HTC U 11

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od гари »

Samsung je stekao experienc na zahvaljujući korisnicima koji su ranije čupali sebi kosu sa glave. :D

Sent from mTalk on Windows phone

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U 11

Post od Batak »

znemanja napisao:Apsulutno netačno, softver je kod Samsunga odličan. TW, tj. kako se sada zove Experienc UI je jako fluidan u radu, bloatwear je sveden na minimim, tako da nema ni govora da je softver kod Samsunga očajan.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Apsolutno tacno. Kesiranje i dalje nije na nivou, random lagovi tu i tamo, bloatware-a ima za izvoz, trzav skroz. Izgleda da nisi koristio cist Android ili neki light skin skorije.
Ako mozes, uporedi samo Tapatalk na Nexusu i S8 pa mk reci da li je isto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U 11

Post od Green »

^ Evo imam ja na primer, (skoro) cist Android na Motoroli i kad uporedim sa zeniinim Note 5, rade potpuno isto. Lag ne postoji, nista ne trza, bloatware ne postoji. Izgleda da tebi bas i nije jasan taj pojam bloatware.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U 11

Post od Batak »

Ne moze svako izgleda da primeti i ne smeta svima lag. A bloatware, mislim da tebi nije najjasnije. Note 5 je prepun gluposti. Kao i npr. S7 koji koristim (disable gomile gluposti).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC U 11

Post od znemanja »

Batak napisao: Apsolutno tacno. Kesiranje i dalje nije na nivou, random lagovi tu i tamo, bloatware-a ima za izvoz, trzav skroz. Izgleda da nisi koristio cist Android ili neki light skin skorije.
Ako mozes, uporedi samo Tapatalk na Nexusu i S8 pa mk reci da li je isto.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Koristio, doduše jako kratko Nexus 5x i nikakvu prednost u fluidnosti nisam video u odnosu na S7 edge koji sada koristim. Te kvazi priče o fluidnosti stock androida a tromosti ostalih skinovanih androida na prvom mestu Samsungovog TW, odnosno Experienc UI, padaju u vodu. Ne znam samo o kakvom bloatweru pričaš kada kod Samsunga nikada manje bloatwera, a i to što ima može da se disable-uje. Koristi neki Samsug uređaj sa Nougat-om i uveri se koliko dobro je Samsung utegao svoj softver.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U 11

Post od Batak »

Hmm, izgleda da stvarno mnogima ne smetaju lagovi. Evo ja vidim razliku u Tapatalku konkretno u korist Nexusa 5 u poredjenju sa S7 (oba telefona su mi ovde trenutno), da ne pominjem noviji Nexus ili Pixel. Inace, koristim S7 na Nugatu (poslednji Superman maksimalno ociscen) tako da apsolutno znam sta pricam.
Dalje, ne moze se odraditi disable svega bez dodatnog programa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U 11

Post od Green »

Batak napisao:A bloatware, mislim da tebi nije najjasnije. Note 5 je prepun gluposti. Kao i npr. S7 koji koristim (disable gomile gluposti).
Bloatware je skup gluposti koji u telefon natrpa operater, a ne proizvodjac, kako verovatno kontas, s obzirom na broj Samsungovih aplikacija. A sto se lag-a tice, lupetas kao i neki od pre, koji su navodno u mogucnosti da vide 0.0001 sekund "razlike" u radu.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U 11

Post od Batak »

Bloatware podrazumeva samo skup aplikacija koje je ubacio operater, what? A sta su onda ove gluposti koje je Samsung nabacao u stock rom a kojih nema na Nexusu? Korisne app?
Ja ne pricam o sekund razlike vec prvenstveno o fluidnosti. Fluidnost i brzina nisu isto.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC U 11

Post od znemanja »

Koje je to gluposti nabacio Samsung u stock ROM ? Onih par app koje je Samsung ubacio se veoma lako, ako ti smetaju, disablu-uju preko Package disabler pro, tako da korisnik ima potpunu slobodu da disable-uje sve sto mu smeta.

Što se tiče fluidnosti, ne mogu da pričam previše o fluidnosti stock androida na Nexusu/Pixel uređajima, budući da sam jako kratko koristio Nexus 5x, ali recimo u odnosu na iP6s plus koji sam dugo posedovao, S7 edge je podjednako fluidan kao i iP6s plus, a svi znamo da je iOS izuzetno fluidan OS.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U 11

Post od Batak »

Package disabler samo sakriva app, ne ubija ih skroz kao sto bi to uradio Titanium npr. Mnogo lepse radi ociscen sistem od onog koji nije pipnut. Cinjenica je da TW radi bolje nego ranije ali jos uvek nije to ta fluidnost.
6s plus zna da zalaguje i nije bas ni tamo sve sjajno. Ali zato Safari npr radi za klasu bolje.
Da me neko ne razume pogresno, nisu sad to neka zamrzavanja i seckanja ali se vidi pad fluidnosti posle koriscenja Nexusa. Pogledaj samo koji je fps kad skrolujes kroz settings npr na Samsungu a koji na Nexusu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: HTC U 11

Post od Apolo »

Koristio sam Nexus 5x i sada S7, iskreno ne vidim po cemu je to 5x brzi/fluidniji od S7. Mozda su to u pitanju milisekunde pa golim okom ne mogu da primetim, ali TW na S7 radi ko sat. Stavise, 5x je posle jednog update-a poceo random da se restartuje, dok nista slicno tome nemam na S7. Nepotrebne aplikacije sam disable-ova sve sljaka ko sat. Prelaskom na S7 sam prestao sa koriscenjem Chrome i presao na Samsungov pretrazivac.
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U 11

Post od Green »

Batak napisao:Bloatware podrazumeva samo skup aplikacija koje je ubacio operater, what? A sta su onda ove gluposti koje je Samsung nabacao u stock rom a kojih nema na Nexusu? Korisne app?
Upravo tako. Bloatware je skup đubreta koje operater nabaca, a koje ama baš nikom ne koristi. Tih nekoliko aplikacija u Samsung ili LG telefonima, poput raznih health, fitness, cloud i planer aplikacija, mnogi aktivno koriste. Sve što TEBI lično nije korisno je bloatware? :roll:
To je davno definisano, još u vreme kad je Symbian počinjao svoju avanturu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od гари »

Evo šta Google kaže na "what is bloatware".
bloatware
ˈbləʊtwɛː/
nounComputinginformal
noun: bloatware; noun: bloat-ware

software whose usefulness is reduced because of the excessive disk space and memory it requires.
"a nasty piece of cross-platform bloatware that's in serious need of a total overhaul"
unwanted software included on a new computer or mobile device by the manufacturer.
"users must initially contend with the usual bevy of bloatware (unnecessary toolbars, games of questionable value)"
Dakle, može da bude i proizvođač da ih stavlja. I OK što je on koristan velikom broju korisnika, ali što onda neko ne može da ga obriše... Ono gore "unwanted" i "reduced usefulness" su pojmovi koje će svako sam za sebe da ih tumači.

To su aplikacije koje stalno stoje u skladišnom prostoru da bi, ako i uradite hard reset, te aplikacije opet bile tu. Jeste da korisnik nekad od toga ima koristi, neko ko prvi put kupi smart telefon neće tražiti po netu s čime da sluša online radio, već će imati TuneIn na telefonu već instaliran. Njemu je to super. Ali oni koji znaju da im TuneIn ne treba, on im je bloatware.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: HTC U 11

Post od Batak »

Upravo tako.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HTC U 11

Post od brankisha »

A sta sve ovo ima veze sa *ebackim U11?

Nije losa ova fora sa stisknjem. Kazes devojci "mala stisni mi telefon" :D :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U 11

Post od Green »

гари napisao:Evo šta Google kaže na "what is bloatware".
software whose usefulness is reduced because of the excessive disk space and memory it requires.
"a nasty piece of cross-platform bloatware that's in serious need of a total overhaul"
unwanted software included on a new computer or mobile device by the manufacturer.
"users must initially contend with the usual bevy of bloatware (unnecessary toolbars, games of questionable value)"
[/quote]
Po prvoj definiciji bloatware bi onda mogle biti, na primer, facebook i messenger aplikacije i neki launcher-i, jer se korisnici uvek zale da zauzimaju "excessive disk space and memory".
U principu, sve ono sto proizvodjac ubaci, koristi li se ili ne, je bloatware. Bas su budaletine ti proizvodjaci, zaista...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC U 11

Post od Baraba »

Ma kakav Nexus i klot droid, to ne liči ni na šta za 99,9% kupaca, fino radi dok ne počnete da ubacujete gomile stvari koje vam trebaju, dok opet to skinovani TW ima fabrički. I gde onda dođemo sa Nexus brzinom kada se optereti i nagazi? Nema razlike. Nema tu filozofije, lepo rade top modeli, odlično radi i srednja klasa, pa i Šaomi za 165e. Ali, ima tu ali, telefoni počinju da se razlikuju i biraju vizuelno, to danas igra glavnu stavku, pitajte ljude oko sebe, a tu je S8 oduvao. Džabe LG V20 kada je ogroman kao rezervni točak, pogledati njegove dimenzije i G6, onda pogledati veličinu ekrana. Par ljudi znam koje sam savetovao za V20, uzeli, pogledali, nema šanse, G6 ili S8, kakava ona cigla. I eto. Može neko da kaže da se ne slaže, ali tržište se slaže, tako je, kako je. Revolucije nema neke, osim razlike sa dizajnerske strane. Naravno, Samsung top sa ekranom, skidam kapu za perverziju u S8, oprašta mu se neki nedostatak ako i ima, pored onakvog displeja.

U11 još nigde nisam video uživo. Razmišljao sam se da poručim preko VIP, ali sam odustao dok ga ne vidim uživo, a i nemaju neke zanimljive boje.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od гари »

Facebook ako nije bloatware, onda nije ništa. Šta oni meni da turaju Facebook u telefon, i da mi čuči i zauzima megabajte, to đubre me ne interesuje. I još ako je telefon od 8GB interne, onda mi ti megabajti od raznih meni nepotrebnih aplikacija mnogo znače. Pa zvanična YouTube aplikacija je isto bloatware. Skinuću sam aplikaciju koju hoću. A da ne pričam o starijim telefonima koji su dolazili i sa 4GB RAMa. To što je neko kupio sebi skuplji telefon, pa se tako poštedeo ovih briga je druga priča. Mi pričamo o tome da bi jeftiniji telefoni imali bez tog njihovog "dobronamernog" ubacivanja aplikacija bolje performanse.

Naravno, često bismo se složili oko toga da je bloatware nešto što ama baš nikome ne koristi, ali čemu to takvo ubacivanje aplikacija - bilo da su korisne ili ne. Neka oni naprave lepo opciju "Preuzmi preporučene aplikacije" umesto ovoga, i rešena stvar ako bi neko da radi hard reset, a pre toga nepotrebne aplikacije pobrisao, pa svi da budemo zadovoljni. Ali ne, tako oni ne bi bili zadovoljni, jer ovako korisnik kupi Samsung, vidi tamo Microsoftov Word, i neće ni probati neki drugi jer mu i ovaj OK radi, a svakako ne može da ga obriše.


A dizajn igra bitnu ulogu i praktično ako gledamo. Nekoga sa manjom šakom bi bolela ruka od baratanja sa preglomaznim telefonom. S te strane su uzaniji Samsung telefoni dobra stvar.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od Azimuth »

@Baraba, imaš ga u Vip-u izloženog. Pre neki dan sam ga baš čačkao. Sreća u nesreći da se otkačilo ono čudo za šta je zakačen alarm kad sam ga uzeo u ruku. Lepo leži, meni čak i lepše nego S8. Vidi se razlika u displeju, nije to nešto katastrofalno ali Amoled ipak lepše izgleda. Siguran sam da bi se oči navikle posle par sati i na ovaj koji je na U11.
@gari, ali U11 nema ni 4 ni 8 GB interne memorije, tako da je suvišno o tome pisati uopšte. Neće nikada ni biti jeftin neki flagship, tako da je i o tome suvišno pisati. FB se ne sećam da sam video na U11, a bogme ga nisam video ni na mom S7 edge kad sam ga dobio od mts-a pre godinu i nešto. Isto važi i za word (koji, uzgred, koristim svakodnevno), tako da je izbor na korisniku šta će instalirati. Moj izbor je OfficeSuite Pro, ali uvek imam još jednu aplikaciju u rezervi.

Elem, da ima one tamno plave i crvene negde da se pogledaju i uzmu kod mts-a, mislim da se ni momenta ne bih razmišljao. Ovako dok nemam priliku da ih pogledam uživo, ne bih se usudio da kupim samo na osnovu utiska sa YT ili slika sa neta. Druge boje me ne zanimaju, ali me zanima 24 meseca garancije te je jedina opcija kroz paket da se uzme.
Za mene je ovo ako ne najbolji onda barem jedan od najboljih telefona koji su izašli ove godine. Biće ih još par vrednih pažnje, ali dok oni ne izađu, ostaje još par meseci do predstavljanja U12 ili kako se već bude zvao. Vrzino kolo :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HTC U 11

Post od znemanja »

@Gari, pa i Nexus i Pixel koji imaju stock android pa imaju preinstaliran YT, Gmail, Hangouts, a mislim da je po defaultu tu i FB. Ne mogu se ove aplikavije nazvati bloatware-om jer ih ogromna većina ljudi koristi. Takođe, već je rečeno da na većini Android uređaja je moguće sve te aplikacije disable-ovati tako da korisnik ima potpunu kontrolu u pogledu toga šta želi da zadrži u smartphone-u, a šta ne.



Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori