HTC U 11

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od гари »

Ivan Cirkovic napisao:Pa drugacije se cuje zvuk na stereo zvucniku i to sam se sam uverio nakon uporedjivanja dva modela.
1808 napisao:Kao prvo, stereo podrazumeva dva zvučnika, a ne jedan kako si napisao.
Drugo, stereo reprodukcija je osmišljna sa dobrim razlogom i jasno su obrazložene sve prednosti. Kad se informišeš šta je smisao stereo reprodukcije, onda ćeš razumeti i zašto stereo zvučnici na telefonu ne mogu da obave svoju osnovnu namenu.
Komedija. :lol:
Baraba napisao: Od HTC One M8 patim za tim, jednostavno, bolji je zvuk, bilo za klip koji si snimio telefonom ili YT. Milina. Nexus 6P ima baš glasne zvučnike, ali kvalitet nije na nivou HTC 10. Ko je imao i koristio, on me razume.
1808 napisao:Ti pričaš o zvučnim osobinama (glasnoća, kvalitet) koje nisu posledica kreiranja stereo zvuka, niti se taj efekat kreiranja stereo zvuka može postići sa dva zvučnika na tako malom odstojanju (5 cm). Dakle, ta dva izvora zvuka su toliko blizu jedan drugog, da tu nema prostora za bilo kakav osećaj stereo reprodukcije. ;)
Jeste 1808 u pravu, ali mislim da se ovde previše hvatate za formalnosti. Nije ni bitno da li neki telefon ima bolji kvalitet zbog sterea ili nečeg drugog - jednostavno bolji je kvalitet. A moguće da i postoji veza između stereo zvučnika i boljeg kvaliteta zvuka. Recimo - ako proizvođač ugrađuje stereo zvučnike, veća je verovatnoća da su i zvučnici kvalitetniji jer verovatno taj proizvođač hoće da taj telefon proda sa kvalitetom zvuka. No zato postoje recenzije - jer jedno može biti na papiru, a drugo u praksi. :)

DODATAK:
Apolo napisao:Kome je bitniji zvucnik od komletnog rada telefona zar nije jednostavnije i bolje kupiti 2.1 drvene zvucnike, ili koji vec sistem?:)

HTC se ranije vidim samo hvalio zvucnicima jer su kamere bile krs, M8 ili M9 je cak bio katastrofalan i na bend testu ako se ne varam. HTC 10 je napravio neocekivano dobru kameru, a vidim da su nastavili i sa ovim modelom, sto je za svaku pohvalu jer red je konacno da se stvori konkurencija a prosperitet se sigurno nece ostvariti sa dobrim zvucnicima, tu postoje zvucnici drveni, ovakvi, onakvi za pun dozivljaj zvuka :)
Ne znam šta mislite o recimo bluetooth zvučnicima, da li oni mogu biti adekvatna alternativa tim stereo zvučnicima? Pretpostavljam da i na njima zvuk može biti prilično kvalitetan, a pri tome bi se i dobio pravi stereo, a ne "stereo" sa dva malecna zvučnika na međusobnom odstojanju manjem od malenog drvenog zvučnika kao što i 1808 govori. :) Mislim, bluetooth zvučnici su dovoljno mobilni, mogu da ih stavim u torbu ako idem negde na put, a jedino ostaje onda pitanje da li mogu da se povežu dva bluetooth zvučnika na telefon, pa da se stave jedan levo jedan desno? Naravno, ja sa sobom svakodnevno nosim samo telefon i bubice, a na telefonu i da imam stereo, opet ga ne bih koristio jer mi je seljački da puštam nešto sa telefona dok ima ljudi oko mene. (A ako ću biti u nekoj prostoriji sam, pa to onda znači da sam na putu, i tada bih eto mogao te stereo bluetooth zvučnike poneti - ako postoje. :) )

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: HTC U 11

Post od Baraba »

1808, nemoj mene da ispravljaš, kreni po internetu specifikacije uređaja da ispravljaš, ima dva zvučnia i svi pišu stereo. Krivu Drinu niko nije ispravio, sumnjam da ćeš ti, ali probaj.


HTC U11 vs HTC 10 speaker comparison
https://www.youtube.com/watch?v=7qHSP1J8r_I

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od гари »

Mislim da on ne osporava to što da na netu ljudi pišu da je to stereo kao što ga i proizvođači predstavljaju, nego samo da je stereo zvuk na uređaju od 5 inča besmislica, i da sama činjenica da taj telefon ima dva zvučnika ne doprinose mnogo čemu. :) Ko kad sam nedavno video koncept nekog telefona sa četiri zvučnika. :D

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od Azimuth »

Možda zvuči smešno i čudno, ali osećaj je totalno drugačiji uživo kad pustiš neki snimak pa čuješ lepo sve tonove, i visoke i niske. Jeste, nije to pravi stereo, ali svakako da je mnogo bolji doživljaj u odnosu na mono koji je na većini telefona. Prosto ima osetne razlike.
Plastično, posle mog iskustva sa telefonima koji imaju stereo tj dva zvučnika, moj S7E zvuči kao tranzistor spram radimo nekog muzičkog stuba. Jednostavno je lepši zvuk, puniji...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HTC U 11

Post od Evindzer »

Trenutno najbolja tema na forumu! :D
Nemojte sad da stajete, nastavite u istom stilu. [emoji14] :D
Koji to telefon ima zvučnike međusobno udaljene 5 centimetara? Neki sa ekranom dijagonale 2,5 inča? :D
Dva zvučnika, pa i kad su spreda, ne garantuju automatski i kvalitetnije auditivno iskustvo, ali po pitanju HTC-a, obično je tako, u odnosu na konkurenciju sa jednim zvučnikom.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: HTC U 11

Post od srđan obradović »

Pravi si moderator, znaš gde da čačneš da oživljavaš temu.
Ako bi stavili ekran od 32 inča mogli bi i 5.1 ozvučenje da ugrade[emoji851]
Poenta i jeste ugraditi nešto moćno u nešto kompaktno.
E sad to što je nekome i 5" kompaktno...

+ovo je 5.5"

Sent from almost dumb phone
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: HTC U 11

Post od 1808 »

Azimuth napisao:Možda zvuči smešno i čudno, ali osećaj je totalno drugačiji uživo kad pustiš neki snimak pa čuješ lepo sve tonove, i visoke i niske. Jeste, nije to pravi stereo, ali svakako da je mnogo bolji doživljaj u odnosu na mono koji je na većini telefona.
Razlike su čujne zbog kvalitetnije izrade kompletne audio sekcije, a ne da li je mono ili stereo. Konkretno, integrisan je bolji izlazni stepen (pojačalo) i ugrađeni su veći i kvalitetniji zvučnici koji su ovde i najproblematičniji. Da bi se dobio puniji zvuk, neophodno je i da zvučnik bude veći sa većom membranom, što traži više prostora unutar kućišta, često na uštrb nekih drugih svojstava uređaja, recimo manji ekran u odnosu na dimenzije uređaja, što je baš slučaj kod HTC-a. Sve u svemu, stereo je tu samo šminka iz marketinških razloga, jer kao takav nema praktičnog značaja.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od sugarcoated_ass »

Kad ste se već zalepili za stereo, mislim da je Alcatel objasnio kako se to radi. Jedan zvučnik gore na telefonu, drugi dole, oba bacaju zvuk napred, ali je kućište (na Idol 4/4s) otvoreno na tim mestima i sa zadnje strane tako da se zvuk kompletno širi sa strana. :D

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: HTC U 11

Post od Zile995 »

ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: HTC U 11

Post od m@c|-|oR »

1808 napisao:Da bi se dobio puniji zvuk, neophodno je i da zvučnik bude veći sa većom membranom.
Ja bih rekao da HTC ugrađuje piezo zvučnike, možda grešim.


Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HTC U 11

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=wdsAutAOBOY
Neću prvi ništa komentarisati, a mogao bih - ali bih voleo da čujem šta mislite o ovom hvalospevu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U 11

Post od Green »

Da je telefon dobar, dobar je. Navodno pravi fantastične noćne fotke.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od Azimuth »

Ja ne volim njegove recenzije iz nekoliko razloga, što sam mu i rekao, ali avaj...
Što se telefona tiče, za mene je to prvi telefon koji mi je zapao za oko ove godine. Praktično poboljšan Pixel po pristupačnijoj ceni i sa legalnom garancijom, ali zato sa neznatno sporiji podrškom. Negde se kompromis mora praviti.
Koliko mi se to staklo nazad nije sviđalo, toliko mi je sada ok, pogotovu taj plavi, za svetlo plavi i crveni bih ipak sačekao uživo negde da ih pogledam.
Ako se odlučim da menjam telefon ove godine, ovaj je u najužem izboru, definitivno :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HTC U 11

Post od Evindzer »

Telefon će nesumnjivo biti dobar, tu se nema (mnogo) šta prigovoriti, ali bih imao prigovoriti ovakvoj recenziji, koja, ako nije plaćena, onda je uvlačenje našem uvozniku HTC-a sa željom za buduće sponzorisanje.
-----
Anboksing ;):
https://www.youtube.com/watch?v=DxWz-AsmdG8

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC U 11

Post od Azimuth »

Jel zna neko kada treba da se pojavi u mts-u? Hoce biti nekih poklona uz telefone? Znam da je bila neka priča da prodaja kreće sredinom juna, ali nigde nikakve informacije ni rezervacija...
Valjda neće ponoviti "slavnu" priču od prošle godine kada su ga na kašičicu uvozili...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HTC U 11

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=kwSaGzU ... WPyZnAAm-6
Za sve vas ljubitelje Piksela koji nije Piksel. :D

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: HTC U 11

Post od brankisha »

Fin je, nema sta. Jos ostade 1+5 i da bude kompletna trka ove godine.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HTC U 11

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=a_F_8QFRWuc
...........
https://www.youtube.com/watch?v=2b3GpwWjtNM
...........
Ako je verovati internetu, najbrži smrtfon današnjice - brži od Sonija i Ajfona, a od S8 svakako.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: HTC U 11

Post od Green »

Da je nesto brze od Apple-a? HTC lazirao rezultat, sto posto. :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: HTC U 11

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=4bqOuQe_pmM
Evo još nečega, samo za našeg Ivana I. :wink: :D

Odgovori