HTC Desire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

toda81, nadji OfficeSuite Pro, on je potpuno kompatibilan sa svim .txt fajlovima. Svaki .txt sto npr. uneses iz Windows-a, otvoris preko OfficeSuite Pro-a i odatle sami tekst kopiras u Color Note (ili neku drugu Notes aplikaciju, ja koristim bas Color Note), isto vazi i kada imas taj problem sa svim tim kopiranjima. To je jedini nacin koji sam ja do sada nasao.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

toda81, Znaci kada npr. kopiras neki tekst ili link u browseru i hoces da ga paste-ujes u neku notes aplikaciju on ti napravi razmake izmedju slova. Meni sve normalno radi na galaksiju ne vidim razlog da tebi ne radi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Imam problem sa sync-om. Kad udjem u settings pa Sync & Accounts, Google stoji dole kao account i obelezen je da se syncuje, kao i fb i Weather. E sad, kad udjem u Google, imam picasa web albums, contacts, gmail, calendar i sve je otkaceno. Al kad kliknem na sync now krene sinhronizacija i kod contacts stalno se okrece onaj kruzic i na kraju izbaci neki uzvicnik i kaze da trenutno nije u mogucnosti da sinhronizuje i da pokusam kasnije, i to tako izbacuje vec jako dugo vremena. Ja sam kontao ajde sredice se samo valjda, al evo do dan danas nista, al sad me je posebno zapeckalo jer sam dodavao neke kontakte i menjao stare i skoro mi se desio neki trip sa telefonom da sam morao da vracam backup i kad je sinhronizovao kontakte a ono vratio sve na ono staro, nema brojeva nema nista, sto znaci da nije uopste sinhronizovao kontakte! Ovo je pocelo da me zivcira jako, pa se nadam da neko zna u cemu je problem i moze da pomogne :) E da, ostale stavke iz google accounta sinhronizuje najnormalnije...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

toda81 napisao:Na symbianu je bilo prelepo odradjeno kopiranje i nije bilo ovakvih problema
Kako si ovo napisao, ispada da je po tebi greska u Android OS? :blinky:
Nije. Radi "paste" normalno, kao sto je i u Eclair radio, i iz default browsera i iz Doplhin, i u Color Notes i u default messages app.

@Vanjuska
Kad se pravi kontakt, telefon nudi (tj, ranije je nudio, na "obicnim" ROMovima, a sad na DHD portovima ima mogucnost da se odabere, ali je malo skrivena ta opcija) opcije "Phone" "SIM" i "Google". Ja sam do skoro koristio samo Phone, gde iz People app odradis Export to SD pre flasha, posle flasha Import from SD, ili ROM to sam odradi ako nadje takav fajl na SD. Kod "Google" kontakata sve to ide preko neta i preko njihovog servera, koji AKO radi normalno, sto nije uvek slucaj, restore prodje za cas, vec zavisno od brzine neta i broja kontakata. Ako Google ima neki "vazniji posao" u tom trenutku, oce i da potraje... Ono sto jeste plus za Google backup je sigurnost (da ne izgubis kontakte), ostalo je bolje - Phone.
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

IvanP, hvala na trudu, mislio sam da ce neko dati ovakav odgovor :) Svi su kontakti kao google kontakti i odradjen ja imam backup na njihovom serveru, tj na gmail accountu na netu vidim kontakte, al poslednji update je odradjen 28 novembra i od tad nece da mrdne, i eto zbog toga izgubih neke kontakte pri ovom poslednjem restore-u backup-a..
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Kad se desi da Google neće da sinkuje, skoro uvek pomaže Applications/Contacts Storage/clear data, pa se onda ponovo sinhronizuju kontakti.
Todo, vi'š da ti je taj HTC baksuz, ništa ti ne polazi za rukom. Ima toliko lepih simbijan telefona, možda ti je vreme za downgrade ;)

IvanP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 96
Pridružio se: Pon, 02. Avg 2010. 22:34

Post od IvanP »

zlivan napisao:Kad se desi da Google neće da sinkuje, skoro uvek pomaže Applications/Contacts Storage/clear data, pa se onda ponovo sinhronizuju kontakti.
zlivan, ispravi me ako gresim, ova akcija (prvi deo, clear data) ima za rezultat brisanje svih kontakata?
a onda, ako je google lepo raspolozen, dobijes kontakte nazad pomocu sync?
zvuci lepo, ako je google ispravan u datom trenutku, tj ako ti nije frka da sacekas malo...
sto bi reko jedan popametan sa xda: google. shaise garantiert.
u se...
Samsung Galaxy S III, Omega v23 (JellyBean test version)

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Ali opet ja zelim da prebacim sa telefona na google kontakte, jer ako obrisem kontakte, nestace mi neki koji jos nisu sunhronizovani sa google-om...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Pa bekapuj ih na karticu, u krajnjem slučaju možeš taj .vcf da importuješ direktno na sajtu.
I dramite bez potrebe, nije problem u Guglu, niti njegovom "raspoloženju", nego je očigledno neki trip u Androidu jer niste jedini kojima se desilo. Clear data pobriše kontakte u telefonu, ali ih imaš na Guglu pa će sledeći sink da ih vrati. One koji ti fale dodaj ručno. Mislim, snađite se, aman :)
A taj sa xda, kao i mnogi drugi, kad nalete na problem koji ne znaju da reše krenu da lupetaju.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Drgo mi je sto ima i duhovitih odgovora :lol: Izgleda da je problem bio do noesa tako da sam instalirao color notes i sada radi kako treba copy/paste sto mi je veoma bitno.Mozda cu ja da odradim rom koji ce u sebi imati i symbian i android 8)
Note IV N9100 dual

dr_markovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 06. Dec 2010. 14:57

Post od dr_markovic »

Da li se nekome desilo da weather postavljun iz widget-a blokira i da nemoze da se updejtuje a nece ni sam da sinhronizuje dok ne obrisem prozor i ne postavim ga ponovo u meniu, bas me nervira pa ako neko zna nesto neka kaze! Hvala

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

dr_markovic, koji rom koristis? meni se slicne stvari desavaju na leeDrOidu :dry:

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

toda81 napisao:Drgo mi je sto ima i duhovitih odgovora :lol: Izgleda da je problem bio do noesa tako da sam instalirao color notes i sada radi kako treba copy/paste sto mi je veoma bitno.Mozda cu ja da odradim rom koji ce u sebi imati i symbian i android 8)
Color Notes je majka svih notesa :)
Znaš šta, bilo bi idealno kad bi čovek mogao da odabere telefon isključivo po hardverskim specifikacijama, a da na njega posle instalira šta mu je volja, ali od toga na žalost nema ništa. Nije da mi nedostaju drugi sistemi, ali lepo je kad imaš izbor :)

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

zlivan, to bi bilo zaista fenomenalno! nesto slicno kao u svetu kompjutera! ako se ne varam, kinezi su izbacili nesto slicno, imalo je winXP i win 7, a birao se prema komponentama, i cak si mogao svoj da naoravis i u opste nije bio skup :) totalno ludi kinezi

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

dr_markovic, imao sam isti problem vise puta :dry: Sada sam video da je izasao novi LeeDrOiD_V2.3b_A2SD rom.Da li ga je neko isprobao?
Note IV N9100 dual

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

jedno pitanje, da li se u desire moze ubaciti qwerty tastatura kao od iPhonea??? :unsure:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Kako mislis qwerty kao kod iphone-a, kada Desire vec ima qwerty tastaturu...
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa mislio sam na izgled tastature, onakvi kockasti razmaknuti tasteri... :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ima smart keyboard sa iPhone skinom, meni je ona najbolja tastatura (naravno bez iPhone skina) ...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

upravo sam skinuo Smart keyboard pro, medjutim imam problem da je pokrenem, kad god udjem u poruke uvek mi startuje ona normalna tastatura :cry:

edit

uspeo sam! ok je program, mnogo podesavanja itd, ali opet nije to to! danas sam koristio NAJBOLJU softversku tastaturu u zivotu na IP, kucao sam ekstremno brzo ni jednu jedinu gresku nisam napravio!!!!

Odgovori