HTC HD2 sa Android OS-om

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Maska cvrsta, nista se ne klima? 8) Koliko drzi baterija prosecnog koriscenja, a koliko samo SMS/poziv i?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Stefan33, nema sta da se klima kada imas samo poklopcic pozadi :D. Kod mene je baterija jad i beda jedva jedan dan izgura sa nekim koriscenjem tipa 1h wifi-a, par poziva, bez sms-a. Mada opet zavisi od roma do roma, ja koristim miui on nesto vise trosi nego neki obican rom.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Ima li kakva dodatna, tj. jaca baterija za njega, ali OEM, da nije kinez? Sto se klimanja tice, cisto informativno pitam :D volim da je telefon kvalitetno izradjen, pa zato. A kod druga mi se ucinilo da se taj poklopcic malo mrda :/

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Post od NijeZauzetoIme »

ako skontaš negde neku dobru, gde ima da se kupi/naruči, podeli sa nama ovde :)
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Sad nadjoh i drugu temu . HTC sa Win OSom? On je cini mi se standard, a android se ubacuje naknadno? Zasto, kako? :D Jel' bolji android? Mislim odavno sam izasao iz ovih voda, i znam da je pitanje kompleksno, ali ako moze ukratko, tj. nekog ne mrzi, pozz.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ajooooj......... da, HD2 dolazi sa WindowsMobile i za njega je previdjen ali odavno su portovani i Android (jer je hardverski isti kao HTC Desire) i meeGo i WindowsPhone7 i linux. Sve je to "budzevina" ali i meni i mnogima kao takva odlicno radi i potpuno smo vec i zaboravili kako WM izgleda. A konstrukcijski je odlicno odradjen. Nista ne skripucka i ne krcka. A poklopac za bateriju moze da ima pola milimetra lufta ako se malo iskrivi obzirom da se skida ali ni to ne bi trebalo da vidis u praksi.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

gargamel4 napisao:Ajooooj.........
:lol: :lol: A dobro, vracam se polako u formu, posle N95 8gb usledila je serija 8xxx telefona i slicnog 'smeca', a sad se vracam pravim stvarima. Hvala na iscrpnom odgovoru :) Vidim HD2ojki ima za 200-230e, po par meseci starih, za takav telefon ne cini mi se kao puno para.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Stefan33, moje neko misljenje je da je hd2 jos uvek best baj za telefon od 200-250evra .

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

Koristio sam na N95 Garmina za navigaciju. Radio je posao odlicno, a mape su bile neka 4.6 verzija mozda, zadnji put ubacene 2009. Sad je verovatno mreza puteva i detalja jos bolja, radi li garmina na nekom od ovih OSova. Android/windows? Ako ne, kako je podrzana Srbija drugim softwerom koji se bavi ovim poslovima, poput IGOa, TomToma i slicnih?

zocvet
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 01:35

Post od zocvet »

Drugari, kupio sam HD2 sa android-om i mogu da kazem da je super, ali imam jedan problemcic.

Ne mogu nikako da iylogujem gmail nalog prethodnog vlasnika i kad god odem na market trazi mi loziknu koju ja nemam.

Otvorio sam svoj nalog ali ne mogu da ga koristim na marketu.

Postavio sam i fabricki reset i opet nista, brisao kesh i podatke i sta sve ali nista.

Molim vas za pomoc!!!!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

uzmi i ponovo flesuj rom i to je to .

zocvet
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 01:35

Post od zocvet »

Lesa0208, hvala ti na brzom odgovoru. Ali mozes li, molim te, da mi kazes kako to da uradim. Da li je to popnovno instaliranje ANDROID-a ili je neki "malo jaci reset" telefona. Meni je Android na memoriji telefona, a ne na kartici. Pozdrav!

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

zocvet, to bi znacilo da skines rom koji bi koristio i preko recovey-a ga flesovao, posto ne znam kako bi ti pomogao hard reset na hd2 i da li bi upao u boot-loop sa hard resetom

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

zocvet, ajde da probamo da shvatimo problem. Da li pališ Android po dizanju Windowsa, ili se čim upališ telefon on sam diže? Prva varijanta je "SD" (po imenu kartice jer je ceo na kartici, i mnogo sporija varijanta), a druga NAND (iz interne memorije, brža i stabilnija).
Kad ovo saznaš, ako je NAND, ugasi telefon i ponovo ga upali ali tako da ne puštaš crvenu slušalicu. Znači ne kratak pritisak nego pritisneš i držiš dok se ne učita CLK ili MagLoader. Sa CLK nemam iskustva mada ne bi trebalo da bude velike razlike, a ako je MAGLDR (nauči ovu skraćenicu) vidi da li pod tačkom 8. imaš RecoveryMod. LINK. Posle ovoga idemo dalje, ali generalno uzmi i traži na XDA forumu što više.
:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zocvet
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 01:35

Post od zocvet »

Gargamel4, Android se sam pokrece iz interne memorije. Ako to uradim sta ce da se izbrise sa telefona? Kontakti, aplikacije, ceo sistem... Da li to moze da se sacuva? Inace Android radi odlicno i ne bih da to izgubim.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nisam imao takav slučaj jer nemam 2 Gmail naloga, ali ako si napravio novi a stari ne možeš da skineš zbog toga što ne znaš šifru nisam siguran da ćeš to moći da uradiš bez ubijanja sistema. Na svu sreću kod HD2 je to prilično jednostavna stvar. Popiši sve programe koje imaš a koji ti trebaju, stavi neki rpogram za čuvanje i vraćanje kontalata, kalendara i što ti je već potrebno, i pregazi sistem u kome je prva stvar koju ćeš uraditi ubacivanje svog Gmail naloga. Pošto ti ne radi Market, moraćeš da izgooglaš negde program za backup sa .apk extenzijom, a ako nađeš isti ROM koji ti je trenutno u telefonu, svakako će ti još bolji i stabilniji biti nego što je taj. Pogledaj ovde u temi o korisnim prigramima koji bi program mogao to da ti završi i nađi ga.
Nismo još utvrdili da li imaš MAGLDR ili CLK, od čega zavisi kako ćeš instalirati ROM. Ako je MAGLDR, za šta su veće šanse, onda skini sa kartice sve (posle ćeš vratiti), snimiš samo ROM u .zip-u i iz MAGLDR-a pokreneš Recovery a iz njega ovaj zip i 5 minuta kasnije imaš čist sistem. Posle vrati važne programe, i backup programom vratiš važne podatke i to ti je to. Sve radiš iz telefona, komp ti treba samo za snimanje fajlova na SD karticu.
Još jedna stvar, u Settings>About ćeš naći koja ti je verzija Androida.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Samo da se pohvalim da mi je danas HD2 iz čista mira ubio class10 karticu. Sve radilo normalno i vidim da mi je baterija na 20% i reko' ajde da je zamenim kad već imam još 2 pune baterijesa sobom. Ugasim telefon, promenim bateriju kad - "your SD card is damaged, do you want to reformat it?" - ?!?!?!?!?! Epilog: i u čitsču kartica PC ne vidi file system i hoće da je formatira. I tako nestadoše neke slike i neki fajlovi. Nije katastrofa ali, i trebao sam češće da radim backupe ali ovo nije trebalo da sd desi :cry:
Any sugestions? Nisam joj ništa radio još, možda neki program može da je pročita i ovako, bit po bit.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

meni se to skoro desilo na Dell-u nakon flesovanja ROM-a, ali kad sam je turio u citac kartica, komp je prepoznao normalno... uradio bekap, zatim format, zatim vracanje fajlova i sve je bilo u redu, btw, ako imas Windows7, meni je kad sam ubacio karticu ponutio opciju nesto tipa fix mass storage, ili tako nesto, tako da pokusaj na W7, mozda uspe.... :unsure:
Samo nek se rolaju....sarme.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne, i Windows 7 je ponudio samo format. Proguglaću sutra u potrazi nečim što čita bivše iteracije sa kartice,odnosno " obrisaane" a ne prepisane fajlove, kao i ona čuda za restauriranje podataka sa oštećenih medija. U tom smislu sam .islio na predlog šta konkretno da tražim?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

gargamel4, jesi li probao nešto da vratiš sa Easy Recovery programom? Postoji mogućnost da možda i sve vratiš sa kartice uz pomoć njega...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori