HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Mirko BGD, predpostavljam da je sve pitanje ukusa, ali ja sam recimo probao gomilu nekih virtualnih tastatura na raznim fonovima, ukljucujuci i taj famozni iPhone, i i dalje mi je ubedljivo najbolja default htc sense tastatura na Desire. Nista ne moze da se meri sa hardverskom tastaturom, naravno :wink:

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Moram da podelim svoje oduševljenje sa vama, naime pre nekih sat vremena sa instalirao na svoj htc desire ovaj rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=789830 to je inače htc desire hd rom.Ono što me je oduševilo je podrška za htcsense.com, mogu vam reći da savršeno radi.Nisam stigao da isprobam sve funkcije telefona, ali ono što sam probao ovaj rom u potpunosti podržava.Još uvek je malo sporiji ali autor kaže da je to samo u početku.Topla preporuka za probu ovog roma.

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Moze li mi neko reci podatak koliko je na raspolaganju interne memorije pri prvom paljenju Desire-a?

I da li se, pri ukljucenju A2SD, ista od fabrickih aplikacija prebacuje na memoriju kartice tj. da li se imalo oslobodi ROM memorija ili sve ovo vazi samo za naknadno instalirane aplikacije?

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Evil_Zo, oko 140mb bi trebalo da imas. Fabricke se ne prebacuju na karticu, ne mogu da se mrdaju.. Al ako rootujes, i instaliras neki custom ROM trebalo bi da mozes da pobrises te fabricke app koje ti ne trebaju...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

vrsrb871
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 28. Avg 2009. 22:40

Post od vrsrb871 »

Ja imam desire dva dana i vec me nervira memorija za aplikacije!Odradio sam update na 2.2 ali i dalje nisam provalio kako da instaliram aplikacije na sd,da li mi treba neki posebni fajl menadzer ili sta vec!Kako skinem aplikaciju sa marketa ona se automatski instalira na memoriju telefona(a tih 146mb je zaista jadno)!Inace telefon je vreh vrhova,prezadovoljan sam sro se tice drugih stvari!E da ,da li je neko pokusao instalaciju onih top 3D igrica sa youtube-a(Assasin's Creed.trke one,Real football)!Da li ove aplikacije kojje nisu sa marketa mogu da instaliram na karticu direktno!?Hvala

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

vrsrb871, sto se tice instaliranja aplikacija na karticu ne mozes uraditi nista trenutno jer za to ti treba root i neki custom rom koji podrzava snimanje na sd karticu i particionisana kartica. A to ces moci da uradis malo posle kad naucis jos ponesto o ovom sistemu :) Do tad pokusaj sa ovim klik, kad to odradis mocices neke aplikacije da prebacis na sd, pomocice ti dosta, bar za pocetak. Probao sam neke te jace 3D igre, trenutno cepam Asphalt i sve glatko radi, probao sam i FIFA10 i NFS i sve radi ko sat... Ponekad mi Asphalt prikoci, al se brzo vrati u normalu. Aplikacije sa Marketa se instaliraju automatski na telefon, al kad odradis onaj hack, instalirace se odma na karticu, one koje mogu to.


Imam ja pitanjce za korisnike leedroid i ostalih romova, s obzirom da imaju GPU poboljsan, kako se te jace igrice ponasaju? Bolje nego na stock-u?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

vanjuska, Na leeovom romu se makar po meni oseti poboljsanje u odnosu na stock, picim dungeon hunter i sve mi radi savrseno i bez ikakvog seckanja.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vrsrb871, na Marketu imas gomilu aplikacija koje omogucavaju instaliranje aplikacija na karticu..:) Samo ukucaj u pretrazi Marketa app2sd ili apps2sd i izaberi neku od njih..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da li je neko uspeo da ubaci DATA2EXT skriptu? ja gledao nesto na XDA, deluje prilicno komplikovano :(

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, ja se vec neko vreme spremam da to odradim, ali jos uvek nisam..:-) Isprobala sam nekoliko ROMova koji su u sebi vec imali taj script i deluju mi previse sporo.. Odradicu to uskoro na Leedroidu, pa javljam..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Update mog predhodnog posta:
Sa desire hd romom, čak i baterija dosta duže drži :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

jedno pitanje, msm da je ovo samo Ninolina, radila od svih nas!
kad ubiješ telefon, onako na mrtvo, da moraš ponovo da mu upisujes CID. imas dva fajla i u jedna od njih treba da upises CID i to preko hex editora! e sad kad otvorim hex editor dobijem milion hijeroglifa i meni totalno ne poznatih znakova... kako da upisem CID?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dakiza, koliko to duže baterija drži, i ima li još uvek nečega nefunkcionalnog u okviru tog portovanog ROMa?

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Jutros u 9h skinut sa punjača, sada u 16:15h baterija na 91%. Par poziva, desetak sms-a, 10min. igranja igrice.10min. net.Ranije bi mi u ovo vreme baterija bila najviše na 70%.Nisa primetio da nešto ne radi, jedino nisam probao snimanje u 720p, jer autor roma ne preporučuje da se proba.I da zaboravih da napomenem da koristim live wallpaper

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

dakiza, to su onda lepe vesti, moraću da ubacim taj ROM pa da probam kako to radi. 720p mi stvarno nije potrebna stavka, tako da ako je kamera funkcionalna, a samo taj mod zeza, onda nemam problema sa time. Vidim da će biti eksperimentisanja ovog vikenda. Ako ti nije teško, šibni mi samo na PP, ili ovde (ako sme) koji je tačno ROM u pitanju, da ne preturam sam, pa ulovim nešto pogrešno :D

minak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 18:39

Post od minak »

Imam problem sa HTC-om koji sam kupio pre mesec i po dana preko Telenora. Naime dok slušam muziku ili radio, telefon jednostavno blokira, i jedino što mogu da uradim je da izvadim bateriju i ponovo upalim telefon. Mislim da se to dešava samo kad su slušalice uključene u telefon? Ima li rešenja? Hvala unapred!!!

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Probaj backup podataka pa onda factory reset. Ne znam sta bi mogao biti problem... Jel koristis fabricke aplikacije?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

minak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 21. Dec 2010. 18:39

Post od minak »

vanjuska napisao:Probaj backup podataka pa onda factory reset. Ne znam sta bi mogao biti problem... Jel koristis fabricke aplikacije?
Za radio i slusanje muzike koristim aplikacije koje su fabricke!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

vanjuska, zar za radio postoji aplikacija koja nije fabricka???? :blinky:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD napisao:jedno pitanje, msm da je ovo samo Ninolina, radila od svih nas!
kad ubiješ telefon, onako na mrtvo, da moraš ponovo da mu upisujes CID. imas dva fajla i u jedna od njih treba da upises CID i to preko hex editora! e sad kad otvorim hex editor dobijem milion hijeroglifa i meni totalno ne poznatih znakova... kako da upisem CID?
Pa zar ti nisi sredio svoj brick onim update fajlom? A CID broj izgleda nesto kao HTC_042 i kad otvoris fajl u hex editoru on se nalazi u prvom redu skroz sa desne strane.. A kako mislis da ne znas kako da upises taj broj? Jel ne znas kako se koristi hex editor?
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori