Sta vozite?

teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija
Pravila foruma
Teme koje ne spadaju ni u jednu od postojećih kategorija.
Postovi napisani u ovom delu foruma ne ulaze u ukupan broj korisničkih postova.
Odgovori
vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

miodrage napisao:Pa na nekom takvom govnetu, ali sta da radim...
Bilo da radi na Androidu ili Windowsu, moraćeš restartovati auto kad zabaguje. [emoji14]

Puno bezbrižnih kilometara, a i cica. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta vozite?

Post od Evindzer »

miodrage napisao:Pa na nekom takvom govnetu, ali sta da radim, nije sve idealno.
Koji si ti genije, da te nema, ovaj forum ne bi imao smisla! 8) ;) :D
vla-do napisao:Bilo da radi na Androidu ili Windowsu, moraćeš restartovati auto kad zabaguje. [emoji14]
Ipak je to nov automobil, neće valjda bagovati.. Mada, ako su mu instalirali Android, videćemo kako će se pokazati kad se optereti do maksimuma. :lol: :lol: :lol:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Sta vozite?

Post od Miškoni »

Kad krene da laguje, uključi muziku, pa klimu, pa svetla, pa brisače i hop - krene muzika da secka, pa migavci - stade klima, pa kočenje - izađe na mlatimudijalnom ekranu "tape loading error"... :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

Ma bice nekih dobrih romova na xda 100% za to mlatimudijalno govance. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Za sada ima 2 buga: Radio ne moze, ili ja ne znam, da se iskljuci, i kad se tokom viznje udje u maps, pa izadje, pisti ako se prekoraci brzina... Los OS, sta reci...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sta vozite?

Post od cvoruga »

Ja bi pre uzeo jači motor nego dodatnu opremu, nisam ljubitelj trocilindraša.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sta vozite?

Post od Green »

miodrage, verujem da sve to moze da se ispodesava onako kako tebi odgovara.

P.S. cestitke na novom vozilu. U sreci i zdravlju ga vozio.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta vozite?

Post od Evindzer »

^ Ti si kao jedan moj ortak ("Kakav 1,0 l, to će se pohabati posle 3 godine korišćenja!") koji ceni stare vrednosti kod auto-mehanike. ;)
Ne fali ništa trocilindrašu, a mlatimudijalac je danas nezaobilazan, svakako. ;)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sta vozite?

Post od cvoruga »

Evindzer, daleko od toga da fali nešto novom motoru, ja samo kažem da ja volim motore veće zapremine.

A Capture mi je bombonica od kad se pojavio, još dvobojni, sjajno.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sta vozite?

Post od vla-do »

miodrage, jesi probao da izvadiš bateriju, ili da ga vratiš na fabrička podešavanja?

A sad malo ozbiljno. [emoji4] Pročitaj ono debelo uputstvo za upotrebu. Ako je fabrički radio, onda tamo piše sve kako se on podešava. Usput, saznaćeš još neke cake kako da lakše koristiš auto. [emoji6]

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: Sta vozite?

Post od Yoht90 »

Miodrage cestitam puno bezbriznih kilometara !! :-)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Hvala svima. Otkrio sam vec mnoge cake, ali me jos ceka mnogo "ucenja". Slatke su to muke.
Cvoruga: I ja sam se razmisljao kao ti, ali, auto nisam kupio za ceo zivot nego za sledecih 5-6 gid, potom ga prodam, i uzimam novo.
Drugo, danas se ide na downsizing, tj. smanjenje zapremine motora, bez uticaja na performanse. Evo, danas sam pod klimom vozio 3 drugara, svi smo stokilasi, i auto je isao bez problema. Sirota Fabia bi se prilicno namucila, a ona je ipak 1200ccm. Probao sam Kiu Proceed svojevremeno (test voznja), i sa teretom oko 250kg (drugar i devojka iz salona) sa ukljucenom klimom, malo se mucila u odnosu na Captura (1.4 motor). Veruj mi ovoga sam se najvise bojao, ali evo, rasprsene su mi sumnje.
A registracija - dzabaka
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta vozite?

Post od Evindzer »

Baš mi je drago da si zadovoljan autom. Krosover u garaži i WP u džepu - dobitna kombinacija svakog savremenog uspešnog poslovnog čoveka. ;)
Istina, ja sam malo više za nešto klasičnije "kocke" nego za ove moderne gradske mini SUV-ove, ali neću opet da smaram s time. ;)
A što se tiče pro-sida, prošle godine sam išao sa jednim prijateljem na test vožnju novog modela sa 1,6 benzincem od 122 konjske snage - i ni on ni ja se nismo oduševili. Stari pro-sid sa istom zapreminom motora i 6 "konja" manje mnogo bolje vuče. Naravno, nije ga kupio.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Recimo ovako, Fabia je startnija i bolje vuce i od ProCeeda, i od Captura, dok ovaj ne upali turbinu. E to je onda druga prica. Ali tada krece da loce. I za kraj, apsolurno sam odusevljen kako je auto okretan, kako je smisljen svaki detalj, i kako se dobro ponasa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sundjerbob
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 21:02
:: Huawei Y330

Re: Sta vozite?

Post od sundjerbob »

Nisam bas strucan, procitah nekad negde u nekom casopisu, mozda bjese AutoBild.
Taj downsizing, tj. smanjenje zapremine motora, utice negativno na motor. Ne mislim na performanse, nego na vek trajanje. Naime, takav motor manje zapremine se vise "muci" da postigne performanse kao veci atmosferac - postigne slicne ali vise radi za isti posao.
Ipak skoro svako jos ima ili neki Golf 1.9 sdi, tdi ili nesto slicno ili neki Passat 1.8b sa preko oko 300k km predjenih sa sitnijim kvarovima.
A i kad sjednes u moderan automobil - brdo elektronike u motoru i lampica - te cek endzin, abs senzor, senzor pritiska ovog onog.
Opet kazem, nisam strucan ali em procitah, cini mi se u AutoBildu, em je logicno ovako nesto - ako se vise muci - pre ce da rikne, i vise elektronike - veca mogucnost da nesto rikne.
Naravno ima elektronika prednosti, kao i downsizing.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Sta vozite?

Post od 9R94 »

Ja bas ne volim novije automobile zbog elektronike iako se ne razumem nesto spektakularno u automobile. Ranije si imao elektroniku za nesto najosnovnije i 90% stvari i problema na automobilu je bilo mehanicke vrste tako da ako si malo vise vest tj vec se bavis nekim zanatom i imas dobar alat i dobre manuale za svoj automobil, u vecini slucajeva si mogao sam da ga popravis u kucnoj radinosti, ovo sad kad gekne samo da se nadas da onaj sa tabletom nece da te ocepi ko musa jarca kad ga priveze sa racunarom u kolima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sta vozite?

Post od miodrage »

Pa nisam kupio automibil da umrem sa njim, nego da me sluzi 5-6 god, i potom da kupim novi. Dok god je u garanciji ide samo u ovlasceni servis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Sta vozite?

Post od 9R94 »

Ahahaha pa to bas i jeste fazon, bas kako je Hitler narucio pravljenje bube- da ga kupis kad se zaposlis i da ga teras i kad odes u penziju.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Sta vozite?

Post od toda81 »

Doco, čestitam na prinovi! Baš je lep auto
Note IV N9100 dual

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Sta vozite?

Post od marko.jtd »

Slika

Odgovori