HTC One X

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X

Post od m@c|-|oR »

Noćas sam sagrešio i flešovao SlimKat4.9 na hox.
I oduševio se!
KitKat ROM koji radi fenomenalno. Za svaku preporuku.
Pošto nije Sense, već AOSP, nedostaju mi neke osobine, pa bih molio za preporuku kako da neke stvari rešim:
- kalendar ne "čita" događaje koji su upisani u kontakte,
- nedostaje mi Sense 5 clock&weather vidžet
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X

Post od Azimuth »


Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X

Post od Dexter »

HOX 4.1.1 stock, rootovan. Jel moram da updatujem 4.2.2 OTA pre nego sto ubacim Mike-ov ARHD 33.1 (4.2.2 / Sense5), ili mogu direkt sa 4.1.1 da ga flesujem?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X

Post od m@c|-|oR »

Dexter, to ti zavisi od verzije hboot.
Ako ti je hboot 1.31 i veći, možeš odmah da flešuješ 33.1
Odličan ROM, "vozio" sam ga neko vreme.
U kombinaciji sa xposed installer, Sense 5 toolbox i Lyapota kernelom radi k'o zmaj.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X

Post od Dexter »

Imam HBoot 1.39 :)
Dosta se zale na fabricki 4.2.2, zbog baterije i wifi, pa nikako da uradim update jer mi je to najbitnije.
Zbog toga rekoh da probam ovaj ARHD 33.1. Pritom imam dosta wakelock-ova trenutno na 4.1.1 stock :angry:

Jel si i dalje na SlimKat4.9? Kako stojis sa SOT?
Poslednja izmena od Dexter u Sub, 31. Maj 2014. 11:43, izmenjeno 1 put ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X

Post od m@c|-|oR »

Vidi, moj telefon nikada nije imao problema sa wifi. Baterija, ... pa ona je stara već dv godine i ne drži kao pre.
Dok ne diraš hboot, uvek možš da se šetaš 4.1 i 4.2. Samo, meni 4.2 i Sense 5 izgledaju neupoedivo bolje.
Savetujem ti Grenify, može dosta da pomogne kod gluposti koje prave WL. Plus, uz SD Maid možeš da deinstaliraš mnogo gluposti koje su u sistemu.
Telefon mi je sada na SlimKat 5.4 (idu apdejti ;) ). Možda sam već rekao, osećam kao da imam novi telefon! Teško bi mi sada bilo da se vraćam na Sense :D
SoT ne pratim mnogo, jer ne davim mnogo telefon. Testirao sam jednom otkako imam SlimKat - oko 3:30 sati, što je za mene mnoooogo. Inače, baterija mi drži po 36 sati - punim je svako drugo veče. 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

paralelopiped
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 13. Dec 2013. 14:54
:: HTC One X

Re: HTC One X

Post od paralelopiped »

Ne mogu da instaliram drivere na sveze reinstaliranom win7 32-bit kompjuteru, pre je sve radilo ok.

Uvek mi izbacuje :

Device driver software was not successfully installed

MTP USB Device failed

Pokusao sam reinstall online i sa pc-a, ali uvek istu poruku izbacuje, USB mis i flash memorija mi rade normalno.

maliXo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 10:33
:: HTC
:: Samsung D500

Re: HTC One X

Post od maliXo »

polako došlo vreme isticanja ugovora i u dilemi sam da pređem u mts i da uzmem 50% jeftiniji paket ili da uzmem desire 816 i da mi to bude zamena za hox...da li je to pametno uraditi..trenutno kao i svi mogu da se požalim na bateriju, tiši zvuk u razgovoru, i mislim da mi se na jednom delu ekrana podvukla sitna prašina jer ima blagu žutu mrljicu i da li da to rešavam ili da ostavim, ali isto tako ako ga pošaljem u servis nisam siguran šta će oni uraditi.. u smislu da ne stave neki fuš deo ili bi samo očistili..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC One X

Post od Azimuth »

Pa zavisi koji je paket u pitanju. U suštini, osetna razlika u pretplati i sama ušteda ide tek od recimo MixNet L paketa pa naviše tj od paketa koji košta bez popusta 2000 i više. Ako je to tvoj slučaj, onda idi na 50% popusta i uzmi telefon za keš. Prodaš HOX i dodaš koliko treba. Jeftinije (povoljnije) od toga neće da može.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X

Post od Dexter »

Zuta mrlja ti nije od prasine, nego si nagnjecio displej verovatno.
Zvuk u slusalici, uzmi cetkicu i ocisti otvore.
A baterija, jeste losa..

maliXo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 10:33
:: HTC
:: Samsung D500

Re: HTC One X

Post od maliXo »

pa svakako jaci paket...nego me interesuje da li je 816 bolji ili malte ne isti ko hox...sad za nagnjecivanje ne znam sta da kazem uvek sam ga pazio maksimalno ali stoji da nije uvek bio u mom dzepu i torbi...ako je doslo do toga da li to znaci da mora da se menja unutrasnji display?..

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X

Post od m@c|-|oR »

Žuta mrlja nastaje kada se pregreje telefon/baterija. Tada se spali lepak između gornjeg stakla i digitajzera. Ne popravlja se. Leči se tamnim wallpaperom, na primer (mislim vlasnik se leči, jer je onda ne vidi :) )
Batali servis. Reče ti kolega Dexter, za druga dva pitanja.
Moj predlog je sličan kao što kaže Azimuth.

EDIT:
Poređenje ova dva telefona: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=4320

Displej ne moraš da menjaš. Ova mrlja ne utiče na funkionalnost, samo na tvoje živce :)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

maliXo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 10:33
:: HTC
:: Samsung D500

Re: HTC One X

Post od maliXo »

hahaha..hvala...imam ja taman wallpaper i nije strašno, nego kad uđem u poruke tad je vidim najviše..i nije ni ona problem nego sam naslućivao možda veće probleme, a stoji da se grejao jer neki put zbog prevelike upotrebe sam ga punio i dva puta dnevno...i upotrebljavao dosta dok je bio na struji...ovako kad se crno na belo stavi ne vidim po čemu je bolji bolji sem po bateriji, ovo ostalo sitnice..ali planiram da nabavim ovu od 2100 mAh tako da ce i tu malo da se koriguje..tako da onda paket 50 % jeftiniji pa ak se odlučim da menjam lako ćemo...hvala vam momci.. :D

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: HTC One X

Post od Dexter »

Koliko izvlacis screen time-a?

maliXo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 10:33
:: HTC
:: Samsung D500

Re: HTC One X

Post od maliXo »

pa zavisi da li je upaljen net...ali sa netom 3h , i kako kad minuta od 15 do 45 ...evo sutra cu da vodim racuna pa javljam prekosutra...ovo su onako sta ga znam pre 5 meseci rezultati

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC One X

Post od talicni »

Pošto ne mogu da nadjem sekciju za HTC One XL, postaviću pitanje ovde i nadam se da ne kršim pravila.

Kupio sam ženi juče HTC One XL.Pošto sam bio u parku nisam mogao da proverim konekciju na wi-fi, dečko od koga sam kupio telefon je šerovao signal sa njegovog telefona i ja sam se nakačio na net bez problema.Doduše nisam išao na ekran gde biram na koga ću se kačiti nego sam samo pokrenuo Google Play i sve je radilo bez problema. Resetovao sam fon na fabrička podešavanja i kad sam došao kući ne mogu da se nakačim na moj ADSL.Kucam šifru, tapnem na connect i ništa.Piše mi "saved,secured with WPA" i to je to.Nemam gore ikonicu da je wi-fi aktivan.U telefonu je momak od koga sam kupio fon instalirao cynagon mod sa android 4.4 ako je ovo uop[te bitno.Neću još da ga zovem da ne ispadnem glup ako je ovo neka sitnica, ali sumnjam da jeste jer mi ovo nije prvi android. Ranije samo upišem šifru, tap na connect i posle par sekundi gore mi se pojavi ikonica za wi-fi i to je to.Ovde nije taj slučaj. Da li ja nešto ne radim dobro, ili nešto u telefonu ne valja.


Da dodam.Kada upalim wi-fi na telefonu, bez problema vidi 10-ak različitih rutera u zgradi od mojih komšija.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X

Post od m@c|-|oR »

talicni, probaj kad napiše to "saved,secured with WPA" da tapneš ponovo taj ruter i odabereš "connect".
Mislim da je to do ROM-a, ne nužno do telefona.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC One X

Post od talicni »

m@c|-|oR Probao sam i to i šta sve ne, ali neće. I ja mislim da je do roma a ne do telefona. Kada sam probao konekciju i nakačio se na net u parku kompletan interfejs telefona je bio drugačiji nego sada, posle factory reset ovo sad nema veze sa onim što sam video. Možda da ga vratim na 4.1 i je li to moguće?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC One X

Post od m@c|-|oR »

Uf, ne znam za njega. Potraži na XDA neki nandroid i stavi ga na najnoviji stok. Samo, prati pažljivo uputstva!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: HTC One X

Post od talicni »

Rešio sam problem konekcije sa instalacijom drugog roma i sada je ok.Ali...mora da bude ali :) Kada supruga želi da proveri stanje o preostalim minutama, porukama i MB za internet dobija poruku "MMI code canceled" .Zna li neko o čemu se ovde radi i kako ovo rešiti.Nekada dobije odgovor o preostalim minutima, sms i MB a nekada ne.I pojavio se problem konekcije na internet preko "mobile network" kada nije u kući. Nisam pametan o čemu se ovde radi...

Odgovori