HTC 3600i / 3600

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Tesko da ces uspeti da uradis tako nesto, ali mozes da iskljucis Radio tj. da ukljucis airplane mode i ako si podesio normalan timeout za ekran i nemas gomilu aplikacija u pozadini ne bi trebalo da ti potrosi puno baterije, a zvonice ti ujutru.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Iskreno,nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi noću isključuju telefon? Jeste da je to na WM glupa opcija, ali ja zaista nikad nisam gasio telefon, i dok sam imao TyTN, baterija mi je sasvim normalno držala dva,dva ipo dana bez ikakvog gašenja noću. I dan danas ukoliko baš želim da budem siguran da me niko neće uznemiravati noću, aktiviram silent profil na kome sam podesio da mi se samo budilnik čuje.

andrija86ze, ne postoji rešenje za ovaj problem jer je to nešto što je prosto standardno tako na WM, i nema mogućnosti da se promeni.

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Pozdrav svima..Potreban mi je originalan rom za htc p3600(Microsoft Windows Mobile 5.0 PocketPC) odnosno za p3600i(Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional) ali da nije coocked vec standardan fabrichki..posto u njemu trenutno ima instaliran wm6.5 koji mi se uopste ne dopada..ukoliko mi neko moze pomoci i reci gde mogu da ga skinem ili pak ukoliko ga ima pa moze narezati na disk i poslati nekom kurirskom sluzbom(ja bih snosio troskove postarine)..bio bih veoma zahvalan..sve linkove mi mozete poslati na pp..hvala

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

chy kucas u google xda forum odes na njohov sajt ukucas u search sta ti treba i tvoj problem je resen(naravno ako je neko zakacio te romove a predpostavljam da jeste) ili odes na HTC.com regostrujes se i pogledas koje romove trenutno mozes da skines za tvoj telefon.

P.S.Pre nego sto otvoris temu prelistaj malo slicne teme jer smo vec pisali o tome... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Kad bi postojalo pretrazivanje tema sigurno bi trazio..ovako me mrzi jer stvarno je tesko pretrazivati ovolike teme i strane..
Na htc-ov sajt sam registrovan ali ne mogu da skinem rom..ne odgovara sn telefona..preko googla nisam nasao probacu preko xda ...Sve u svemu hvala

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

chyhayabusa, ne trebas stranicu po stranicu da pretrazujes nego idi dole na dnu stranu na "Trazi" :wink:
I skini taj 6.5 i stavi 6.1 Pro. Nadji samo koji ti odgovara i to je to.

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Hvala..to nisam primetio..stavicu 6.1pro ali trazim originalni htc-ov rom..necu coocked rom..zato i ne mogu da nadjem

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

chyhayabusa, stvarno ne znam zasto neces neki od kuvanih... Ja sam koristio jedan kuvani celih 7-8 meseci tj koliko sam vec i imao p3600. Samo trebas da nadjes neki koji tebi odgovara i onda odaberes da li ces light ili full verziju i teraj. Gledaj sta ljudi hvale, gde nema toliko zamerki i sve ce biti ok. E sad, ti kako hoces, ako bas neces kuvani...onda se lomataj i trazi original al ne znam gde bi ga nasao :|

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Pomoc...Skinuo sam wm6.1 rom...odradio sve kako je pisalo u upustvu zavrsila se instalacija i restartovao sam fon..pojavio se zeleni ekran sa onim "windows..." ostavio sam tako reko ukljucice se...posle 15 minuta pojavi se sivi ekran i evo stoji vec sat vremena nisat se ne menja...robao sam i sa restartovanjem fona..sve se isto ponavlja..sta da radim...ne mogu da ubacim drugi rom jer nece da se sinhronizuje sa kompm..POMAGAJTE!!!!

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

E,,,ovako..svima koji ma se desi da ubace pogresan rom ili im se prekine instalacija zbog diskonektovanja kable,nestanka struje ili bilo cega drugog pa nemogu da ukljuce telefon ..mali savet stisnu u isto vreme dugme za paljenje,dugme za kamericu i olovcicom dugema za restart...pokrenuce im se bootloader(Ekran sa vise razlicitih boja) i u donjem belom pravougaoniku ce pisati serial..ukljucite fon na komp i tu ce pisati usb..pokrenete instalaciju novog roma i chekate...to je sve...ako vam treba jos neka pomoc pisite ovde ili na pp..pozzz :wink:

baggle12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Jan 2010. 22:38

Post od baggle12 »

da li na ovom telefonu kad se uradi master reset ostaje windows ili se i on brise ??? 8)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

baggle12, a sto bi se brisao Windows kod master (hard) reseta? Pa sadrzaj fimvera je upravo Windows (PDA rom) i telefonsko jezgro (radio rom). Posle hard reseta se telefon dovod u "fabricko stanje", odnosno brisu se sve instalirane aplikacije i podesavanja (sa interne memorije) i operativni sistem se dovodi na pocetno stanje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

baggle12
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Jan 2010. 22:38

Post od baggle12 »

a pc suit ili kako se vec zove gde mogu da nadjem da skinem ??? 8) :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

baggle12, nije PC suit vec Active Sync (ako koristis Windows 2000/XP), odnosno Windows Mobile Device Center ako koristis Vistu/Windows 7. I jedno i drugo mozes da skines sa Majkrosoftovog sajta.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

KodEx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 20:28

Post od KodEx »

Sutra mi stize HTC p3600 trinity, do sada nisam koristio HTC telefone vec samo Nokia Symbian OS... Neki savet na sta da obratim paznju prilikom testiranja ispravnosti (telefon je polovan) i bilo sta sto moze da mi koristi vezano za windows mobilne telefone narocito ovaj model...

Unapred zahvalan.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

KodEx, kao i svaki drugi, pogledaj mu masku, da li je sve na svom mestu, da li negde "zeva" ili lepo izgleda, bas onako kako bi i trebao i ono najvaznije, pgledaj u kakvom je stanju displej. Znaci, prvo pogledaj displej na oko, da li je izgreban ili nije pa onda upalis telefon i pogledas odziv. Sa donje desne strane bi trebao da se nalazi stylus tj olovka koja se izvlaci iz aparata. Ostalo znas i sam, tipa da proveris zvucnike i mikrofon kao sto bi proverio i na svakom drugom telefonu. Umalo da zaboravim da proveris nekako i mini usb na samom telefonu, to ti je jedini nacin preko kojeg mozes da punis bateriju pa ako on ne valja eto problema...
To je ono sto mozes da proveris od hardvera. Sa softverom ces se kasnije lako izboriti, to barem nije problem :wink:

KodEx
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 20:28

Post od KodEx »

Relativno ocuvan telefon, fantastican odziv ima iako je stariji model Htc, cak ne mogu ni da poredim odziv sa HTC-a i 5800 koji koristim kao primarni telefon, jednostavno sam odusevljen HTC telefonom... Moracu posle duzeg vremena da predjem sa Nokia telefona na HTC, cak me ni Iphone NIje fascinirao kao HTC... Neki predlog u vezi programa, itd.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

KodEx, za aplikacije imas temu o tome pa prelistaj :wink:

Bogdan85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2010. 00:28

Post od Bogdan85 »

Pozdrav svima!Kupio sam pre par dana P3600 i imam instaliran wm6.1 diamond.Problem je shto nece da mi ukljuci wi-fi!Da li treba da ga resetujem da bi proradio?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Bogdan85, kako to mislis da nece da ga ukljuci? Ne mozes da kliknes na "on" ili nece da se nakaci na net?

Odgovori