HTC Desire HD

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ovo bi trebalo da bude najbolje rjesenje:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

de.marko, mozda ces morati da uradis downgrade
The problems started when HTC released their 1.72.405.3 OTA update. That update could not be rooted, and many people got stuck in stock roms. Now a downgrade method has arrived! After this process, you can use any root (+ S-OFF) method you want. Basically your device will be just like any other Desire HD with older build version. Downgrading will completely reset your device to factory defaults, so remember to back up all important data (such as contacts, game saves and sms messages).

1.72 i iznad verzije ne mogu da se rutuju i s-off pa moras da radis downgrade na 1.32

evo ti link za postupak http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905003
and justice for all...

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

da li neko zna da li negde moze da se kupi ili da se naruči maska za ovaj telefon ? (konkretno me zanima onaj aluminijumsku "uni-body" deo. mada moze i komplet sa plasticnim poklopcima.

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Pozdrav svima , u velikoj sam dilemi da li da kupim HTC Desire HD, da li neko moze da mi da neki savet pri kupovini na sta najvise treba da obratim paznju,i kakvi su vasi utisci koji vec imate ovaj tel??generalno da li HTC Desire vredi ove pare??? koje su mu prednosti i mane u odnosu na druge modele iz branse HTC? Hvala unapred na savetima .
pozz
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Po meni jedina mana mu je ekran. Desire S i Sensation imaju mnogo bolje ekrane. Ja ga nisam uzeo samo zbog ekrana.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Ekran je odlican nego mu je automatsko osvjetljenje podeseno da bude malo tamnije, upravo zbog njegove najvece mane: BATERIJA. Izdrzi ona uvijek od ujutro do uvece, ali vise od toga jako rijetko... :/

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Post od de.marko »

Ma moze i baterija da drzi i vise ali pod uslvom da je iskljucen wi fi internet i da je podesavanje ekrana podesena na najmanje osvetljenje i timeout na 15s ,naravno bitno je i da se ne koristi puno telefon. Ali onda ide pitanje a sta ce mi onda telefon ?? Tako da mislim da ovaj telefon ima vise prednosti nego mana i da vredi para ali ne sa ovim nasim paltama i standardom... Ja ga imam godinu dana i smatram da je dobar. Ja sam presao sa Symbiana i sam prelazak bio mi je sok. :o KOMPJUTER U MALOM. moja preporuka.

Maneken
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 28. Apr 2010. 15:37
Lokacija: Beograd

Post od Maneken »

Koristio sam Serbian Keyboard na Desire HD nekih pola godine. Pre neki dan sam je iskljucio jer sam hteo originalnu tastaturu da probam, i kad sam ponovo aktivirao Serbian Keyboard, vise ne mogu da je koristim. I dalje mi se svuda prikazuje klasicna tastatura. Nema vise srpske cirilice i latinice. Probao sam i reinstalaciju Serbian Keyboard, medjutim, nije urodilo plodom. Ima li neko savet sta da probam? (napomena: aktivirao sam Settings > Language and Keyboard > Srpska tastatura, i nista...)

@oxigen
Prvi HTC koji sam kupio je bio HD2. Bio sam odusevljen. Sada imam Desire HD i jos vise sam odusevljen, jer je hardverski slican ali Android mnogo bolje radi nego Windows.
Cak ne vidim razlog za prelazak na dvojezgrene telefone tipa HTC Sensation, jer i na Desire HD sve radi besprekorno: GPS, citanje knjiga, slusanje muzike, gledanje filmova, internet...

Dakle, ako imas para, nemoj uopste da se dvoumis, vredi svaki dinar. Od mana mogu da navedem da je ekran slabo vidljiv pri jakom dnevnom svetlu, nema prednju kameru za video pozive. Meni baterija traje 1-2 dana, ali to ne vidim kao neku manu, jer ga u svakom slucaju punim svako vece.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Da li ima neko informaciju da li ce izaci zvanican update android 4.0 za ovaj telefon, tacnije Ice Cream Sandwich? :D

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Veoma tesko da ce izaći zvaničan update minimalne šanse su za to ali nezvaničan izlazi 100 % :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

trenutno, zvanicna informacija je da ce ice cream sandwich dobiti samo Sensation i 3D EVO... :dry: :dry: :dry:

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Hello HTC fans :) , prilično sam se zagrejao za DsrHD (zbog veličine ekrana najviše),
večeras sam bio do prodavnice da ga uzmem u ruke, i zapitao se da li je ipak možda prevelik??!

Preveliki da bi mogao funkcionalno da se koristi. Da se ponekad nosi i u džepu i te stvari...
Ili uvjek treba neki kufer za njega... :D
Galaxy SII mi je preskup, razmišljam se još o Galaxy-iju S (dosta je lakši i malo manji, taman reklo bi se),
ali HD mi je kao prva ljubav, ne mogu da ga zaboravim... :)

Da li se neko od vas pokajao što ga je uzeo, pokajao zbog veličine i težine mislim?!

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

@marko 0401, Stvar veličine i težine je individualna stvar. meni nije uopste velik. cak sta vise, mogao bi biti i malo veci. Tako da cu verovatno preci na Samsung Galaxy Note kad izadje...

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Koliki će biti Galaxy Note?! :)

Ajde da vidimo još neko mišljenje ako može...
Da li ima neko da mu je telefon bio preveliki, glomazan, nefunkcionalan zbog veličine...

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

marko 0401, zavisi od osobe do osobe..
Meni nikada u zivotu velicina i glomaznost telefona, tezina itd nije smetala.. Uvek sam imao "cigle" (od "novijih" :n95 8gb.. htc hd2... sad sensation).
Prosto volim veliki telefon. Pogotovo zbog velikog ekrana..
Imas gomilu futrola, hard case-ova, silikonskih omota za sve telefone.
Sensation mi staje u svaki dzep od farmerki, jakni, u torbicu ..

Tako da.. Na tebi je da odlucis :)
Meni je glomaznost telefona pozitivna stvar :)

Pozz
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja recimo imam, onako, velike sake i hd2 mi je bio taman, da ne kazem knap... ponekad sam pomisljao da bi mogao da bude malo manji, oko 4inca recimo, iako volim velike i teze telefone... :wink: :wink: :wink: sve je stvar potrebe i ukusa... 8)

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

Jel moze neko da mi da savet koji convertor za video je najbolji (naravno da je free), koji divx player za android da koristim, ali ako ima opciju da se uključe subtitl-ovi. U prevodu, zelim da skinem film sa interneta preko račpunara, konvertujem ga u neki odgovarajući format za HTC Desire HD i onda gledam taj film na telefonu ali da mogu da ucitam i prevod. Ili mozda postoji mogucnost da se film preko telefona direktno skine sa interneta vec optimizovan za android??? :?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

marens, ja na Arc-u gledam divx bez konvertovanja preko MX video playera, sve filmove pusta sa prevodom. Ranije sam koristio Rock Player, koji isto dobro radi, ali mislim da je MX bolji. Možeš da gledaš i HD filmove preko njega. Znači ne treba ti konvertor, samo prebaci na mobilni i gledaj.

Pozdrav.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

iKe, hvala puno, radi odlicno. jedino sto su veliki fajlovi, al to se resava tako sto izbrises film kad ga pogledas. :wink:

marens
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 15:07

Post od marens »

a jel postoji mogucnost da se direktno na telefon skidaju fajlovi preko torrent-a? (npr. preko sajta btjunkie). naravno to ima smisla samo gde postoji i gde je dobra wireles konekcija.

Odgovori