HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

druze imas vec stavljen link...ne budi lijen prelistaj malo.....par stranica unazad...jesi li imao ikad htc prije?

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

Evil_Zo napisao:Narode, da li svima radi Market aplikacija?

Prije sedam dana je drugar uzeo Wildfire, instalirali sve aplikacije koje smo htjeli, nista pretjerano, samo 10-ak osnovnih i provjerenih koje ce on koristiti. Sve je radilo super i od juce Market aplikacija jednostavno nece da radi, izbacuje obavjestenje da nesto nije u redu sa internet konekcijom i da probamo ponovo i jednostavno nece :(

I tako dva dana. Probali smo da uradimo uninstal updates-a za Market aplikaciju ali nista, i dalje ista stvar. Telefon nije cackan, rutovan, ROM je dakle fabricki 2.2, kupljen preko mts-a i sve ovo se desava na mts internetu, nismo probali da li bi mozda na nekom WiFi uspio da udje u aplikaciju. Ali opet ne bi trebalo da je do mts-ovog neta jer za sve ostale aplikacije radi, cak otvori Market sajt u Operi i sve radi, ali aplikacija corak :(
Niko nema ideju kako ovo rijesiti? Izgleda da ce morati da padne jedan master reset... :(

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Mislim da je to do mts-a . Probaj ovako Settings->Wireless and Networks->Mobile Network Settings->Access Point Names i edituj podesavanja za internet i prepravi APN iz gprswap u gprsinternet .

Sad bi trebalo da radi market , ali mislim da će zezati za druge stvari . Probaj ovako za početak.

Inače ne koristim mts ali sam video da ljudi imaju problem na mts-u .

Ako ovo ne proradi probaj ponovo podesavanja za net .

Takođe probaj da skineš aplikaciju sa android marketa na kompu , pa vidi kako se ponasa .

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

tolero, puno hvala na odgovoru, sacu da sve ovo isprobam. A moramo probati jos i sa nekim WiFi, ako tada bude radilo znaci da je definitivno do MTS-a. Ali sve je bolje od Master Reseta ;)

EDIT: Uspjelo je! Ladno je bilo do mts-a, sada sa ovim izmjenama APN-a radi Market, a za sada net radi i u ostalim aplikacijama. Svaka cast tolero, jos jednom puno hvala! ;)

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

video sam taj link ali nece kod mene da se rutuje,pise da im 2.2.1 android,sve odradim po uputstvu ali mi izbaci error na kraju...

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Pročitaj celu ovu temu polako pa probaj, šta drugo

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1145035

asandra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 18:40

Post od asandra »

Da li neko zna kako da prebacim, kod htc wildifire s, sa automatskog na rucno biranje mreze?Nigde ne mogu da pronadjem tu opciju ,a non stop mi se ukljucuje roming jer zivim blizu granice...Hvala unapred na odgovoru

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Post od sasabor »

Drugari zna li neko kako da unrutujem telefon,da ga vratim na fabricki 2.2.1 rom.Nikako da nadjem neko objasnjenje... hvala unapred

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

Zašto da unrootuješ ? Skineš sa http://shipped-roms.com/index.php?categ ... model=Buzz , ovaj sajt nešto trenutno neće , ako ne radi progoglaj pa nađi na xda .

Skineš original RUU za Wildfire (buzz) za našu zemlju , instaliraš htc sync (valjda moraš na xp) skineš htc driver povežeš sa telefonom , pokreneš sa compa ruu.exe , prati uputstva i instaliraš freš rom od početka. To bi bilo to .

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Post od mazzy »

E kupila sestra ovaj mobitel... I ja uzeo malo da joj neke stvari nastimam . Kontao sam da cu znati iako je u mene Symbian... Pa ljudi dragi sta je ovo ovako komplikovano ? Kao prvo, non stop mi zvucnici krce, non stop je na internetu mob, guli mi kredit. Nikako da iskljucim to.... Da li ima negdje da se nastima da me pita da li zelim mobilni net ili wirelles i slicno ?

Flying_man
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:20
Kontakt:

Post od Flying_man »

hirurg napisao:ako vec hoces da kupis telefon za te pare koje ces dati za WF mozes da kupis bolji telefon...iskreno sam razocaran u podrsku aplikacija i rezoluciju...surfanje jako lose...i tako ima nekih izbijanja...po meni precjenjen telefon..i5800 je sa slabijom kamerom ali ostalim mogucnostima bolji i jaci..ili p500...
sta bi mi ti preporucio wildfire s ili xperia mini pro?
LG G2, LG G4, HTC Tattoo, Nokia 6630; HTC WildFire S; http://flyingman.net

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

wf s....a prednosti ima mnogo mnogo...to ej samo moje misljenje....SE nije bas uredno odradio taj android
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Flying_man
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:20
Kontakt:

Post od Flying_man »

Hvala to je i neko moje misljenje, treba da obnovim ugovor sa Vip-om pa razmisljam sta da odaberem iz njihove ponude.
LG G2, LG G4, HTC Tattoo, Nokia 6630; HTC WildFire S; http://flyingman.net

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Flying_man, a moja bi ti preporuka bila SE Xperia mini pro. Imam u familiji i WF i WFs, kao i Legend i mogu da ti kažem da sense jeste lep i u početku ti je sve super, ali vremenom ti dosadi i počinješ da vidiš koliko tu ustvari ima nepotrebnih stvari i koliko to ustvari koči sistem, a ono što ti treba možeš da skineš i ovako sa marketa. SE ima drugačiji pristup, više liči na vanila android i ima malo dodatih stvari i dosta lepo radi, a za ono što fali, da opet ponovim, tu je market. Što se tiče karakteristika Mini je mnogo jači, jer je ustvari to ARC u malom pakovanju, pa sa manjom rezolucijom ekrana bi trebalo još brže da radi. Ima i bolju kameru, bolji video zapis i bolji audio kvalitet, a i lepši je(lično moje mišljenje). Jedino ima relativno manji ekran, ali za pisanje poruka imaš hardversku tastaturu, pa je to opet prednost. Najbolje da svratiš do VIP poslovnice i da ih vidiš iz prve ruke i onda doneseš odluku, jer možda imaš skroz drugačiji utisak od ovoga što sam ja napisao.

Pozdrav!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

da ali slide cini svoje...a bogu hvala kuvanih romova pun net...tako da nije frka sa sensom...baterija na mini je losija drasticno a ekran necu ni pominajti...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

i šta bi na kraju, hoće li stići oficijelni 2.3.x gingerbread za wildfire? neko je napisao da su mu iz htc odgovorili da će biti apdejta za ovo telefonče.

crni6
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 09. Avg 2010. 22:30

Post od crni6 »

Nema sanse...to je vec zavrseno prosle godine kada je najavljeno da ce samo desire dobiti gingerbreada!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

kopitaneskita, pa zasto je izasao Wildfire S?! Zato sto je to predstavnik HTCove nize klase na androidu 2.3. To je gotova prica kao sto kaze crni6, ali tu je uvek rutovanje i XDA zajednica, i znam da je CM7 [2.3] bio odlican jos kad sam imao WF... Pre 7-8 meseci... Sad sigurno ima i nekih boljih romova... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

Evo i ja sam danas uzeo ovaj HTC Wildfire S (pored Nokie N8) i to mi je prvi android telefon , 180e nov u prodavnici (za korišćenje kao drugi telefon cena mi je baš odgovarala) , jedva sam prebacio kontakte iz Nokie u HTC i to na foru , kopirao sam u Nokiji kontakte na microSD pa kad sam ubacio u HTC karticu sa astro explorerom sam ih pronašao i kliktanjem na svaki kontakt :shock: prebačeni su u imenik na HTC e sad kako kontakte iz HTCa da sinhronizujem sa Gmail nalogom i dali se oni vide u Gmail nalogu kad ga otvorim na kompu? hvala
16 godina na forumu MOBILNISVET

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

prijatelju nislim da na onom nokia programu za pc imas stavku da povuces kontakte iz nokia telefona i sacuvas ih na komp,ponudice ti u kom formatu da ih sacuvas. odes na gmail i pogledas u opciji importuj kontakte pa vidi koje formate trazi. e onda na nokia programu u tom formatu sacuvas na racunar i samo ih onda gurnes u gmail kontwkte. onda na telefonu uneses taj gmail nalog i on sam preko neta povlaci i vrsi sinkronizaciju naloga na svaku izmjenu. eto nadam se da sam pomogao.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori