HTC Magic

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

HTC Magic

Post od Vincent »

Slika

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
HSDPA 1700 / 2100 - American version
Announced 2009, February
Status Available. Released 2009, May
Size Dimensions 113 x 55 x 13.7 mm
Weight 118.5 g
Display Type TFT capacitive touchscreen, 65K colors
Size 320 x 480 pixels, 3.2 inches
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Trackball
Sound Alert types Vibration; Downloadable polyphonic, MP3, WAV ringtones
Speakerphone Yes
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 192/288 MB RAM, 512 MB ROM
Card slot microSD (TransFlash)
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD Yes
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g
Bluetooth Yes v2.0 with A2DP, headset support only
Infrared port No
USB Yes, miniUSB
Camera Primary 3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus
Video Yes, QVGA@15fps
Secondary No
Features OS Android OS
CPU Qualcomm MSM 7200A 528 MHz processor
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Instant Messaging
Browser HTML
Radio No
Games Yes
Colors White, Black
GPS Yes
Java Via third party application
- Digital compass
- Voice memo
- MP3 player
- MP4/3gp player
Battery Standard battery, Li-Ion 1340 mAh
Stand-by Up to 420 h
Talk time Up to 7 h 30 min

Kratki review HTC-a Magic:

Nabavio sam telefon juče i kako nemam Interneta nisam instalirao nijednu aplikaciju. Bez obzira na to, telefon ne ispuštam iz ruke! Izuzetno je zanimljiv sistem, vrlo intuitivno odrađen. TS radi besprekorno i prilično sam siguran da je boljeg odziva nego na iPhoneu. Nije lošiji sigurno. Android je zanimljiv sistem, ima potencijala, ali još uvijek ima neke nedostatke. Dobio sam u jednom trenutku kad sam nabasao na WiFi juče OTA update koji sam odradio i još uvijek postoje neke sitnice kojih ne bi smjelo da bude: npr. ne mogu da se obrišu svi kontakti iz imenika!!! :o Strašno! Ima nekih još sitnica, ali ništa što mi smeta.

Poruke su odrađene sjajno, threaded SMS i te forice, automatski se SMS pretvara u MMS kad mu se ubaci multimedija, smajliji su sjajno osmišljeni u vidu malih androida, delivery report stoji uz tekst poruke, što je sjajno. Postoji preview za poruku u taskbaru, a ima i nekoliko aplikacija koje daju pop-up tekst poruke, jer po defaultu pisamce stoji u taskbaru, pa ga korisnik povuče da bi vidio poruku. Ovo je zanimljivo i meni odgovara, mada nekima smeta...

Pozivi su bez zamjerki, glasno se čuje sagovornik. Brojčanik je odličan, ne mogu se promašiti brojevi. Kontakti se lako prave, kucanje je brzo, jer je on-screen tastatura sjajna - navikao sam se odmah. Isto važi i za poruke i mogu reći da je kucanje jednostavno i sa jednom i sa obije ruke. Postoji opcija dodavanja slike, tona i sl. kontaktu, kao i milion brojeva i drugih podataka. Sviđa mi se što su u jednoj aplikaciji kontakti, brojčanik i log. Sjajna opcija je postavljanje direktne poruke/poziva za koliko god želite kontakata na desktop. Dakle, samo ste klik daleko od poziva ili poruke osobama koje često kontaktirate. Spikerfon sam upravo isprobao i radi odlično.

Displej je izuzetno kvalitetan, lijepa čista slika, rezolucija za pohvalu. TS, kako rekoh, radi besprekorno. Osvjetljenje mi je ispod 50%, čak oko 30% i dovoljno je svijetlo. Ekran je sasvim dovoljne veličine za ugodan rad, a pravo uživanje za gledanje slika ili klipova.

Muzika me prijatno iznenadila: slušalice koje dođu uz telefon uopšte nisu za baciti, mada je katastrofa što nemaju 3,5mm ulaz, nego su samo na miniUSB ulaz. To je skoro bezobraznije nego 3,5mm ulaz u koji ne možete da turite svake 3,5mm slušalice. Glasnoća je dovoljna za većinu okruženjâ. Kvalitet reprodukcije je vrlo zadovoljavajući, mada još uvijek istražujem, nisam dovoljno preslušao muzike na Magicu. Interfejs plejera je dobar i prijatan na oko, upotrijebna vrijednost visoka, ali ima mnogo boljih plejera da se skinu sa Interneta. Otom potom. Postoji sjajna search opcija koja tako brzo radi da me je sramota. E da, i radi system-wide :). Inače, čitav sistem radi izuzetno brzo, očigledno je sjajno optimizovan za dati procesor. Sve se otvara u sekundi. Internet browser izgleda sjajno, mada ga nisam puno koristio :(.

Kameru nisam dovoljno testirao, ali makro mod je bruka i sramota dobar - i to u polumraku! Šteta je što nema blica, ali mislim da će praviti OK dnevne fotografije. Video zapis je solidan, meni dovoljno dobar, ali ima mnogo bojih, naravno.

Kvalitet izrade telefona je na zavidnom nivou - najkvalitetniji plastikaner kog sam čačkao. Bijela plastika je prelijepa: mislim da ipak postoje neki objektivni kriterijumi za ljepotu, recimo kad se svi na svijetu slažu da je HTC Magic prelijep telefon :). Zaista jeste :). Telefon uopšte nije težak, rekao bih da je optimalne težine, mada bi mogao imati još 10 grama što se mene tiče :).

Ako vas još nešto zanima što sam možda previdio u ovom opisu, slobodno pitajte. I'm still exploring :).

Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Tel je od pre 5 dana u mom posedu i mogu reci da me je najprijatnije iznenadio. Potpuno nesto drugo od svega sto sam koristio a najmanje 30-ak telefona sam promenio. Htc magic je brutalno brz (otvara sve u delicu sekunde), neverovatno interesantan za koriscenje, preko wi-fi sam za kratko vreme skinuo i instalirao cak 20 zanimljivih aplikacija i igara i to na najjednostavniji nacin (bukvalno sa 2 klika po ekranu). Na android marketu stvarno ima puno free aplikacija.
Mislio sam da ce mi htc magic biti samo kratka stanica na prelazu od p990 (koga sam sa zadovoljstvom koristio skoro 2 godine) ka iphone-u 3g ili 3gs, ali sam pogresio. Sad mi se ne odvaja od njega. :D
Pozdrav svima koji prate forum i moja topla preporuka za magic-a !

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Vincent, čestitam :) Sledeće što ti obavezno treba je nešto ovako - LINK :wink:
Piši dalje, btw ne znam koji je problem Android platforme sa implementacijom FM radia :dry:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Vlada Zem, hvala :). Svakako, samo tražim taj miniUSB-3,5mm switch bijele boje. Tough luck sa time, svi su crni po Internetu. Ako naiđeš na bijeli, šalji link. Mislim da su u HTC-u totalni idioti što su napravili ovakav propust. Da su ugradili 3,5mm ulaz ovaj telefon bi bio kompletan i bio bi možda i najbolji TS telefona na tržištu (looks, price, functionality). Pisaću, samo dajte šta vas zanima da ne pišem u prazno... Nemam pojma šta je sa radiom, negdje sam čak čitao da možda može softverski da se "oslobodi", pošto fizički radio postoji. Ali to može biti špekulacija...
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Yap, mogli su barem taj adapter da ubace u paket, bezveze, to me stvarno izluđuje.
Ima na netu, hmmm, "fora" za FM radio, ali je toliko nestručno objašnjena :shock: (pominje se i BT), a mislim da je to nemoguće u "home made". "Fizički" mislim da ne postoji.
Kako "Magic" stoji sa video reprodukcijom, mp4 ili ima neka app + :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Najgore je što u Americi adapter uključuju u paket, a u Evropi ne. Ali mi se nije davalo $50+ za shipping iz SAD. Obzirom da nemam Interneta, nijednu aplikaciju još nisam instalirao (nemoguće preko kompjutera koliko ja znam), ali mislim da ih ima. Ono što sam odmah uradio jeste da sam našao jedan stari klip sa moje N70 i ubacio ga na Magic i - odmah ga je očitao. Fajl je u mp4 formatu... Neće da čita Family Guy u Real Media formatu... Toliko sam isprobao.
P.S. Vlado, koje telefone ti imaš sad? Metni to u potpis, bre!
P.P.S. Slušalice koje dođu uz telefon su toliko neergonomske da je to strašno!!! Užasne su! I još jedna stvar je katastrofa, nego valjda ima neko rešenje u vidu aplikacije: nema opcije SMS Drafts!!! WTF?! A nema default aplikacije Notes, tako da za bilješke mogu, s oproštenjem, da se ubrišem dok nešto ne skinem s Interneta ili da kuckam u kalendar :).
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Re: HTC Magic

Post od Dilan Dog »

Vincent napisao:[URL=http://img99.imageshack.us/i/htcmagic.jpg/]

npr. ne mogu da se obrišu svi kontakti iz imenika!!!
Ne znam zasto se cudis? Kada bi ovo bilo moguce,bilo bi lose. Zasto? Zato sto je koncept ANDROIDA takav da bude u konstantoj sinhronizaciji sa google-ovim servisima i tvojim google sadrzajima. Sve sto ti uradis na telefonu odmah se sinhronizuje sa serverom(i obrnuto). Dakle,ubacis broj na telefon,odmah ga ubacujes i na svoj gmail. Tako da,ako hoces da izbrises sve,uloguj se na svoj gmail,tamo selektuj sve kontakte,izbrisi ih i automatski ce i tvoj MAGIC da izbrise sve sa telefona 8)

Opet ponavljam,koristiti ANDROID bez konstantne konekcije je smor i nije nista posebno :smutny:
Vincent napisao:[URL=http://img99.imageshack.us/i/htcmagic.jpg/]
Internet browser izgleda sjajno
Da dobar je. mada,mozda su mogli bolje da odrade deo sa bookmark-ovima...da ne budu samo nabacani vec da mogu da se sortiraju po folderima.
Vincent napisao:[URL=http://img99.imageshack.us/i/htcmagic.jpg/]
nema opcije SMS Drafts
Ima SMS draft. U thread-u iz kog si izasao prilikom pisanja poruke a nisi poslao poruku ostaje ta poruka kao draft.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Vincent, možeš ubaciti i non-market app, lako ćeš naći uputstvo i potreban SW na Guglu. Dalje, predlažem ti da posetiš Mobile-review forum, u podforumu "All other manufacturers" ćeš pronaći brdo linkova za skidanje.
Izgleda da je za sada mp4 format "plafon" za Android.
pozz
Edit:
da li postoji neki info o apdejtu na 2.0, jel'to moguće uopšte?
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Vlada Zem, nije problem u ubacivanju non-market aplikacija, problem je u njihovom instaliranju sad kad nemam Interneta, jer telefon nema file manager! Kakvi mozgovi! Open source telefon koji nema nikakav pristup sistemskim fajlovima :) Moraću da ga root-ujem čim prije. Posjetio MR forum, ima svega, ali džabe kad nemam file manager :) Za SV 2.0 se još ništa sigurno ne zna, a ima svakakvih nagađanja. Bilo bi strava. Javiću za video player kad saznam.
Dilan Dog, hvala za informaciju za drafts, nisam provalio. Što se tiče ovoga sa kontaktima, svakako mislim da je glupo. Ne sviđa mi se i tačka, ma šta da su imali na pameti. Hoću da mogu i sa Magica da pobrišem sve kontakte od jednom! :) Ova nemogućnost me najviše nervira jer su mi se loše prekopirali kontakti sa Nokije, pa sam ih micao baš ovako kako si rekao - sa kompjutera sa Gmaila. Slažem se za bookmarks, ali uz ovako dobar sufring ugođaj opraštam im taj propust.
Pozdrav!
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Vincent, Cestitam na kupovini.Sad imas dobru kolekciju telefona.Hoce li pasti kakva prodaja starih modela ili oni ostaju da "prave drustvo" Magicnom? :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Wicker Man, hvala! N91 sigurno ostaje, a za E61 razmišljam. Zavisi koliko dobre pare mogu dobiti za njega. Pošto bratu treba novi telefon, mislio sam da doniram E61 pa da on doplati za novi. Ali o tome kada se vratim kući :).
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Dilan Dog
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Ned, 11. Okt 2009. 13:42

Post od Dilan Dog »

@ Vincent
Mozda deluje glupo ali ne bih voleo da preko magicnog oljustim sve kontakte iz gmail-a :uhuh: Iako to ne bih nikada radio,mogu da se slozim da su mogli da ostave tu opciju :wink:
A sto se bookmark-ova tice,ma naravno da to nije Bog-zna-kakav propust. Nego ja to onako...da delujem i malo kriticki raspolozen prema HTC-u :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Vincent, koliko sam se "infovao" po raznim Android forumima, postoje 2 načina, prvi gde ti ipak treba install app sa marketa, i drugi gde ne treba ništa do SDK i drajvera za USB. Tel.ne mora biti "rutovan", što je ipak poželjno za neke druge stvari, i što je krajnje jednostavno :wink:
Ako negde grešim, ispravite me :) Baš sam se "naložio" na Andr :)
edit
eh da, "open source" termin nema ama nikakve veze sa "pristupom" sistemskim or whatever fajlovima ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Vlada Zem, nisam se "pojasnio": što se tiče open source nisam mislio da to znači da je sistem otvoren za pristup svim fajlovima po defaultu, već da je glupo što dozvoljavaju svima da prave aplikacije koje pristupaju sistemskim fajlovima, a sami nisu bili u stanju da ubace obični file manager! To ima na low-end telefonima!
Moraš mi poslati link za tu instalaciju preko kompjutera, jer ja ne mogu to da nađem...
Inače, Android mnogo dobro izgleda i baš "navlači". A i radi ko sat Švajcarac! :)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Evo, mada možda nađeš da i nije tako jednostavno; ne bi trebalo da bude rizično po fon "ako nešto krene naopako", po nekim net info, ali ne drži me za reč :wink: . LINK
Za to se najbolje informiši na xda-developers forumu, ja nemam vremena (katastrofa od broja tema).
Ovih dana ću verovatno dobiti 1 magic na probu :)
1 trivia, da li je aktivan "volume +/-" kad je zaključan, čisto zbog muzike?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Hvala, sad ću pogledati ovaj link. To my big surprise, as the phone isn't particularly music-oriented, volume rocker radi kad su ekran i tasteri zaključani!!!
Stiže ti Magic!? Fino, fino, nadam se da se pridružuješ klanu :). Ne reče mi koje telefone sad nosiš...
EDIT: Ovo sam probao, ali Vista se ne da... Ne mogu da joj zabranim auto-instaliranje drajvera. Moram negdje naći Wi-Fi!
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

E to za volume rocker je dobro, štedi vreme i razmrsivanje kablova po džepovima.
Koje telefone? Još uvek samo 6500s, imao sam Omniu na par dana, ipak mi treba bolji "finger-friendly" fon. "Rajko traži kapu" :oops: Pa da prebrojimo "stradale" u slučaju kupovine:
- Magic music - plejer nema EQ, nema ni lep interfejs, za miniusb-3,5mm adapter može da se snađe; ima li nešto korisnije na Marketu - nemam pojma
- Magic camera, ne mogu da ocenim kvalitet sa ovih net primera, samo da baš zauzimaju pristojnu memoriju za tu rezoluciju.
- FM radio, ok, "netradio" bi mi valjda "završio posao"
- mali zamerak na "hardware" dugmiće, nešto je moglo biti implementirano na sam TS.
uf, tačka :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ovako:
Postoji UBITAČNO dobar plejer, zove se Diggin. Prelijep interfejs, zaista. Ima implementiran Internet radio, ali mislim da nema eq. Ali postoji eq program, skinuo sam ga, ali ne i probao, je li :(.
Kamera je fenomenalna! Ne može bolje na 3Mpx bez blica nikako! Makro mod je odličan, savršen za tekst. Radi prilično dobro u low-light okruženju. Jedino je malo spora... Ali ja sam njom prezadovoljan.
Slažem se za dugmiće, ali meni su korisni :).
P. S. Sad slušam Morrisseya na default slušalicama (naravno bez ekvilajzera) i moram priznati da je dosta kvalitetna reprodukcija! Basovi su relativno izraženi, svaki instrument se razgovjetno čuje (jes' da ih nema sad 60 nego 4-5), glas je jasan i čist, glasnoća uravnotežena. Nije sad N91, ali je vrlo upotrebljivo. I još sa default slušalicama! Moram naći bijeli miniUSB-3,5mm pod hitno!
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Imam problem sa Sync .... skinuo sam ga sa zvanicon sajta i uradio sve iz upustva i kad kliknem na mobu da se sinhronizuje izanje prozor da mob ne moze da nadje htc sync na PC .... ocito da nesto ne radim dobro ?!?!?

ima li neko iskustva sa ovim :disgust:

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

da li je neko uspeo da setule GPRS 063 na ovom modelu ?>!>!>!>!>!

pokusao sam da ubacim parametre kao sa Samsung Galaxia i nece :o :blinky: :shock:

Odgovori