HTC Wildfire S

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Meni se cini da je to nemoguce ugasiti... I mislim da je to samo na verziji 2.3
Na 2.2 i ispod, nema toga... :)
Samo nek se rolaju....sarme.

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

Nisam se susreo sa ranijim verzijama androida tako da ne znam, ali mi je malo glupo. Nadam se da ce da isprave to :(
LG Nexus 4 16GB

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

aleksa87, Neverujem... :disgust:
Samo nek se rolaju....sarme.

pedja94
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Ned, 07. Dec 2008. 00:49
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od pedja94 »

Danas sam kupio HTC Wildfire S, i pošto nemam puno iskustva sa Android OS-om, nadam se da bi neko od vas mogao da mi kaže u par rečenica šta mi je najbitnije da znam, i koje aplikacije su mi najpotrebnije.

Hvala unapred.

zegi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Avg 2011. 16:22

Post od zegi »

Jel neko uspeo da rootuje ovaj fon, ja sam ga kupio juce i imam s-on i citam da ga je nemoguce rootovati softverski?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

aleksa87 napisao:Kada kucam poruku, pojedine reci su mi podvucene crvenom isprekidanom linijom. Da li je to moguce ukloniti? U "text input" "prediction" kao i ostale stavke su odstiklirane.
Ovaj bag imaju izgleda svi HTC uredjaji sa verzijom 2.3 (ili bar vecina modela). HTC nesto baguje sa njihovom sms aplikacijom, nikako da je ispeglaju, i na ranijim verzijama je imala pa neke druge bagove (da ista poruka stigne u notification bar dva puta - drugi put umesto tvog reporta, sto ume da iscima).
Sada ima i onaj bag da kada kliknes na avatar kontakta sa kojim se dopisujes, umesto da se otvore opcije, odvede te u 'my profile'. I to se vrlo cesto desava. Zabusili su ovaj put.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

@Lobachewsky, bas bezveze za takve propuste. Nadam se da ce Wildfire S da dobije update za sledecu verziju androida :)

@pedja94, i ja sam nov u android vodama, ali ono sto mi je u startu trebalo je neki file manager (ja koristim ES File Explorer) ;) imas temu sa android aplikacijama pa tamo pogledaj sta su drugi preporucili
LG Nexus 4 16GB

pedja94
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Ned, 07. Dec 2008. 00:49
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od pedja94 »

@aleksa 87, hvala ti, našao sam otprilike sve što mi je trebalo.
P.S Ja sam skinuo Astro File Manager. :)

Edit:

Imam jedno pitanj. Koliko sam ja skapirao, mogu da se konektujem na internet (na kompjuteru) preko USB kabla, i to je za džabe? Da li sam dobro razumeo?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Zavisi kako podesis to ali moze. Samo budi siguran da si ugasio GPRS konekciju. Ja recimo poslednjih dana koristim obrnuto, crkla mi mrezna pa HD2 kacim wireles na router a onda preko njega kroz usb konekcija ide ka kompu (tethering). Mada od juce sam i tu nesto zeznuo :(
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

pedja94
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Ned, 07. Dec 2008. 00:49
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od pedja94 »

Probao sam, iskljucio sam Mobile Network, i radi, skinuo sam nešto sa marketa čisto da vidim da li naplaćuju, i sve je "free".

Hvala.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

pored ostalih opcija, i ovaj model mi je među prvima na listi. da li ga preporučujete? ima li nekih hardversko-softverskih mana? baguje li softver, restartuje li se? ima li problema sa memorijskim karticama koje mogu bagovati softver kao mnoge nokie?

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

kopitaneskita, zadovoljan sam telefonom. Nesto se meni ne svidja a vec sam napisao jeste sto tokom kucanja poruke reci su podvucene crvenom bojom, ali to se resava alternativnim programima kao sto je handcent sms ili go sms ;) ovo nije problem do telefona nego do androida ;) Jos jedna stvar koja mi nedostaje jeste interna memorija koja je na raspolaganju. Ako hoces dosta programa da instaliras memorija brzo ponestaje iako mozes dosta programa da prebacis na SD karticu ;)
U ostalim segmentima telefona zadovoljava sve kriterijume :)
LG Nexus 4 16GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

aleksa87, To podvlačenje teksta nije problem Androida, nego HTC-a. Taj problem nije postojao na FroYo-u nego tek od Gingerbread-a.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

@aleksa87

hvala, ali ipak nisi konkretno odgovorio na pitanja koja sam postavio :) ;)

zanima me ima li bugova, restarta, gašenja, problema sa memorijskom karticom...

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

telep, ok, nov sam u android vodama i nisam imao prilike ranije verzije da isproabam. ;)

kopitaneskita, za sada nisam primetio bugove, ni jednom mi se nije ukocio telefon ili restartovao. Takodje nema problema sa memorijskom karticom. Ja sam onu od 2gb zamenio sa 8gb class 4 i svi programi i igre koje sa na njoj nalaze rade lepo.
LG Nexus 4 16GB

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

@aleksa i ostali

kakva mu je vidljivost ekrana na suncu? ima li bilo kakvih problema sa signalom?

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

Za sada nisam imao problema sa signalom uvek dostupan i nikad veza nije prekidala. A sto se tice vidljivosti na suncu, ja sam se odusevio. Vidljivost je odlicna pogotovu u poredjenju sa bivsim telefonom (nokia 5800) ;)
LG Nexus 4 16GB

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

aleksa87, eh super, vidim da si imao sličan mob kao ja sad (5530, isti softver imaju, a i po drugim funkcijama su veoma slični) i verovatno, po tvojim postovima, zaključujem da si sa wildfire s mnogo zadovoljniji nego s tom nokijom koju si imao.

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja je odmah iznad tvoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš... Pročitaj pravila foruma...:)

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

kopitaneskita, na 5800 mi se vise svidjao zvucnik i reprodukcija muzike kao i jacina zvona, jer HTC WFS ne moze da se poredi (dosta je slabije), ali u ostalim funkicijama je odlican, internet, programi, igre... ;)
LG Nexus 4 16GB

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

zna li se hoće li biti neki apdejt na novije verzije androida? ima li nekih oficijelnih najava? neće valjda ostati "zakucan" na 2.3 verziju bez ikakvog apdejta?

Odgovori