HTC Evo 3D

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

odes na xda forum imas temu sensation i tamo sve imas...da bi to uradio moras da otkljucas telefon znaci da bootloader bude otkljucan a njega otkljucas preko stranice htc, zatim da ti je s off uradjen i onda svuces odexed ili de odexed rom i stavis na telefon...znaci bitno je da poznas materiju i engleski jezik i da odes na xda forum i procitas, inace ja bi ti napisao ovde ali ima dugo da se objasnjava a tamo imas koliko toliko slikovito uradjeno
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Hvala. Onda cu tako da uradim. :)

Inace kako mogu da namestim da mi u kalendaru pise tj. bude obelezeno za odredjeni datum kad je ciji rodjendan od mojih kontakata? Kad udjem u imenik imam za svaki kontakt kad je rodjendan upisan, ali ne znam zasto mi ih ne prkazuje kad udjem u kalendar... Takodje nece isto da mi signalizira kad je nekom rodjendan na taj dan. Kako sve to mogu da namestim?


EDIT

Sad sam video da on uopste nije sihronizovao moj imenik sa gmail-om. Vec imam samo tri kontakta koja je sihronizovao i to koja sam ubacio otkada sam uzeo EVO 3D. Kako sad one ostale kontakte da sihronizujem sa gmail-om? Imao sam pre njega iPhone i kontakti su mi bili na kompjuteru sihronozovani sa outlook-om posle sam samo nakacio EVO i normalno sihronizovao sa outlook-om da bi mi ih prebacio na telefon. Naravno sve je lepo prebacio, cak i rodjendani su mi ostali upisani. Ali sad mi nije jasno zasto ih nije sihronizovao posle sa gmail-om i tamo prebacio?
Kako to da odradim? Izgleda zbog toga mi mozda i ne prikazuje rodjendane...

Kako mogu sve to da sredim, ima li mozda neko resenje?

dicra022
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2012. 17:24
:: htc desire

Re: HTC Evo 3D

Post od dicra022 »

Problem: ne rade tasteri za personalizuj i sve aplikacije.znaci ti delovi ekrana ne rade ali samo kad su u pitanju te dve opcije.inace dok sam u browseru ili kuckam neki tekst ti delovi ekrana rade.sta se desava sa telefonom jel zna neko?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

dicra022, jel imas custom rom ili oficijalni? jesi pokusao da resetujes na fabricki? i sl
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

dicra022
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2012. 17:24
:: htc desire

Re: HTC Evo 3D

Post od dicra022 »

ma oficijalni.resetovao sam ga jednom na fabricki ali nista.bio sad u servisu i on mi odma rekao da je to tac otisao i kad je skontao da na tim mestima radi tac onda mu nije bilo jasno pa mi predlozio da flesuje softver.ali to zadovoljstvo bi me kostalo 2600din pa sam odustao

kestenjak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 19:55

Re: HTC Evo 3D

Post od kestenjak »

*#*#3424#*#*
pozovi ovaj kod i odaberi Line Drawing Test . Proveri da li ti touch radi na svim delovima ekrana. Ukoliko ti negde preskoci, tj. sam od sebe povuce liniju na drugu stranu, znaci da ti je touch riknuo.

dicra022
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 02. Maj 2012. 17:24
:: htc desire

Re: HTC Evo 3D

Post od dicra022 »

jel zna neko koliko moze da kosta touch za ovaj telefon i dal se to isplati uopste popravljati?

kestenjak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 19:55

Re: HTC Evo 3D

Post od kestenjak »

Kod nas kosta 30 evra + ruke. Menjao sam prvo u servisu ali je "serviser" :shock: bio jako strucan, pa je morao da ga otvara jos 10 puta jer se touch dodiravao sa ekranom pa mi je taj touch riknuo. Posle sam na Amazonu nasao za 15 evra sa sve isporukom i sam zamenio. Inace, do jaja je tesko da se menja jer se sve skida sa njega. Pre nego sto krenes sa zamenom, predlazem ti da se doooobro raspitas ko zna da uradi posao kako treba.

rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od rux »

dicra022 napisao:jel zna neko koliko moze da kosta touch za ovaj telefon i dal se to isplati uopste popravljati?
Moze da se nadje i za 20ak evrica :roll:
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od Zeljkamp »

Jel dobio neko update na ICS i ima li nekih novosti? Najavili su za ovaj i sledeci mesec ali izgleda da smo mi u Srbiji uvek poslednji...

kestenjak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 13. Nov 2007. 19:55

Re: HTC Evo 3D

Post od kestenjak »

Nije jos izasao zvanicni ICS. Ja sam ubacio ovaj http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1671369
Sve mu radi i dok ne izadje zvanicni, na njemu sam. 8)

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Meni je danas izbacio obavestenje, tako da je izasao oficijalni update za ICS. Proverite i vi ostali...

Samo pitanje je da li je pametno ga i odraditi? I da li posle moze da se otkljica i uradi s-off ili ne?

Kod mene je jos Locked i s-on.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Moze se uraditi s off i unlocked...s off metoda na xda a unlocked preko sajta od htc a
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

Pa zar nije bolje raditi sa revolution nego preko htcdev? Ovako barem se ne gubi garancija koliko znam.

Znaci ako sad odradim update sa oficijalnim ICS moci cu posle da ga otkljucam i da odrsdim s-off? Znam da neki pricaji da nece moci...

Inace ako ga prethodno otkljucam i uradim s-off da li cu moci posle da odradim update na oficijalni ICS ili ne? I hoce li mi se mozda brikovati telefon zbog toga? I da li ce se opet zakljucati?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Ovako ako sad uradis s off i unlocked nema oficijalnog updatea znaci neces moci...kad nadogradis ics imas caku za s off sa dzamperom jer revolut ne moze da to odradi aplikacija se zove nesto na slovo J. Zaboravih tacno...zakaci se kontakt na reset iza telefona i masa na sd kartici i odradi s off....s off je gubitak garancije to da se znakao i unlocked na bilo koji nacin. Ja sam ovo sve uradio na svom sensation i radi provjereno.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

OK. A ako sad onda odradim update sa oficijalnim ICS. Jel mogu posle da ga otkljucam onda preko htcdev ili ne? Ja nemam garanciju, tako da mi je svejedno. I da li ima neke razlike izmedju htcdev i revolution otkljucavanja i koje? I da li onda mogu da ubacujem custom romove ili mi za to treba i s-off da bude isto? Ili ako ga sad otkljucam preko njega, hoce li mi se posle zakljucati ili moram da vratim na locked i kako se to radi?

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: HTC Evo 3D

Post od hirurg »

Ako nemas garanciju moja preporuka ti je da sad odradis otkljucavanje i s off...htc dev otkljucava boot a s off ti radi rev...znaci odradi to dvoje i skini sebi oficijal ili custom rom i sam instaliraj naravno moras recovery da instaliras da bi instalirao rom na taj nacin. To je laksi nacin nego kad svuces ota update
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od Zeljkamp »

Izbacio i meni ICS update i upravo ga skidam. Kasnije cu da se javim i kazem par reci o ICS-u. :D

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Re: HTC Evo 3D

Post od mladen_bgd »

hirurg napisao:Ako nemas garanciju moja preporuka ti je da sad odradis otkljucavanje i s off...htc dev otkljucava boot a s off ti radi rev...znaci odradi to dvoje i skini sebi oficijal ili custom rom i sam instaliraj naravno moras recovery da instaliras da bi instalirao rom na taj nacin. To je laksi nacin nego kad svuces ota update
A kad to odradim onda necu moci vise da uradim update sa oficijalnim ili? I hoce li mi se.onda brikovati fon ako slucajno to odradim? I kako se to ubacuje posle preko recovery ako mozes malo da mi pojasnis? Odakle skidam oficijalni rom?
Zeljkamp napisao:Izbacio i meni ICS update i upravo ga skidam. Kasnije cu da se javim i kazem par reci o ICS-u. :D

Javi obavezno kako ti radi posle oficijalnog update-a. :) I naravno kako se baterija ponasa, jel duze traje mozda i jel brzi i fluidniji telefon? :)

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: HTC Evo 3D

Post od Zeljkamp »

Dva sata nisam telefon ispustio iz ruku i zadovoljan sam! :D

Interfejs i radno okruzenje je sada nasminkanije i samim tim lepse. Na svakom koraku se vide promene. Kao da su i boje malo jace i jasnije. Telefon je osetno brzi i fluidniji! Task Manager pokazuje da mu ostaje vise slobodne memorije. Ubacena su potpuno nova podesavanja i komande. Neke aplikacije sam testirao i rade bez problema, dok bateriju jos uvek nisam uspeo zbog nedostatka vremena ali se iskreno nadam da ce trajati bar 2-3 sata duze.

Eto, to bi bilo to sto se tice mojih prvih utisaka. 8)

P.S. Azurirajte svoj Evo 3D sto pre jer su razlike odmah uocljive.

Odgovori