HTC Touch Pro2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
ivan.antonijevic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2009. 21:01
Kontakt:

HTC Touch Pro2

Post od ivan.antonijevic »

zeleo bih da saznam sto vise detalja o ovom telefonu.
koliko pratim u poslednje vreme, poslovni telefoni (smart) su postali privlacni i za " neposlovne " ljude.
voleo bih da cujem komentare i na temu OS, kao i poredjenje sa drugim.
ako bilo sta znate i o maemo 5 OS ( nokia n900 ), zamolio bih vas da prokomentarisete i uporedite sa WM.
najlepse se zahvaljujem i izvinjavam ako sam promasio neke stvari, ili lose postavio temu, nov sam

________________________________________________
Miškoni:: Još jedna tema o ovom modelu...
viewtopic.php?t=19134
zanimaju me samosmart telefoni

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

WM je bio koristan za ljude kojima je Word znacio mnogo, zato sto je citao takve fajlove bez dodatnog intsaliranja programa i sl. Al je uvek vazilo da se tad odrices kamere i multimedije...
Al u poslednje vreme se to menja dolaskom nekih samsungovih telefona (Omnia npr).
Touchpro 2 je odlican telefon, odlicne izrade, i vredi svaku paru... Al pazi, neces se usreciti sa kamerom i sl... ako to trazis gledaj neki drugi tel. Maemo je generalno nov, i niko ne zna previse o njemu, tek ce se pricati... (:
Nokia E71... Elegant, but deadly

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Znas kako to je sve subjektivno, ali jedna cinjenica stoji a to je da je htc touch pro 2 stvarno odradjen vrhunski. Kamera i nije toliko losa, slikao sam skoro paraleno u mraku sa n97 i cak je ova na n97 losije ispala zbog blica koji je napravio problem.

@kapeorista90

Ne bih se bas slozio da se ta cinjenica promenila dolaskom samsungovih telefona, pre ce biti Diamondom.

Inace, posto je ovakav podforum konacno napravljen potrudicu se da u slobodnom vremenu uradim review Touch Pro 2 i MDA Compact V.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

qwertz tastatura na htc touch pro 2 i win 6.5 update

Post od spalep »

Odnedavno sam vlasnik ovog uredjaja i trudim se da sve o njemu saznam. Medjutim nikako da nadjem neki program ili način da rešim dva problema s telefonom. Kupljen je u Nemačkoj i ima qwertz tastaturu na kojoj se kad kucam y pojavljuje z, simboli su pomešani..To je prvi problem.Probao sam AE keyboard mapper, ali nikako da shvatim meni koji je malo komplikovan, pa sam ga deinstalirao. Drugi program koji bi to mogao da radi nisam pronasao ni na Googlu ni na xda developers...bar ne neki dovoljno jednostavan da bih ja mogao da upotrebim. Razmišljao sam o instalaciji novog softvera ali oficijelni ROM win 6.5 update mi nije dostupan preko HTC ovog sajta (piše da moj uredjaj ne podržava update-to je drugi problem) Otkad sam ga kupio ima win 6.1 htc oficijelni ROM. Šta da radim? Zahvaljujem unapred na svakoj sugestiji

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

spalep, cim imas problem sa tastaturom to znaci da je ROM menjan. Uz qwertz telefone stize odogovarajuci ROM sa ispravno mapiranom tastaturom. Ako neces da koristis keyboard maper ostaje ti jedino da na nekom od foruma (npr. xda) potrazis "cooked" ROM koji ce biti priladjen tvojoj tastaturi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Post od spalep »

Hvala na savetu. Nije da neću da koristim keyboard mapper nego ne umem. Pročitao sam uputstvo i dalje mi nije jasno... Na xda developers nisam našao ni jedan cooked ROM na engleskom (pošto ne znam ni nemački, ni francuski) koji podržava qwertz tastaturu. Šta da radim? U jednom od servisa su mi predlagali zamenu tastature ( tj da postave qwerty umesto qwertz) ali nisu mogli da mi kažu cenu, ni kada bi to mogli da urade...a mogu samo da zamislim koliko će to da košta....Izgleda sam se zaglavio s ovim telefonom....a tastatura mi je potrebna... Ima li još neko neku ideju?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

spalep, ako "cooked" ROM-a koji resava taj problem nema, a zamena tastature je verovatno skupa, ostaje ti jedino da ipak isprobas AE keyboard maper - nije to tako omplikovano. Naravno ako ti ponude povoljnu cenu za zamenu tastature onda je to optimalno resenje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ma kakvo crno menjanje tastature... probaj maper ne možeš ništa da zezneš... :wink:

a drugo, ne treba ti zvaničan rom, uradis hardspl i onda možeš da staviš koji hoćeš rom, imaš uputstvo na xda koje je detaljno i ne možeš da pogrešiš... ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

spalep
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Ned, 02. Avg 2009. 23:20
Lokacija: Beograd

Post od spalep »

Hvala svima. Na xda developers mi se juce javio covek koji ima isti htc i rekao sta da izmenim u registry i kako da promenim kodove za tastaturu, bez primene keyboard mappera. Pokusao sam i sve funkcionise perfektno, simboli nisu izmesani, slova su na svom mestu... :o :o

widaq
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 03. Dec 2009. 12:33

Post od widaq »

moze li pomoc oko istog problema, sta je potrebno izmeniti u registry kako bi tastatura bila qwerty...tj sad je qwerty a potrebno ja da bude qwertz

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Jel zna neko gde moze da se nadje auto punjac za ovaj telefon,pokusao sam da nadjem u opciji ,,trazi'' ali nisam nasao nista sto bi pomoglo.... :smutny:
Telenor Nokia E72

miki72
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 11:11

Post od miki72 »

Da li neko zna kako da izvrsim upgrade windows mobile 6.1 u verziju 6.5???
Pokusavao sam ali nije mi uspelo!

miki72
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 11:11

Post od miki72 »

Posetio sam site http://htcpedia.com/forum/showthread.ph ... #post19249 na kom ima vise verzija upgrade-a za Touch Pro 2. Probao sam RUU_Rhodium_S_HTC_Europe_1.86.401.0 ali nije uspelo. Probao sam ovu jer pise Europe pa sam mislio da je ona jedina na engleskom jeziku. Ostale imaju oznaku neke zemlje, kao sto su ITA, NOR, FRA, GERMAN... Da li su one na tim jezicima ili za njihovo trziste a imaju i engleski jezik? Necu da instaliram nemacku verziju jer ne razumem ni rec nemackog!!! Kako da saznam koja je verzija mog HTC Toush Pro telefona posto to ima veze pri odabiru verzije instalacije upgrade-a za win mob 6.5?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

miki72, pogledaj sta ti pise pod Start->Settings->System->Version. Tamo bi trebala da pise verzija firmvera.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

superboki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 08:05

Post od superboki »

da li postoji neki drugi nacin da se aktivira fon iz stand-by stanja osim otvaranja slajdera ili pritiskom na power dugme (npr pritiskom na neki drugi taster ili na sam ekran)?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

superboki, za sad ne ali mozes da pogledas na XDA sajtu da li su napravili nesto slicno...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ikis
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 19. Apr 2009. 22:57

Post od ikis »

Naravno da moze da se pokrene iz stand-by sa bilo kojim tasterom, to je i mene uzasno nerviralo dok nisam nasao nacin da to podesim. Postoje dva nacina da se to uradi.
Skini sa xda program keybord configuration. To je ustvari folder sa dva cab fajla koja instaliras u telefon i u settings/system pojavi se ikonica programa. Pomocu njega mozes bilo kom tasteru dodeliti po nekoliko funkcija, npr da otvara neki program, da aktivira ekran... Posle reseta neces morati stalno da cvakas on/of dugmence.
Drugi nacin je da promenis podesavanja u registry-ju. Instaliras neki reg.editor i u HKLM/HARDWARE/OEM/KEYBD vrednost za KeyLock promenis sa 1 u 0. Opet reset i bilo koji taster sada "budi" telefon.
Inace, sve sto hoces, mozes promeniti kod ovog i ovakvih telefona i potpuno ga prilagoditi svom ukusu. Zato to i jesu najbolje masine, sve ostalo su igracke u poredjenju sa njima.

superboki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 08:05

Post od superboki »

da li je moguce namestiti vibraciju kada telefon zvoni/stize sms da ne bude konstantna dokle god fon zvoni vec da bude "isprekidana" na recimo 2-3 sekunde?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Mozes da probas ovaj ili slicne programcice: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569025
ili mozes da cackas sam(a) po registry-ju.

rilazi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 14:03
Lokacija: Presevo

Post od rilazi »

Stvarno extra tel, i posebno mi se svidja tastatura koja je savrsena i radi bezprekorno. Moze da se instalira i Android bez problema i sve ostali programi rade.

Ako vam treba nesto u vezi ovog tel mogu da vam pomognem, samo pisite na pm.

Odgovori