HTC Desire Z

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Lobachewsky, da li bi mogao napisati jos neke utiske (prednosti i mane) posto telefon koristis duze vreme?
Najvise me interesuje koliko traje baterija, kvalitet Z slajda i da li se uvlaci prasina ispod displeja (citao sam da se prasina nagomilava pa me interesuje jel to istina)?

Hvala! :wink:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

IDzO, promace mi ovo :roll:
Najvise me interesuje koliko traje baterija
Trajanje baterije ti ne mogu objektivno reci, posto sam intenzivno poceo da ga koristim za mnoge stvari za koje mi je pre komp sluzio, ja ga uglavnom punim dva puta dnevno - pred spavanje uvek, preko dana po potrebi (pre nego sto izadjem, uglavnom). Primetio sam da ga je gingerbread optimizovao, i da baterija sada osetno duze traje. Generalno zadovoljan sam, sta sve danas postoji i koliko su baterije slaba tacka danasnjih gadgeta.
i da li se uvlaci prasina ispod displeja (citao sam da se prasina nagomilava pa me interesuje jel to istina)?
Prasina ispod displeja, nije uslo zrnce. Cela prednja strana idalje izgleda apsolutno kao nova, bez ikakvih nagovestaja da bi eventualno nesto moglo da se 'uruzni' uskoro. Ekran je otporan na ogrebotine, sve je idalje ko novo.

* Zadnja strana, tacnije metalni poklopac... hm... Osetljiv je na ogrebotine. Koje su do pre neki dan bile vrlo izrazene.
O cemu se radi. Poklopac je imao neki zastitni premazani sloj preko metala koja je stvarao fin osecaj pod rukama. Ja to tada nisam znao, vec sam se cudom cudio odakle nastaju tolike duboke ogrebotine. Posle par meseci taj lak je krenuo da se ljusti i zadnja strana je bila blagi uzas, sva pocupana i u nekakvim ljuskama. Skidanje noktom nije islo jer je bilo cvrsto slepljeno na metal. Medjutim, sasvim slucajno, kao i vecina naucnih otkrica :P moj telefon se nasao na vlaznom stolu (od case verovatno) i tako je stajao natopljen nekih pola sata (ne ceo :roll: , ledja samo). Kada sam ga uzeo, lak je tako razmeksan krenuo da mi se lepi za ruke i da se jedan za drugim odlepljuje sa metala. Tog dana sam skinuo ceo taj sloj, i metal opet izgleda onako lepo. Jedino sto je sada taj metal pod prstima gladak, ali sada sve uredno i lepo deluje. Vratio mu se stari sjaj :) Tako da ta zamerka je trajala nekih 2 meseca, ne duze, i sada je proslost :)
kvalitet Z slajda
Da kucnem u drvo nikad mi nije pao.
Sam kvalitet je po meni odlican, jer evo vec ga 7 meseci bar 50 puta dnevno otvaram zatvaram, idalje je kao nov. Nikakvih naznaka, slabljenja, popustanja, nekakvih klimanja. Cvrst je kao i prvog dana. Tu sam najprijatnije iznenadjen, jer sam za slajd bio najvise skeptican. Medjutim, kazem, ne stedim ga uopste, 50 puta dnevno ga otvaram zatvaram (ako ti se to cini mnogo, realno 5 puta za sat vremena, sta je to - mene plasi da nije vise :P jer preko te tastature sve radim, kucam poruke, net, chat, ostavljam postove na forumu :) ).
Elem, da bih bio objektivan, idalje se ne bih kladio u njegovu izdrzljivost pri padu, pa ako ne cuvas bas mobilne stvarcice, mozda je najbolje da ovaj zaobidjes i uzmes neki u jednom komadu.

Moja ocena ovog telefona je 10/10, sa nekoliko vrlo sitnih i zanemarljivih mana (od kojih sam za neke i nasao lek - metalni poklopac baterije recimo, ili update koji je znacajno unapredio performanse kamere i konacno doneo stabilizaciju slike koja je kada sam ga kupio bila blagi ocaj, o cemu sam vec pisao) i ako zanemarimo pretpostavku da ne bi bas preziveo neki socan pad u jednom komadu. Ali fon definitivno vredi rizika :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Lobachewsky, hvala na odgovoru! ;)
Sto se tice baterije, gledao sam na netu da se mogu kupiti one jace/vece pa telefon izgleda debeljuskasto. U svakom slucaju moze se uzeti jos jedna baterija pa da ponese sa sobom ako za tako nesto ima potrebe.
Ako se dobro secam ti si tel. uzeo u VIP-u; da li imas nase karaktere sa kvacicama ili si za to morao nabaciti neki program sa marketa?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

IDzO, razmisljao sam i ja da kupim rezervnu da mi se nadje. Njegov poklopac je dusu dao za te stvari jer se otvara na dugmence. Ne otvara se na "cupanje", niti ima bilo kakvog uglavljivanja, tako da nemas brige da ce vremenom da se izlize i rasklimavi. Realno, baterija je sasvim solidna za danasnje standarde, ali nikako ne razumem zasto ne ugradjuju jace. Ali dobro... to je tema sira od ovog telefona.
da li imas nase karaktere sa kvacicama ili si za to morao nabaciti neki program sa marketa?
Nema nasih karaktera na qwerty, ima ih na softverskoj tastaturi tako sto zadrzis C, S, Z, retko ih koristim pa mi to i ne smeta toliko.

A izmedju kojih telefona se dvoumis, bas me zanima? :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

HTC Desire Z, HTC Cha Cha i Moto PRO. :)
Mora nesto sa tastaturom. :D
Motorola se jos uvek nije pojavila u EU mada je najavljena za treci kvartal i voleo bih da bude u ponudi kod nekog operatera pa da se moze procackati.
Ja sam u Telenoru, pa mi je Cha CHa blizi od Z, ali kopam kako da kupim Z negde u prodavnici gde se moze uzeti na cekove posto mi je puno da dam 300e odjednom.
E sada dolaze neki planirani troskovi pa cu videti kako cu se organizovati, ali jedno je sigurno; 6630 mora da ide u penziju jer je pocela otkazivati. ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Moto PRO je perverzija, na teskim si mukama :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

IDzO, Ja sam mislio da si ti odavno na kakvom Androidu?
I ja ovih dana trebao kupovati telefon,iako me nesto mrzi.Gledao sam Cha Cha,ali me nervira sto je beli.Ima li u crnoj boji?
Moto PRO je strasna masina ali nece to kod nas skoro a i kad dodje bice paprena.Jesi razmatrao sta od telefona bez hard. tastature?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

I ja sam mislio da cu odavno uzeti Android ali neke druge stvari su dosle na red pa je kupovina novog "dzepnog ljubimca" pomerena na kraj liste. ;)
Posto sam biz korisnik na Telenoru pisacu im da vidim da li cu dobiti neki popust kao dugogodisnji korisnik, pa mozda onda utrci neki samo TS telefon. :)

avduka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 20. Dec 2008. 23:19

Post od avduka »

IDzO napisao:Video prikazi ocajno odradjenog mehanizma za otvaranje na HTC Desire Z (verzija za T-Mobile mrezu):
1.) Video 1 -> KLIK
2.) Video 2 -> KLIK

Isto tako problem koji se javlja, pored ovog sa otvaranjem, je da je veliki broj modela dosao sa 2GB umesto 4GB memorije.
Velike greske i nedostaci, pa mi se cini da ce kupovina ovog modela biti lutrija isto kao i sa HD2 i iPhone 4 modelima.
Ma daj...ovo je neka namjestaljka koju vjerovatno sponzoriraju samsung,nokia i ostali....ovo se nikad ne desava...koristim telefon dva tri mjeseca i nikad mi se nije desilo da se sam otvori...po meni on se malo potesko otvara!
evo sad probajem ...i ne ide...znaci linkovi su cista laz!
meni se ne svidja sto su melodije za sms prekratke i pretihe a i melodije zvona su tihe!..azon je sto se za sms melodije mora ovo nest rootovat fon da bi mogo ubacit neku melodiju koja nije na listi...i to mi je pravo sranje a neda mi se sad zajebavat sa novim fonom da ga odma zajebem pri tom rootovanju!...inace sam zadovoljan osim ovim navedenim.....
i u mene je dosla 8gb sd kartica....inace u BIH je mnogo jeftiniji u odnosu na ostale aparate slicnih specifikacija...i jos sam dobio licenciran mireo dont panic sa kartama bih i hr...bila bi dobra i karta srbije al et...:)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

avduka napisao: meni se ne svidja sto su melodije za sms prekratke i pretihe a i melodije zvona su tihe!..azon je sto se za sms melodije mora ovo nest rootovat fon da bi mogo ubacit neku melodiju koja nije na listi...i to mi je pravo sranje a neda mi se sad zajebavat sa novim fonom da ga odma zajebem pri tom rootovanju!...inace sam zadovoljan osim ovim navedenim.....
Ne mora da rutujes fon da bi ubacio nove melodije, bre :):) Samo ih snimis na karticu i to je to.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vladanepri
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 08. Dec 2011. 12:02

Post od vladanepri »

Hteo bih da uzmem htc desire Z u mts-u al me samo jedno kopka,jel navigacija besplatna ili ide preko neta??? To pitam da znam koji paket da uzmem... i ima li mogucnost da bude za dzabe.... hvala unapred...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

vladanepri, možeš da ubaciš Igo koji ide preko gps-a (besplatno).
Ali uzmi net jer nećeš osetiti čari androida bez neta!!! :P
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

Gospodo molim za malu pomoc, Imam gore navedeni telefon kupljen u Telekomu sa odredjenim paketom, paket sadrzi 600mb interneta.
Elem sam uredjaj ima OS Android, i kod istog sa karticom 064 nece da se konektuje na internet i ako su svi parameti podeseni, stalno ide poruka da se prikacim na mobilni internet i ako je ta opcija stiklirana, zna da otvara youtube, facebook ali nece da otvara explorer, gmail.

Elem kada ubacim karticu VIP, automacki generise podatke od VIP-a i nesmetano izlazi na internet.

Moje pitanje glasi sta treba da podesim na 064 kartici tj. na podesavanju da isti izlazi nesmetano na internet.

p.s. koji mi program preporucujete ya konekciju HTC Desire Z sa PC.

Unapred zahvalan na svakoj vrsti pomo'i

pozz
zeljovan

zeljovan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Pon, 15. Nov 2010. 17:05
Lokacija: Beograd

Post od zeljovan »

HTC Desire Z podesavanja GPSR

1. U okviru glavnog menija uđite na opciju Settings
2. Potom uđite na opciju Wireless & networks
3. Uđite na opciju opciju Mobile networks
4. Potom izaberite Access Point Names
5. Pritisnite taster Menu i izaberite opciju New APN
6. Name: MTS
7. APN: gprsinternet
8. Proxy:
9. Port:
10. Username: mts
11. Password: 064
12. Server: ostaje prazno
13. MMSC: ostaje prazno
14. MMS Proxy: ostaje prazno
15. MMS port: ostaje prazno
16. MMC: 220
17. MNC: 03
18. Authentification Type: PAP ili CHAP
19. APN type: default,hipri
20. Pritisnite taster koji se nalazi gore levo u odnosu na taster OK
21. Izaberite opciju Save.
22. Uđite ponovo u opciju Access point names i izaberite kreirani profil.

HTC Desire Z podesavanja MMS

1. U okviru glavnog menija uđite na opciju Settings
2. Potom uđite na opciju Wireless controls
3. Uđite na opciju opciju Mobile networks
4. Potom izaberite Access Point Names
5. Pritisnite taster koji se nalazi gore levo u odnosu na taster OK
6. Otvara Vam se opcija New APN
7. Name: Mts VASSMS mms
8. APN: mms
9. Proxy: ostaje prazno
10. Port: ostaje prazno
11. Username: ostaje prazno
12. Password: ostaje prazno
13. Server: ostaje prazno
14. MMSC: http://mms.mts064.telekom.rs/mms/wapenc
15. MMS Proxy: 172.017.085.131
16. MMS port: 8080
17. MMC: 220
18. MNC: 03
19. Authentification Type: PAP
20. APN type: mms
21. Pritisnite taster koji se nalazi gore levo u odnosu na taster OK
22. Izaberite opciju Save

Obavezno otici Sve aplikacije/podesavanja/Nalozi i sinhronizacija/ Prenos podataka u pozadini treba da bude ODSTIKLIRANO a Automacka sinhronizacija STIKLIRANA.

PROBLEM RESEN

deki987
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 14. Jan 2012. 13:23

Post od deki987 »

Da li moze neko da mi kaze kada je ukljucen diktafon i hocu da pustim da snima.... izbaci mi obavestenje nije moguce pristupiti sd kartici... hvala.

davor82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2012. 21:08

Post od davor82 »

pozdrav svima
uzeo sam pre 2 dana nov htc desire z,primetim da se zvuk malo slabije cuje,pojacam zvuk do kraja a pozadi na telefonu zvucnik krci ko nenormalan,dali je moguce da je "produvao",i sta da radim,da ga nosim u servis i da trazim nov tel ili da oni zamene taj zvucnik.
Smorio sam se za medalju,kupis nesto novo a ono zeznuto u startu. :smutny:
Pera Detlic napisao:ako imas garanciju, a trebalo bi da imas posto je novi telefon, odma nosi u servis pa vidi sta ce ti reci, mada bi bilo dobro da ides u startu sa pristupom da ti daju novi uredjaj, jer serviseri imaju obicaj da dugovlace, do kraja onog roka od 45 dana, pa onda vrate kao popravljeno, a ustvari nista nisu uradili.....
Hvala na odgovoru
Dobio sam garanciju 2 god za tel. sad sam ga u ponedeljak uzeo nema ni 2 dana, e sad da razvlaci 45 dana i da mi kaze popravljen a tu pred njim pustim neku pesmu a zvucnik i dalje krci olupao bi mu telefon istog momenta od glavu.
znaci da idem u startu da trazim novi tel.,skoknu cu sutra do njih,danas sam ih zvao da im kazem sta je u pitanju i rekli su mi da dodjem sutra.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

odma kazi da je telefon ne ispravan cim si ga upalio i zahtevaj novi, nemoj da pristajes na popravku... msm, to tek na kraju ako nema druge... ali uvek je tu dobra stara: "pozovite mi gazdu" pa sa njim popricaj...

a ti sledeci put, isproveravaj tel kad ga uzimas, i trazi da ti daju bas taj koji si proverio... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

davor82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 08. Feb 2012. 21:08

Post od davor82 »

A jbg do sad nisam imao nikakvih problema sa novim telefonima,k750i,n73me radili ko ludi i dan danas rade i sad reko da probam htc,android,znas kako vec ide...
Jos sam uzeo u prodavnici telefona koja se "kotira" kao jedna od boljih kad ono pusangija,javicu sutra sta sam uradio
hvala jos jednom na odgovoru

bojanra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Ned, 06. Maj 2012. 20:10
:: G2
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Desire Z

Post od bojanra »

Neverovatno, bas sam se iznenadio videvsi veceras koliko mu je pala cena, za tako jedan vrlo kvalitetan tel po svim parametrima... Svaka preporuka za kupovinu, jos skoro ga necu menjati :D

bratja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 15. Maj 2012. 10:51
:: htc desire z

Post od bratja »

Погрешио сам лозинку при логовању на gmail,и појавио ми се знак упозорења.И више га не могу избрисати на са исправном лозинком,једино кад нисам на мрежи тад се не појављује,Хвала унапред. :o

Odgovori