HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ljudi djevojka bi htjela da u svoj DHD ubaci karticu od 32GB umjesto 8GB a nasla je dosta povoljno. E sad ono sto mene kopka je to sto je ta kartica SanDisk microSDHC 32GB ali je class 2 sto ja licno mislim da je mala brzina. Sta vi mislite kako bi to funkcionisalo jer nebi zelio da npr video zapis sjecka ili usporava telefon zbog memorijske kartice, da li moze neki savjet i koji je minimum te klase da se uzme? Pozdrav

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

nikola jag, sta si to sve pokusao da uradis?

Prvo trebas da uradis downgrade na 1.32 pa onda mozes da rutujes fon, mozes da rutujes sa Visionary-jem (ja sam uz pomoc njega rutovao mog DHDa ali je on dosao sa 1.32 verzijom softvera pa nisam morao da radim downgrade)
and justice for all...

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

janka_88, mislim da je to sporo mnogo tj sporo ce ti ucitavati sve sa kartice od videa pa nadalje.nemoj da uzimas min. class6

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

bezbi, Ja na svom SGSu imam klasu 4 i nema nikakvog usporenja u čitanju videa (mkv 720p) ni usporenja u snimanju videa (30fps 720p). E sada samsung ima kodeke za sve moguće formate za razliku od htc-a tako da i od toga zavisi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

telep, mislim da i ja u mom dhd imam class4 ali imam utisak da ponekada zakoci kada gledam snimak na kompu,mozda i gresim. ali mislim da je class2 malo a ako se kupuje nova kartica treba juriti class6.

jel zna neko broj nekog servisa gde moze da se rotuje telefon?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bezbi, adresa gde se radi root telefona je

Kod: Obeleži sve

www.xda-developers.com
, nadjes svoj model i procitas uputstvo i odradis em si ustedeo pare, a pritom i naucis nesto :D

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Cini mi se da mi je kamera bila bolja na fabrickom sense romu nego sa ovim no sense romovima, jel to moguce ili mi se samo cini?

koristim Miui rom....pozz
SGS2, iPhone 4 32GB

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Danas mi se pojavio problem na mom HD-u. :smutny:

Sinoc sam do kasno bio na internetu preko telefona i sve je radilo besprekorno, bas kao i danima pre toga. U nekom trenutku sam hteo da smanjim jacinu zvona na hardverskom tasteru, ali on nije hteo da reaguje na smanjivanje vec samo na pojacavanje. Rekoh, uradicu jedan restart ujutru posto mi devojka spava i necu da je budim.

Danas sam telefon regularn skinuo sa punjaca, otkljucao ga, pogledao vremensku prognozu. Sve je radilo normalno, naravno osim hardverskog tastera za smanjivanje. Usledio je jedan restart, ali se par sekundi kasnije na telefonu upalio ekran na boot modu. :shock:

Od tada telefon ne reaguje ni na sta, stalno je na boot ekranu! Pokusao sam da ga restartujem tako sto sam izvadio bateriju, ali problem je i dalje ostao isti, tj. nemam nikakvu kontrolu. Kada je ekran upaljen ni jedan taster nema funkciju, ne mogu nista da uradim, osim da izvadim bateriju i ugasim telefon. :wacko:

Ima li neko ideju sta treba da uradim i gde da odnesem telefon?


P.S. Telefon je kupljen nov pocetkom godine u Telenoru i nije bio zakljucan jer od prvog dana koristim 065 karticu. Nikada nisam pokusavao da ga flesujem ili nesto slicno. Dakle, u telefonu je fabricki softver od prvog dana i nista nije dirano.


EDIT:

Telefon sam juce odneo u Begram i po njihovim recima bi trebao biti gotov za maksimalno 7 dana.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Imam pitanje za one koji imaju root na ovom telefonu:

Elem, ja nisam root-ovao telefon jer mi fabricki rom savrseno odgovara ali me sada vec nervira sto postoji dosta nekih aplikacija za koje je potrebno imati root da bi mogle da rade.

Vidim da se uz root uvijek vezuje i neki S-Off. On navodno treba za mijenjanje rom-ova ili sta?

E sad, da li je moguce da uradim root, a da pri tom i dalje mogu da primam fabricke OTA update (shvatam da onda gubim root ali bolje to nego da gubim fabricki update) i da se nista sa funkcionalnoscu telefona ne poremeti (na proslom telefonu se sa root-om dobijaju i izvjesni problemi sa zvukom...)?

Ne interesuju me rom-ovi i igranje sa njima, samo root pristup pod ovim uslovima, da li ovo moze?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Koliko znam to moze, gubis root kad uradis OTA ali tu moze i da ti se pojavi problem da je nova verzija teza za rutovaje tj. ne moze da se rutuje pa mora da se radi daugrejd.
Neka me neko ispravi ako gresim :)

Kad uradis S-OFF mozes i radio da menjas :wink:
and justice for all...

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Bitno mi je samo da imam mogucnost da primam OTA update, ne moram da ga prihvatim ali bitno je da telefon ne ostane bez te mogucnosti.

Znaci, za ovo sto meni treba, mislis da je dovoljno da uradim samo root bez s-off-a i da se sa time nece pojaviti neki bagovi u radu fabrickog rom-a?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ne bi trebalo da imas problema sa fabrickim ROMom zbog roota e sad nisam siguran da nece biti problema sa OTA ako uradis S-off.
and justice for all...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Evil_Zo, kada uradis samo root, i dalje imas opciju OTA ili preko kompa fabrickog apdejta.... sve dok ne flesnes neki custom rom... ali, no need to be afraid.. :D ako se odlucis ipak za custom romove [npr. ako pozelis da ti baterija traje duze, procesor jace, itd...] uvek mozes da se vratis u fabricko stanje opcijom nandroid backup...! :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

E to mi se vec svidja :)

Na proslom telefonu (Samsung Galaxy Spica) se sa root-om izmedju ostalog dobijao problem sa zvukom plus sto se automatski gubila mogucnost preuzimanja fabrickih update-a. Ne zelim da mi se takva stvar desi.

Pera Detlic, dakle, da uradim samo root bez S-off ili mi treba i S-off?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

nemas apsoutno nikakve potrebe za S-OFF... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

jel ima jos neko problem pri kucanju texta u landscape modu? kada završim unos i stisnem "done", telefon mi se zablesavi, počne da brljavi, brise poruke... jel ima neko rešenje za ovaj problem?

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

malo sam cackao drugarov sensation. svideo mi se njegov software koji je malo drugaciji id mog na hd-u. on ima ima android:2.3.4. i htc Sense version 3.0. kod mene je android 2.3.3 i HTC sense version2.1, ali kad idem na sofiware updates pise mi "your phone is up to date". da li ja mogu da upgradujem software, ali da ne stavljam kuvane rom-ove?

sare88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 00:43
Lokacija: Srbija

Post od sare88 »

Pozdrav svima, treba mi odgovor od vas strucnjaka. Imam HTC Desire HD koji mi je stigao iz USA, on je otkljucan, bio je na ATT mrezi i na njemu se nalazi Android sistem 2.2.1, ali imam obavestenje da mogu da updejtujem sistem. Pitanje je da li smem da radim update s obzirom da je telefon otkljucan, a drugar mi kaze da ce mi se automatski zakljucati i moracu da ga dekodiram opet.... :blinky: :blinky:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

marens, mozes da apdejtujes softver ali posto ti prijavljuje "your phone is up to date" to ti je to ne mozes vise od toga. Sense 3.0 mozes jdino da dobije uz neki kuvani ROM :wink: . Ja licno koristio jedan dok nisam prodao DHDa :D

sare88, koliko znam ne bi trebalo ta fora mislim da je kod ajfona, kad ga apdejtujes da se zakljuca.
and justice for all...

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Post od de.marko »

kako rootovati dhd ?? trazim odgovor na ovo pitanje vec 2 meseca ali sve sto sam probao nije dalo rezultat.Hvala na odgovorima.

Odgovori