Google wave

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

MilančeBGD, a gde se nalaze pozivnice? Negde vidno kao na gmailu, ili zavuceno? Nosim se mislju da drugar nije mogao da ih nadje, jer je on svoj nalog otvorio pre nekih mesec dana.

PozZ

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Hajde da se organizujemo! Neka svako ko posalje pozivnicu napise i kome je poslao. Da se ne bismo duplirali, posto nam daju na kasicicu, jedva se krpimo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Koren, pozivnice se nalaze u samom google wave, u inbox-u :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ај кад већ причате о њему објасните и чему служи :oops:

Нисам се нешто нарочито интересовао, оно што сам видео на нету вуче ми на фаце али није фаце, помало на МСН али није ни то, није ни цвркут. Делује ми као неки микс али можда грешим па ако је неко вољан да напише коме и чему је намењен :roll:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Napisah na prosloj strani :) Odgledaj i ovaj klip pa ce ti biti jasnije :)

http://www.youtube.com/watch?v=p6pgxLaDdQw
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Промакло ми твоје објашњење у мору захтева за позивницом, да не прође ово као Хром :unsure:
Сви мало напреднији корисници су га инсталирали још док је био у бета фази али је мало њих остало да га користи, не свиђа ми што особа са којом комуницирам види одмах шта пишем али ми се свиђа имплементација речника :)

Још само једно питање, јер мора да се има налог на Гуглу или може и са МСН - Јахуу. Предпостављам да мора али да питам

Имам налог на фацама, МСН-у, Јахуу, Скајпу, х форума.... само ми још један фали да имам све :wacko: Ово ме подсећа на наше стање телекомуникација. Мораш да имаш све три картице да би са свима био у контакту (по повољној цени) ;)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

LittlePrince napisao:не свиђа ми што особа са којом комуницирам види одмах шта пишем
Naravno ovo mozes po zelji da ukljucis i iskljucis :) Takodje opcija je besmislena u svakodnevnom caskanju, ali ako na primer tri osobe rade na sredjivanju nekog duzeg teksta, u realnom vremenu se vide sve izmene koje oni prave. Banalan primer ali donekle ilustruje za sta su najvise namenili wave, timski rad.

PozZ

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

LittlePrince, da mora Google nalog.
Nego da se osvrnem na Chrome - prvi dan kad se pojavio, skinuo sam ga, ukljucio par puta i to je bilo to (nisam se zadrzavao na njemu), i onda pre jedno 2 nedelje nesto se iznervirao kako FF sporo radi, i iz ciste dosade pokrenuo Chrome i resio da ga malo testiram. Epilog: posle 2 sata testiranja, FF zauvek obrisan sa mog kompa, long live Chrome. Apsolutno je fantasticno kako je dobar i brz browser. TEstirao sam uporedo IE, FF, Chrome, ThunderBird, Operu i Netscape (sve najnovije verzije, osim IE), i guess what, Chrome ih unistava svojom brzinom. Trenutno ne postoji browser koji moze da ga pobedi, osim mozda Safari-a, ali mislim da je i on sporiji.
Sta sa uradio? U svima sam postavio isti start page, i merio vreme od momenta kad ga ukljucim dok ne ucita stranicu.
Ja dosta ocekujem od wave-a, jer ako ga prihvate kao GMail, a mislim da hoce, to ce da bude nova IT revolucija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја када сам вршио тестирање Сафари је био доста бржи од свих осталих прегледача који су имали готово исто време. Када бих гледао само брзину користио бих сафари али није све у брзини има нешто и у додацима којима прегледач прилагодиш себи и својим потребама. Зато је ватрена лисица популарнија.

Сад сам одгледао снимак од 1:20h :wacko:

Талас може да буде добро прихваћен али не мора, једноставно велики број људи користи неки од програма за размену порука, Скајп, Фаце... Треба сада приволети све њих који су навикли на нешто од већ понуђеног да користе нешто друго + не могу само они да користе то, морају и њихови пријатељи. Шта мени значи Талас ако га нико други не користи? Е то неће бити лако за Гугл, Хром и Гмаил је могао и може да користи свако не обазирући се на друге па је Гугл лако нашао кориснике. У овом случају или приволиш све или никога, јер поновићу "шта ми значи Талас ако га ни један мој пријатељ, колега са посла, рођак не користе".
Мислим да Талас има солидну пословну примену али не видим његов потенцијал у свакодневном животу :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Koliko sam razumeo, mozes da kreiras grupe korisnika ali i dalje imas neku nezavisnost da naravno mozes mail koristiti kao i ranije. Znaci, mozes a ne moras.
Npr. ako bi kreirali grupu nas sa foruma to nikome od nas ne bi smetalo da ima jos neku grupu sa kojom odvojeno moze da komunicira.
Verujem da ce ovo zaziveti i uzeti maha, a da ce isto tako vremenom implementirati jos neke servise.
Kako su to uradili sa Digsby-jem, objedinili su sve messengere u jedan pa cak i onaj sa fb-a.
Videcemo, vreme ce pokazati koliko su daleko spremni da idu 8)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Videcete koliko je Chrome dobar cim neko dobije pozivnicu i krene sa koriscenjem google wave :wink: Plus ako je tu neki wave koji ima preko 200 poruka...

Na svom Mac-u imam Safari, Chrome, FF 3.5, Opera ne radi, i najbrze i najbolje radi Chrome, ima malih problema sa velikim waveovima ali to sredi za koju sekundu, dok FF je uzas, ceo prozor se zamrzne, procesor skoci na 100%
Za google wave najbolji su Chrome i Safari :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Da, definitvno je Chrome bolji od FF za Wave.FF zna da zabagje i pocne da trosi resurse kao nenormalan,ukljucite par tabova i pokrenite task pa ce te da vidite kako se jede memorija.Jbt ko da vrsi neka vrhunska proracunavanja. :D .
Btw GW i jeste najvise podoban za poslovnu primenu i timski rad jer omogucava dobru sinhronizaciju medju akterima tima i znatno olaksava nadgledanje predmeta rada.Ima GW potencijal i sigurno ce se razviti u nesto kvalitetno i upotrebljivo.Sad kako ce ga prihvatiti siroke narodne mase ne znam ali kod ljudi iz IT sigurno ce biti dobro primljen,bar se nadam.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

I šta bi s pozivnicama? Jel neko dobio? Anyone, someone ..........
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Meni jos uvek nije stigla :unsure:
Javljam kad dobijem pa dizite po 2 prsta i saljem kome treba :wink:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Azimuth, na prethodnoj strani imas nase vapaje za pozivnicama :wink:

PozZ

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Evo ja vec digao dva prsta i ne spustam ih,vec ruka pocela da me boli. :D
Inace cekanje pozivnica zna da se otegne i na 3 sedmice,a nekima dodju i za 1-2 dana.
Moze bit' a i ne mora. :) :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jos nista ni kod mene :( Lepo je Milance rekao i do 11 dana (on je toliko cekao). Ja se nadam da cem uskoro da dobijem, pa onda i ja da sirim dalje :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Moje pozivnice su krenule da pristizu :) Tako da ocekujte narednih dana ili sati da vam stignu ;)

Napravio sam i Mobilnisvet public wave, kad dobijete pozivnicu samo mi se javite tamo, ja cu vas ubaciti u jedan moj wave gde mozete videti kako da nadjete Mobilnisvet public wave.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ja dobio, cim dobijem invite, saljem vama :wink:
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

moze jedan invite i meni :)

Odgovori