HTC Tattoo

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Razmisljao sam dugo zasto se dosta ljudi zali na ekran telefona i dosao do nekog zakljucka.PRedpostavljam da vecina ljudi kada otvara zadnji deo maskice palcevima gura poklopac na gore,a drugim prstima pritiska ekran kao oslonac.To je velika greska i na taj nacin se nagnjecuje ekran.Postoji samo jedan nacin otvaranja maskice,a da ekran nema nikakav otpor,to jest pritisak.

Evo linka kako se skida maskica.
http://www.youtube.com/watch?v=18rMogeL-os

Znaci vrhovima prstiju leve ruke drzite da vam telefon ne isklizne iz ruke i trudi te se da tu prenesete svu silu oslonca dok gurate desnom rukom maskicu na gore.Time ste izbegli da vam ekran ne bude izlozen pritisku...

Na ovom drugom snjimku imate lepo sliku kako ne treba skidati maskicu.Lepo se vidi da su mu oslonac palcevi koji stiskaju ekran sa donje strane.
http://www.youtube.com/watch?v=S_BLXHBh ... re=related
Meni se bas tesko skida zadnji deo maskice,pa je potrebno da ruke budu suve :D da ne isklizne iz ruke.Iz tog razloga predpostavljam da se i vama tesko skida maskica,a sada zamislite koliko vas je uz tezak otpor da skine maskicu prvih puta kada su kupili telefon stiskalo ekran palcevima sa donje strane...

Pise sve ovo,jer mislim da je to glavni razlog do koga moze doci do njutnovih prstenova.Ima nas kojima telefon traje vec 1,5 godinu i nemam problem sa ekranom.Setite se starih telefona koji su imali isti ekran kao tattoo,a pri tome su koristili olovcicu.Ne znam nikoga ko je imao taj problem,a evo dosta ljudi se zali na htc tattoo.Zato mislim da je ovo jedan od glavnih razloga i sigurno je potrebno neko vreme da ekran posle par jakih pritisaka pocne da popusta(mislim na medju sloj ekrana) i na kraju se skroz odvoje.Sto dovodi do prestanka rada...

Hvala svima na razumevanju i zelim da cujem vase misljenje?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

ok to može biti razlog za fabrički ekran, ali ja kada sam zamenio moj, nov mi je trajao oko 3 meseca i opet isto... :shock: :shock:

E pa sad možda je do lošeg kvaliteta ili oc-a, ili nečeg trećeg, ali posle servisa nije više otvaran... :disgust:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Hmm...Ko zna da li su zamenili nov ekran ili su popravili stari nekog metodom...Kada bi to znali bilo bi nam lakse da znamo vise o razlogu sto strada ekran,ali mislim da im se ne isplati da menjaju nov ekran,vec mozda imaju neku metodu kako ga servisiraju(zagrevanje,kompresija...ko zna sta vec).

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

pošto je serviser drugar, znam da ga je zamenio... za ostale servisere ne garantujem...
manje više može se zaključiti da je jedino touch kod Tattoo nekvalitetan... sve ostalo šljaka odlično! :lol:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Kod mene za sada sve radi super ali uzeo sam nov mob,tako da ce on na prodaju bas iz tog razloga,jer ne zelim da mi se nesto desi,pa da posle moram da placam.Jos je u garanciji,ali neka ga drugi vlasnik uzme u ispravnom stanju i neka ga sluzi. :D

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa i ja bih mog zamenuo, ali finansije momentalno ne dozvoljavaju... :cry:
Uostalom šta uzeti u cenovnom rangu polovnog Tattoo-a??? Naravno da je android!!!

A ako neko želi da menja svoj hd2 za Tattoo dlaku za dlaku neka se javi :D :lol: :lol: :D
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Uzmi kao ovaj sto sam ja uzeo.Samsung Galaxy 3.Bolji je,a cena nije skupa.Naravno uzeo sam iz ruke u ruku. :lol: :D :)

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Post od Savacar »

Stigo fon sa servisa posle 11 radnih dana, sve radi super, promeni su touch panel i stavili onu zastitnu foliju koja me nervira, al dobro, sve radi kako treba opet :)

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Sada leopo uzmi i okaci telefon na prodaju,jer je moguce da ti opet strada ekran :( Ovo pricam iz iskustva drugih koji su pisali u ovoj temi...Ja sam moj prodao :D

m_a
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 10. Jul 2006. 21:58

Post od m_a »

moj telefon ''ne vidi'' sim karticu tj tvrdi da kartica ne moze da se poveze na svoju mrezu ili ponekad kada mu trazim da nadje sve dostupne mreze prijavljuje gresku. s druge strane vidi kontakte i poruke sa sim kartice. mislila sam da cu problem resiti fabrickim resetom, ali je opet isto. da li je neko imao slican problem? imate li neku ideju kako da resim ovo? :unsure:

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Meni se desavalo usled pada telefona (cak i bezopasnog sa jako male visine) da se kartica malo pomeri i nemam vise signala. Onaj mehanizam koji drzi sim karticu u telefonu i nije bas najsrecnije resenje. Naravno, kad mi se to desavalo nisam gledao da li su mi kontakti dostupni.

Japa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Uto, 17. Jun 2008. 04:10
:: Sony XPERIA U
:: Nokia e71

Post od Japa »

Kako da odradim update software na ovom fonu? :) ne mogu nikako da nadjem tu opciju ni u fonu ni u kompu

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

zvanican update ne postoji, mada ja koristim kuvani ginger i odlican je... kompletna uputstva mozes naci na xda developers 8) 8)

edit: zanimljiva stavka da odkad koristim tattoo kao sekundarni telefon baterija posle 36 sati stoji na 61%... kao da je to drugi tel, jer umela je da potraje i po 5 sati :disgust: :)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ivan Cirkovic, za koliko si prodao svoj Tattoo? :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Gaga3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Čet, 25. Mar 2010. 21:41

Post od Gaga3 »

Pozdrav drustvo pa sta se radi? Nismo se druzili dugo :)...Moram da kazem da sam ja i dalje ponosna vlasnica mog tattoo-a koji me ama bas nikada nije izneverio, od prvog dana radi kao satic, fenomenalno! Nadam se da ce tako i da ostane, mada sad i ne brinem jer vidim da vi svasta znate, pa me eto za pomoc ako ne daj Boze zatreba!
HTC Tattoo

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ninolina, prodao sam ga za 7000 dinara preko limunda.Sve u kompletu sto sam dobio u vipu to sam i prodao.Samsung galaxy sam platio samo 100e i to jos godinu dana je u garanciji.Dobio sam svu pratecu opremu uz njega,jer je kupljen u mts-u.Nigde nema ogrebotine i kao nov je,jer ga je prvi vlasnik cuvao u futroli.Tako da sam prezadovoljan novim telefonom i musterija je prezadovoljna,jer je trazila da je ubacim novi rom i navigacije :D

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ljudiiiiiiiiiii pa nije valjda da nema vise niko tattoo???? tema mrtva....usput prodao i ja svoj....

@ivan cirkovic prijatelju ako moze jedna pomoc, da li galaxy ko tvoj ili wildfire ili pak optimus? dilema....prevelika
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

hirurg, Nemoj wildfire nikako, osim ako nije wildfire S... ;)
Samo nek se rolaju....sarme.

Master Joda
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 16:30
:: iPhone 8 Plus
Lokacija: Novi Sad

Post od Master Joda »

Nakon sto sam se malo igrao sa Samsung Galaxy S rekao sam da ce ekran sledeceg telefona sigurno biti preko 4 inca. Ovaj Tattoo cu da guram dokle god bude radio, ali sledeci telefon sigurno nece biti u ovoj klasi ili malo bolji (tipa Wildfire ili neki drugi sa sufiksom 'mini'). Galaxy S trenutno kosta oko 330E i znam da to nije malo para, ali vredi svaki evro.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Tek sam hteo da preporučim kao zamenu galaxy ace. Kao što sam ja uzeo jer mislim da je 3.5 inča najzgodnije za rad i nošenje...
Eh da tattoo sam prodao za 80 jevreja i nokiju 3120.... :P 8) :D
I ode nama tema u off....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Odgovori