koji foto-aparat kupiti??

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od VeNoM »

hibiskus već vidim da ćeš da štediš pare na druge objektive....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od cvoruga »

loki13, tražim novi aparat, ne razumem se u fotografiju niti me zanima pa su mi preporučili kompakte,
i to konkretno Canon S100, ali kako je skoro duplo skuplji od Canon SX240 HS, odlučio sam se za ovaj drugi.

Ne znam zašto je trend Canonizacije, moj stari Nikon 4800 je fenomenalna spravica.
Odlične slike daje, softver mu je prostiji od Canon-ovog, bolje rešena baterija, lakše se kači na komp,
prepoznaje ga kao USB, izdržljiv je za medalju, ispadao mi je 100 puta.
Ja sam na osnovu njega hteo da kupim i sledeći moj aparat Nikon, ne Canon,
ali su mi preporučili kompakte Canon, a DSLR Canon ili Nikon.
Nisam se previše udubljivao u tematiku, tako da pojma nemam zašto je to tako.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od loki13 »

cvoruga, sala mala....
Canon sx240hs je po meni mnogo kvalitetniji nego njegov pandan od Nikona (s9200), pocevsi od upotrebljenih materijala pa do mesta proizvodnje, canon je made in japan,a nikon prc.
Canon ima manuelno podesevanje iso vrednosti,brzine zatvaraca(ide do 1/2000) i otvora blende i igranjem sa ovim podesavanjima mozes izvuci maximum iz neke fotografije. A mozes sve staviti na auto mod i zaboraviti na sve, jednostavno ga koristiti kao point & shot aparat.
Sto se tice kacenja na komp ja sve resavam preko citaca kartica i nema prostijeg resenja.
D500&E71

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od bata bogdan »

Pošto sam odlučio da kupim sebi fotoaparat, pisao sam već u temi samsung k zoom.
Baraba i hibiskus su mi predložili npr nikon , rx 100 i npr možda od samsunga nx seriju.
Malo sam razgledao po ebay i Amazon, koliko sam malo iscitao i dobio neke savete kako ovde tako i na drugom forumu
Npr naspram onoga što bih izdvojio da kupim na osnovu cene i aj da kazem nekog kvaliteta, za sad mi je neki izbor rx 100 i Samsung nx 2000....
Posto nisam poznavalac kvaliteta i tih pratećih zajebancija što se tiče samih fotoaparata , potrebna mi je pomoć da za uloženo dobijem najvise, da kazem 9 ako budžet je negde max do 300e...
Ne tražim vrhunske slike i vrhunski fotoaparat, obzirom da sam amater , bitno mi je da imam zadovoljavajucu sliku solidnog kvaliteta....a pa opet mi treba nešto kompaktno da to nije ni glomazno i da je nosivo za sobom.
Nemam uopšte želju da nosim neki glomazan aparat i još uz to i tab s....nesto kompaktno što se tiče kvaliteta slika a i što se tiče nosenja....
Hvala na predlozima , ali sam rad da dobijem još koji predlog , ko što rekoh, amater sam što se tiče toga....
Zahvaljujem :)
Huawei

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od iKe »

Ili RX 100, ili ako hoćeš nešto još manje i jeftinije Canon S serija (110 ili neki slični).
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od drdekzar »

Moj predlog je Canon S serija ili G serija meni je G serija bolja lepse lezi u ruci.
Nikon P7700 ili 7800 jako dobri aparati.
Olimpus XZ-2 ako nadjes.
Panasonic LX7.
Ovo su sve kompakti koji su jako dobri i verujem ako uzimas polovno da mogu da se uklope do 300e, cak mogu i novi da se pazare za te pare.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od bata bogdan »

Šta kažete na ove predloge
Samsung nx 2020 ( cena od 220e pa nadalje)
Sony a 5000 (cena od 280e pa nadalje)
I na kraju kao najskuplje rešenje rx 100 (cena od 350e pa nadalje)
Ajde meni kao laiku za te stvari, da objasnite osim u ceni koja je bitna razlika između ova tri uredjaja.
Ako ima još neka bolja ponuda u tom nekom cenovno rangu, slušam vas :)
Huawei

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od iKe »

Ako možeš da nađeš Sony a 5000 za te pare slobodno uzmi njega. Ja sam Nex 5n, aparat iz te serije samo iz 2011. platio 600€ i to u U.S. ovde je bio 1000 u to vreme. Taj aparat je klasa iznad RX, mnogo veći senzor i možeš da menjaš objektive.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od kutijagreha »

Jos jedan glas za sony a 5000.
Licno se par dana igrao sa njim :-)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od bata bogdan »

Sto god više gledam kakvih ima aparata, sve se više zbunjujem :)
Počeli svi da mi izgledaju isto... hahahaha
Da , od 280e ide a5000, ali polovni, preko ebay i amazon....mada meni to ni ne igra ulogu, bolje i za te pare nešto dobro polovno nego nešto manje kvalitetno novo za te pare...
Onako aj kao amater da kazem, razmišljam se između samsung nx2020 i Sony a5000....
Da li bi meni za moje potrebe ispunio nx 2020 sve što treba, znači za moje potrebe amaterskog slikanja....
Ako me razumete....bas sam zbunjen , ne znam sta bih uzeo....
Ali ću još u svakom slučaju i do radnje otići i pogledati sve aparate, i neću da žurim što se izbora i kupovine tiče. ...
Laički meni treba objasniti razlike i prednosti tih uredjaja... :)
Sorry ako zamaram, ali to sad kupujem i ko zna kada opet .... :)
Huawei

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od iKe »

To bi trebalo neko malo stručniji da ti objasni. Inače ja kada sam kupovao gledao sam da aparat ima što veći senzor i da bude što manji. Tu je Sony neprikosnoven, pogotovo u to vreme. Ako kupuješ D SLR, onda Canon ili Nikon. A u klasi mirroress i kompakta sa velikim senzorom moja preporuka za Sony.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od hibiskus »

sad sam malo pogledao specifikacije u principu su slicni aparati - entry level mirrorles. Senzor aps-c, skoro isti, nema ni jedan od aparata okular (viewfinder), oba imaju blic, full hd snimanje i sto je najbitnije oba daju odlicnu sliku tako da neces pogresiti bilo koji da odaberes.
Prednost sonija: osnovni objektiv ima opticku stabilizaciju (samsung izgleda da nema), ima pokretni ekran
Prednost samsunga: bolji ekran, mogucnost naprednog poveyivanja sa tvojim tabom, self cleaning senzor i ima touch screen komande

Da podvucem, sto se tice kvaliteta slikanja oba su za neko osnovno slikanje vrhunska. Ako mene pitas, ja bih pre isao na samsung bas zbog naprednog povezivanja sa telefonom pa da mozes aparat da koristis kao remote shutter, za kadriranje itd.
edit: samsung sam gledao nx2000 a ne 2020 (mislim da je isti model samo za nemacko trziste je 2020)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od bata bogdan »

Veliko Hvala za post i na objasnjenju....svako objašnjenje meni kao amater u je vrlo korisno...hvala jos jednom...
Ostaje samo još da odem do radnje mediamarkt, saturn da i uživo pronjakam samsung nx 2020....
Huawei

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od open-mind »

Video u kojem po meni lik jako dobro svrstava best buy aparate po kategorijama. Tvoje je samo da se uklopis u odredjenu kategoriju i vjeruj da nećeš pogriješiti.

Vodič za kupnju : Fotoaparati (2014./2015.): http://youtu.be/Rom71RN5Ra4

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: koji foto-aparat kupiti??

Post od bata bogdan »

open - mind Hvala za video klip, koristan je bas, na brzinu objašnjeno sve.... :)
Nego, ja sam odlučio šta ću da kupim, biće to SAMSUNG NX 2020, za moje potrebe i moje amatersko slikanje biće više nego odličan.
Koliko sam saveta dobio od vas , i malo još više čitao testove , nije ovaj ni najbolji a ni najlošiji, uklopice mi se se što se tiče samsung povezivanja, hvala svima na pomoci
Huawei

Odgovori