HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

imam problem sa mob ...

poceo pre 2-3 meseca da se restartuje kad gledam duzi snimak na youtube .... pa je od te mesec poceo i kad odem na net .... a sad i u sred razgovora ..... sta je sledece ?
jel se nekom desavalo ovo i kako je resio ?

uradio sam mu hard reset pre 2 meseca ...mob je uzet u telenoru , pre 18 meseci , radio je super .... imam paker 1Gb pa je mob stalno na netu zbog posla , da nije neki virus?

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

:| 8) sad je poceo i u sred razgovora ....
niko nije imao taj poroblem?

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

E doslo vreme za pazar. Dao bih do 250e. Vidim da su cene tako, od 200 do 250, pa cenim da je za 250e 'kao nov'. Nasao sam takodje jedan za 270e, pise nikad koriscen, folija na ekranu, iz USA. Ako nekom nije problem, jel moze da napravi listu sta da radim i kako da proverim telefon kad ga budem uzimao? Ali bukvalno sve detalje, posto o HD2 ne znam apsolutno nista. Sve slabe tacke, moguce probleme, sate razgovora, datum proizvodnje i ostale zackoljice koje bi pokazale da li postoji nesto sto bi me odvratilo od kupovine. Hvala unapred.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Upravo instaliran Android na sd karticu,isprobavanje sledi.
Prvi utisak-pa lepši od windowsa a kako radi-videćemo.
HTC HD2 ANDROID

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lovd, fabricki ROM ili neki kuvani ROM koristis? Jel WM ili Android?

sanjke, sve je to super ali obzirom da je android na HD2 ipak budzevina (da ne kazem frankenstajn) ocekuj da ces cesce imati problema sa fonom (restart i sl.) i da ces morati cesce da flesujes ROM (to kazem za NAND verziju androida a ne za tu sa sd kartice) :wink:
and justice for all...

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Dream Weaver, pretpostavljam da je tako.Ubacila sam android čisto da vidim kako radi mada mislim(a neki su mi i potvrdilli)da sa nandom bolje radi nego sa sd androidom.Ja se ipak neću odlučiti za nand.
HTC HD2 ANDROID

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

sanjke, jednostavnije i sigurnije ti je ubacivanje sd androida nego nand jer moras da fleshujes fon a tu moze da se desi da brikuje fon mada je to jako retko (vise puta sam menjao nand romove i nisam imao problema a ni ljudi koje znam da su to isto radili) :)
and justice for all...

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Kupih i ja HD2. Nasao sam star mesec dana, bukvalno nov. E sad nov sam u ovom svetu pa imam 'par' pitanja. Naime juce mi je telefon prvi put zakucao, a nije mu strano da se pogubi par puta i izbaci iz neke od aplikacija koje redovno koristim. Ovo su podaci o OSu.

OS version

5.2.21913 (21913.5.0.94)

Manila version

2.5.20181527.0

ROM version / ROM date

3.14.405.2 (04666) WWE / 09.29.2010.

Ako neko moze da mi kaze nesto vise o ovoj verziji fwa, da li je to zadnji, najbolji, najbrzi, najpouzdaniji, odnosno ako nije, koji onda da trazim da instaliram? Takodje, voleo bih da probam Android ako mogu da biram neki od 2 OSa prilikom paljenja telefona i zanima me koliko uspori rad telefona, tj. da li ga uopste usporava?

Evo jos nekih pitanja:

1. Kada slusam muziku i pokrenem operu ili program za YT nakon nekoliko minuta surfa, kada zelim da ugasim muziku u playeru, mnimiziram operu i odem na home screen, zatim pokusam da odem u music player preko onog donjeg reda ikonica (kada se slajduje do zeljene opcije) i telefon se restartuje? Why?

2. Dosta cesto opera pukne, nekad nakon minimiziranja nestane iz task managera kad zelim da se vratim opet u nju? Nekad me izbaci iz nje pri rotaciji ekrana, pa moram opet da je pokrecem.

3. Da li se trajanje baterije moze poboljsati nekim FWom? Drzi mozda dan, nije da se zalim, ali ako vec moze da se produzi vek, sto da ne.

4. Ne mogu da stavim mp3 pesmu za alarm? :/ pa ovo radi i na 3310, u cemu je fora. Takodje i melodije poruka su katastrofalne i nijedna se ne cuje kako treba, a mislim da ni za njih ne mogu da postavim zeljeni ton koji sam naknadno ubacio u telefon. (mozda zato sto su fajlovi na kartici)

5. Koju navigaciju (verziju iste) preporucujete? Cuo sam da je IGO Primo dosta dobar i pouzdan, sa dobrom podrskom za Srbiju.

6. Sta oznacava veliko slovo E u gornjem levom uglu gde je indikator prijema mreze?

Ima jos sitnica koje me zanimaju, ali za pocetak toliko. I neki tip o odrzavanju/ubrzavanju OSa ne bi bio los. Pozzz...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

4. Mozes da stavis MP3 pesmu za alarm na svakom Windows Mobile 6.0/6.1/6.5 telefonu. Melodije za poruke moras da stavis, ako se dobro secam, u root folder kartice.
5. IGO bilo koju varijantu.
6. E = EDGE
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Tresni mu win 7+mango i nema da brines.
Nije neka revolucija ali nema zakucavanja.Android nisam jos stavljao,pokusavao sam ali nije hteo da ucita.Ako cesto visis na netu sedmica je najbolje resenje.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Hvala ljudi i za ovo, mada ocekivao sam bolji feedback, pogotovo u ovoj temi :unsure: Inace za alarm i dalje ne mogu da biram mp3, iako stoji na root-u memorijske, moguce da mora na memoriju telefona, probacu to.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Stefan33, mene su ovako savetovali za MP3.
Da se mp3 pojavi u listi ringtonova treba da se iskopira u \My Documents, \My Documents\Ringtones, \Storage Card\My Documents ili Storage Card\My Documents\Ringtones
HTC HD2 ANDROID

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Hvala sanjke ;) Inace imam problem sa operom. Facebook mi se ne ucitava do kraja. Ulogovan sam, vidim gornji plavi deo sa facebook, home, profile itd itd opcijama, a sadrzaj ne vidim. Facebook aplikacija ne radi, tj. na refresh nista ne osvezi, a u IEu mogu samo na facebook mobile da idem, a to mi ne odgovara jer zelim full preview. Sta mi je ciniti?

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Stefan33, jbg ja nemogu da ti pomognem jer nekoristim fb. Javiće ti se već neko.
HTC HD2 ANDROID

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Onda mozda mozes oko stalnog konektovanja na net :dry: Naime malo malo pa vidim telefon na internetu. Sad sam legao da spavam, ustao, a on 1:17min bio na netu. Sreca pa imam i internet ukljucen u tarifni paket, ali me nervira to. Takodje cim upalim navigaciju, telefon ide na net. Postoji li kakav program ili jos bolje opcija da me za odlazenje na net pita da li sme, a ne ovako da se stalno konektuje i kad vidim i kad ne vidim. :|

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Iskljuci 3G,weather update i stocks.
3G iskljucis tako sto odes u settings/wireless controls,phone i tu na kraju padajuceg menija imas band,kliknes na to i onda u network type stavis gsm,a u band frequency stavis gsm+umts.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Weahter/stocks su bili iskljuceni, a 3g sam sada ugasio. band frequency je bio na AUTO. Hvala! :wink:

Imam jos jedno pitanje 8) Jel moguce nekako promeniti ikonice pojedinih programa? Naime, IGOova ikonica izgleda pikselasto cak i u start meniju, a na homescreenu je tek dosta kockastija. Nije neki ozbiljan problem, ali ako vec moze onda bih voleo to da promenim?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Koliko znam ne moze,ali uvek mozes instalirati neki energy rom koji cini interfejs mnogo lepsim.
http://devftp.xda-developers.com/files/ ... ection.png
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

A nov sam u WM svetu, mrzi me sad da kopam kako se ubacuju romovi :dry: Instalirao sam neki bsb tweaks 1.6, telefon trazi soft reset da bi primenio podesavanja. sta se sve vraca u fabricko stanje soft resetom?

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Stefan33, ako odradiš soft reset telefon se neće vratiti u fabričko stanje-to se jedino radi hard resetom.Soft reset je ponekad potrebno odraditi kada se zaglupi fon,uspori....
HTC HD2 ANDROID

Odgovori