tipkam po meniju ili bilo gde....meni treba kada tipkam 06 bla bla bla :D
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

Krile007,
za zvuk dialpad-a: all settings/personal/phone/keypad off

mrachni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 14. Jan 2006. 17:59
Lokacija: Beograd

Post od mrachni »

Moze li neko da mi objasni ili da link kako i sa kojim programom da convert-ujem film i ubacim na HD2.
Unapred hvala.

elastikteam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 03. Dec 2010. 03:50

Post od elastikteam »

Postoji Htc hd2 converter.. nadji ga i to je to ...

A Moj problem????? Niko ne moze da pomogne????

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Društvo kako da postavim vreme da stoji na početnoj strani?Nekako sam ga skinula i sada mi stoje samo prečice.Možda vam nisam lepo objasnila ali neznam kako drugačije.

Jao,jao,našla sam šta sam uradila.Ja sam samo sakrila vreme-verovatno sam pomerila ruku kada sam brisala ekran i sat i vreme su se sklonili.
Čudo.

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

mrachni, jeee :D :D :D hvala puno, sada ću manje da nerviram okolinu a i sebe :lol: :lol: :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

mrachni
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 14. Jan 2006. 17:59
Lokacija: Beograd

Post od mrachni »

Pa necemo da se nerviramo :D
Nema sta nisam probao sa HTC-om i izmenjao ROM-ove ali ubacivanje filmova nisam probao do sada :lol:

Odgovori