HTC Desire S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

krstin, e ako ti je alarm najveća mana........... kod njega (i svih ostalih Androida) OS je sve, nema podlayer i da nešto može da radi i kad je ugašen. Kako bi bez dugmića ugasio alarm kad drajveri za touchscreen nisu podignuti jer nije učitan OS? A i sam alarm je dinamička i softverska stvar i možeš da ih dodaješ koliko hoćeš za šta je u Symbianu bila potrebna aplikacija...... Nokia je imala taj sublevel ali i gomilu dugmića. Something you get, something you lose.

A baterija treba toliko toga da izdrži što nekad nije ni postojalo, a i Android bi mogao da bude malo bolje optimizovan da skoro da i nema Smart telefona koji može da sastavi 2 dana, izuzev Symbiana, ali oni imaju i slabije procesore.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Nije najveća mana, ali me jako nervira... Svaki dan mi treba alarm, a volim da ugasim telefon, samo što ga od sada stalno moram držati upaljenog... Kod Nokie se alarm snozovao i gasio putem toucha, valjda je dizao odmah drivere.
Čak i pomoću g senzora se mogao snozovati, kada se protrese...

A za bateriju, znam da je kod svih Androida tako. Dobro brzo se dosta puni, N97 mi je dosta duže stajao na punjaču... Navikao sam na njegovo držanje baterije od po nekoliko dana:) Ali navikavam se polako da ga punim svako jutro...

Imam jedno pitanje. Ostavljao bih ga preko cele noći da se puni i znam da kad se napuni baterija, punjač prestaje da puni, ali kontam da kada se ona malo isprazni, on opet počinje... Pa ne znam jel to štetno za bateriju i jel radi neko tako?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne bi trebalo da ti stoji 2-3 dana na punjaču ali noćno punjenje nije nešto što bi trebalo da te brine :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Green, Eh druze odavno ja to znam,evo od januara sam izdvojio novac stoji mi kod monitora u knjizi i ceka da bude utrosen ali brate ne mogu da se odlucim.Nimalo mi ne odgovara trenutna ponuda na trzistu.Ipak moracu nesto raditi po tom pitanju. :wink:

krstin, Pa kad pogledam tvoj prikaz onda ovaj telefon i nema drasticnih mana.Sve je u okviru ocekivanog. Jesi imao kakva resetovanja,zaglupljivanja i slicno?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Nema nikakvih bagovanja, prosto mi je čudno jer sam navikao na svakakve gluposti kod Nokie:) A izmedju čega se ti dvoumiš? Ako ti je važan kvalitet izrade, utisak kakav telefon odaje i slično, bićeš oduševljen sa desire s..

Kupio sam zaštitnu foliju za ekran i nisam je dobro zalepio, poludeo sam... Mada ga nosim u furoli i mislim da mu folija neće ni trebati...

lush
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 11:36

Post od lush »

@krstin,
da li si mozda primetio da ima neke bagove
prilikom kucanja sms-a ili koriscenja wi-fija tj. da li se gubi signal -
kada se koristi okrenut u 'landscape' polozaj??

cula sam da je to ozbiljan bag sa Sensationom, a sad na glavnoj stranici za Desire S na ovom sajtu vidim neke komentare da ima bagove sa tastaturom i wirelessom kad je okrenut ekran?

inace drago mi je da nema drugih problema, planiram ga mozda preko telenora :oops:

konacno fin HTC da nije 4 i vise incha - citaj dobar za zensku ruku, da ne strahujem da ga izvadim iz dzepa na ulici. a i da moze da mi stane u dzep i ruku uopste :lol:

zap
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2011. 21:38

Post od zap »

ja ovaj telefon koristim 2 meseca i za bateriju mogu da kazem da je i meni prvih 15 dana trajala kratko verovatno zbog nonstop cackanja, instaliranja, igranja, podesavanja i sl. sad kada ga uglavnom koristim za razgovor i kao email klijent traje minimum 2-3 dana, sto je sasvim ok.

meni najvise smeta mesto za prikljucenje punjaca, valjda sam navikao na to da je sa donje strane ovaj sa boka mi smeta ako ga prikljucim na kabal pa hocu da ga koristim, kao da mi nesto strci iz telefona ali i to je verovatno stvar navike. Inace sam uzeo obican Desire ali posto sam sa njim imao problema sa ekranom slican ovome http://www.youtube.com/watch?v=FQx-Ng13XCk a iz prodavnice su mi ga svaki put vracali kao ispravnog zamenio sam ga za Desire S i moram primetiti da je razlika izmedju ova dva primetna. verovantno i zbog novijeg OS a i brzeg procesora ali se bas primeti.

Kao sto je neko primetio i meni je zasmetalo sto sa slusalica ne moze da se regulise zvuk vec samo napred nazad ali covek se na sve navikne :D

GPS trosi bateriju domacinski pa kad ga koristim kao navigaciju obavezan je autopunjac srecom po netu ih ima za par $

I meni je ovo prvi android, ali odmah mogu reci symbian sucks :d jer sam dosad koristio nokie N i E serije.

nikakve bagove nisam primetio sa tastaturom i WiFi kad je u lendscape modu.

desilo mi se da par puta odredjene filmove pusta bez slike, tj samo zvuk i tada je morao reset telefona i sve bi se vracalo na normalu, e sad da li je po plejera ili telefona to nemogu da tvrdim pre bih rekao da tu Mobo nesto brljavi

Nisam stavljao foliju, nosim ga u futroli i za sad je ok, tj jos uvek je bez ogrebotina 8)

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Cuo sam i ja za taj problem sa WiFi, i baš sam ga istestirao... Kada je dobar signal, nećeš primetiti razliku, kada je jako slab, može se desiti da se izgubi... U prevodu, smanji se malo signal, ali ništa strašno, možda nećeš ni primetiti to.

U principu nema nekih većih mana, ipak je to usavršeni desire, trebalo bi da šu ispeglali njegove nedostatke...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man, uf brate znam, ponuda je toliko raznolika i sarolika da je zaista problem sta uzeti. Pogotovo kad covek cita i o raznim malim i velikim greskicama, bug-ovima i slicno. Ipak su danasnji napucani modeli i dosta skupi, a svima je bitan taj prokleti dinar, dolar, evro, rupi, juan... 8) :D

krstin, da pitam, kako reaguju funkcijski tasteri na Desire S? Jel "hvataju" uvek iz prve na pritisak prsta?

Mozilla Firefox
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2010. 19:44
:: Motoluxe
Lokacija: Novi Sad

Post od Mozilla Firefox »

Stvarno ubija ponuda, samo listam i listam stranice po netu i da me pitas sta sam video nemam vise pojma. Normalno necu da dam 500evrica zato i gledam :)

Ja sam na Tattoo ostavljao nocu da se puni i posle godinu dana nije ni malo stradala baterija.
HTC Tattoo_____N 95 8gb

zap
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2011. 21:38

Post od zap »

Green napisao:...
krstin, da pitam, kako reaguju funkcijski tasteri na Desire S? Jel "hvataju" uvek iz prve na pritisak prsta?
i tasteri su na touchscreen (sem ovih sa strane, on/off i zvuk) tako da kako radi ekran tako rade i tasteri tj nema problema za sad

igorpin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 06:49

Post od igorpin »

Imam ovaj tel vec skoro 3 meseca i juce mi iz cista mira izbaci gresku za SD karticu. SD card damaged ili Blank SD card. Ponudi mi da je formatizujem ali tada izbaci gresku "External media in unknow state".

Pomislio sam da je crkal kartica.. kupim novu, i sa njom ovaj problem. Uzmem iz drugog Desire S, i sa njom isti problem. A sve kartice rade na drugim telefonima i na kompu. Probao sam da ih formatizujem u tom drugom Desire S, ili na racunaru uz pomoc Mac OS X, Win XP i nekih programa sto preporucuju na netu (Panasonic formatter) ali bez uspeha.

Da nema mozda neko neku ideju sta bi mogao jos da pokusam ili do cega bi mogao biti problem?

Inace sve ostalo radi OK na telefonu.

k610
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 24. Feb 2007. 12:16

Post od k610 »

Zna li neko jesu li desire s telefoni iz telenora zakljucani? Najlepsi mi je telefon od svih koje sam gledao ali sam na mts-u pa mi je to vazno.
Hvala unapred.

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Moj brat ga je uzeo preko telenora pre jedno 2 meseca i nije zakljucan, koristi ga na mts kartici...

lush
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 11:36

Post od lush »

postovani forumasi,

da li je jos neko od vas cuo u skorije vreme da u telenoru ima beli desire s? znam da takav ne postoji, al u telenoru navodno ima :D

krstin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Sre, 18. Jul 2007. 21:48
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od krstin »

Imam problem sa telefonom, i to cini mi se softverski :smutny: Danas je poceo da mi vuce bateriju kao lud, za 5 sati smanjila se na 37%, a koristio sam ga kao i uvek. (obicno mi traje 24h)

Po onoj statistici,
Razgovori su mi 45%, a pricao sam sve ukupno 20ak min
Displej 32%
Dialer 7%
Android Sistem 4%
i tako dalje...

Sta da radim, hoce pomoci hard reset?
Ili, ako to ne uspe, covek od kog sam ga uzeo ce ga fleshovati.
Sta ono znaci fleshovanje, da ne sjebe nesto?

Pomagajteee :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

lush, a odakle ti informacija da ga kod Telenora ima u beloj boji? Sad sam pogledala na njihovom sajtu i u ponudi je samo crni...:) Iako pratim da li će se pojaviti S u beloj boji do sada nisam videla ni čula da se takav bilo gde pojavio...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

lush
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 11:36

Post od lush »

ma to je navodno moja mama cula od devojke iz telenora kad joj je pravila ponudu telefona za firmu. glupost, verovatno je mislila na wildfire S, a mama kaze da je govorila za desire S. ko ce ga znati.


evo puni mi se sivi moj, android prvenac, prezadovoljna sam 8)
jedino ne mogu da docekam da se naviknem na tastaturu,
posto inace jako brzo kucam, a za sad to ovde ne mogu :D
i malo smara sto sve zivo zeli da poveze sa fejsbukom :S
ne daj Boze neko ti ukrade, kao da ti je ukrao pola zivota, u smislu informacija.

tesko mi je bilo da se odvojim od E72 al doslo vreme za promene :wink:

Bananamen
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 18:38

Post od Bananamen »

dvoumio sam se izmedju ovog telefona i n8 i desire s mi je bio favorit ali me je kod njega iznervirala jedna glupa stvar...jel moguce da ovaj tel nema fm radio??

Evil_Zo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:54
Lokacija: Beograd i Herceg Novi
Kontakt:

Post od Evil_Zo »

99.9% sam siguran da ima FM radio, ali i da nema, pored TuneIn internet radio aplikacije ti ni ne treba ;)

Odgovori